Lepistes Kulübü; lepistes hakkında her şey (ülkemizin ilk ve en köklü lepistes topluluğu)
23 Eylül 2014, 07:17:51 *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular: YENİ ÜYELİK SİSTEMİMİZ HAKKINDA (FORUMA ÜYE OLMAK İSTEYENLER LÜTFEN BURAYA TIKLASINLAR).

Sayfa: [1]   Aşağı git Konuyu Okumuş Olanlar
  Yazdır  
Gönderen Konu: Lepistesimde doğum belirtileri çok fazla...  (Okunma Sayısı 5735 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
lepistes_1998
Forumla ilişiği kesilmiş
*
ADI-SOYADI Semih ÖZER
CİNSİYET Cinsiyet: Bay
KONUM muğla-marmaris
KAYIT TARİHİ 18 Ekim 2010, 20:45:45
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 113
Konu Sayısı: 4
Bu iletiyi değerlendir +1/-0
İLETİŞİM
« : 20 Ekim 2010, 20:54:40 »

Merhaba lepistesimde doğum belirtileri var. Beyaz kaba ayırdım, sizce bu doğurur mu? Ve de doğurusa ne zaman içinde doğuracaktır? Son olarak içine rafyada atayım ? Yavrulara inşallah yakında kavuşurum... zipzip1 zipzip1 zipzip1

30 litre canlı bitkili canlı doğuran. 50 kadar anaç.
13 litre canlı bitkili 200-250 arası yavru.
Robot Moderatör
Anahtar Kelime
Offline Pasif

View Profile
Re: Lepistesimde doğum belirtileri çok fazla...
« Posted on: 23 Eylül 2014, 07:17:51 »

uyari
Merhaba ziyaretçi, öncelikle sitemize hoş geldiniz. Ben Lepistes Kulübü Robot Moderatör olarak siteden daha fazla yararlanmanız için sitemize üye olmanızı öneririm. Sitemize üye olmadan da yazıları okuyabilirsiniz, ancak bazı bölümlerde ziyaretçiler kısıtlandığı için bazı bölümleri göremezsiniz. Sitemize üye olursanız fotoğraf ve videolar paylaşabilirsiniz, yazılar paylaşabilirsiniz, sorular sorabilirsiniz, sorulan sorulara cevaplar verebilirsiniz. LK, ülkemizin ilk ve en köklü lepistes kulübüdür. Taklitlerimizden sakının! İyi eğlenceler...

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: Lepistesimde doğum belirtileri çok fazla... lepistes, Lepistesimde doğum belirtileri çok fazla... endler, Lepistesimde doğum belirtileri çok fazla... Poeciliidae, Lepistesimde doğum belirtileri çok fazla... Poecilia reticulata, Lepistesimde doğum belirtileri çok fazla... lepistes üretimi, Lepistesimde doğum belirtileri çok fazla... lepistes yavruları, Lepistesimde doğum belirtileri çok fazla... gambusya, Lepistesimde doğum belirtileri çok fazla... paludaryum, Lepistesimde doğum belirtileri çok fazla... akvaryum, Lepistesimde doğum belirtileri çok fazla... plati, Lepistesimde doğum belirtileri çok fazla... velifera
YNejat
*
ADI-SOYADI Nejat Çalışkan
KONUM İstanbul
KAYIT TARİHİ 12 Ekim 2010, 11:31:50
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 17
Bu iletiyi değerlendir +0/-3
İLETİŞİM
« Yanıtla #1 : 20 Ekim 2010, 21:17:53 »

Ben akvaryumu 2'ye bölüyorum. Hamile lepistesin olduğu yere geniş silikon bitki koyuyorum ve yavru kaybı vermiyorum. Silikon bitki canlı bitki gibi yavrularımı saklıyor.Smiley Faydasını gerçekten görüyorum...
Onur G. HİTİT
Amatör teorik araştırmacı ve doğal alan gözlemcisi (Sn. Oğuz SAĞLAM'ın bana verdiği ünvandır)
YÖNETİCİ
*
ADI-SOYADI Onur G. HİTİT
KONUM SAMSUN
KAYIT TARİHİ 27 Nisan 2007, 22:18:33
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 18071
Konu Sayısı: 3857
Bu iletiyi değerlendir +692/-3
İLETİŞİM
Site
İlkelerimden ödün vermem.

« Yanıtla #2 : 20 Ekim 2010, 21:26:05 »

Ben yavrulayacak balıkları ve yavruları hiç ayırmıyorum.

Semih, Türkçe yazım kuralları konusunda biraz daha dikkat etmelisin. "Yapıyım, atıyım ediyim" değil, "yapayım, atayım, edeyim" şeklinde yazmalısın. Ve noktalama işaretinden sonra bir tane boşluk bırakmalısın.

"Bildiğini bilenin arkasından gidiniz, bildiğini bilmeyeni uyarınız, bilmediğini bilene öğretiniz, bilmediğini bilmeyenden kaçınız." Konfüçyus

‎"Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenemeyen bir şey olduğunu anlayacak." Şef Seattle

YENİ ÜYELERİMİZ, LÜTFEN TIKLAYINIZ!

lepistes_1998
Forumla ilişiği kesilmiş
*
ADI-SOYADI Semih ÖZER
KONUM muğla-marmaris
İLETİŞİM
« Yanıtla #3 : 20 Ekim 2010, 21:41:56 »

Cevaplar için teşekkürler, daha dikkatli yazı yazacağım Onur abi. Peki bu beyaz tastaki balığım için ne yapmalıyım? Solunumu o kadar hızlı ki saniyede 200 nefes alıyordur. Bu ne anlama gelir?

radenko
raif arda
ÖZEL ÜYE
*
ADI-SOYADI raif arda
KONUM istanbul
KAYIT TARİHİ 22 Nisan 2009, 11:47:31
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 553
Konu Sayısı: 11
Bu iletiyi değerlendir +102/-8
İLETİŞİM
« Yanıtla #4 : 21 Ekim 2010, 23:14:40 »

Bu beyaz kap teorisini ortaya atan bir biyologtur. Ben hiç denemedim ancak aklıma gelen bazı sakıncaları vardır. Özellikle tecrübesiz hobiciler balığın doğumuna beş gün kala bu kaba alınması halinde. Sıcaklık farkları doğacaktır. 500 cc suda su değerleri de değişeceğinden, bence akvaryumda doğurmaları daha doğru olacaktır.
Rafya konusuna gelince teoriyi ortaya koyan beyaz kapta yavruların yenmediği yönünde bir teoriydi sanırım. Eğer söylenenlar doğru ise rafya atılmasına gerek olmaması lazım.

Raif Arda
Maltepe / İstanbul
Bayrağı bayrak yapan üzerinde ki kandır, toprak uğrunda ölen varsa vatandır.
byte_r
ÖZEL ÜYE
*
ADI-SOYADI C.Erkin DERLİ
KONUM Bursa Samsun
KAYIT TARİHİ 18 Mart 2008, 03:39:51
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 326
Konu Sayısı: 18
Bu iletiyi değerlendir +32/-0
İLETİŞİM
« Yanıtla #5 : 21 Ekim 2010, 23:30:19 »

Beyaz kap dediğiniz nedir?

insanları tanıdıkça hayvanları daha çok seviyorum
ÖA
ÖA
Forumla ilişiği kesilmiş
*
ADI-SOYADI ömer atabaycan
KONUM Ankara
KAYIT TARİHİ 03 Kasım 2009, 12:46:23
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 914
Konu Sayısı: 27
Bu iletiyi değerlendir +26/-12
İLETİŞİM
« Yanıtla #6 : 21 Ekim 2010, 23:32:30 »

Avucumun içinde bile yavrulayan plati oldu. Beyaz kap değil, her yerde yavrulayan balıklar bunlar. Bırak akvaryumda yavrulasın balık her zaman.

lepistes_1998
Forumla ilişiği kesilmiş
*
ADI-SOYADI Semih ÖZER
KONUM muğla-marmaris
İLETİŞİM
« Yanıtla #7 : 21 Ekim 2010, 23:41:30 »

Zaten öyle yaptım Ömer abi. 15'e yakın yavrum var. Daha tamamen boşaltmadı hatun, bekliyorum bakalım. Smiley Erkin abi beyaz kap balığın doğum yapması için koyulduğu herhangi içi beyaz olan bir kaptır. Bu tas yoğurt kabi peynir kabı gibi kutulardır. Beyaz kapta renkten, dolayısıyla doğum yapan dişi daha rahat doğum yapıyormuş.

YÖNETİM NOTU: Allahını seversen, biraz daha dikkat et.

numanjii
Bitkili lepistes akvaryumu
FORUM YÖNETİMİ
*
ADI-SOYADI Numan İŞCAN
KONUM Tekirdağ
KAYIT TARİHİ 08 Aralık 2007, 18:51:07
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 2537
Konu Sayısı: 82
Bu iletiyi değerlendir +466/-2
İLETİŞİM
Lepistes, C.vatoz, Çöpçü, salyangoz, Kiraz karides

« Yanıtla #8 : 21 Ekim 2010, 23:53:59 »

Vallahi zamanında ben de beyaz kapta çok yavru aldım ama hiçbir zaman beyaz olması için özen göstermedim. Ama genellikle evlerimizde, elimizin altında hemen temin edebileceğimiz kaplar genellikle yoğurt ve peynir kapları oluyor ve bunlar da beyaz oluyor. Smiley Bunun tam tersi, renk değil de, ışık olarak, mesela karanlıkta balıkların daha rahat yavruladığını gözlemledim.

Klavyem Sürçerse Affola... Smiley

Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

|Site Map | Arsiv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
Fish Topsites TurkeyRank.Com - Pagerank Servisi
MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!
Bu Sayfa 0.498 Saniyede 37 Sorgu ile Oluşturuldu