Moli-lepistes kırması böyle oluyor.

<< < (3/5) > >>

Onur G. HİTİT:
Şu şekilde olmayacak mı?

+ : Yavru alınır
- : Yavru alınmaz

Erkek           Dişi       Durum

Lepistes        Plati        -   

Lepistes        Moli        +

Moli           Lepistes     +

Plati           Lepistes    -

Arda:
Evet öyle olması gerekiyor.

Arda:
Kusura bakmayın bir şey yazmayı unutmuşum. Canlı doğuranlar için türler arasında dişilik erkeklik uyumu o kadar önemli değildir. "Lepistes - moli - velifera - gambusya - endler" ve "plati - kılıçkuyruk" melezi alınabilir. Zaten elimizde olan pek çok plati ve kılıçkuyruk başka kılıçkuyruk ve platinin melezlemesinden oluyor. Öbür grup içinse genellikle lepistes erkekleri daha baskın olduğundan melezlerde baba lepistes oluyor.

şeker balıkçık:
Merhaba,

Ben, aranızdaki tek Diyarbakırlı olarak bu balıklar çok şirin oluyor diye düşünüyorum.

numanjii:
Sonucu merakla bekliyorum.

100 litrelik tankımda tamamen kendi üretimim olan yüze yakın yetişkin lepistes var. Fakat istem dışı olarak erkek lepisteslerimin sayısının dişilerden fazla olması tahmin edeceğiniz gibi kötü sonuçlar doğuruyor. Dişi lepisteslerim gayet iri ve sağlıklı olmalarına rağmen erkeklerin aşırı baskısından ötürü güçten düşüp hastalanıyorlar. bu durum beni çok üzüyor ve tanka dışarıdan balık katmak istemiyorum. Hem hastalık korkusuyla, hem de iç döllenme yaparak F0 gibi bireyler üretmeye çalışıyorum. Sonuç iyi gidiyor bu arada. :)

Sonuç olarak tüm erkeklerimi ayrı bir tanka ayırdım. Bir tanesine kıyak geçtim, haremin keyfini sürüyor şu an. :) ) Erkeklerin tankında ise moliler var. Yukarıda okuduklarıma göre o kadar erkek lepistesten sanırım moli kırması yavru alırım inşallah. :)

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa