Lepistes Kulübü; lepistes hakkında her şey (ülkemizin ilk ve en köklü lepistes topluluğu)
30 Ağustos 2014, 13:11:13 *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular: YENİ ÜYELİK SİSTEMİMİZ HAKKINDA (FORUMA ÜYE OLMAK İSTEYENLER LÜTFEN BURAYA TIKLASINLAR).

Sayfa: [1]   Aşağı git Konuyu Okumuş Olanlar
  Yazdır  
Gönderen Konu: Yavru Tankı Yapımı  (Okunma Sayısı 2166 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
demir
*
ADI-SOYADI Demiralp Öztürk
CİNSİYET Cinsiyet: Bay
KONUM bolu
KAYIT TARİHİ 31 Ekim 2011, 21:57:54
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 81
Konu Sayısı: 10
Bu iletiyi değerlendir +51/-0
İLETİŞİM
Site Çevrimdışı
« : 24 Şubat 2012, 03:38:26 »

Forumda arattırdım ama bir şey bulamadım bu konuyla ilgili; yavruluk için var, fakat yavruların ayrı bir tankta ya da bunun için yeni bir tank yapılması hakkında kimse bir şey yazmamış. Eğer yazdıysa ve ben göremediysem de affola. Gel gelelim bu işi neden yapacağım?
Yavrularımın artık yavruluğa sığmayacak kadar çok olması beni bu işe mecbur bıraktı (yaklaşık 80'in üzerinde). Hem bir tane daha akvaryumum olsa fena mı olur? Cheesy
Ölçülerini 50x20x30h düşündüm. Çok da büyük olmasına gerek yok, zaten ona sığamayacak kadar büyüdüklerinde ana tanka girebilecek büyüklüğe de ulaşmış olacaklardır diye düşünüyorum. Isıtıcı olarak 25 watt yeterlidir, fakat iç filtrede kararsızım. 200 L/H fazla olabilir bence ama daha az devir daim yapanı bulamadım ya da var mıdır acaba? Asıl olarak iç filtreye gerek var mı, sadece hava motoru ile olmaz mı?
Yorumlarınızı esirgemeyin gönlü zengin insanlar, küçük bir fısıltıya bile kulak vereceğim mutlaka. Bilgileriniz ve tecrübeleriniz benim için önemli. akvaryumcuk
Robot Moderatör
Anahtar Kelime
Offline Pasif

View Profile
Re: Yavru Tankı Yapımı
« Posted on: 30 Ağustos 2014, 13:11:13 »

uyari
Merhaba ziyaretçi, öncelikle sitemize hoş geldiniz. Ben Lepistes Kulübü Robot Moderatör olarak siteden daha fazla yararlanmanız için sitemize üye olmanızı öneririm. Sitemize üye olmadan da yazıları okuyabilirsiniz, ancak bazı bölümlerde ziyaretçiler kısıtlandığı için bazı bölümleri göremezsiniz. Sitemize üye olursanız fotoğraf ve videolar paylaşabilirsiniz, yazılar paylaşabilirsiniz, sorular sorabilirsiniz, sorulan sorulara cevaplar verebilirsiniz. LK, ülkemizin ilk ve en köklü lepistes kulübüdür. Taklitlerimizden sakının! İyi eğlenceler...

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: Yavru Tankı Yapımı lepistes, Yavru Tankı Yapımı endler, Yavru Tankı Yapımı Poeciliidae, Yavru Tankı Yapımı Poecilia reticulata, Yavru Tankı Yapımı lepistes üretimi, Yavru Tankı Yapımı lepistes yavruları, Yavru Tankı Yapımı gambusya, Yavru Tankı Yapımı paludaryum, Yavru Tankı Yapımı akvaryum, Yavru Tankı Yapımı plati, Yavru Tankı Yapımı velifera
numanjii
Bitkili lepistes akvaryumu
FORUM YÖNETİMİ
*
ADI-SOYADI Numan İŞCAN
KONUM Tekirdağ
KAYIT TARİHİ 08 Aralık 2007, 18:51:07
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 2537
Konu Sayısı: 82
Bu iletiyi değerlendir +466/-2
İLETİŞİM
Lepistes, C.vatoz, Çöpçü, salyangoz, Kiraz karides

« Yanıtla #1 : 24 Şubat 2012, 05:10:25 »

Yavru tankı deyince gözün korkmasın. Bildiğin bir akvaryum işte. Ona göre yap akvaryumunu. Bence o ebatlara bir pipo filtre ve düzenli su değişimi fazlasıyla yetecektir. Unutma, nitrat büyümede olumsuz etki yapıyor. Su temiz oldukça yavruların daha hızlı büyür. 100 watt bir ısıtıcı, hava motoruna bağlı bir pipo (sünger) filtre yetecektir. 25w ısıtıcı demişsin ama ben piyasada görmedim bu kadar küçüğünü.

Klavyem Sürçerse Affola... Smiley

scouttoygun
Forum Müdavimi
*
ADI-SOYADI Toygun Tok
KONUM Van-Erciş
KAYIT TARİHİ 09 Eylül 2010, 14:37:48
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 182
Konu Sayısı: 23
Bu iletiyi değerlendir +39/-0
İLETİŞİM
« Yanıtla #2 : 25 Şubat 2012, 03:31:10 »

Geçen sene ufak akvaryumum için internetten roxin 25 w ısıtıcı almıştım. Arama motorlarına bakarsan birçok sitede satışı var.

Doğanın misafiri olduğunu unutma!

Bitkili lepistes akvaryumu 100*30*45(y) O artık yok Sad

35*20*15 mini tank "flame moss+lepistes"
demir
*
KONUM bolu
İLETİŞİM
Site Çevrimdışı
« Yanıtla #3 : 25 Şubat 2012, 06:52:23 »

Akvaryumu yaptım fotoğraflarını en yakın zamanda koyacağım. Numan Abi dediğin gibi yaptım pipo filtre aldım. Akvaryumu temizleyip düzenini oturttuktan sonra, iç düzenine geçeceğim. Su değişim olayını ise daha düzenli hale getirmem lazım, o yönden biraz eksikliğim var. Dereceyi de 100 watt olandan aldım, 25 watt pek güven vermedi. Fazla watt göz çıkarmaz Cheesy. Nasıl olsa ısınınca kendi otomatik duruyor.
mavievren
FORUM YÖNETİMİ
*
ADI-SOYADI Evren Biçer
KONUM ANTALYA
KAYIT TARİHİ 21 Aralık 2009, 22:40:03
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 4557
Konu Sayısı: 107
Bu iletiyi değerlendir +650/-0
İLETİŞİM
Gerçek doğasever, her canlıyı ayırmadan sever.

« Yanıtla #4 : 25 Şubat 2012, 12:21:34 »

Hayırlı olsun Demiralp, fotoğrafları bekleriz. Wink

Yavrular için ayrı bir tank düşünmen çok yerinde olmuş. Şimdi daha sağlıklı büyüyeceklerdir. Isıtıcıyı ise 100 watt alman çok iyi olmuş. Benim şimdiye kadar kullandığım bütün ısıtıcıların üzerinde yazandan çok daha az suyu ısıttığını gördüm. Wink

Sadece ihtiyacın olanı al ve toprağı bulduğun gibi bırak!
numanjii
Bitkili lepistes akvaryumu
FORUM YÖNETİMİ
*
ADI-SOYADI Numan İŞCAN
KONUM Tekirdağ
KAYIT TARİHİ 08 Aralık 2007, 18:51:07
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 2537
Konu Sayısı: 82
Bu iletiyi değerlendir +466/-2
İLETİŞİM
Lepistes, C.vatoz, Çöpçü, salyangoz, Kiraz karides

« Yanıtla #5 : 25 Şubat 2012, 17:26:15 »

Akvaryum düzeninden kastın kum, bitki falan ise bence oturmasını bekleme suyun. Çünkü bu öğeler, özellikle de kum sistemin oturmasını daha da hızlandırır.
Nasıl diyeceksiniz? Sistemin oturmasından kastımız biyolojik döngüyü oluşturacak bakterilerin yeterli sayıya ulaşması ve bu döngünün bir an önce başlamasıdır. Pipo filtreyi bu yüzden önerdim. Çünü kaba filtrelemekten ziyade, süngerin gözenekli yapısı çok daha fazla bakterinin yaşayıp barınmasına imkan vermekte. Aynı şekilde sen kum ve ya diğer dekorları da şimdiden eklersen, bu bakterilerin çoğalacağı yaşam alanlarını arttırmış, dolayısıyla sistemin oturmasını hızlandırmış olacaksın.

Klavyem Sürçerse Affola... Smiley

demir
*
KONUM bolu
İLETİŞİM
Site Çevrimdışı
« Yanıtla #6 : 25 Şubat 2012, 18:04:38 »

Teşekkürler Evren abi. Dediğini yaptım Numan abi bildiğine güvendim, yardımlar için teşekkürler herkese. Fotoğraf makinesi tamirden bugün yarın gelir o zaman çekip koyacağım. Herkese teşekkürler yardımlarından ötürü.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

|Site Map | Arsiv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
Fish Topsites TurkeyRank.Com - Pagerank Servisi
MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!
Bu Sayfa 0.425 Saniyede 35 Sorgu ile Oluşturuldu