Lepistes Kulübü; lepistes hakkında her şey (ülkemizin ilk ve en köklü lepistes topluluğu)
24 Kasım 2014, 15:26:42 *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular: FORUMA ÜYE OLMADAN ÖNCE KURALLARIMIZI OKUYUNUZ. KURALLARIMIZI OKUMAK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.

Sayfa: [1]   Aşağı git Konuyu Okumuş Olanlar
  Yazdır  
Gönderen Konu: Yavruların hızlı büyümesi için ne yapabilirim?  (Okunma Sayısı 6082 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
fatihozkan
*
ADI-SOYADI FATİH ÖZKAN
CİNSİYET Cinsiyet: Bay
KONUM SİVAS
KAYIT TARİHİ 25 Nisan 2010, 10:09:40
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 17
Konu Sayısı: 3
Bu iletiyi değerlendir +0/-0
İLETİŞİM
« : 22 Haziran 2010, 09:44:06 »

Yavru akvaryumum 20 lt ve içinde 50'ye yakın lepistes yavrum var. Günde 4 kez yem veriyorum. Verdiğim yemler Sera'nın pul yemi ezip veriyorum. Büyük balıklarıma verdiğim yine Sera'nın yemini ezilmiş bir şekilde veriyorum. Fakat yavrularım çok ama çok yavaş büyüyorlar şu an 2 aylık yavru da var 1,5 aylık yavru da var ve çok küçükler normalde bildiğim kadarıyla 2 aylık olunca yetişkin olmaları gerekmiyor mu? Haftalık dip çekimini ve iç filtre temizliğini aksatmadan yapıyorum. Artemia alacak durumumda yok. Yardımlarınızı bekliyorum.
Robot Moderatör
Anahtar Kelime
Offline Pasif

View Profile
Re: Yavruların hızlı büyümesi için ne yapabilirim?
« Posted on: 24 Kasım 2014, 15:26:42 »

uyari
Merhaba ziyaretçi, öncelikle sitemize hoş geldiniz. Ben Lepistes Kulübü Robot Moderatör olarak siteden daha fazla yararlanmanız için sitemize üye olmanızı öneririm. Sitemize üye olmadan da yazıları okuyabilirsiniz, ancak bazı bölümlerde ziyaretçiler kısıtlandığı için bazı bölümleri göremezsiniz. Sitemize üye olursanız fotoğraf ve videolar paylaşabilirsiniz, yazılar paylaşabilirsiniz, sorular sorabilirsiniz, sorulan sorulara cevaplar verebilirsiniz. LK, ülkemizin ilk ve en köklü lepistes kulübüdür. Taklitlerimizden sakının! İyi eğlenceler...

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: Yavruların hızlı büyümesi için ne yapabilirim? lepistes, Yavruların hızlı büyümesi için ne yapabilirim? endler, Yavruların hızlı büyümesi için ne yapabilirim? Poeciliidae, Yavruların hızlı büyümesi için ne yapabilirim? Poecilia reticulata, Yavruların hızlı büyümesi için ne yapabilirim? lepistes üretimi, Yavruların hızlı büyümesi için ne yapabilirim? lepistes yavruları, Yavruların hızlı büyümesi için ne yapabilirim? gambusya, Yavruların hızlı büyümesi için ne yapabilirim? paludaryum, Yavruların hızlı büyümesi için ne yapabilirim? akvaryum, Yavruların hızlı büyümesi için ne yapabilirim? plati, Yavruların hızlı büyümesi için ne yapabilirim? velifera
Toprak Akalın
ÖZEL ÜYE
*
ADI-SOYADI Toprak Akalın
KONUM Mersin
KAYIT TARİHİ 25 Nisan 2010, 16:32:56
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 1697
Konu Sayısı: 105
Bu iletiyi değerlendir +158/-6
İLETİŞİM
« Yanıtla #1 : 22 Haziran 2010, 09:49:35 »

Yumurta sarısı kullanabilirsin. Yumurtayı haşladıktan sonra bir çay bardağına koy, ez ondan sonra su doldur ve birkaç dakika bekle. Ya bütün tortular aşşağı inecek ya da yarısı yukarda yarısı aşşağıda olacak. Sen tortu olmayan yerden şırınga ile çekeceksin ve yavrularına vereceksin.

Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!
fatihozkan
*
ADI-SOYADI FATİH ÖZKAN
KONUM SİVAS
KAYIT TARİHİ 25 Nisan 2010, 10:09:40
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 17
İLETİŞİM
« Yanıtla #2 : 22 Haziran 2010, 09:52:39 »

Onu yazmayı unutmuşum onu da kullandım da suyun kirlenmesini istemiyorum.
Toprak Akalın
ÖZEL ÜYE
*
ADI-SOYADI Toprak Akalın
KONUM Mersin
KAYIT TARİHİ 25 Nisan 2010, 16:32:56
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 1697
Konu Sayısı: 105
Bu iletiyi değerlendir +158/-6
İLETİŞİM
« Yanıtla #3 : 22 Haziran 2010, 10:28:30 »

Ben kullanıyorum ama yeterli miktarda verirsen ve iyi bir filtre sistemin varsa çok kirlenmez. Hatta bende nerdeyse hiç kirlenmedi, çünkü dağılmasına izin vermeden yediler. Grin Bir de bendeki yavru bir tane sende yirmi tane var, hepsi kapıştığı için bir şey olmaz. Un kurdu verebilirsin, hepsi birden parçalayarak yerler.

Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!
radenko
raif arda
ÖZEL ÜYE
*
ADI-SOYADI raif arda
KONUM istanbul
KAYIT TARİHİ 22 Nisan 2009, 10:47:31
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 552
Konu Sayısı: 11
Bu iletiyi değerlendir +102/-8
İLETİŞİM
« Yanıtla #4 : 23 Haziran 2010, 21:25:08 »

Canlı yem kullanmadan hızlı büyütmek gerçekten zor. Eğer bunun dışında hızlı büyütmek isterseniz protein oranı yüksek yavru yemleri kullanmanızı tavsiye ederim. Akvaryumunuza bol hava verilmesi ve sık su değişimlerininde etki olacaktır.

Raif Arda
Maltepe / İstanbul
Bayrağı bayrak yapan üzerinde ki kandır, toprak uğrunda ölen varsa vatandır.
matrak26
*
ADI-SOYADI Hasan TURAN
KONUM Eskişehir
KAYIT TARİHİ 23 Mayıs 2010, 20:11:21
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 31
İLETİŞİM
« Yanıtla #5 : 23 Haziran 2010, 21:39:27 »

Onur abinin verdiği endlerleri ben öyle büyütüyorum. Yemim çok iyi değil, canlı yem de kullanmıyorum. Akvaryum 30x20x20 cm ebatlarında. Her gün bir tas su alıp yeni su ekliyorum.
ahmethan
Ahmethan
*
ADI-SOYADI Ahmethan KARA
KONUM çankırı
KAYIT TARİHİ 10 Temmuz 2010, 16:22:59
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 196
Konu Sayısı: 22
Bu iletiyi değerlendir +7/-0
İLETİŞİM
Öğrenmeyi seven ve soru soran....

« Yanıtla #6 : 12 Temmuz 2010, 15:54:32 »

Şu yumurta sarısı olayını anlayamadım biraz açar mısınız?

Denizin kenarına kadar, ayakların izi vardır. Ama denize girdikten sonra ne iz kalır, ne işaret.
(Mevlana)
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

|Site Map | Arsiv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
TurkeyRank.Com - Pagerank Servisi
MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!
Bu Sayfa 0.693 Saniyede 35 Sorgu ile Oluşturuldu