Lepistes Kulübü; lepistes hakkında her şey (ülkemizin ilk ve en köklü lepistes topluluğu)
28 Kasım 2014, 14:00:33 *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular: FORUMUMUZA ÜYELİK SERBEST HALE GETİRİLMİŞTİR. İSTEYEN HERKES KURALLARIMIZA UYDUĞU SÜRECE FORUMUMUZA ÜYE OLABİLİR. HERHANGİ BİR BAŞKA SİTEYE ÜYE OLMANIZ FARK ETMEZ. BUNUNLA BİRLİKTE, FORUM İÇERİĞİNİ ÜYE OLMADAN DA GÖREBİLİRSİNİZ.

Sayfa: [1]   Aşağı git Konuyu Okumuş Olanlar
  Yazdır  
Gönderen Konu: Evde üretim.  (Okunma Sayısı 6406 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ecrin
ÖZEL ÜYE
*
ADI-SOYADI Cavit ER
CİNSİYET Cinsiyet: Bay
KONUM Bilecik (Bozuyuk)
KAYIT TARİHİ 14 Mayıs 2008, 23:52:38
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 245
Konu Sayısı: 20
Bu iletiyi değerlendir +65/-0
İLETİŞİM
« : 16 Ağustos 2008, 15:33:07 »

Aslında bu tür konular forumlarda birçok kez tartışılmıştır ama ben yine de karar veremedim. Köklü bir giriş yapıp bitki ve balık üretip herhangi bir akvaryumcuya devamlı toptan fiyatına balık vermeyi düşünüyorum. Yalnız besleyip üreteceğim türe karar veremedim. Forumlardan satmayı başarabilirsem ve talep olursa endler üretmeyi düşünüyorum ama bakalım bir akvaryumculara gidip onlara en çok lazım olan balıği öğrenmek lazım, sizin fikriniz? Bu arada üretim setleri ve malzemelerin çoğunu temin etmiş bulunmaktayım, canlı hariç!

"Sormaz ki bilsin , sorsa bilirdi.... bilmez ki sorsun ,bilse sorardı." (SADİ ŞİRAZİ)
Robot Moderatör
Anahtar Kelime
Offline Pasif

View Profile
Re: Evde üretim.
« Posted on: 28 Kasım 2014, 14:00:33 »

uyari
Merhaba ziyaretçi, öncelikle sitemize hoş geldiniz. Ben Lepistes Kulübü Robot Moderatör olarak siteden daha fazla yararlanmanız için sitemize üye olmanızı öneririm. Sitemize üye olmadan da yazıları okuyabilirsiniz, ancak bazı bölümlerde ziyaretçiler kısıtlandığı için bazı bölümleri göremezsiniz. Sitemize üye olursanız fotoğraf ve videolar paylaşabilirsiniz, yazılar paylaşabilirsiniz, sorular sorabilirsiniz, sorulan sorulara cevaplar verebilirsiniz. LK, ülkemizin ilk ve en köklü lepistes kulübüdür. Taklitlerimizden sakının! İyi eğlenceler...

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: Evde üretim. lepistes, Evde üretim. endler, Evde üretim. Poeciliidae, Evde üretim. Poecilia reticulata, Evde üretim. lepistes üretimi, Evde üretim. lepistes yavruları, Evde üretim. gambusya, Evde üretim. paludaryum, Evde üretim. akvaryum, Evde üretim. plati, Evde üretim. velifera
DUMAN
ÖZEL ÜYE
*
ADI-SOYADI Ramazan DUMAN
KONUM Ankara
KAYIT TARİHİ 11 Haziran 2008, 18:26:11
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 961
Konu Sayısı: 33
Bu iletiyi değerlendir +310/-0
İLETİŞİM
« Yanıtla #1 : 16 Ağustos 2008, 15:38:15 »

Cavit bu iş gerçekten göründüğünden çok daha zor. İyi düşün ve iyi araştır derim. Yem, ilaç, elektrik ve daha birçok masrafı var. Damızlık temini zaten başlı başına bir dert. Pahalı türleri üretip internet ortamında satmayı dene bence. Akvaryumculara toptan balık vermen için büyük bir tesis kurman lazım. Aksi halde zarar edersin. Ben bunun acısını çok çektim.

Ramazan DUMAN
ANKARA
ecrin
ÖZEL ÜYE
*
ADI-SOYADI Cavit ER
KONUM Bilecik (Bozuyuk)
İLETİŞİM
« Yanıtla #2 : 16 Ağustos 2008, 16:29:38 »

Şimdiye kadar hiç ilaç derdim olmadı ama burada akvaryumculara satacağım balıklar sadece canlı doğuranlar olucakdır, o yüzden elektrik ve yem konusunda tasıma suyla değirmen donmeyecektır. Paraya kıyıp damızlık balık için pahalı genç bireyler temin edebilirim lakin balığı görmeden o kadar para veripde kim satın alır?

"Sormaz ki bilsin , sorsa bilirdi.... bilmez ki sorsun ,bilse sorardı." (SADİ ŞİRAZİ)
dramatik13
*
ADI-SOYADI
KONUM Eskişehir
KAYIT TARİHİ 27 Haziran 2008, 18:58:55
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 53
Konu Sayısı: 6
Bu iletiyi değerlendir +0/-0
İLETİŞİM
It's my life

« Yanıtla #3 : 16 Ağustos 2008, 19:53:19 »

Vallahi ben evimde kendi çapımda üretim yapıyorum.Şu anda 45 endler,30 moli,53 plati ve 10 tane de kılıçkuyruk yavrusu var.
Size de başarılar dilerim Allah kolaylık versin.

200*70*70=Piraya tankı
200*70*70=Arowana tankı
150*60*60=Malawi tankı
100*50*30=Canlı doğuran tankı
50*33*22=Yavru tankı
ecrin
ÖZEL ÜYE
*
ADI-SOYADI Cavit ER
KONUM Bilecik (Bozuyuk)
İLETİŞİM
« Yanıtla #4 : 17 Ağustos 2008, 16:37:04 »

Tür için hala tavsiyelerinizi bekliyorum. Açıkcası benim aklıma burada 250 kadar damızlık lepistes alıp üretmekten başka bir şey gelmiyor.

ecrin
ÖZEL ÜYE
*
ADI-SOYADI Cavit ER
KONUM Bilecik (Bozuyuk)
İLETİŞİM
« Yanıtla #5 : 03 Eylül 2008, 15:49:24 »

Şu kısa zamanda aldığım 200'e yakın lepistes yavruları bana öğretti ki bu işi yapabilmek için çok büyük bir tesis kurmak lazım, Ramazan abinin de dediği gibi.

DUMAN
ÖZEL ÜYE
*
ADI-SOYADI Ramazan DUMAN
KONUM Ankara
İLETİŞİM
« Yanıtla #6 : 03 Eylül 2008, 16:15:45 »

Ben her zaman diyorum ama bazı kesimler beni yanlış anlıyor. Bu işten para kazanmak istiyorsan büyük çaplı yapacaksın yoksa sadece cepten gider. Smiley
Ben bizzat denedim ve gördüm.
Büyük bir tesis kurdum, bu sefer de alacaklarımızı alamayınca battım. Sad

Ramazan DUMAN
ANKARA
Yusuf KAYA
Forumla ilişiği kesilmiş
*
ADI-SOYADI Yusuf KAYA
KONUM ANKARA
KAYIT TARİHİ 13 Mayıs 2008, 11:13:42
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 206
Konu Sayısı: 12
Bu iletiyi değerlendir +1/-20
İLETİŞİM
Lepistes Aşkına

« Yanıtla #7 : 03 Eylül 2008, 18:58:34 »

Ben küçük başlamakdan yanayım. Kendi düşüncem. Büyük başlayıp büyük batıcağıma, küçük başlayıp daha az zararla batmayı tercih ederim.
Ve bu işten para kazanılmak isteniyorsa, aylık üretimin 400-500 adetten aşşağıya düşmemesi lazım.

Saygılarımla...
DUMAN
ÖZEL ÜYE
*
ADI-SOYADI Ramazan DUMAN
KONUM Ankara
İLETİŞİM
« Yanıtla #8 : 03 Eylül 2008, 19:12:29 »

Küçük başlamak çok güzel fakat olayın ticari boyutu çok farklı.
Ve bu işten para kazanılmak isteniyorsa, aylık üretimin 400-500 adetten aşşağıya düşmemesi lazım.

Aylık üretimin 4000-5000 arası olması lazım. Bugünün şartları ile 500 lepistes toptan 300 YTL eder. Bu para zaten masraftır. Büyük oynamak batmak demek değildir! Hayat risklerle doludur. Ufak çaplı üretim yapmak çok güzeldir. En azından ufak çaplı bir ek gelir veya balıkların yem, ilaç gibi masrafları çıkar. Ama bu işten gelir elde etmek, ev geçindirmek isteniyorsa büyük çaplı olması şarttır.
Burada amaç yavruların hızlı boylanmasını sağlamak ve pazardaki yeri almaktır. Ufak çaplı başlanıp iş tabii ki büyütülebilir.
Ama tekrar altını çizerek söylüyorum burada amaç gelir elde etmekse sistemli ve büyük bir üretimhane sahibi olmaktır.

Ramazan DUMAN
ANKARA
on35
Forumla ilişiği kesilmiş
*
ADI-SOYADI
KONUM İZMİR
KAYIT TARİHİ 23 Ocak 2008, 23:21:43
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 9
Konu Sayısı: 0
İLETİŞİM
« Yanıtla #9 : 05 Eylül 2008, 23:29:39 »

Ramazan arkadaşımıza sonuna kadar katılıyorum. Burada amaç çok önemli. Benim fikrim ilk küçük başlamandan yana ışığı gör, yavaş yavaş büyüt derim .

LEPİSTES BİR TUTKUDUR.
kizilötesi
*
ADI-SOYADI
CİNSİYET Cinsiyet:
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 5
Konu Sayısı: 0
İLETİŞİM
« Yanıtla #10 : 09 Ekim 2008, 02:36:56 »

Ben lepistes üretiyorum. 6 adet akvayumum var. İsteyene  satabilirim arkadaşlar. 

YÖNETİM NOTU: Özel iletim ulaşmadı sanırım. İletilerinizde sözcüklerin arasında 1 boşluk bırakınız.
DUMAN
ÖZEL ÜYE
*
ADI-SOYADI Ramazan DUMAN
KONUM Ankara
İLETİŞİM
« Yanıtla #11 : 10 Ekim 2008, 14:41:30 »

Balıklarını satmayı düşünüyorsan forumun ilanlar kısmına ilan kurallarına uygun olarak ilanını verebilirsin.

Ramazan DUMAN
ANKARA
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

|Site Map | Arsiv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
TurkeyRank.Com - Pagerank Servisi
MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!
Bu Sayfa 0.651 Saniyede 43 Sorgu ile Oluşturuldu