Lepistes Kulübü; lepistes hakkında her şey (ülkemizin ilk ve en köklü lepistes topluluğu)
21 Ekim 2018, 01:21:07 *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular: FORUMA ÜYE OLMADAN ÖNCE KURALLARIMIZI OKUYUNUZ. KURALLARIMIZI OKUMAK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.

Sayfa: 1 [2]   Aşağı git Konuyu Okumuş Olanlar
  Yazdır  
Gönderen Konu: Lepistes Doğumhanesi  (Okunma Sayısı 17808 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
batucan
Forumla ilişiği kesilmiş
*
ADI-SOYADI
CİNSİYET Cinsiyet:
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 11
Konu Sayısı: 1
Bu iletiyi değerlendir +0/-0
İLETİŞİM
« Yanıtla #20 : 02 Kasım 2007, 22:04:30 »

Damacanada yavrular için ısıtma, hava ve filtrelemeyi sağlayamayız. Bu da yavrulara zarar verir. En mantıklısı benim yaptığım gibi iki tane akvaryum olacak, doğum bittikten sonra yavruları yavruların yanına alacağız. Smiley
Robot Moderatör
Anahtar Kelime
Offline Pasif

View Profile
Re: Lepistes Doğumhanesi
« Posted on: 21 Ekim 2018, 01:21:07 »

uyari
Merhaba ziyaretçi, öncelikle sitemize hoş geldiniz. Ben Lepistes Kulübü Robot Moderatör olarak siteden daha fazla yararlanmanız için sitemize üye olmanızı öneririm. Sitemize üye olmadan da yazıları okuyabilirsiniz, ancak bazı bölümlerde ziyaretçiler kısıtlandığı için bazı bölümleri göremezsiniz. Sitemize üye olursanız fotoğraf ve videolar paylaşabilirsiniz, yazılar paylaşabilirsiniz, sorular sorabilirsiniz, sorulan sorulara cevaplar verebilirsiniz. LK, ülkemizin ilk ve en köklü lepistes kulübüdür. Taklitlerimizden sakının! İyi eğlenceler...

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: Lepistes Doğumhanesi lepistes, Lepistes Doğumhanesi endler, Lepistes Doğumhanesi Poeciliidae, Lepistes Doğumhanesi Poecilia reticulata, Lepistes Doğumhanesi lepistes üretimi, Lepistes Doğumhanesi lepistes yavruları, Lepistes Doğumhanesi gambusya, Lepistes Doğumhanesi paludaryum, Lepistes Doğumhanesi akvaryum, Lepistes Doğumhanesi plati, Lepistes Doğumhanesi velifera
motorway

ADI-SOYADI
CİNSİYET Cinsiyet:
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 3
Konu Sayısı: 0
İLETİŞİM
« Yanıtla #21 : 28 Kasım 2007, 22:05:46 »

Her şey güzel ama bu yavru lepistesler nasıl yaşayacak? Damacanada filtre yok.

Türkçemizin yazım kurallarına uyunuz.
erdem_07

ADI-SOYADI
CİNSİYET Cinsiyet:
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 3
Konu Sayısı: 0
İLETİŞİM
« Yanıtla #22 : 04 Aralık 2007, 19:09:50 »

Zaten canlı doğuranlar akvaryumunda canlı bitkiler bulunmalı. Yavrular da bu bitkiler arasında çok iyi saklanıyorlar. Ben yavruluk kullanmıyorum, yavrularım gayet sağlıklı.
mustafakaltakkıran
*
ADI-SOYADI
CİNSİYET Cinsiyet: Bay
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 14
Konu Sayısı: 1
İLETİŞİM
« Yanıtla #23 : 11 Aralık 2007, 17:32:22 »

Bütün türleri akvaryumdan ayırdım. Sadece lepistesler kaldı. Çok da iyi bakıyorum. Ama bugün baktım, damızlığın ağzı bembeyaz. Hemen ayırdım ilaçlı bir kaba koydum. Yavruları akvaryuma bıraktım. Yavrulukta doğum yaptırmıyorum. Gelişmeleri zayıf. Ne yedirmem gerekli? Tecrübeli arkadaşlardan hastalık için önlem önerisi bekliyorum.

Saygılar,
numanjii
Bitkili lepistes akvaryumu
ÖZEL ÜYE
*
ADI-SOYADI Numan İŞCAN
KONUM Tekirdağ
KAYIT TARİHİ 08 Aralık 2007, 18:51:07
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 2545
Konu Sayısı: 84
Bu iletiyi değerlendir +468/-2
İLETİŞİM
Lepistes

« Yanıtla #24 : 19 Aralık 2007, 19:21:07 »

İlginç bir yöntem ama bence gereksiz. İmkansızlıktan bahsediyoruz da, akvaryum bir hobidir. Yani özel zevktir. Zevk için harcanan para göze batmamalı, yoksa zevk olmaktan çıkar. Bence de eğer tankınız yeterli büyüklükteyse sağlam bir bitkilendirme çok daha faydalı olacaktır. Yok illa ki ayıracağım deniliyorsa ben de ayrı (nispeten daha küçük) bir tank kullanılmasından yanayım. Üstelik garip uygulamalara da gerek yok. Bir miktar rafya kağıdı (hediye paketlerinde kullanılan renkli, naylon iplik) bıçak ile kıvırcıklaştırılarak hazırladığımız 2. tankın içine konulabilir. Yavrular bunun içinde mükemmel şekilde saklanabiliyorlar. Doğum sonrası da anneyi geri almak lazım. Daha sonra yavrular 1-2 günlük olduklarında asıl büyüyecekleri akvaryuma almak gerekir. Ya da başka bir doğuma kadar orayı kullanabilirsiniz. Su değişiminden falan da korkmayın, Allah çocukları korur. Smiley

Klavyem Sürçerse Affola... Smiley
btatar
*
ADI-SOYADI
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 12
Konu Sayısı: 3
Bu iletiyi değerlendir +12/-0
İLETİŞİM
Site Çevrimdışı
« Yanıtla #25 : 30 Ocak 2008, 20:40:07 »

Bu proje aynen yapılmak zorunda değil elbette. İlham alıp işinize yarayacak daha yararlı projelere bu sayede yelken açabilirsiniz mesela.

Birkan TATAR (17)
Malatya Fen Lisesi
www.bitkiliakvaryum.com
Arda
*
ADI-SOYADI Arda Zorluoğlu
KONUM Aydın
KAYIT TARİHİ 26 Ocak 2008, 20:05:47
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 65
Konu Sayısı: 4
Bu iletiyi değerlendir +2/-1
İLETİŞİM
« Yanıtla #26 : 30 Ocak 2008, 20:49:01 »

Emeğe saygı...
numanjii
Bitkili lepistes akvaryumu
ÖZEL ÜYE
*
ADI-SOYADI Numan İŞCAN
KONUM Tekirdağ
KAYIT TARİHİ 08 Aralık 2007, 18:51:07
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 2545
Konu Sayısı: 84
Bu iletiyi değerlendir +468/-2
İLETİŞİM
Lepistes

« Yanıtla #27 : 01 Şubat 2008, 17:41:22 »

Saygıda kusur yok Arda. Burada beyin fırtınası yapıyoruz. Kimseyi eleştirdiğimiz falan yok. Sadece fikir alışverişi ile yorumlarımızı ve görüşlerimizi yazıp, eğer varsa deneyimlerimizi aktarıyoruz. Ahkam kesmek falan değil işimiz. Herkes fikrini ortaya koyar, isteyen fikri benimser, aklına yatanı ve imkanı yetenei uygular veya uygulamaz. Burada fikirler açılım yapıyor ve ortaya daha orjinal projelerin çıkması sağlanıyor. Sen bana bakma, ben biraz klasik takılıyorum. Smiley Ama bir problem yok yani, böyle algılama.
Saygılar.

Klavyem Sürçerse Affola... Smiley
Arda
*
ADI-SOYADI Arda Zorluoğlu
KONUM Aydın
KAYIT TARİHİ 26 Ocak 2008, 20:05:47
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 65
Konu Sayısı: 4
Bu iletiyi değerlendir +2/-1
İLETİŞİM
« Yanıtla #28 : 01 Şubat 2008, 21:12:32 »

Tamam.
Sayfa: 1 [2]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

|Site Map | Arsiv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!
Bu Sayfa 0.379 Saniyede 41 Sorgu ile Oluşturuldu