Lepistes Kulübü; lepistes hakkında her şey (ülkemizin ilk ve en köklü lepistes topluluğu)
21 Eylül 2014, 03:03:55 *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular: YENİ ÜYELİK SİSTEMİMİZ HAKKINDA (FORUMA ÜYE OLMAK İSTEYENLER LÜTFEN BURAYA TIKLASINLAR).

Sayfa: [1]   Aşağı git Konuyu Okumuş Olanlar
  Yazdır  
Gönderen Konu: Lepistesim Yavruladı ve Sorum Var!  (Okunma Sayısı 1624 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
sabit26
Forum Müdavimi
*
ADI-SOYADI Sabit Hasçelik
CİNSİYET Cinsiyet: Bay
KONUM Eskişehir
KAYIT TARİHİ 22 Mayıs 2012, 17:40:38
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 378
Konu Sayısı: 27
Bu iletiyi değerlendir +51/-0
İLETİŞİM
« : 12 Haziran 2012, 21:56:04 »

Arkadaşlar herkese merhaba. Dün yeni aldığım (hamile olduğunu bilerek) 3 dişiden 2'sinin yavrulamasına az vardı. Teki bugün yavruladı. Yaklaşık 30 tane yavru aldım kepçeyle. Daha da gitmiştir mideye ama bu kadar yakaladığıma dua ediyorum. Çünkü hayatımdaki en fazla sağlam yavrumu aldım. Size sorum şu:
- Yavruları 5 lt'lik fanusta besleyeceğim. Fanusta (önceden belirttiğim konularda da) adi salyangoz var. Ve onlarda bugün 5 yere jel şeklinde yavru bırakmış. Yavru balıklarla adi sayangozları aynı fanusta beslesem bir şey olur mu acaba?

Ne mutlu Türküm diyene!

Robot Moderatör
Anahtar Kelime
Offline Pasif

View Profile
Re: Lepistesim Yavruladı ve Sorum Var!
« Posted on: 21 Eylül 2014, 03:03:55 »

uyari
Merhaba ziyaretçi, öncelikle sitemize hoş geldiniz. Ben Lepistes Kulübü Robot Moderatör olarak siteden daha fazla yararlanmanız için sitemize üye olmanızı öneririm. Sitemize üye olmadan da yazıları okuyabilirsiniz, ancak bazı bölümlerde ziyaretçiler kısıtlandığı için bazı bölümleri göremezsiniz. Sitemize üye olursanız fotoğraf ve videolar paylaşabilirsiniz, yazılar paylaşabilirsiniz, sorular sorabilirsiniz, sorulan sorulara cevaplar verebilirsiniz. LK, ülkemizin ilk ve en köklü lepistes kulübüdür. Taklitlerimizden sakının! İyi eğlenceler...

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: Lepistesim Yavruladı ve Sorum Var! lepistes, Lepistesim Yavruladı ve Sorum Var! endler, Lepistesim Yavruladı ve Sorum Var! Poeciliidae, Lepistesim Yavruladı ve Sorum Var! Poecilia reticulata, Lepistesim Yavruladı ve Sorum Var! lepistes üretimi, Lepistesim Yavruladı ve Sorum Var! lepistes yavruları, Lepistesim Yavruladı ve Sorum Var! gambusya, Lepistesim Yavruladı ve Sorum Var! paludaryum, Lepistesim Yavruladı ve Sorum Var! akvaryum, Lepistesim Yavruladı ve Sorum Var! plati, Lepistesim Yavruladı ve Sorum Var! velifera
Onur G. HİTİT
Amatör teorik araştırmacı ve doğal alan gözlemcisi (Sn. Oğuz SAĞLAM'ın bana verdiği ünvandır)
YÖNETİCİ
*
ADI-SOYADI Onur G. HİTİT
KONUM SAMSUN
KAYIT TARİHİ 27 Nisan 2007, 22:18:33
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 18067
Konu Sayısı: 3856
Bu iletiyi değerlendir +692/-3
İLETİŞİM
Site
İlkelerimden ödün vermem.

« Yanıtla #1 : 12 Haziran 2012, 23:05:19 »

Bahsettiğin salyangozlarla yavru lepistesler birbirlerine sıkıntı yaratmazlar. Ama yavru bakımı fanusta baya zor olur.

"Bildiğini bilenin arkasından gidiniz, bildiğini bilmeyeni uyarınız, bilmediğini bilene öğretiniz, bilmediğini bilmeyenden kaçınız." Konfüçyus

‎"Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenemeyen bir şey olduğunu anlayacak." Şef Seattle

YENİ ÜYELERİMİZ, LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Kamil B. YILMAZ
Forum Müdavimi
*
ADI-SOYADI Kamil Berke Yılmaz
KONUM Bursa / İnegöl
KAYIT TARİHİ 08 Nisan 2010, 19:32:13
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 1915
Konu Sayısı: 92
Bu iletiyi değerlendir +295/-1
İLETİŞİM
« Yanıtla #2 : 12 Haziran 2012, 23:19:44 »

Yavrulara resmen eziyet etmiş olursunuz fanusta. Sad

Bitki yoksa bile yavruların bol saklanacak yer yapmanız bile yeterli olur. Canak, çömlek taşları çoğaltarak...

IT's Over...!!!
sabit26
Forum Müdavimi
*
KONUM Eskişehir
İLETİŞİM
« Yanıtla #3 : 13 Haziran 2012, 10:53:51 »

Bahsettiğin salyangozlarla yavru lepistesler birbirlerine sıkıntı yaratmazlar. Ama yavru bakımı fanusta baya zor olur.

Fanustaki adi salyangoz yumurtası 30-40 tane var. Onlar bugün yarın açılır. Onları yem olarak vereceğim ama nasıl vermeliyim? Sizden yardım bekliyorum.

Yavrulara resmen eziyet etmiş olursunuz fanusta. Sad

Bitki yoksa bile yavruların bol saklanacak yer yapmanız bile yeterli olur. Canak, çömlek taşları çoğaltarak...

Elimde akvaryum yok. Akvaryum yapacağım/alacağım ama 2 sene sonra YGS'ye gireceğim için ailem izin vermiyor sen ders çalış diyorlar. Onlar da bir bakımdan haklılar. Çünkü çoğu zaman akvaryumun başındayım.

Ne mutlu Türküm diyene!

mavievren
FORUM YÖNETİMİ
*
ADI-SOYADI Evren Biçer
KONUM ANTALYA
KAYIT TARİHİ 21 Aralık 2009, 22:40:03
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 4562
Konu Sayısı: 107
Bu iletiyi değerlendir +651/-0
İLETİŞİM
Gerçek doğasever, her canlıyı ayırmadan sever.

« Yanıtla #4 : 13 Haziran 2012, 19:36:59 »

Salyangoz yumurtalarını yem olarak verebileceğini hiç sanmıyorum. Çünkü birbirlerine öylesine esnek bir şekilde bağlılar ki bunu balıkların yiyebileceğini sanmıyorum. Benim filtrenin etrafında bir sürü bunlardan var. Filtre temizliği sırasında bulaşık süngerinin yeşil sert kısmıyla sürterek ancak temizleyebiliyorum. Bu yumurtaları yiyebilen balık türü var mı bilmiyorum ama şunu biliyorum ki lepistes, moli, plati falan bu yumurtalara rağbet etmez.

Sadece ihtiyacın olanı al ve toprağı bulduğun gibi bırak!
sabit26
Forum Müdavimi
*
KONUM Eskişehir
İLETİŞİM
« Yanıtla #5 : 13 Haziran 2012, 20:17:54 »

Ben kırıp da yedircem. Bir yerde okumuştum. Eğer olmassa yavrular büyüyünce çöpe atacam.

Ne mutlu Türküm diyene!

A.Akkurt
Ahmet AKKURT
Forum Müdavimi
*
ADI-SOYADI Ahmet AKKURT
KONUM Bilecik/Bozüyük
KAYIT TARİHİ 26 Mayıs 2012, 20:01:07
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 355
Konu Sayısı: 13
Bu iletiyi değerlendir +2/-0
İLETİŞİM
Yalnızca Lepistes.

« Yanıtla #6 : 13 Haziran 2012, 22:10:22 »

Balıklarını ve salyangozlarını aynı ortamda beslemen zararlı olmaz fakat fanus olayı lepistesin yapısına ters bir durum. Ana tankında bol bitkili ve taşlı ortamda yavrularını yetiştirmeni öneririm. Ki bugüne kadar ulaşan tüm türler doğal yollarla yaşayabildiler kanımca.

sabit26
Forum Müdavimi
*
KONUM Eskişehir
İLETİŞİM
« Yanıtla #7 : 13 Haziran 2012, 22:36:40 »

Akvaryumda sadece lepistes yok ki. Moliler de var. İlk yavrumu aldım. Bunları büyüteyim gerisi saldım çayıra olacak zaten.

Ne mutlu Türküm diyene!

A.Akkurt
Ahmet AKKURT
Forum Müdavimi
*
ADI-SOYADI Ahmet AKKURT
KONUM Bilecik/Bozüyük
KAYIT TARİHİ 26 Mayıs 2012, 20:01:07
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 355
Konu Sayısı: 13
Bu iletiyi değerlendir +2/-0
İLETİŞİM
Yalnızca Lepistes.

« Yanıtla #8 : 13 Haziran 2012, 22:46:06 »

Akvaryumda sadece lepistes yok ki. Moliler de var. İlk yavrumu aldım. Bunları büyüteyim gerisi saldım çayıra olacak zaten.

Dediğim gibi yaparsan çok daha rahat büyütürsün yavrularını. Hem kafan da rahat olur fanusta motor ve ısıtıcı ile uğraşmak zorunda kalmazsın. Akvaryumunu bol bol bitkilendir. Gerisini doğa hallader.

Lepistes01
Forumla ilişiği kesilmiş
*
ADI-SOYADI ufuk özçelik
KONUM Şanlıurfa
KAYIT TARİHİ 24 Ağustos 2012, 14:33:59
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 34
Konu Sayısı: 4
Bu iletiyi değerlendir +0/-0
İLETİŞİM
Ufuk ÖZÇELİK 0546 258 88 89

« Yanıtla #9 : 24 Ağustos 2012, 17:03:48 »

Bütün bilgiler verilmiş, diyecek bir şey bulamıyorum. Smiley

Ufuk ÖZÇELİK

Ya Sev Ya Terket Yoksa Sonun Toprak Olur
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

|Site Map | Arsiv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
Fish Topsites TurkeyRank.Com - Pagerank Servisi
MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!
Bu Sayfa 0.434 Saniyede 38 Sorgu ile Oluşturuldu