Lepistes Kulübü; lepistes hakkında her şey (ülkemizin ilk ve en köklü lepistes topluluğu)
25 Nisan 2014, 10:19:44 *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular: YENİ ÜYELİK SİSTEMİMİZ HAKKINDA (FORUMA ÜYE OLMAK İSTEYENLER LÜTFEN BURAYA TIKLASINLAR).

Sayfa: [1]   Aşağı git Konuyu Okumuş Olanlar
  Yazdır  
Gönderen Konu: Cüce vatozun çiftleşme belirtileri nelerdir?  (Okunma Sayısı 5653 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
pluss
*
ADI-SOYADI seçkin kaya
CİNSİYET Cinsiyet: Bay
KONUM denizli-ankara
KAYIT TARİHİ 11 Mayıs 2011, 20:25:55
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 38
Konu Sayısı: 3
Bu iletiyi değerlendir +11/-0
İLETİŞİM
« : 31 Ekim 2011, 22:42:05 »

Herkese iyi akşamlar. Benim 7-8 cm boyunda bir çift cüce vatoz um var. Normalde erkek testiden hiç çıkmaz, dişiyi de yaklaştırmazdı. İki gündür testiye erkek fazla yaklaşmıyor ve dişi ise testi civarında duruyor. Acaba üreme belirtisi olabilir mi? Cüce vatozlar da üreme zamanında sergiledikleri hareketler nelerdir?
Robot Moderatör
Anahtar Kelime
Offline Pasif

View Profile
Re: Cüce vatozun çiftleşme belirtileri nelerdir?
« Posted on: 25 Nisan 2014, 10:19:44 »

uyari
Merhaba ziyaretçi, öncelikle sitemize hoş geldiniz. Ben Lepistes Kulübü Robot Moderatör olarak siteden daha fazla yararlanmanız için sitemize üye olmanızı öneririm. Sitemize üye olmadan da yazıları okuyabilirsiniz, ancak bazı bölümlerde ziyaretçiler kısıtlandığı için bazı bölümleri göremezsiniz. Sitemize üye olursanız fotoğraf ve videolar paylaşabilirsiniz, yazılar paylaşabilirsiniz, sorular sorabilirsiniz, sorulan sorulara cevaplar verebilirsiniz. LK, ülkemizin ilk ve en köklü lepistes kulübüdür. Taklitlerimizden sakının! İyi eğlenceler...

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: Cüce vatozun çiftleşme belirtileri nelerdir? lepistes, Cüce vatozun çiftleşme belirtileri nelerdir? endler, Cüce vatozun çiftleşme belirtileri nelerdir? Poeciliidae, Cüce vatozun çiftleşme belirtileri nelerdir? Poecilia reticulata, Cüce vatozun çiftleşme belirtileri nelerdir? lepistes üretimi, Cüce vatozun çiftleşme belirtileri nelerdir? lepistes yavruları, Cüce vatozun çiftleşme belirtileri nelerdir? gambusya, Cüce vatozun çiftleşme belirtileri nelerdir? paludaryum, Cüce vatozun çiftleşme belirtileri nelerdir? akvaryum, Cüce vatozun çiftleşme belirtileri nelerdir? plati, Cüce vatozun çiftleşme belirtileri nelerdir? velifera
Dilek Tetik
Canlı Doğuranlara Yeni Başladım!
Forumla ilişiği kesilmiş
*
ADI-SOYADI Dilek Tetik
CİNSİYET Cinsiyet: Bayan
KONUM İstanbul/ Bağcılar
KAYIT TARİHİ 25 Eylül 2011, 20:22:44
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 64
Konu Sayısı: 4
Bu iletiyi değerlendir +95/-2
İLETİŞİM
« Yanıtla #1 : 31 Ekim 2011, 23:05:47 »

Yavaş yavaş yaklaştırır ve içeri sokar. Orada dişi yumurtladıktan sonra dişi çıkar ve bir daha gelmez. Erkek yumurtaların başından ayrılmaz ve yumurtaları havalandırır.

50 lt: Japon,çöpçü,vatoz
30 lt: Lepistes, yavruları ve ay moli
10 lt : Küçük lepistes yavruları
Onur G. HİTİT
Amatör teorik araştırmacı ve doğal alan gözlemcisi (Sn. Oğuz SAĞLAM'ın bana verdiği ünvandır)
YÖNETİCİ
*
ADI-SOYADI Onur G. HİTİT
KONUM SAMSUN
KAYIT TARİHİ 27 Nisan 2007, 22:18:33
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 17567
Konu Sayısı: 3715
Bu iletiyi değerlendir +670/-2
İLETİŞİM
Site
İlkelerimden ödün vermem.

« Yanıtla #2 : 01 Kasım 2011, 10:32:24 »

Ben çiftleşmelerine hiç şahit olmadım, ama sürekli yavru yapıyorlar. 3 akvaryumda cüce vatozlar var. Bu akvaryumların 2 tanesinin arka kısımları kayalık alanlardan oluşuyor ve kayaların aralarında boşluklar var.

Bazen erkek cüceleri görüyorum, yemlenmeye çıkıyorlar. Bazen de günlerce göremediğim oluyor onları. İşte onları birkaç gün boyunca göremediğim zamanlardan sonraki haftalarda minik minik yavrular görüyorum. Ne halt ediyorlarsa o ara ediyor namussuzlar. Grin

"Bildiğini bilenin arkasından gidiniz, bildiğini bilmeyeni uyarınız, bilmediğini bilene öğretiniz, bilmediğini bilmeyenden kaçınız." Konfüçyus

‎"Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenemeyen bir şey olduğunu anlayacak." Şef Seattle

YENİ ÜYELERİMİZ, LÜTFEN TIKLAYINIZ!

pluss
*
ADI-SOYADI seçkin kaya
KONUM denizli-ankara
İLETİŞİM
« Yanıtla #3 : 01 Kasım 2011, 23:56:21 »

İnşallah benim erkek de ortalardan bir kaybolup yavruları ile çıkagelir.Cheesy
Onur G. HİTİT
Amatör teorik araştırmacı ve doğal alan gözlemcisi (Sn. Oğuz SAĞLAM'ın bana verdiği ünvandır)
YÖNETİCİ
*
ADI-SOYADI Onur G. HİTİT
KONUM SAMSUN
İLETİŞİM
Site

« Yanıtla #4 : 02 Kasım 2011, 12:17:17 »

Benim cüceler, aldığımda 3-4 cm'lerdi. Bir arkadaşım da kocaman bir damızlık cüce vermişti. Aldığım cücelerin büyümelerini bekledim. Büyüdüklerinde de -derdim üretmek olmasa da- merak etmekteydim. Uzunca bir süre bekledim. Yavru mavru yoktu hiç. Tam umudumu kesmiştim ki akvaryumun bir köşesinde çay çöpü gibi yavrular gördüm.

Tamamen sürpriz... Smiley

"Bildiğini bilenin arkasından gidiniz, bildiğini bilmeyeni uyarınız, bilmediğini bilene öğretiniz, bilmediğini bilmeyenden kaçınız." Konfüçyus

‎"Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenemeyen bir şey olduğunu anlayacak." Şef Seattle

pluss
*
ADI-SOYADI seçkin kaya
KONUM denizli-ankara
İLETİŞİM
« Yanıtla #5 : 02 Kasım 2011, 15:43:43 »

Sabrın sonu selamet... Cheesy Ben de sabırla bekleyeyim artık. Bende iki akvaryum var, küçük olanda yavru lepistesler duruyor. Acaba vatozları yavru akvaryumuna geçirsem daha iyi sonuç alır mıyım?
Onur G. HİTİT
YÖNETİCİ
*
ADI-SOYADI Onur G. HİTİT
KONUM SAMSUN
İLETİŞİM
Site

« Yanıtla #6 : 02 Kasım 2011, 16:10:27 »

Bence yerleriyle hiç oynama.

Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

|Site Map | Arsiv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
Fish Topsites Hayvanlar Alemi TurkeyRank.Com - Pagerank Servisi
MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!
Bu Sayfa 0.533 Saniyede 36 Sorgu ile Oluşturuldu