Lepistes Kulübü; lepistes hakkında her şey (ülkemizin ilk ve en köklü lepistes topluluğu)
23 Eylül 2014, 03:18:25 *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular: YENİ ÜYELİK SİSTEMİMİZ HAKKINDA (FORUMA ÜYE OLMAK İSTEYENLER LÜTFEN BURAYA TIKLASINLAR).

Sayfa: 1 [2] 3   Aşağı git Konuyu Okumuş Olanlar
  Yazdır  
Gönderen Konu: Lepisteslerle bir arada bakılabilen balık türleri  (Okunma Sayısı 21654 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
burak3807
Forumla ilişiği kesilmiş
*
ADI-SOYADI
CİNSİYET Cinsiyet: Bay
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 97
Konu Sayısı: 15
Bu iletiyi değerlendir +0/-0
İLETİŞİM
« Yanıtla #15 : 06 Ağustos 2008, 12:36:26 »

Arkadaşlar neon tetralar yavru lepistes yiyebilir mi?

Burak KURT
Kayseri
Robot Moderatör
Anahtar Kelime
Offline Pasif

View Profile
Re: Lepisteslerle bir arada bakılabilen balık türleri
« Posted on: 23 Eylül 2014, 03:18:25 »

uyari
Merhaba ziyaretçi, öncelikle sitemize hoş geldiniz. Ben Lepistes Kulübü Robot Moderatör olarak siteden daha fazla yararlanmanız için sitemize üye olmanızı öneririm. Sitemize üye olmadan da yazıları okuyabilirsiniz, ancak bazı bölümlerde ziyaretçiler kısıtlandığı için bazı bölümleri göremezsiniz. Sitemize üye olursanız fotoğraf ve videolar paylaşabilirsiniz, yazılar paylaşabilirsiniz, sorular sorabilirsiniz, sorulan sorulara cevaplar verebilirsiniz. LK, ülkemizin ilk ve en köklü lepistes kulübüdür. Taklitlerimizden sakının! İyi eğlenceler...

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: Lepisteslerle bir arada bakılabilen balık türleri lepistes, Lepisteslerle bir arada bakılabilen balık türleri endler, Lepisteslerle bir arada bakılabilen balık türleri Poeciliidae, Lepisteslerle bir arada bakılabilen balık türleri Poecilia reticulata, Lepisteslerle bir arada bakılabilen balık türleri lepistes üretimi, Lepisteslerle bir arada bakılabilen balık türleri lepistes yavruları, Lepisteslerle bir arada bakılabilen balık türleri gambusya, Lepisteslerle bir arada bakılabilen balık türleri paludaryum, Lepisteslerle bir arada bakılabilen balık türleri akvaryum, Lepisteslerle bir arada bakılabilen balık türleri plati, Lepisteslerle bir arada bakılabilen balık türleri velifera
Onur G. HİTİT
Amatör teorik araştırmacı ve doğal alan gözlemcisi (Sn. Oğuz SAĞLAM'ın bana verdiği ünvandır)
YÖNETİCİ
*
ADI-SOYADI Onur G. HİTİT
KONUM SAMSUN
KAYIT TARİHİ 27 Nisan 2007, 22:18:33
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 18071
Konu Sayısı: 3857
Bu iletiyi değerlendir +692/-3
İLETİŞİM
Site
İlkelerimden ödün vermem.

« Yanıtla #16 : 06 Ağustos 2008, 13:54:51 »

Neon tetralar avcı ve etçildir. Yavru lepistesleri yerler. Ama büyükçe bir akvaryumda sık bitki örtüsü varsa yavruların pek çoğu kurtulur.

"Bildiğini bilenin arkasından gidiniz, bildiğini bilmeyeni uyarınız, bilmediğini bilene öğretiniz, bilmediğini bilmeyenden kaçınız." Konfüçyus

‎"Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenemeyen bir şey olduğunu anlayacak." Şef Seattle

YENİ ÜYELERİMİZ, LÜTFEN TIKLAYINIZ!

canlı_doğuranlar
*
ADI-SOYADI
CİNSİYET Cinsiyet:
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 50
Konu Sayısı: 5
Bu iletiyi değerlendir +1/-1
İLETİŞİM
« Yanıtla #17 : 06 Ağustos 2008, 21:52:47 »

Paylaşım için teşekkürler.
Servet
*
ADI-SOYADI
CİNSİYET Cinsiyet:
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 60
Konu Sayısı: 1
İLETİŞİM
« Yanıtla #18 : 12 Eylül 2008, 02:01:05 »

Palyaço balıklarıyla ya da (renklendirilmemiş) cam balıklarıyla beraber bakılabilir mi peki?

Sizin dediğiniz balıkların birisi tatlı su balığı,birisi tuzlu su balığıdır.Asla olmaz.

Hocam ellerine sağlık paylaşım için.
eridem
*
ADI-SOYADI erdem unlu
KONUM Denizli
KAYIT TARİHİ 15 Haziran 2009, 12:36:30
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 141
Konu Sayısı: 24
Bu iletiyi değerlendir +27/-2
İLETİŞİM
[ Galatasaray ]

« Yanıtla #19 : 27 Haziran 2009, 13:13:02 »

Paylaşım güzel olmuş.Elinize sağlık... Grin

*Taksime cami yapmasınlar. Gitsinler başkasının taksisine cami yapsınlar.
rheme
ÜYELİĞİ ASKIDA
*
ADI-SOYADI Volkan ŞANKULU
KONUM Edirne
KAYIT TARİHİ 05 Temmuz 2007, 22:01:16
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 18
Konu Sayısı: 2
İLETİŞİM
« Yanıtla #20 : 21 Temmuz 2009, 21:51:12 »

Onur Bey; benim de bir sorum olacak 100 litrelik yoğun bitkili akvaryumumda lepistes,plati,neon ve rasbora bakıyorum.Ayrıca akvaryumda makrakanta ,çöpçü ve cüce vatozlar var.Akvaryumda yoğun Java yosunu var. Eskiden çok fazla yavru lepistes alırken şimdilerde sayı azaldı.Akvaryuma en son kiraz karides ekledim bunlarda 3-4 ay içinde sayı olarak 70-80'lere ulaştı.

Soruma gelince ; lepisteslerin yavrularının yok olmasına neden olan ne olabilir.Rasbora ve siyah neonlar ile platilerin tamamını çıkarıp sadece lepistes bakmayı düşünüyorum.Kiraz karideslerin yavru yeme ihtimali herhalde yoktur.

Tecrübelerinize göre sizce sorun nereden kaynaklanıyordur.Akvaryumumda sadece lepistes türü beslesem üreme hızları artar mı?

Saygılar,

Volkan ŞANKULU
Lepistes
hakanturken108
Forum Müdavimi
*
ADI-SOYADI HaKaN TüRKeN
KONUM Samsun
KAYIT TARİHİ 11 Haziran 2008, 18:01:31
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 455
Konu Sayısı: 43
Bu iletiyi değerlendir +37/-1
İLETİŞİM
Ehil olmayanlara sabretmek ehil olanları parlatır.

« Yanıtla #21 : 21 Temmuz 2009, 22:44:13 »

Onur Bey; benim de bir sorum olacak 100 litrelik yoğun bitkili akvaryumumda lepistes,plati,neon ve rasbora bakıyorum.Ayrıca akvaryumda makrakanta ,çöpçü ve cüce vatozlar var.Akvaryumda yoğun Java yosunu var. Eskiden çok fazla yavru lepistes alırken şimdilerde sayı azaldı.Akvaryuma en son kiraz karides ekledim bunlarda 3-4 ay içinde sayı olarak 70-80'lere ulaştı.

Soruma gelince ; lepisteslerin yavrularının yok olmasına neden olan ne olabilir.Rasbora ve siyah neonlar ile platilerin tamamını çıkarıp sadece lepistes bakmayı düşünüyorum.Kiraz karideslerin yavru yeme ihtimali herhalde yoktur.

Tecrübelerinize göre sizce sorun nereden kaynaklanıyordur.Akvaryumumda sadece lepistes türü beslesem üreme hızları artar mı?

Saygılar,

Tahminimce artabilir. Ne kadar bitkili olursa olsun yavrular yenebiliyor. Yavruları ayırmadığınız sürece yine ana karma tanka yavru kaybınız olacak. Lakin illa ki yavruların sayısında ivme istiyorsanız ve imkanınız var ise bence bu aylarda ayrı bir yavru akvaryumu kurun, doğan ve gördüklerinizi -yakalayabildiklerinizi- oraya aktarın hem daha iyi ve çabuk gelişirler hem de kayıplarınız azalır.

Eğer ki tecrübenizden dolayı doğumu yakın dişiye göz aşinalığınız varsa doğumu yakın lepistesi yavru tankına alırsınız ve hiç kaybınız olmaz. Hem de doğuran dişi erkeklerden rahata kavuşur ve yorgun/bitkin düşmez.

Ayrıca bu aylarda yeni bir tank/yavru tankı ısıtıcı istemez... Belki tasvip etmeyenler olacaktır ama iç filtreye de gerek yoktur bence kuracağınız yavru tankına.

Ehil olmayanlara sabretmek ehil olanları parlatır.
TANGALOĞLU
M. Ali TANGALOĞLU
Forumla ilişiği kesilmiş
*
ADI-SOYADI M. Ali TANGALOĞLU
KONUM Ankara
KAYIT TARİHİ 31 Ocak 2008, 16:23:46
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 250
Konu Sayısı: 4
Bu iletiyi değerlendir +30/-0
İLETİŞİM
« Yanıtla #22 : 22 Temmuz 2009, 11:13:52 »

yoğun bitkili akvaryumumda lepistes,plati,neon ve rasbora bakıyorum.Ayrıca akvaryumda makrakanta ,çöpçü ve cüce vatozlar var.Akvaryumda yoğun Java yosunu var. Eskiden çok fazla yavru lepistes

Hocam yavru balık sayılarınızı azaltan başka faktörlerde olabilir fakat neon makrakanta çöpçü hatta lepises yavruları yeme eğilimindelerdir, Hakan kardeşiminde dediği gibi ne kadar bitkili de olsa yavruların bir kısmının yenme ihtimali var.

Saygılar.
rheme
ÜYELİĞİ ASKIDA
*
ADI-SOYADI Volkan ŞANKULU
KONUM Edirne
KAYIT TARİHİ 05 Temmuz 2007, 22:01:16
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 18
Konu Sayısı: 2
İLETİŞİM
« Yanıtla #23 : 22 Temmuz 2009, 11:50:26 »

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Akvaryumum gerçekten çok aşırı yoğun bitkili neredeyse yüzecek alan yok buna rağmen çok sayıda dişi olmasına rağmen (10 kadar) yeterli yavru alamıyorum. Şöyle ki şu anda yavruluktan erişkinliğe geçme aşamasında sadece 5 adet lepistesim var, buna rağmen platiler aşırı ürüyorlar yani platiler akvaryumu neredeyse işgal ettiler. Makrakantadan vazgeçemiyorum, çünkü daha önce makrakantayı çıkardığımda salyangozlar aşırı arttı. Bu nedenle plati, rasbora ve neonları çıkararak sadece lepistes beslemeye karar verdim. Saygılar.

Volkan ŞANKULU
Lepistes
luckykid
*
ADI-SOYADI Erdeniz YILMAZ
KONUM İstanbul
KAYIT TARİHİ 03 Şubat 2010, 16:18:27
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 16
Konu Sayısı: 3
İLETİŞİM
« Yanıtla #24 : 03 Şubat 2010, 19:44:13 »

Güzel paylaşım. Ellerine sağlık. Ama ben moli ile lepistesin pek fazla yaşayacağınız zannetmiyorum. Benim lepisteslerimle molim vardı. Moli 1 erkek ve 1 dişi  lepistes, 1 erkek ve 3 dişi moli... Hep moliler saldırıyordu lepisteslere. Ve erkek elektrik kesilmişti su sıcaklığı, değişimden ölmüştü, bir sabah kalktım bir baktım moliler erkeğin kuyruğunu didikliyor. Smiley Ama sadece bende oldu bu olay biraz agrasifler sanırım.

Onur G. HİTİT
Amatör teorik araştırmacı ve doğal alan gözlemcisi (Sn. Oğuz SAĞLAM'ın bana verdiği ünvandır)
YÖNETİCİ
*
ADI-SOYADI Onur G. HİTİT
KONUM SAMSUN
KAYIT TARİHİ 27 Nisan 2007, 22:18:33
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 18071
Konu Sayısı: 3857
Bu iletiyi değerlendir +692/-3
İLETİŞİM
Site
İlkelerimden ödün vermem.

« Yanıtla #25 : 03 Şubat 2010, 19:56:50 »

Belki de moliye çok benzeyen veliferalardır, ya da velifera kanı taşıyan molilerdir. Tahmin sadece... Çünkü moliler genel anlamda sakin balıklardır, veliferalar biraz daha agresiftir.

"Bildiğini bilenin arkasından gidiniz, bildiğini bilmeyeni uyarınız, bilmediğini bilene öğretiniz, bilmediğini bilmeyenden kaçınız." Konfüçyus

‎"Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenemeyen bir şey olduğunu anlayacak." Şef Seattle

YENİ ÜYELERİMİZ, LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Lepistes_yavrusu
*
ADI-SOYADI Cihan AKSOY
KONUM Yeşilburun
KAYIT TARİHİ 21 Şubat 2010, 16:21:01
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 23
Konu Sayısı: 5
İLETİŞİM
« Yanıtla #26 : 24 Şubat 2010, 19:08:50 »

Lepisteslerle uyumlu balıklar:
Melek balığı, bettalar, çöpçüler, daniolar, discuslar, gurami, balta balığı, killibalık, moli, plati, vatozlar, rasborlar, gökkuşağı balığı, kılıçkuyruk, cüce çiklitler ve tetralardır.

Ancak akvaryumun ebatları da uygun olmalıdır.
trkopat
*
ADI-SOYADI tolga yalçın
KONUM ankara
KAYIT TARİHİ 17 Şubat 2010, 14:15:33
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 14
Bu iletiyi değerlendir +8/-0
İLETİŞİM
« Yanıtla #27 : 03 Mart 2010, 15:17:31 »

Erkek lepistesimin kuyruğunu Japon mu yoksa tül melekler mi kemirdi? Akvaryumda 1 Japon 4 tül melek 1 adet erkek lepistes vardı.
numanjii
Bitkili lepistes akvaryumu
FORUM YÖNETİMİ
*
ADI-SOYADI Numan İŞCAN
KONUM Tekirdağ
KAYIT TARİHİ 08 Aralık 2007, 18:51:07
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 2537
Konu Sayısı: 82
Bu iletiyi değerlendir +466/-2
İLETİŞİM
Lepistes, C.vatoz, Çöpçü, salyangoz, Kiraz karides

« Yanıtla #28 : 03 Mart 2010, 15:21:06 »

Meleklerin kemirmiş olması daha muhtemel. Ama boyları lepistesten bayağı iriyse, japonlar da yapabilir. Ben, bizzat, Japon balıklarımın beta blıklarımı kuyruklarından çekeleyerek öldürdüklerini gördüm.

Klavyem Sürçerse Affola... Smiley

trkopat
*
ADI-SOYADI tolga yalçın
KONUM ankara
KAYIT TARİHİ 17 Şubat 2010, 14:15:33
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 14
Bu iletiyi değerlendir +8/-0
İLETİŞİM
« Yanıtla #29 : 03 Mart 2010, 15:27:23 »

Japonun boyu daha büyüktü lepistesten kuyruğu tel tel olmuştu. Birkaç kez Japonu kovalarken gördüm. Zaten erkek lepistesim de öldü. Sad
Sayfa: 1 [2] 3   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

|Site Map | Arsiv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
Fish Topsites TurkeyRank.Com - Pagerank Servisi
MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!
Bu Sayfa 0.704 Saniyede 46 Sorgu ile Oluşturuldu