Lepistes Kulübü; lepistes hakkında her şey (ülkemizin ilk ve en köklü lepistes topluluğu)
16 Temmuz 2018, 19:46:25 *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular: FORUMA ÜYE OLMADAN ÖNCE KURALLARIMIZI OKUYUNUZ. KURALLARIMIZI OKUMAK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.
 


Sayfa: [1]   Aşağı git Konuyu Okumuş Olanlar
  Yazdır  
Gönderen Konu: KİMİZ BİZ? LK YÖNETİMİ KENDİNİ TANITIYOR!  (Okunma Sayısı 3985 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Onur G. HİTİT
Amatör teorik araştırmacı ve doğal alan gözlemcisi (Sn. Oğuz SAĞLAM'ın bana verdiği ünvandır)
YÖNETİCİ
*
ADI-SOYADI Onur G. HİTİT
CİNSİYET Cinsiyet: Bay
YAŞ: 39
KONUM SAMSUN
KAYIT TARİHİ 27 Nisan 2007, 22:18:33
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 19964
Konu Sayısı: 4601
Bu iletiyi değerlendir +847/-10
İLETİŞİM
Site Çevrimdışı
« : 14 Mart 2012, 14:19:47 »

LK Yönetimi'ni tanıyorsunuz. Ama biraz muhabbetle karışık bir tanıtım sunalım dedik.Buyurun arkadaşlar:

Alıntı sahibi: Onur G. HİTİT
ADI SOYADI: Onur G. HİTİT

MEMLEKETİ: Bolu

DOĞUM YERİ VE YILI: Bilecik - 1978

YAŞADIĞI YER: Bilecik

AKVARYUM HOBİSİNDE İLGİ ALANI: Canlı doğuranlar, yerel sucul canlılar, tetralar, Amerikan sihlidleri, omurgasızlar, paludaryumlar, fotoğraf.

KISA TANITIM: 1978 yılında dünyaya geldi. Daha önce uzaydaydı. Smiley 1990 yılından beri akvaryum hobisi ile ilgilenen Onur G. HİTİT; ilk olarak su kaplumbağaları ile hobiye başladı, daha sonra beta, melek balıkları, tetralar, guramilerle devam etti. Akvaryum hobisinde ilginç çalışmalara imza attı.

Akvaryumda pirinç yetiştirmek, ilk yerel akvaryum çalışmasını (Kızılırmak Biyotop Paludaryumu) yapmak, yabanileşmiş lepisteslerden örnekler toplamak gibi...

Akvaryum hobisi dışındaki ilgi alanları; heavy metal müzik, Türk tarihi, fotoğrafçılık (doğa fotoğrafçılığı), karikatür çizmek, dövme desenleri çizmek, amatör balık avcılığı, bisiklet ile uzun mesafe yolculuklar yapmak, doğa yürüyüşü yapmak, gerilim filmleri izlemek gibi hobilerdir. Pek çok sitede, forumda, dergide yazıları yer almıştır. Halen Lepistes Kulübü'nün elebaşılığını yapmaktadır.

Akvaryum hobisi ile ilgili camiada "amatör teorik arştırmacı ve doğal alan gözlemcisi, suculsever, yarı sucul canlı" olarak tanınır. Akvaryum hobisi ile ilgili forumlarda en lafını esirgemeyen, en Türkçe takıntılı, en vukuatlı, aynı anda hem çok sevilen hem de çok nefret edilen, izinsiz alıntılar konusunda psikopatlık derecesinde hassas olan, doğayı para için sömürenlerle kanlı bıçaklı olan biridir. Ayrıca; bilim adamı vasfı taşımayıp da sırf iş olsun diye canlılar üzerinde saçma sapan deneyler yapanlara gıcık olmaktadır. Bu konulardan dolayı akvaryum camiasında zaman zaman hayli sert kavgaları olmuştur. Bu durum kimilerince Kızılderili taşıyor oluşuna bağlanmaktadır. Bir diğer adı da "Yalnız Kartal"dır. "Az olsun, öz olsun, adam gibi olsun" felsefesine inananlardandır.

http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/64323_330056577052860_100001455625249_863307_214947194_n.jpg

Alıntı sahibi: H. Evren BİÇER
ADI SOYADI: H. Evren BİÇER

MEMLEKETİ: Isparta

DOĞUM YERİ VE YILI: Ankara - 1981

YAŞADIĞI YER: Antalya

AKVARYUM HOBİSİNDE İLGİ ALANI: Canlı doğuranlar, yerel sucul canlılar, omurgasızlar.

KISA TANITIM: 1981 yılında Ankara GATA'da doğdu. Baba mesleğinden dolayı çocukluğu ülkenin değişik yerlerinde geçti. Hatta bir ara Türkiye sınırları ona dar gelmiş, yaşamının 2 senesini Kıbrıs'ta geçirmiştir. Çocukluğunu farklı coğrafyalarda geçirmesi kişiliğini etkilemiş, değişkenliklere çabuk alışma yetisi kazanmıştır. Kaldığı birçok coğrafyadaki şive farklılıkları konuşmasını lise yıllarına geldiğinde dumur etmiş ve bir dönem konuşmaya küsmüştür. Üniversitede diksiyon dersleri sayesinde ve şan hocasının özel ilgisiyle bugün baya anlaşılır bir dil kullanmaktadır. Grin Arada cozurtsa da hemen toparlayabilmektedir.

Babası bando astsubayıdır. Bu yüzden çocukluğunun tümünü askeri marşları dinleyerek geçirmiştir. 8 yaşında babası sayesinde jazz müzik ile tanışmış ama pek sevmemiştir. Bugün bile jazza fazla tahammül edememektedir. Arabesk müzik hariç (Orhan Baba dışında) tüm müzik türlerini severek dinlemekde, özellikle rock, metal türevleri (brutal vokalsiz) Grin, metal müzikte de özellikle senfonik ve gotik metal, entrumantal, vokal müzikler, coverlanmış müzikler, etnik ve Türk ezgilerinden oluşan müzikleri yoğunlukla dinlemektedir.

Ortaokul döneminde muhabbet kuşu ve güvercin  beslemiş, üretimlerini yapmıştır. Asıl hasta olduğu hayvanlar kuşlar ve tavuklardır. Bu konuda deneyimi ve bilgisi fena değildir. Özellikle tavuklar üzerine bir ara tez yazmayı düşünmüş ama ilgi görmeyeceğini düşünerek bilgilerini kendine saklama yolunu seçmiştir. Bugün akraba arasında ona hala "tavukçu" diye seslenenler vardır ve tavuklarla ilgili ilginç deneyimleri hala konuşulmaktadır. Grin

Üniversite dönemine geldiğinde veteriner veya Biyolog olmayı hayal etmiş ama girdiği ilk sınavda bu bölümleri tutturamamıştır. 2. yıl müzik öğretmeni aile dostlarının yönlendirmesiyle sınavlara 1 ay kala hazırlanmış ve daha önce hayal etmediği ve hiç düşünmediği müzik öğretmenliğini kazanmıştır. Bu bölümü bilinçli seçmemiş, tamamen o dönemlerin verdiği buhran ve boşluktan dolayı sınava girmiştir. Üniversitenin ancak 2. sınıfında öğretmen olacağını tam bilinçli olarak anlamış ve bir süre, daha önce hiç düşünmediği öğretmenliği yapıp yapamayacağı konusunda sıkıntıya düşmüştür. Okul bitip öğretmenliğe başladığında mesleğine çabuk uyum sağlamış, kısa bir süre sonra da mesleğini çok sevmiştir. Çünkü öğretmeyi seven ve çocuklarla arası çok iyi biridir. Bilinçli seçmediği  mesleğini sonradan sevdiğinden ötürü kendini çok şanslı bulmaktadır. Bugün özel bir okulda müzik öğretmenliği yapmaktadır. Ayrıca biyolog olmadığına sevinmiştir. Çünkü biyologluğun ona tam olarak hitap etmediğini  sonradan görmüştür.

Hobiye 7-8 yaşlarında babasının akvaryumu ile başladı. O yıllarda Ankara'da su sıkıntısı vardı ve bu yüzden banyodaki küvet sürekli ağzına kadar suyla doluydu. Kafasında hep bu balıkları küvette yüzdürme fantazisi vardı. Zira ona göre akvaryum küçüktü ve balıklara bu yüzden üzülüyordu. Minik balıklar koca küvette yüzerlerse daha mutlu olurlar diye düşündü. Bir gün bu fantazisini gerçekleştirdi ve birkaç minik lepistes yavrusunu küvete bıraktı ve artık mutluydu. Yalnız minik yavruların kısa bire süre sonra küvetin dibine çökmesine ve sonra da ölmelerine bir anlam verememişti. Bunun sebebini ilerleyen yaşlarda öğrenecekti. İlkokul 5. sınıfa geldiğinde arkadaşının verdiği birkaç lepistes yavrusuyla ilk kişisel balığına sahip oldu. Bu hobiyi lise yıllarına kadar devam ettirdi. Üniversite döneminde hobiye ara verdi. Memleketine döndüğünün 2009 senesinde tekrar hobiye başladı. Bundan çok kısa bir süre sonra internette hobi ile ilgili araştırma yaparken Onur G. Hitit'n yazılarını okumuş, bir forumunun olduğunu görmüş ve "Bu adam ilginç!" Grin diye düşünerek LKF'ye üye olmuştur. İlk başlarda üye olduğuna pişman olsa da Grin sonradan forumu çok sevmiş, tırstığı Onur G. Hitit ile dost-kardeş olmuştur. Onur'la yüzyüze tanıştıklarında ise bileğini keserek kankardeşi olmayı planlamaktadır. Grin  LKF'ye olan sevgisi  takdire şayan görülerek yönetime katılmakla taçlandırılmıştır. LKF'yi o kadar çok sevmektedir ki burayı  evi gibi görmektedir. Bu yüzden bu evin başına bir şey gelmesini istemediğinden depreme karşı sigorta yaptırmayı düşünmüştür. Smiley

H. Evren BİÇER bekar ve çocuksuzdur.

http://i55.tinypic.com/dpu80x.jpg

Alıntı sahibi: Yaşar CELEP
ADI SOYADI: Yaşar Celep

MEMLEKETİ: Söğüt

DOĞUM YERİ VE YILI: Eskişehir - 1996

YAŞADIĞI YER: Bozüyük/Bilecik

AKVARYUM HOBİSİNDE İLGİ ALANI: Her türlü.

KISA TANITIM:  Babam Söğütlü, bu yüzden Orhan Gazi'nin torunlarındanım diye bahseder. Fizik, nano-fizik, kuantum fiziği, bilişim sistemleri, fotoğrafçılık, müzik vesaire ilgileniyor.  Elinin bulunmadığı iş yok. Pentagon çökse Yaşar'dan bilecekler. Arkadaşları ona Kral diyor, her konuda yardımcı olduğundan dolayı. Ayrıca derslere katılımı yüzünden okulda "Tüm dersler kitabı mısın Yaşar?" sorusunu almaktan bıkmış birisi... 6. sınıftan beri Fizik hastası. Gitarı var ama çalamıyor. Grin  Bateri ve kemana ilgisi var. Hoşuna giden müzikleri , genellikle rap dinliyor. Aşk içeren müziklerden nefret ediyor. Türk'e laf atan, babası olsa dahi tanımaz. Atatürkçü...  Sinirlendiğinde konuşmaz; ya bilgisayarını açar, bir şeyler dener ya da kağıt ve kalemiyle sinirini kağıda yansıtır.  

10. sınıfta sayısal dersleri seçip, Harp Okuluna ya da tıp fakültesine girmeyi amaçlıyor. Eskiden Yazılım mühendisi olmayı amaçlıyordu fakat ülke içindeki iş bulma imkanlarından dolayı vazgeçti. Hobi olarak programlama yapıyor, basketbol oynuyor. Fotoğraf çekmek en sevdiği hobilerinden birisi ama çekinmekten nefret eder.

En sevilen nefret edilen adam olarak tanımlayabiliriz çünkü birinin işi düşünce anında "kardeş"'i  olabiliyor. Ama arkasından söylenmeyen laf yok.

Golden hastası ama köpeklerden çok korkuyor çünkü ne zaman sabahları basketbol oynasa köpekler kovalıyor, küçük yaşta abisinin sırtındayken abisini köpek ısırdığından beri.

Geveze... Yani çok konuşuyor çünkü içine kapanık birisi. Birini bulduğu anda konuşmaya başlıyor. Evinden çıkmaya üşendiğinden genellikle dostu bilgisayarı oluyor. Yaşadıklarını içine atıyor, kimseye söylemiyor.

Bilim-kurgu, macera, aksiyon filmlerine ve kitaplarına neredeyse aşık. Sigaraya, ormanların kesilmesine, hayvanların doğadan alıp satılmasına karşı...

Şehit haberi duyduğunda, ne kadar üzüldüğü tahmin edilemez çünkü  bazı gereksiz insanlar için, ailelerin ocağına ateş düşmesinden nefret ediyor.

Kısacası bu...

Alıntı sahibi: Göksel DUMAN
ADI SOYADI: Göksel Duman


DOĞUM YERİ VE YILI: Konak/İzmir - 1994

YAŞADIĞI YER: İzmir

AKVARYUM HOBİSİNDE İLGİ ALANI: Canlı doğuranlar, omurgasızlar.

1994 İzmir doğumluyum.

Hobiye hatırlayamadığım bir yaşta her bilgisiz insanın yaptığı gibi fanusta Japon balığı beslemek ile başladım.

Balığın 2-3 sene yaşadıktan sonra ölmesiyle bir duraklama dönemi geçirdim. Aradan uzun bir dönem geçtikten sonra lepistes sevdam arkadaşlarımın ısrarıyla bahis oynayıp kazanmamızla ve payıma düşen parayla şu an halen kullanmakta olduğum akvaryum ve çeşitli malzemeleri almamla ateşlenmiştir... Smiley  

Lepistesler zamanla üredikçe üremişti. Bu durdurulamaz üremeyle birlikte artık koyacak yerim kalmadığı için yavruları çevreme dağıtmaya başlamıştım. Şu an uzun süredir 85 litrelik bitkili akvaryum içerisinde kendi ürettiğim lepistes ve kiraz karidesleri beslemekteyim. Akvaryum hobisinde deneyimlerim ise: karidesler, bitkili akvaryumlar ve canlı doğuranlardır.

Akvaryum hobisi dışında vazgeçilmezim okul faaliyetleri arasında yaptığım izcilik ve doğa gezileridir. Üniversite sınavından sonra en büyük hayalim ve isteğim büyük bir akvaryumda discus beslemek ve üretmektir. Herkese saygılar ve sevgiler...Alıntı sahibi: Numan İŞCAN
ADI SOYADI: Numan İŞCAN

MEMLEKETİ: Tekirdağ

DOĞUM YERİ VE YILI: Bakırköy/İstanbul - 1981

YAŞADIĞI YER: Tekirdağ

AKVARYUM HOBİSİNDE İLGİ ALANI: Canlı doğuranlar, ve bakabileceğim diğer balık ve akvaryum canlıları.

Şimdi kendimi nasıl tanıtsam bilmem ki? Ben bile hala kendimi çözebilmiş değilim.

Sene 1981, mübarek Ramazan ayı. Evli bir çift kucaklarında yeni doğmuş bebekleriyle taksiye binerler tatlı bir telaşla. Genç anne yorgun, bitkin. Temmuz ayına has sıcak mı sıcak bir gün. Orta yaşlı sayılabilecek çiçeği burnunda baba aldığı simidi eşine uzatır. Yorgun anne istemez simidi zira hastane koşuşturmacasından bitkin düşmüştür. "istemem sen ye" der eşine simidi eliyle iterek. Heyecan ve sevinçten aklı başından gitmiş baba simidi yeyiverir. 10 yıl beklediği biricik oğlunun sevinci ona oruçlu olduğunu unutturmuştur... Smiley

Evlendiklerinde annem 20 babam 30 yaşındaymış. Tekirdağ'ın o zaman tozlu, Arnavut kaldırımlı sokaklarında gelip geçerken beğenip istemişler birbirlerini. O zamanın şartlarında kimseyi eleştiremem. Babam hayat kavgasına çoktan başlamış, annesi vefat edince 6 kardeşine analık eden bu genç ve hamarat kızı gönlüne koymuş ve kendine eş olarak seçmiş.

Hayat kavgası derken, aslında sağlam bir dikiş tutturamamış. İstanbula, o taşı toprağı altın İstanbul'a yerleşmişler. Ev yok, eşya yok, halamın yanına yerleşmişler. Bir süre sonra bin bir güçlükle kendi evlerini tutmuşlar.

Hayat böyle binbir cefayla, burada anlatılamayacak kadar çok sıkıntı ve neşeli olaylarla geçerken, bu mutlu çiftin ne yazık ki bir evlatları olmamış çok istemelerine rağmen. Tam on sene İstanbul'un gezmedik doktoru, hocası, türbesi kalmamış. Ve bir gün, Allah onlara istediklerini vermiş, on sene sonra sarışın, mavi gözlü bir oğulları olmuş (burada siyah-beyaz film parazitlenir, görüntüler bozulur ve sonra film kopar, bir süre beyaz bir ışık ve projektörün o aşina tıkırtısı duyulur. Sonra da ekran kararır).

Smiley Smiley Smiley

O çocuğa ne mi oldu?

Efendim, o çocuk, yaramaz, haşarı cin gibi bir çocuk oldu maşallah. Ele avuca sığmaz, yaramazlıklarıyla, ardı arkası gelmez sorularıyla akrabalarını ve komşularını bıktıran tatlı bir bela oldu çıktı. Daha çocukluğundan beri sokakata kedilerle, köpeklerle oynardı. Çok istemesine rağmen eve bir kedi ya da köpek almak için annesini ikna edebilmeye muvaffak olamadı.  Ama kendisine bu hayvan sevgisini aşılatyan babası birgün eve saka kuşu aldı ve bizim Numan biraz rahatladı. Smiley

Smiley

İlkokulu İstanbul'da bitiren Numancık, ortaokulun ilk iki senesini de Ataköy semtinde okudu. Çocukları çok bir şey olacak ya, bulup buluşturup torpil ayarlayıp o lüküs semte yazdırdılar çocuklarını. Ama hem bu yeni kendine uyumsuz çevre, hem de babasının aldığı radikal karar hayatını kökten değiştirdi Numan'ın.

Artık ellili yaşlara gelmiş ve emekli olmuş babası, yıllardır içinde özlem duyuduğu memleketine, Tekirdağ'a kesin dönüş yapmaya karar vermişti (fonda çalan hafif hüzünlü hicaz parça, bir kreşento ile biter burada). Smiley

1992 senesinde Tekirdağ'a kalıcı olarak yerleştik arkadaşlar. Ve aslında benim ben olduğum zamanlar da buradan sonra başlar. İstanbul'un aksine, Tekirdağ'ın ve oturduğumuz denize nazır semtin ortamı, bana sınırsız özgürlük verdi o zamanlar. Bol bol bisiklete biner, balık gibi denizde yüzer, kırlara, dere boylarına geziler düzenlerdim. Bahçe, çiçek böcek ilgim de bu özgürlükle birlikte başladı. Artık her tarafı inceliyor, denize şnorkelle dalıp su canlılarını inceleyebiliyordum. Eve, sevmek haricinde alamasam da, bahçede ve apartmanda beslediğim kedilerim oldu zaman zaman. Hatta İstanbul'da filizlenen akvaryum sevdası, burada ilk ciddi akvaryumuma kavuştuktan sonra kök saldı.

Ortaokulun son sınıfını ve liseyi Tekirdağ'da okudum. O zamanlar nerden bilebilirdim ki bu memlekete çakılıp kaldığımı?
Endüstri meslek mezunu hemen hemen herkes gibi ben de üniversitesi sınavında madur oldum. Yine de, sırf ilgim olduğu için tercihe eklediğim Bahçe bitkileri bölümünü kazanabilmiştim (tercihlerimde meslek bölümlerinin haricinde su ürünleri de vardı ama olmadı).

Ele avuca gelir zamanlarımdan beri yaz tatillerinde çalışırdım. Liseyi bitirdiğim o yaz da yine çalışmak için bir yerel gazetede reklam-abone toplayıcı olarak işe başladım. En az akvaryum hobisi kadar bağımlılık yapan gazetecilik, orada bulaştı bana. Üniversiteyi kazandığımda (Tekirdağ Ziraat Fakültesi) gazateciliği bırakmadan hem okudum hem çalıştım.
Çalıştım derken, meslekte yükseliyordum ama kazancım yoktu. Ne de olsa öğrenciydim ama mesleği kişisel sebelerden ötürü bıraktığımda Tekirdağ  DHA muhabiriydim.

Tüm bu zaman boyunca akvaryum sevdam inişli-çıkışlı olarak devam etti tabi. Ama hayatım gerçek anlamda bir düzende değildi ve akvaryum meşgalem de bu oranda sekteye uğradı.

Gazetecilik sebebiyle okulu aksattım. Okul bitmeyecek gibi olunca da işi gücü, aileyi bırakıp, bir geçlik buhranıyla terki diyar eyledim.

5 ay İzmir Aliağa'da sürttüm. Smiley Smiley

Boşuna dememişler ana gibi yar olmaz diye. Oralarda dikiş tutturamayıca tekrar anamın şefkatli kollarına döndüm. Smiley Smiley

Fakat heyhat, artık olan olmuş, gençliğim, geleceğim heba olmuştu. Başladık tırmalamaya. Askere gidene kadar (tecil vardı) internet kafelerde süründüm (işletmeci olarak) ve nihayetinde Ankara'da askerliğimi yaptım.

Dönünce de bir iş bulamayınca özel güvenlik işine girdim ve halen bu meslekteyim. Bütün bu süre boyunca akvaryumlardan vazgeçmedim. Çalıştığım iş yerlerine akvaryum kurdurdum ya da bizzat kendi akvaryumumu getirdim. Askerde bile koğuşa bir su kaplumbağası sokup beslemiştim (teskere alınca bir akrabama hediye ettim ve hala yaşar). Smiley Smiley

Velhasılı, şu an kıt kanaat geçinen, ailesiyle yaşayan, zamanında bitiremediği oklulu af ile bitirmeye çalışan, 1.80 boyunda, 112 kilo ağırlığında 30 yaşında bir müzmin bekar olarak karşınızdayım dostlar.

Evlenmeyi düşünmüyorum, bana göre değil ve doğal olarak da çocuksuzum. Smiley Smiley

Ve şimdi müsadenizle yazımı tamamlamak ve koltuğa yapışan popomu kurtarabilmek için sizlerden izin istiyorum. Smiley
KİMİZ BİZ? LK YÖNETİMİ KENDİNİ TANITIYOR!
KİMİZ BİZ? LK YÖNETİMİ KENDİNİ TANITIYOR!
KİMİZ BİZ? LK YÖNETİMİ KENDİNİ TANITIYOR!
Kayıtlı

"Bildiğini bilenin arkasından gidiniz, bildiğini bilmeyeni uyarınız, bilmediğini bilene öğretiniz, bilmediğini bilmeyenden kaçınız." Konfüçyus

"Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenemeyen bir şey olduğunu anlayacak." Şef Seattle

YENİ ÜYELERİMİZ, LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Robot Moderatör
Anahtar Kelime
*****
Offline Pasif

Mesajlar: 9187


View Profile
Re: KİMİZ BİZ? LK YÖNETİMİ KENDİNİ TANITIYOR!
« Posted on: 16 Temmuz 2018, 19:46:25 »

 
      uyari
Merhaba ziyaretçi, öncelikle sitemize hoş geldiniz. Ben Lepistes Kulübü Robot Moderatör olarak siteden daha fazla yararlanmanız için sitemize üye olmanızı öneririm. Sitemize üye olmadan da yazıları okuyabilirsiniz, ancak bazı bölümlerde ziyaretçiler kısıtlandığı için bazı bölümleri göremezsiniz. Sitemize üye olursanız fotoğraf ve videolar paylaşabilirsiniz, yazılar paylaşabilirsiniz, sorular sorabilirsiniz, sorulan sorulara cevaplar verebilirsiniz. LK, ülkemizin ilk ve en köklü lepistes kulübüdür. Taklitlerimizden sakının! İyi eğlenceler...

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: KİMİZ BİZ? LK YÖNETİMİ KENDİNİ TANITIYOR! lepistes, KİMİZ BİZ? LK YÖNETİMİ KENDİNİ TANITIYOR! endler, KİMİZ BİZ? LK YÖNETİMİ KENDİNİ TANITIYOR! Poeciliidae, KİMİZ BİZ? LK YÖNETİMİ KENDİNİ TANITIYOR! Poecilia reticulata, KİMİZ BİZ? LK YÖNETİMİ KENDİNİ TANITIYOR! lepistes üretimi, KİMİZ BİZ? LK YÖNETİMİ KENDİNİ TANITIYOR! lepistes yavruları, KİMİZ BİZ? LK YÖNETİMİ KENDİNİ TANITIYOR! gambusya, KİMİZ BİZ? LK YÖNETİMİ KENDİNİ TANITIYOR! paludaryum, KİMİZ BİZ? LK YÖNETİMİ KENDİNİ TANITIYOR! akvaryum, KİMİZ BİZ? LK YÖNETİMİ KENDİNİ TANITIYOR! plati, KİMİZ BİZ? LK YÖNETİMİ KENDİNİ TANITIYOR! velifera
Logged
CemD96
Cem Değirmenci
***
ADI-SOYADI Cem Değirmenci
CİNSİYET Cinsiyet: Bay
YAŞ: 21
KONUM Bursa
KAYIT TARİHİ 06 Kasım 2011, 09:43:33
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 612
Konu Sayısı: 13
Bu iletiyi değerlendir +109/-1
İLETİŞİM
Çevrimdışı
« Yanıtla #1 : 14 Mart 2012, 18:21:17 »

Sizleri tanıdığıma memnun oldum. Her işe koşan yöneticilerimize de teşekkür ederim. Smiley
Kayıtlı

45 litrede bitkili canlı doğuran...
DUMAN
***
ADI-SOYADI Ramazan DUMAN
CİNSİYET Cinsiyet: Bay
YAŞ: 38
KONUM Ankara
KAYIT TARİHİ 11 Haziran 2008, 19:26:11
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 959
Konu Sayısı: 33
Bu iletiyi değerlendir +100/-0
İLETİŞİM
Çevrimdışı
« Yanıtla #2 : 14 Mart 2012, 19:34:51 »

Beni neden tanıtmadın Onur? Sad
Kayıtlı

Ramazan DUMAN
ANKARA
Onur G. HİTİT
Amatör teorik araştırmacı ve doğal alan gözlemcisi (Sn. Oğuz SAĞLAM'ın bana verdiği ünvandır)
YÖNETİCİ
*
ADI-SOYADI Onur G. HİTİT
CİNSİYET Cinsiyet: Bay
YAŞ: 39
KONUM SAMSUN
KAYIT TARİHİ 27 Nisan 2007, 22:18:33
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 19964
Konu Sayısı: 4601
Bu iletiyi değerlendir +847/-10
İLETİŞİM
Site Çevrimdışı
« Yanıtla #3 : 14 Mart 2012, 19:38:23 »

Sen epeydir foruma girmeyince yöneticiliğin düştü dostum. Ama foruma sürekli gireceksen yeniden yönetimde yer alabilirsin, eski yöneticilerden olduğundan bu hiç sorun olmaz. haydeee

Kabul edersen işlemi hemen hallediyorum.

Tamam dersen sen de kendini buradaki gibi tanıtabilirsin, hemen ilk iletiye eklerim. Wink
Kayıtlı

"Bildiğini bilenin arkasından gidiniz, bildiğini bilmeyeni uyarınız, bilmediğini bilene öğretiniz, bilmediğini bilmeyenden kaçınız." Konfüçyus

"Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenemeyen bir şey olduğunu anlayacak." Şef Seattle

YENİ ÜYELERİMİZ, LÜTFEN TIKLAYINIZ!

DUMAN
***
ADI-SOYADI Ramazan DUMAN
CİNSİYET Cinsiyet: Bay
YAŞ: 38
KONUM Ankara
KAYIT TARİHİ 11 Haziran 2008, 19:26:11
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 959
Konu Sayısı: 33
Bu iletiyi değerlendir +100/-0
İLETİŞİM
Çevrimdışı
« Yanıtla #4 : 14 Mart 2012, 19:47:53 »

Smiley Sağ ol dostum. Ama biliyorsun ki internetim yoktu. Sad Bu kadar yönetici yeter bence...
Kayıtlı

Ramazan DUMAN
ANKARA
Onur G. HİTİT
Amatör teorik araştırmacı ve doğal alan gözlemcisi (Sn. Oğuz SAĞLAM'ın bana verdiği ünvandır)
YÖNETİCİ
*
ADI-SOYADI Onur G. HİTİT
CİNSİYET Cinsiyet: Bay
YAŞ: 39
KONUM SAMSUN
KAYIT TARİHİ 27 Nisan 2007, 22:18:33
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 19964
Konu Sayısı: 4601
Bu iletiyi değerlendir +847/-10
İLETİŞİM
Site Çevrimdışı
« Yanıtla #5 : 14 Mart 2012, 19:56:23 »

Tamam dostum. Ama unutma, yönetimde fiilen yer almak istediğin an gerekeni yaparız. Forumda deneyimli üyelerimiz (forum deneyiminden bahsediyorum, akvaryum deneyimi hiç önemli değil) zaten yönetimde sayılırlar (özel üyelerimiz).
Kayıtlı

"Bildiğini bilenin arkasından gidiniz, bildiğini bilmeyeni uyarınız, bilmediğini bilene öğretiniz, bilmediğini bilmeyenden kaçınız." Konfüçyus

"Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenemeyen bir şey olduğunu anlayacak." Şef Seattle

YENİ ÜYELERİMİZ, LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Onur G. HİTİT
Amatör teorik araştırmacı ve doğal alan gözlemcisi (Sn. Oğuz SAĞLAM'ın bana verdiği ünvandır)
YÖNETİCİ
*
ADI-SOYADI Onur G. HİTİT
CİNSİYET Cinsiyet: Bay
YAŞ: 39
KONUM SAMSUN
KAYIT TARİHİ 27 Nisan 2007, 22:18:33
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 19964
Konu Sayısı: 4601
Bu iletiyi değerlendir +847/-10
İLETİŞİM
Site Çevrimdışı
« Yanıtla #6 : 14 Mart 2012, 21:29:29 »

Ramço, yönetimdesin kanka. Daha fazlasına gerek yok zaten. Sen, ben, Evren, Numan, Göksel, Yaşar... Smiley

Forumun eski yöneticilerinden ve en eski üyelerinden olduğun için yeniden yönetimde olmanda hiçbir sakınca yok. Dediğim gibi, çok uzun zaman foruma giriş yapmadığından yöneticiliğin iptal olmuştu. Wink

Artık burada olduğuna göre seni göreve davet ediyoruz. haydeee
Kayıtlı

"Bildiğini bilenin arkasından gidiniz, bildiğini bilmeyeni uyarınız, bilmediğini bilene öğretiniz, bilmediğini bilmeyenden kaçınız." Konfüçyus

"Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenemeyen bir şey olduğunu anlayacak." Şef Seattle

YENİ ÜYELERİMİZ, LÜTFEN TIKLAYINIZ!

DUMAN
***
ADI-SOYADI Ramazan DUMAN
CİNSİYET Cinsiyet: Bay
YAŞ: 38
KONUM Ankara
KAYIT TARİHİ 11 Haziran 2008, 19:26:11
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 959
Konu Sayısı: 33
Bu iletiyi değerlendir +100/-0
İLETİŞİM
Çevrimdışı
« Yanıtla #7 : 14 Mart 2012, 23:55:25 »

Eyvallah kanka...

Ama şunu baştan söylemek isterim eski hızım kalmadı, yıllar canıma okudu...

Bence sen iyi düşün, benim gibi köyün delisinden yönetici olur mu?
Kayıtlı

Ramazan DUMAN
ANKARA
KraL11
Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 15 Mart 2012, 00:15:18 »

Eyvallah kanka...

Ama şunu baştan söylemek isterim eski hızım kalmadı, yıllar canıma okudu...

Bence sen iyi düşün, benim gibi köyün delisinden yönetici olur mu?

Normal yönetici yok ki forumda Ramazan abi. Cheesy
Kayıtlı
Onur G. HİTİT
Amatör teorik araştırmacı ve doğal alan gözlemcisi (Sn. Oğuz SAĞLAM'ın bana verdiği ünvandır)
YÖNETİCİ
*
ADI-SOYADI Onur G. HİTİT
CİNSİYET Cinsiyet: Bay
YAŞ: 39
KONUM SAMSUN
KAYIT TARİHİ 27 Nisan 2007, 22:18:33
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 19964
Konu Sayısı: 4601
Bu iletiyi değerlendir +847/-10
İLETİŞİM
Site Çevrimdışı
« Yanıtla #9 : 15 Mart 2012, 01:30:59 »

Köyün delisinden yönetici elbette olur dostum. Hangimiz akıllıyız ki? Şahsi görüşümdür, etrafta pek çok akıllı geçinen adam var ve ben deli olmayı tercih ederim. Wink
Kayıtlı

"Bildiğini bilenin arkasından gidiniz, bildiğini bilmeyeni uyarınız, bilmediğini bilene öğretiniz, bilmediğini bilmeyenden kaçınız." Konfüçyus

"Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenemeyen bir şey olduğunu anlayacak." Şef Seattle

YENİ ÜYELERİMİZ, LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Site Map | Arsiv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!
Bu Sayfa 0.385 Saniyede 41 Sorgu ile Oluşturuldu