Lepistes Kulübü; lepistes hakkında her şey (ülkemizin ilk ve en köklü lepistes topluluğu)
20 Ekim 2014, 16:01:10 *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular: FORUMA ÜYE OLMADAN ÖNCE KURALLARIMIZI OKUYUNUZ. KURALLARIMIZI OKUMAK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.

Sayfa: [1]   Aşağı git Konuyu Okumuş Olanlar
  Yazdır  
Gönderen Konu: Kuyruk çürümesi  (Okunma Sayısı 4780 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
sirzat
Forumla ilişiği kesilmiş
*
ADI-SOYADI
CİNSİYET Cinsiyet: Bay
KONUM eskişehir
KAYIT TARİHİ 01 Temmuz 2008, 13:27:17
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 6
Konu Sayısı: 2
Bu iletiyi değerlendir +0/-0
İLETİŞİM
Site Çevrimdışı
« : 12 Temmuz 2008, 12:15:20 »

Arkadaşlar merhaba,

Benim akvaryumumda 1 haftadır erkekli ve dişili kuyruk çürümesi meydana geldi ve devam ediyor. Dinlendirilmiş su koyarım, yem olarak canlı yem ve Tetramin veriyorum. Dış motorum var. Akvaryumum 100*32*45 cm ölçülerinde, yaklaşık 200 adet lepistes ve 250 adet yavrum var ve ilaç olarak eczaneden Bemiks ampül b vitamin ilaç kullandım ama genede balıklarımda durgunluk ve kuyruk çürümesi devam ediyor, sizin yardımlarınızı bekliyorum.

Bir de suyum 3 günde sararıyor, bunun nedeni ne olabilir? Atman 3336 dış motorum var. Kaba pisliği alıyor ama ince temizliği yapmıyor gibi geliyor. İlaç olarak da  dezanfektan,kaya tuzu,su değerlerini dengeliyici ilaç kullanıyorum. Acaba neden? Bilgilerinizi bekliyorum.

sitem:www.kinglepistes.tr.gg  100*32*45
Robot Moderatör
Anahtar Kelime
Offline Pasif

View Profile
Re: Kuyruk çürümesi
« Posted on: 20 Ekim 2014, 16:01:10 »

uyari
Merhaba ziyaretçi, öncelikle sitemize hoş geldiniz. Ben Lepistes Kulübü Robot Moderatör olarak siteden daha fazla yararlanmanız için sitemize üye olmanızı öneririm. Sitemize üye olmadan da yazıları okuyabilirsiniz, ancak bazı bölümlerde ziyaretçiler kısıtlandığı için bazı bölümleri göremezsiniz. Sitemize üye olursanız fotoğraf ve videolar paylaşabilirsiniz, yazılar paylaşabilirsiniz, sorular sorabilirsiniz, sorulan sorulara cevaplar verebilirsiniz. LK, ülkemizin ilk ve en köklü lepistes kulübüdür. Taklitlerimizden sakının! İyi eğlenceler...

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: Kuyruk çürümesi lepistes, Kuyruk çürümesi endler, Kuyruk çürümesi Poeciliidae, Kuyruk çürümesi Poecilia reticulata, Kuyruk çürümesi lepistes üretimi, Kuyruk çürümesi lepistes yavruları, Kuyruk çürümesi gambusya, Kuyruk çürümesi paludaryum, Kuyruk çürümesi akvaryum, Kuyruk çürümesi plati, Kuyruk çürümesi velifera
DUMAN
ÖZEL ÜYE
*
ADI-SOYADI Ramazan DUMAN
KONUM Ankara
KAYIT TARİHİ 11 Haziran 2008, 19:26:11
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 961
Konu Sayısı: 33
Bu iletiyi değerlendir +310/-0
İLETİŞİM
« Yanıtla #1 : 12 Temmuz 2008, 14:13:57 »

Hakkı Bey,
Filtreniz iyi bir filtre ancak bir filtrenin temizlik yapabilmesi için içinin tam dolu olması gerekir. Sadece elyaf ile olmaz. Örneğin biyolojik temizlik dediğimiz olayın olması için seramik, bioball vb şeylerin filtrenizde bulunması şart. Bu sebepten ötürü filtrenizin içindekileri bize yazarsanız daha iyi yardımcı oluruz. Suyunuzun 3 günde sararması ise biraz anormal bir durum. Kuyruk erimesi konusuna gelince eğer fotoğraf çekebilme imkanınız var ise çok iyi olur.

Ramazan DUMAN
ANKARA
sirzat
Forumla ilişiği kesilmiş
*
ADI-SOYADI
KONUM eskişehir
İLETİŞİM
Site Çevrimdışı
« Yanıtla #2 : 14 Temmuz 2008, 14:00:56 »

Ramazan Bey, Atman 3336 dış filtremin içiriği alt kısımda seramik, orta kısımda karbon kömürü, üst kısımdada elyaf ve sünger var.

Suyumu cumartesi günü değiştirdim ve suyun içine hiçbir madde katmadım suyum şu an iyi gibi ama kuyruk erimesi devam ediyor, 5 dişi 1 erkek daha öldü. Mikofish kullanayım, diyorum nasıl olur?

DUMAN
ÖZEL ÜYE
*
ADI-SOYADI Ramazan DUMAN
KONUM Ankara
İLETİŞİM
« Yanıtla #3 : 14 Temmuz 2008, 16:00:13 »

Mikofish çok etkili bir ilaçtır (kendi sınıfının en iyisidir). İlacı kullanın fakat ilaç kullanırken ısıyı 30 dereceye kadar yükseltin ve dış filtreyi çalıştırmayın. Hava motorunuz vardır umarım. Akvaryumunuzu havasız bırakmayın. Bir hafta boyunca her gün dip çekin. Tedaviniz olumlu sonuçlanacaktır. Dış filtrenizin içi fena sayılmaz ama filtreyi de dezenfekte edin. Dezenfekte sonucu içindeki faydalı bakteriler ölecektir fakat sonuç olarak temizlemek şart. Umarım balıklarınız sağlığına kavuşur.

Filtrenizi dezenfekte için: Eczaneden 1 kutu permasol (2.25 YTL) temin edin. 2 tableti ezip ortalama 10-15 litre suya karıştırıp filtrenizi içinde 2-3 saat bekletin.
                                                                                                               Saygılarımla...

Ramazan DUMAN
ANKARA
millerr
*
ADI-SOYADI
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 12
Konu Sayısı: 0
İLETİŞİM
« Yanıtla #4 : 15 Temmuz 2008, 14:01:50 »

Üstadım bu arada Permasol'e zam gelmiş. Geçen gün yeni gelen bitkilerim için bir kutu aldım, 4,50 YTL dedi eczacı.
DUMAN
ÖZEL ÜYE
*
ADI-SOYADI Ramazan DUMAN
KONUM Ankara
İLETİŞİM
« Yanıtla #5 : 16 Temmuz 2008, 11:42:53 »

Ben en son 2.25 YTL'ye almıştım. Vay vicdansızlar %100 zam yapmışlar demek.

Ramazan DUMAN
ANKARA
hakanturken108
Forum Müdavimi
*
ADI-SOYADI HaKaN TüRKeN
KONUM Samsun
KAYIT TARİHİ 11 Haziran 2008, 18:01:31
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 455
Konu Sayısı: 43
Bu iletiyi değerlendir +37/-1
İLETİŞİM
Ehil olmayanlara sabretmek ehil olanları parlatır.

« Yanıtla #6 : 16 Temmuz 2008, 11:45:45 »

Eğer ki kaya tuzunun dozajı fazla gelirse kuyruk erimesine neden olabiliyor. Kendi tecrübem.

Ehil olmayanlara sabretmek ehil olanları parlatır.
Ahmet EKMEKCİ
**
ADI-SOYADI Ahmet EKMEKCİ
KONUM BAFRA
KAYIT TARİHİ 10 Aralık 2007, 14:38:01
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 354
Konu Sayısı: 3
Bu iletiyi değerlendir +0/-102
İLETİŞİM
« Yanıtla #7 : 16 Temmuz 2008, 11:58:27 »

Allah nazardan saklasın, hiçbir balığımın kuyruğu çürümedi.
sirzat
Forumla ilişiği kesilmiş
*
ADI-SOYADI
KONUM eskişehir
İLETİŞİM
Site Çevrimdışı
« Yanıtla #8 : 17 Temmuz 2008, 10:19:33 »

Arkadaşlar sağ olun ilaç ve tedavi  geç kaldı artık balık kalmadı. 10 adet damızlık kaldı, yaklaşık 200 balığın başını yedik ama 5 senedir ilk defa başıma geldi. Tecübem de yoktu araştırıp ilaçı bulana kadar gitti 200 balık. Kalan 10 tanesi de ölürse emin olun balıkçılığı bırakacağım. Üzülmekten günaha girmektense beslememek daha iyi olur?

DUMAN
ÖZEL ÜYE
*
ADI-SOYADI Ramazan DUMAN
KONUM Ankara
İLETİŞİM
« Yanıtla #9 : 17 Temmuz 2008, 13:38:12 »

Hakkı Bey neden moralinizi bozuyorsunuz? Benim bugüne kadar başıma gelenleri bilseniz akvaryum görmek istemezsiniz. Herşeyin hayırlısı... Olan olmuş artık şimdi ileriye bakmak lazım.  Güzel bir dezenfekte yapın ve kaldığınız yerden devam edin. Lütfen üzülmeyin...
                                                                                                         Saygılarımla...

Ramazan DUMAN
ANKARA
Ahmet EKMEKCİ
**
ADI-SOYADI Ahmet EKMEKCİ
KONUM BAFRA
KAYIT TARİHİ 10 Aralık 2007, 14:38:01
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 354
Konu Sayısı: 3
Bu iletiyi değerlendir +0/-102
İLETİŞİM
« Yanıtla #10 : 17 Temmuz 2008, 14:18:42 »

Ramazan Bey'e katılıyorum, benim bir akvaryum dolusu balığım ölmüştü.
O zaman Japon besliyordum, sıcak suya dönmemin sebebi budur, hanımın da desteği bir yana.

Yeter ki florayı koruyun.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

|Site Map | Arsiv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
TurkeyRank.Com - Pagerank Servisi
MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!
Bu Sayfa 0.755 Saniyede 43 Sorgu ile Oluşturuldu