Lepistes Kulübü; lepistes hakkında her şey (ülkemizin ilk ve en köklü lepistes topluluğu)
11 Aralık 2017, 04:41:02 *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular: FORUMA ÜYE OLMADAN ÖNCE KURALLARIMIZI OKUYUNUZ. KURALLARIMIZI OKUMAK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.

Sayfa: 1 [2]   Aşağı git Konuyu Okumuş Olanlar
  Yazdır  
Gönderen Konu: Balık satın alırken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?  (Okunma Sayısı 26867 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
metzelder
Forum Müdavimi
*
ADI-SOYADI AHMET OĞUZ
CİNSİYET Cinsiyet: Bay
KONUM İSTANBUL
KAYIT TARİHİ 25 Kasım 2016, 16:42:20
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 151
Konu Sayısı: 11
Bu iletiyi değerlendir +385/-0
İLETİŞİM
« Yanıtla #20 : 05 Aralık 2016, 10:16:51 »

Onur Bey, elinize sağlık. Ben de lepistes özelinde bu işe yeni başladım. Smiley

Tek partide 200 litrelik akvaryumuma 40 adet lepistes aldım (10 erkek 30 dişi). Daha önce şu an lepistes beslediğim tankımda cichlid türleri besliyordum. Ancak bendeki lepistes sevdası eskiden beri hiç bitmedi. Smiley

Yaklaşık 2 hafta oldu akvaryumu yeniden kuralı. Bazı zayıf dişi lepisteslerimi kaybettim (özellikle doğum yaptıktan sonra zayıf düşüyorlar) ama lepistes kolonisinin özelliklerine göre tankın florasının dengeye gelişine değin zayıf balıkların hastalanıp ölmesini doğal karşılıyorum. Akvaryumun ve koloninin kendi iç dengesi için doğal bir süreç olduğuna inanıyorum.

200 lt lepistes akvaryumu
15 lt lepistes akvaryumu
25 litre endler akvaryumu

http://www.lepistesler.com
Robot Moderatör
Anahtar Kelime
Offline Pasif

View Profile
Re: Balık satın alırken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?
« Posted on: 11 Aralık 2017, 04:41:02 »

uyari
Merhaba ziyaretçi, öncelikle sitemize hoş geldiniz. Ben Lepistes Kulübü Robot Moderatör olarak siteden daha fazla yararlanmanız için sitemize üye olmanızı öneririm. Sitemize üye olmadan da yazıları okuyabilirsiniz, ancak bazı bölümlerde ziyaretçiler kısıtlandığı için bazı bölümleri göremezsiniz. Sitemize üye olursanız fotoğraf ve videolar paylaşabilirsiniz, yazılar paylaşabilirsiniz, sorular sorabilirsiniz, sorulan sorulara cevaplar verebilirsiniz. LK, ülkemizin ilk ve en köklü lepistes kulübüdür. Taklitlerimizden sakının! İyi eğlenceler...

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: Balık satın alırken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir? lepistes, Balık satın alırken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir? endler, Balık satın alırken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir? Poeciliidae, Balık satın alırken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir? Poecilia reticulata, Balık satın alırken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir? lepistes üretimi, Balık satın alırken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir? lepistes yavruları, Balık satın alırken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir? gambusya, Balık satın alırken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir? paludaryum, Balık satın alırken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir? akvaryum, Balık satın alırken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir? plati, Balık satın alırken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir? velifera
Onur G. HİTİT
Amatör teorik araştırmacı ve doğal alan gözlemcisi (Sn. Oğuz SAĞLAM'ın bana verdiği ünvandır)
YÖNETİCİ
*
ADI-SOYADI Onur G. HİTİT
KONUM SAMSUN
KAYIT TARİHİ 27 Nisan 2007, 22:18:33
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 19899
Konu Sayısı: 4584
Bu iletiyi değerlendir +837/-10
İLETİŞİM
Site Çevrimdışı
« Yanıtla #21 : 05 Aralık 2016, 10:24:16 »

Beğenmenize sevindim. Akvaryumda doğal bir ortam oluşturulduğunda, doğal bir döngü meydana getirildiğinde sorun yok. Ölümler normaldir. Her canlı ölümü tadacaktır. Cheesy Akvaryum bir bütündür zaten. Balığıyla, bitkisyle, biyolojik filtrasyonuyla bir bütündür.

"Bildiğini bilenin arkasından gidiniz, bildiğini bilmeyeni uyarınız, bilmediğini bilene öğretiniz, bilmediğini bilmeyenden kaçınız." Konfüçyus

"Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenemeyen bir şey olduğunu anlayacak." Şef Seattle

YENİ ÜYELERİMİZ, LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Asit00
*
ADI-SOYADI Fuat Türk
KONUM Amasya
KAYIT TARİHİ 09 Mart 2017, 18:10:06
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 55
Konu Sayısı: 12
Bu iletiyi değerlendir +0/-0
İLETİŞİM
« Yanıtla #22 : 16 Mayıs 2017, 19:00:44 »

İzindeyken memlekette çok güzel lepistesler gördüm. Mavi kırmızı renkli çok canlıydılar. Onlardan almayı planlıyordum ama yazıyı okuyunca vazgeçtim. 😊 Benim balıklarım bana yeter.

85 litre tank.
Çınar, limon, saz, gül, anubias nana bitkileri ve mangrov kökü.
Lepistes, çöpçü, vatoz, kiraz karides, elma salyangozu.
Taban 2 kg midye kırığı, 10 kg siyah hagen.
Resun Sp-1100L, 500 L/H kapasiteli iç filtre.
Sunsun Hw-603B, 400 L/H kapasiteli dış filtre.
Termostatlı ısıtıcı 25 derece su sıcaklığı.
Sayfa: 1 [2]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

|Site Map | Arsiv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
TurkeyRank.Com - Pagerank Servisi
MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!
Bu Sayfa 0.523 Saniyede 31 Sorgu ile Oluşturuldu