Lepistes Kulb; lepistes hakknda her ey (lkemizin ilk ve en kkl lepistes topluluu)
28 Kasm 2014, 15:10:57 *
Hogeldiniz, Ziyareti.Ltfen giri yapn veya kayt olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Duyurular: FORUMUMUZA YELK SERBEST HALE GETRLMTR. STEYEN HERKES KURALLARIMIZA UYDUU SRECE FORUMUMUZA YE OLABLR. HERHANG BR BAKA STEYE YE OLMANIZ FARK ETMEZ. BUNUNLA BRLKTE, FORUM ERN YE OLMADAN DA GREBLRSNZ.

Sayfa: [1] 2   Aa git Konuyu Okumu Olanlar
  Yazdr  
Gnderen Konu: Artemia  (Okunma Says 8506 defa)
0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.
notls
*
ADI-SOYADI
CNSYET Cinsiyet: Bay
YA: 24
KONUM anakkale
KAYIT TARH 16 Ekim 2007, 16:44:26
MESAJ SAYISI Mesaj Says: 2
Konu Says: 1
Bu iletiyi deerlendir +1/-0
LETM
evrimd
« : 24 Ekim 2007, 22:19:17 »

Arkadalar, ben lepistes yavrularma artemia veriyorum. Ak olarak alyorum ve kendim kartyorum. Akvaryumcular her artemia almamda hangi bala vereceimi soruyorlar, lepistes deyince "Onlara verme, gerek yok, harcadn paraya yazk." diyorlar. "Daha pahal balk yavrularna veriliyor, bunlar ticari amal balk yavrularna..." diyorlar, ben yine de alyorum, nk lepisteslerimi ok seviyorum. Yaklak 10 yldr bakyorum da yorumlarnz bekliyorum. Niye lepistesler kmseniyor, bence baklmas ve retilmesi en zevkli trlerden biri.
Kaytl

------------------------------------------------------------------
Profesyonel canl yem retimi: Beyaz kurt, Grindal kurt, Mikro kurt.
(ok yaknda su piresi ve gammarus)
Canl yem bizim iimiz.
------------------------------------------------------------------
Trkemize Sayg...
Robot Moderatr
Anahtar Kelime
Offline Pasif

View Profile
Re: Artemia
Posted on: 28 Kasm 2014, 15:10:57

uyari
Merhaba ziyareti, ncelikle sitemize ho geldiniz. Ben Lepistes Kulb Robot Moderatr olarak siteden daha fazla yararlanmanz iin sitemize ye olmanz neririm. Sitemize ye olmadan da yazlar okuyabilirsiniz, ancak baz blmlerde ziyaretiler kstland iin baz blmleri gremezsiniz. Sitemize ye olursanz fotoraf ve videolar paylaabilirsiniz, yazlar paylaabilirsiniz, sorular sorabilirsiniz, sorulan sorulara cevaplar verebilirsiniz. LK, lkemizin ilk ve en kkl lepistes kulbdr. Taklitlerimizden saknn! yi elenceler...

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: Artemia lepistes, Artemia endler, Artemia Poeciliidae, Artemia Poecilia reticulata, Artemia lepistes retimi, Artemia lepistes yavrular, Artemia gambusya, Artemia paludaryum, Artemia akvaryum, Artemia plati, Artemia velifera
bertug007
*
ADI-SOYADI
YA: 31
KONUM kayseri
KAYIT TARH 22 Ekim 2007, 20:55:40
MESAJ SAYISI Mesaj Says: 11
Konu Says: 3
Bu iletiyi deerlendir +0/-0
LETM
evrimd
« Yantla #1 : 24 Ekim 2007, 22:31:30 »

Merhaba, lepistesleri ben de seviyorum. Sana cevabm; lepisteslerin ucuz olmas, bakm kolay olmas, ve ok kolay remesi onlar deersiz hale getiriyor. Yine de greceli bir kavram; zevk meselesi... Mesela buradaki birok insan lepistes beslemesini seviyor. Bana artemiay nasl rettiini sylersen ok sevinirim.
Kaytl
Onur G. HTT
Amatr teorik aratrmac ve doal alan gzlemcisi (Sn. Ouz SALAM'n bana verdii nvandr)
YNETC
*
ADI-SOYADI Onur G. HTT
YA: 36
KONUM SAMSUN
KAYIT TARH 27 Nisan 2007, 21:18:33
MESAJ SAYISI Mesaj Says: 18339
Konu Says: 4068
Bu iletiyi deerlendir +719/-7
LETM
Site
lkelerimden dn vermem.

evrimd
« Yantla #2 : 24 Ekim 2007, 23:11:08 »

Bu zevk meselesidir. imdiye dek pek ok balk trn besledim. Malawi cichlidlerinden discusa, melek balklarndan labirentlilere, kk sazangillerden tetralara kadar pek ok tr besledim ve bazlarn retim. Ama canl douranlardan (zellikle lepistes ve plati) aldm zevki hibirinden almadm. Neredeyse 18 senedir, hangi tr beslersem besleyeyim mutlaka bir canl douran akvaryumum oldu. Neden olmasn ki? Bakmlar kolay, retimi kolay, sakin, bitkilerle bark, dier trlerle bark, grnm ho, deiik varyeteler retme ihtimali yksek...

Akvaryumcular olaya ticari adan baktklar iin, lepistesi de "mal" olarak gryorlar, dierlerini de...
Kaytl

"Bildiini bilenin arkasndan gidiniz, bildiini bilmeyeni uyarnz, bilmediini bilene retiniz, bilmediini bilmeyenden kanz." Konfyus

‎"Son rmak kuruduunda, son aa yok olduunda, son balk ldnde; beyaz adam parann yenemeyen bir ey olduunu anlayacak." ef Seattle

YEN YELERMZ, LTFEN TIKLAYINIZ!

alihan214
Ali Rza Akun
Forumla iliii kesilmi
*
ADI-SOYADI
YA: 49
KONUM Ankara
KAYIT TARH 15 Kasm 2007, 10:18:00
MESAJ SAYISI Mesaj Says: 1
Konu Says: 0
LETM
evrimd
« Yantla #3 : 01 Aralk 2007, 16:35:21 »

Lepistes benim de vazgeemediim bir tr. Dzenli olarak haftada bir ya da iki artemia retip (daha dorusu yumurtadan karma) balklarma vermekteyim. Onlarn artemiay yeme ann izlemek kadar gzel bir ey yok diyebilirim. retim konusunda bir sknt varsa, nasl rettiimi anlatabilirim.
Kaytl

Aaskun
numanjii
Bitkili lepistes akvaryumu
FORUM YNETM
*
ADI-SOYADI Numan CAN
YA: 33
KONUM Tekirda
KAYIT TARH 08 Aralk 2007, 17:51:07
MESAJ SAYISI Mesaj Says: 2535
Konu Says: 82
Bu iletiyi deerlendir +466/-2
LETM
Lepistes, C.vatoz, p, salyangoz, Kiraz karides

evrimd
« Yantla #4 : 08 Aralk 2007, 18:25:15 »

Ben burada muhabbete biraz mdahale etmek istiyorum haddim olmayarak. Artemiay ben de kullandm. Ve kesinle syleyebilirim ki, yavru balklarn geliiminde ok etkili bir besin. Ben artemiay, yavrularn ilk dnemleriinde kullanmay tercih ediyorum. Bunun sebebi de, yavrularn daha ilk dnemlerde kuvvetli gelierek, hzl bir ilk geliim gstermeleri, tabiri caizse abuk serpilmeleri... Ben byle bir strateji tercih ediyorum. Bylelikle 1 ayda verdiim 2-4 porsiyon artemia, yavrularmn, ana akvaryuma bir an nce koyabilmeme yaryor. Ben bunu pratik bir zm olarak gryorum.

Ayrca, her ne kadar kuvvetli bir besin olsa da artemia ve benzeri besinlerin, lepisteslerin doal bitkisel-hayvansal beslenmesini dengelemek iin ok da fazla kullanlmas taraftar deilim.
Kaytl

Klavyem Srerse Affola... Smiley

rheme
*
ADI-SOYADI Volkan ANKULU
YA: 35
KONUM Edirne
KAYIT TARH 05 Temmuz 2007, 21:01:16
MESAJ SAYISI Mesaj Says: 18
Konu Says: 2
LETM
evrimd
« Yantla #5 : 09 Aralk 2007, 17:44:37 »

Merhaba arkadalar,

Artemia canl bir yem olduu iin hibir kuru yemle mukayese edilemez. zellikle yeni doan balklarn hzl bymesi ve renklenmesi iin artemia ilk akla gelecek yem olmaldr. Artemia karmak istemeyenler yine protein bakmndan zengin olan yumurta sarsn az miktarda ufalayarak yavrularna verebilirler. Ancak yumurta sars suyu ok abuk kirletecei iin bu besin verildikten sonra mutlaka dip ekimi yaplarak nitrat seviyesi normale getirilmelidir. Sayglar.
Kaytl

Volkan ANKULU
Lepistes
muraaat
Ziyareti
« Yantla #6 : 13 Ocak 2008, 03:47:09 »

Ben yavrulara iki gnde bir kurutulmu tubifeks veriyorum. Hem protein oran yksek, hem de artemia kadar bulunmas zor bir yem deil.

Sayglar...
Kaytl
numanjii
Bitkili lepistes akvaryumu
FORUM YNETM
*
ADI-SOYADI Numan CAN
YA: 33
KONUM Tekirda
KAYIT TARH 08 Aralk 2007, 17:51:07
MESAJ SAYISI Mesaj Says: 2535
Konu Says: 82
Bu iletiyi deerlendir +466/-2
LETM
Lepistes, C.vatoz, p, salyangoz, Kiraz karides

evrimd
« Yantla #7 : 13 Ocak 2008, 14:55:50 »

Evet buradaki her gre katlyorum fakat lepisteslerin etil bir tr olmadn, et ve bitkisel olarak beslendiini tekrar hatrlatmak istiyorum. Ayrca deneyimlerime gre, lepistesleri ok fazla hayvansal (zellikle de taze, canl) yemle beslerseniz saldrganlap yavrularn yeme eilimlerini arttryorlar. Ben u an yksek kalitede kuru yem kullanyorum ki iinde hayvansal ve bitkisel en iyi yemlerin bulunduu bir karm bu. lgili balkta da yazdm gibi akvaryumudaki 8 yetikin birey (stelik iyi beslemeden olsa gerek ok da iriler) yeni doan yavrulara bile dokunmuyorlar ve u an 60 kadar yavru balm sereserpe geziyor hem de hi saklanmadan.

Sayglar...
Kaytl

Klavyem Srerse Affola... Smiley

dj_Efe
Forumla iliii kesilmi
*
ADI-SOYADI
CNSYET Cinsiyet:
MESAJ SAYISI Mesaj Says: 40
Konu Says: 2
Bu iletiyi deerlendir +1/-0
LETM
evrimd
« Yantla #8 : 20 Ocak 2008, 16:21:44 »

Selam,

ncelikle lepisteslere yaplan kmsemelere zlyorum. yle ki akvaryumcalarn bazlar iklet trlere lepistes yavrularn canl yem olarak veriyorlar. Artemia konusuna geleyim. Ben de mikromin isimli bir yem ile besleme yapyorum. Yavrularm gerekten gzel birekilde gelime gsteriyorlar. Henz haftalk oldular ama kuyruklarnda renkler belirmeye balad. yi beslemeler.
Kaytl
patukcan
*
ADI-SOYADI
YA: 22
KONUM Ankara
KAYIT TARH 18 Ekim 2007, 15:25:12
MESAJ SAYISI Mesaj Says: 9
Konu Says: 0
LETM
evrimd
« Yantla #9 : 20 Ocak 2008, 18:41:45 »

Yemlemek iin artemia veya tubifeks gibi kaliteli yemler nerebilir misiniz? Ben pul yem veriyorum. (Zaten acemiyim) Bymesini engelliyor. Ve pul yemle beslenen lepistesler ounlukla dii oluyorlar sayglarmla...
Kaytl
Onur G. HTT
Amatr teorik aratrmac ve doal alan gzlemcisi (Sn. Ouz SALAM'n bana verdii nvandr)
YNETC
*
ADI-SOYADI Onur G. HTT
YA: 36
KONUM SAMSUN
KAYIT TARH 27 Nisan 2007, 21:18:33
MESAJ SAYISI Mesaj Says: 18339
Konu Says: 4068
Bu iletiyi deerlendir +719/-7
LETM
Site
lkelerimden dn vermem.

evrimd
« Yantla #10 : 20 Ocak 2008, 19:13:21 »

Pul yemle beslenen lepisteslerin genelde dii olduuna dair bir ispatnz var m? lgin geldi.
Kaytl

"Bildiini bilenin arkasndan gidiniz, bildiini bilmeyeni uyarnz, bilmediini bilene retiniz, bilmediini bilmeyenden kanz." Konfyus

‎"Son rmak kuruduunda, son aa yok olduunda, son balk ldnde; beyaz adam parann yenemeyen bir ey olduunu anlayacak." ef Seattle

YEN YELERMZ, LTFEN TIKLAYINIZ!

tolgacetin72
Tolga etin
Forumla iliii kesilmi
*
ADI-SOYADI
YA: 42
KONUM zmir
KAYIT TARH 28 Nisan 2008, 01:39:18
MESAJ SAYISI Mesaj Says: 378
Konu Says: 10
Bu iletiyi deerlendir +1/-49
LETM
evrimd
« Yantla #11 : 06 Mays 2008, 11:53:37 »

Pul yemi doduktan sonra yemiyor mu yavru? Byrken mi cinsiyeti belli oluyor? Smiley Bana da olduka tuhaf geldi akas!

Artemia ilk 3 ay iin ok nemli bir canl yem. Ancak pratik olmamas ve fiyatlarn pahal seyretmesi yznden ben mikrokurt kullanyorum. Besin ierikleri birbirine ok yakndr ve evinizde srekli retip devam ettirebileiniz bir rndr. lgili arkadalar iin aklama yapabilirim.
Kaytl

Derinin rengi insanlar farkl klmaz. yi iyidir, kt ktdr. Byk ruh hepimizi karde olarak yaratmtr.
selin54
*
ADI-SOYADI
CNSYET Cinsiyet:
MESAJ SAYISI Mesaj Says: 4
LETM
evrimd
« Yantla #12 : 09 Haziran 2008, 16:15:55 »

Artemia nasil retiyorsunuz? Birinizi anlatabilir misiniz?
Kaytl
zerocool
*
ADI-SOYADI Atacan KARAGZ
KONUM stanbul
KAYIT TARH 29 Mays 2008, 20:22:43
MESAJ SAYISI Mesaj Says: 151
Konu Says: 16
LETM
evrimd
« Yantla #13 : 09 Haziran 2008, 16:24:59 »

Bu site de yardmc olabilir:

http://www.evimdekidost.com/index.php?option=com_content&task=view&id=20&Itemid=27
Kaytl
tolgacetin72
Tolga etin
Forumla iliii kesilmi
*
ADI-SOYADI
KONUM zmir
LETM
evrimd
« Yantla #14 : 11 Haziran 2008, 15:15:18 »

Arkadalar ok ilgin bir hayvan kefettim, sizlerle paylaak isterim. Su piresine benziyor. Sanrm ayn familyadan. 1.0-1.4 mm. uzunlukta. smi Moina. Elinde olan veya bulabilecek olan varsa ltfen benimle irtibata gesin. Yavrular iin harika bir yem bu yaratk. Artemia kartmaya son, 20 lt.lik bir tankta srekli retilebilir. Ltfen bu konuyu yabana atmayn, bilgisi olanlar paylasnlar, nereden bulabiliriz bu hayvandan?

Artemiadaki ham protien 6.7 iken Moina da 8.8 artk gerisini siz dnn. Smiley

http://www.microscopy-uk.org.uk/mag/imgjan04/moina_S.jpg

Fotoraf www.microscopy-uk.org.uk sitesinden alntdr.

Artemia
Kaytl

Derinin rengi insanlar farkl klmaz. yi iyidir, kt ktdr. Byk ruh hepimizi karde olarak yaratmtr.
zerocool
*
ADI-SOYADI Atacan KARAGZ
KONUM stanbul
LETM
evrimd
« Yantla #15 : 11 Haziran 2008, 15:46:34 »

Tolga abi biri satyordu farkl bir forumda ulaabilirsen aada link:

http://www.akvaryum.com/forum/evde_canli_su_piresi_%C3%BCretimi_k75426.asp?PN=5

"Aada" yerine "aada" yazmalsnz. Yani tek "" ile...
Kaytl
tolgacetin72
Tolga etin
Forumla iliii kesilmi
*
ADI-SOYADI
KONUM zmir
LETM
evrimd
« Yantla #16 : 11 Haziran 2008, 19:18:16 »

Atacan biliyorum o linki. Ama o misafir ye imi. Ne MSN'si var, ne bir balant kurulabilir. En iyisi Ege Su rnlerini aramak sanrm. Belki ellerinde vardr. Ama moina sper bir ey, yavru beslenmesinde 1 numara olacak bir yaratk bence!
Kaytl

zerocool
*
ADI-SOYADI Atacan KARAGZ
KONUM stanbul
LETM
evrimd
« Yantla #17 : 11 Haziran 2008, 19:31:22 »

in'de bir arkadam var, ekimde gelecek. Syleyeyim istersen Tolga abi. Biraz aratrdm, su piresinden daha kolay bir yem. www.canliyem.com'dakilerle irtibata geeceim bir de, belki onlar temin ederler.
Kaytl
tolgacetin72
Tolga etin
Forumla iliii kesilmi
*
ADI-SOYADI
KONUM zmir
LETM
evrimd
« Yantla #18 : 11 Haziran 2008, 19:39:55 »

in'den getirmek ne derece mmkn olur bilemem. Belki Trkiye'de de vardr, aratryorum. Ama o dediin site bulabilir belki, nk ticari bir deeri var bu canlnn. Ben bulursam zaten balk retmek yerine 2 ton da bunlardan retirim. Smiley
Kaytl

beatboxr
Forumla iliii kesilmi
*
ADI-SOYADI
CNSYET Cinsiyet:
MESAJ SAYISI Mesaj Says: 5
LETM
lepistes hastasym

evrimd
« Yantla #19 : 30 Temmuz 2008, 14:42:42 »

Bence de yle en zevklisi lepistes valla. Platim de var fakat hi gzel gelmiyor bana, lepistesin yeri ayr kim nederse desin...
Kaytl
Sayfa: [1] 2   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

|Site Map | Arsiv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
TurkeyRank.Com - Pagerank Servisi
MySQL Kullanyor PHP Kullanyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!
Bu Sayfa 0.622 Saniyede 61 Sorgu ile Oluturuldu