Lepistes Kulübü; lepistes hakkında her şey (ülkemizin ilk ve en köklü lepistes topluluğu)
22 Temmuz 2018, 13:29:15 *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular: FORUMA ÜYE OLMADAN ÖNCE KURALLARIMIZI OKUYUNUZ. KURALLARIMIZI OKUMAK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.

Sayfa: 1 [2]   Aşağı git Konuyu Okumuş Olanlar
  Yazdır  
Gönderen Konu: Akvaryum alacağım, fikirlerinizi bekliyorum!  (Okunma Sayısı 13633 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
mavievren
FORUM YÖNETİMİ
*
ADI-SOYADI Evren Biçer
CİNSİYET Cinsiyet: Bay
KONUM ANTALYA
KAYIT TARİHİ 21 Aralık 2009, 22:40:03
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 4787
Konu Sayısı: 108
Bu iletiyi değerlendir +669/-0
İLETİŞİM
Gerçek doğasever, her canlıyı ayırmadan sever.

« Yanıtla #20 : 07 Kasım 2010, 23:37:14 »

Saygun, ışıklar akvaryumdan epeyce yüksekte göründüğü üzere. Ama bir verimsizlik olmadı şu ana kadar. Bitkilerin gelişimi normal düzeyde. Wink

Sadece ihtiyacın olanı al ve toprağı bulduğun gibi bırak!
Robot Moderatör
Anahtar Kelime
Offline Pasif

View Profile
Re: Akvaryum alacağım, fikirlerinizi bekliyorum!
« Posted on: 22 Temmuz 2018, 13:29:15 »

uyari
Merhaba ziyaretçi, öncelikle sitemize hoş geldiniz. Ben Lepistes Kulübü Robot Moderatör olarak siteden daha fazla yararlanmanız için sitemize üye olmanızı öneririm. Sitemize üye olmadan da yazıları okuyabilirsiniz, ancak bazı bölümlerde ziyaretçiler kısıtlandığı için bazı bölümleri göremezsiniz. Sitemize üye olursanız fotoğraf ve videolar paylaşabilirsiniz, yazılar paylaşabilirsiniz, sorular sorabilirsiniz, sorulan sorulara cevaplar verebilirsiniz. LK, ülkemizin ilk ve en köklü lepistes kulübüdür. Taklitlerimizden sakının! İyi eğlenceler...

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: Akvaryum alacağım, fikirlerinizi bekliyorum! lepistes, Akvaryum alacağım, fikirlerinizi bekliyorum! endler, Akvaryum alacağım, fikirlerinizi bekliyorum! Poeciliidae, Akvaryum alacağım, fikirlerinizi bekliyorum! Poecilia reticulata, Akvaryum alacağım, fikirlerinizi bekliyorum! lepistes üretimi, Akvaryum alacağım, fikirlerinizi bekliyorum! lepistes yavruları, Akvaryum alacağım, fikirlerinizi bekliyorum! gambusya, Akvaryum alacağım, fikirlerinizi bekliyorum! paludaryum, Akvaryum alacağım, fikirlerinizi bekliyorum! akvaryum, Akvaryum alacağım, fikirlerinizi bekliyorum! plati, Akvaryum alacağım, fikirlerinizi bekliyorum! velifera
Toprak Akalın
ÖZEL ÜYE
*
ADI-SOYADI Toprak Akalın
KONUM Mersin
KAYIT TARİHİ 25 Nisan 2010, 17:32:56
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 1725
Konu Sayısı: 107
Bu iletiyi değerlendir +162/-6
İLETİŞİM
« Yanıtla #21 : 08 Kasım 2010, 00:11:51 »

Evren abi, bence sen şöyle güçlü bir akvaryumla başla. Çok bitki koyma, hızlı bir şekilde yayılsınlar. Oradan buradan budayıp ekleme ile uğraşma. O akvaryumdan budayıp başka akvaryumlarına ekle. Ayrıca 300 litre öyle az buz bir şey değil, bence metal bir iskeletli, dolaplı bir ahşap mobilya süper olur. Hem dışarda donanım yüzünden görüntü kirliliği oluşmaz. Ayrıca Evren abi konu dışı olacak ama oralarda hiç 13 w balasta rastladın mı? Ya da 26 çift girişli? Bu aralar çok lazım. Akvaryum zifiri karanlık. Işıklandırma gelsin, bitkileri getireceğim. Biraz yeşilleşsin. Grin

Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!
mavievren
FORUM YÖNETİMİ
*
ADI-SOYADI Evren Biçer
KONUM ANTALYA
İLETİŞİM

« Yanıtla #22 : 08 Kasım 2010, 00:36:14 »

Evren abi, bence sen şöyle güçlü bir akvaryumla başla. Çok bitki koyma, hızlı bir şekilde yayılsınlar. Oradan buradan budayıp ekleme ile uğraşma. O akvaryumdan budayıp başka akvaryumlarına ekle. Ayrıca 300 litre öyle az buz bir şey değil, bence metal bir iskeletli, dolaplı bir ahşap mobilya süper olur. Hem dışarda donanım yüzünden görüntü kirliliği oluşmaz. Ayrıca Evren abi konu dışı olacak ama oralarda hiç 13 w balasta rastladın mı? Ya da 26 çift girişli? Bu aralar çok lazım. Akvaryum zifiri karanlık. Işıklandırma gelsin, bitkileri getireceğim. Biraz yeşilleşsin. Grin

Evet 300 litre az buz değil. Bu tank kafamda tasarladığım gibi bir akvaryum olacak. İnşallah aldığımda dediğin gibi acele etmeyeceğim. Yavaş yavaş, sindire sindire kuracağım tankı. Tank büyük olduğu için ve ben de bu büyüklükteki bir tankı daha önce idare etmediğim için zaten acele etmemem hayırlı olur. Şöyle bir durum daha var; yanlış bir şey yaparsam geri dönüşü kötü olur. Çünkü büyüklüğünden dolayı sil baştan yapamazsın.

Aslında ben akvaryumu o an alacaktım. Dediğim gibi fiyat o akvaryum için çok uygun ve tankın büyüklüğü tam benim istediğim gibiydi. Hatta o heyecanla Onur'u aradım durumu ilettim, ''forumdaki arkadaşlarla da paylaş istersen'' dedi. İtiraf edeyim o an gözüm bir şey görmedi, kimseye danışmadan alacaktım valla. Grin Ama özel dersim vardı -zaten yarım saat kadar geç kalmışım, veli aradı- ertesi gün (yani bugün) Denizli'ye gitmem gerekiyordu, akvaryumu alsam eve öylece bırakamazdım, en önemlisi bizimkiler ne diyecekti! Tank onların kabul edebileceği büyüklükte değildi. Dersten sonra eve geldim durumu anlattım. 'Babamın yüzü buruştu, Grin annem alışkın olduğundan fazla bir şey demedi. Babama kabul ettirmek için bin takla attım, evin küçüğü olduğum için, 30 yaşında olsam da tüm şebekliğimi kullandım falan... Grin Sonunda onay çıktı mecburen (zaten vazgeçmeyeceğimi biliyorlar) Yani acayip efor sarfettim. Wink Dünden beri dua ediyorum tank satılmasın diye.

Toprak bana önce balastın ve 26 çift girişlinin ne olduğunu anlatacaksın, ben de ona göre cevap vereceğim. Muhtemelen bildiğim şeylerdir ama teknik isimlerden pek anlamam.

Toprak Akalın
ÖZEL ÜYE
*
ADI-SOYADI Toprak Akalın
KONUM Mersin
İLETİŞİM
« Yanıtla #23 : 08 Kasım 2010, 00:59:00 »

Evren abi normalde bir 13'lük balast ile bir floresanım çalışır. Ama çift kablo girişi ile iki floresanı takabilirim, yer kalabalığı yapmaması için daha iyi olur. Yoksa normal 13'lük t5 balastı da olabilir.

mavievren
FORUM YÖNETİMİ
*
ADI-SOYADI Evren Biçer
KONUM ANTALYA
İLETİŞİM

« Yanıtla #24 : 08 Kasım 2010, 01:03:56 »

Tamam, uygun bir zamanımda elektirikçilere sorarım.

Toprak Akalın
ÖZEL ÜYE
*
ADI-SOYADI Toprak Akalın
KONUM Mersin
İLETİŞİM
« Yanıtla #25 : 08 Kasım 2010, 01:07:13 »

Sağ olasın Evren abi. Smiley

mavievren
FORUM YÖNETİMİ
*
ADI-SOYADI Evren Biçer
KONUM ANTALYA
İLETİŞİM

« Yanıtla #26 : 27 Kasım 2010, 02:13:33 »

Arkadaşlar söylemeyi unuttum, daha doğrusu bu zamana kadar söylemeye dilim varmadı. Akvaryum satılmış. Almak için geç de kalmadım ama ben Denizli'den dönünce o arada gitmiş. Gerçekten çok üzüldüm ama yapacak bir şey yok. Daha almadan kafamda nasıl olacağının hayalini bile kurmuştum. Hevesim kursağamda kaldı. Başka zamana artık.

ÖA
ÖA
Forumla ilişiği kesilmiş
*
ADI-SOYADI ömer atabaycan
KONUM Ankara
KAYIT TARİHİ 03 Kasım 2009, 12:46:23
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 910
Konu Sayısı: 27
Bu iletiyi değerlendir +27/-12
İLETİŞİM
« Yanıtla #27 : 27 Kasım 2010, 02:17:51 »

Başka yerden de bulursun abi. Yapan birileri vardır mutlaka. Yarıda bırakma. Smiley

mavievren
FORUM YÖNETİMİ
*
ADI-SOYADI Evren Biçer
KONUM ANTALYA
İLETİŞİM

« Yanıtla #28 : 27 Kasım 2010, 02:29:59 »

Başka yerden de bulursun abi. Yapan birileri vardır mutlaka. Yarıda bırakma. Smiley

Bırakmam zaten, bırakamam. Başka yerden bu ebatlardaki bir tankı bu fiyata tekrar denk getirir miyim orasını bilemiyorum. Ama eninde sonunda büyük bir tankım olacak, kaçarı yok. Wink

Kamil B. YILMAZ
Forumla ilişiği kesilmiş
*
ADI-SOYADI Kamil Berke Yılmaz
KONUM Bursa / İnegöl
KAYIT TARİHİ 08 Nisan 2010, 19:32:13
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 1962
Konu Sayısı: 93
Bu iletiyi değerlendir +100/-2
İLETİŞİM
« Yanıtla #29 : 27 Kasım 2010, 13:56:47 »

Ömer abi sana kesinlikle katılıyorum. Evren abi, hayalindeki akvaryumu bulana kadar peşinden koşmaya devam etmelisin. Senin söylediğin akvaryum pahalı geldi biraz bana. 100x40x40 ebatlarındaki akvaryuma benim camcı Grin 65 ya da 70 TL fiyat (öyle hatırlıyorum) vermişti. Senin için sorabilirim, istersen.

IT's Over...!!!
mavievren
FORUM YÖNETİMİ
*
ADI-SOYADI Evren Biçer
KONUM ANTALYA
İLETİŞİM

« Yanıtla #30 : 27 Kasım 2010, 22:28:00 »

Yok, bu ebatlardaki bir tank için fiyat gayet uygundu. En azından buradaki fiyatlandırmaya göre. Ben daha önce çok yere sordum, hemen hemen hepsi 250-300 civarı fiyat vermişti, ki benim hesaplattığım ebatlar bu kaçırdığım tanktan da küçüktü.

Sen sor bakalım o zaman camcına 145*40*50 ebatlarındaki bir tank için ne fiyat verecek.

mehozi
**
ADI-SOYADI mehmet SEPETLER
KONUM İZMİR
KAYIT TARİHİ 31 Ekim 2008, 15:54:32
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 313
Konu Sayısı: 16
Bu iletiyi değerlendir +70/-1
İLETİŞİM
« Yanıtla #31 : 27 Kasım 2010, 22:58:21 »

Evren Bey İzmir'de olsanız 120 lt akvaryum plastik kapaklı 75 TL. Ben burada çok uygun fiyatlarla alabiliyorum bitki hariç her türlü malzemeyi. Özel ölçülerde de yaptırabiliyorum. Eski işimde olsam tura çıktığımda atar arabaya getirirdim Antalya'ya.
mavievren
FORUM YÖNETİMİ
*
ADI-SOYADI Evren Biçer
KONUM ANTALYA
İLETİŞİM

« Yanıtla #32 : 27 Kasım 2010, 23:07:34 »

Buradaki fiyatlandırma pahalı o zaman. Mehmet ağabey, yine de buralara yolunuz düşerse haberim olsun. Misafir de ederim sizi. Grin Düşünceliliğiniz için teşekkür ederim. Wink

mehozi
**
ADI-SOYADI mehmet SEPETLER
KONUM İZMİR
KAYIT TARİHİ 31 Ekim 2008, 15:54:32
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 313
Konu Sayısı: 16
Bu iletiyi değerlendir +70/-1
İLETİŞİM
« Yanıtla #33 : 27 Kasım 2010, 23:14:24 »

İnşallah yolum düşerse uğrarım. Aslında burada da fiyatlar pahalı da ben akvaryum imalatı yapan ve akvaryum malzemeleri toptan satışı yapan bir firmadan alıyorum. Sizin de İzmir'e yolunuz düşerse ben de beklerim.
mavievren
FORUM YÖNETİMİ
*
ADI-SOYADI Evren Biçer
KONUM ANTALYA
İLETİŞİM

« Yanıtla #34 : 27 Kasım 2010, 23:29:40 »

Burada da akvaryum imalatı yapan yerler illaki vardır ama ben bilmiyorum. Araştırmak lazım. Benim de yolum düşerse uğramak isterim size. İzmir çok sevdiğim bir yerdir ayrıca.

Kamil B. YILMAZ
Forumla ilişiği kesilmiş
*
ADI-SOYADI Kamil Berke Yılmaz
KONUM Bursa / İnegöl
KAYIT TARİHİ 08 Nisan 2010, 19:32:13
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 1962
Konu Sayısı: 93
Bu iletiyi değerlendir +100/-2
İLETİŞİM
« Yanıtla #35 : 27 Kasım 2010, 23:30:01 »

Evren Bey İzmir'de olsanız 120 lt akvaryum plastik kapaklı 75 TL. Ben burada çok uygun fiyatlarla alabiliyorum bitki hariç her türlü malzemeyi. Özel ölçülerde de yaptırabiliyorum. Eski işimde olsam tura çıktığımda atar arabaya getirirdim Antalya'ya.
Mehmet abi, bizim burada da akvaryumcular çok hesaplı. Ben 80x35x47 ebatlarındaki akvaryuma 70 TL verdim. Toplam 131 lt su alıyor. Ama daha kurmadım. Dijital fotoğraf makinesini bekliyorum. Aldığım akvaryumun da sadece köşebentleri yok. Onları da ben alıp yapıştırdım.

Sen sor bakalım o zaman camcına 145*40*50 ebatlarındaki bir tank için ne fiyat verecek.
Tabii ki sorarım Evren abi. Ama yarın Pazar, kapalı olur. En geç Pazartesi günü seni haberdar ederim abi.

IT's Over...!!!
mavievren
FORUM YÖNETİMİ
*
ADI-SOYADI Evren Biçer
KONUM ANTALYA
İLETİŞİM

« Yanıtla #36 : 27 Kasım 2010, 23:34:03 »

Teşekkür ederim Berke. Acelesi yok, müsait bir zamanında sorarsın. Wink

Sayfa: 1 [2]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

|Site Map | Arsiv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!
Bu Sayfa 0.513 Saniyede 46 Sorgu ile Oluşturuldu