Lepistes Kulübü; lepistes hakkında her şey (ülkemizin ilk ve en köklü lepistes topluluğu)
25 Temmuz 2014, 21:16:34 *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular: YENİ ÜYELİK SİSTEMİMİZ HAKKINDA (FORUMA ÜYE OLMAK İSTEYENLER LÜTFEN BURAYA TIKLASINLAR).

Sayfa: [1]   Aşağı git Konuyu Okumuş Olanlar
  Yazdır  
Gönderen Konu: Orta Asya Yörük-Türkmen Türküleri, Havaları  (Okunma Sayısı 5051 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
MR_EREN
Forumla ilişiği kesilmiş
*
ADI-SOYADI Eren EROĞLU
CİNSİYET Cinsiyet: Bay
KONUM İZMİR
KAYIT TARİHİ 07 Mayıs 2008, 01:50:04
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 155
Konu Sayısı: 21
Bu iletiyi değerlendir +2/-90
İLETİŞİM
Canlı Doğuranlar

« : 24 Haziran 2008, 00:38:41 »

Baba ve anne tarafım Kayı-Karakeçili ve Sancaklı Yörüklerinden oluştuğu için, elimden geldiğince kültürüme, özüme sahip çıkarım.

Bu konuda sanırım işi biraz azıttım ki, sözlümün birgün sohbet ederken Terekeme (Kars ve Kafkas Türkmeni) olduğunu öğrendiğimde, dünyalar benim olmuştu (ırk bozulmuyor, ne mutlu bana).

Hazır,sitede Yörük-Türkmen fırtınası eserken, bu kültürden ve ırktan olan veya bu kültüre merak duyan arkadaşlar için MP3 paylaşımını uygun görüyorum.

Elimden geldiğince her gün,Yörük-Türkmen Türkülerini,havalarını sizlerle paylaşacağım.

Önemle belirtmem lazım ki, yayınlayacağım eserlerin çoğunu, başka bir yerde bulamazsın...

Açılış tabii ki, ata sazım olan, yöremin çalgısı olan kopuz ve son Yörük Ramazan Güngör ile (Allah gani gani rahmet eylesin koca Yörüğü, mekanı Cennet olsun ,mezarı nur dolsun).

Fethiyeli Ramazan Güngör - Tarafımca Seçilen ve Orta Asya Yörük Kültürünü En Güzel Anlatan Eserleri: http://rapidshare.com/files/124555297/Ramazan_Guengoer_-_Se_me.zip.html

Son söz :

Bu ülke bir tek Türklerden, Kürtlerden, Araplardan, Lazlardan, Balkan Göçmenlerinden oluşmuyor.

Bu ülkede Oğuzlar da var!

İsteyen, istediği gibi anlasın...

Ya batacağım,
Ya da çıkacağım...

Allah yardımcım olsun.
Robot Moderatör
Anahtar Kelime
Offline Pasif

View Profile
Re: Orta Asya Yörük-Türkmen Türküleri, Havaları
« Posted on: 25 Temmuz 2014, 21:16:34 »

uyari
Merhaba ziyaretçi, öncelikle sitemize hoş geldiniz. Ben Lepistes Kulübü Robot Moderatör olarak siteden daha fazla yararlanmanız için sitemize üye olmanızı öneririm. Sitemize üye olmadan da yazıları okuyabilirsiniz, ancak bazı bölümlerde ziyaretçiler kısıtlandığı için bazı bölümleri göremezsiniz. Sitemize üye olursanız fotoğraf ve videolar paylaşabilirsiniz, yazılar paylaşabilirsiniz, sorular sorabilirsiniz, sorulan sorulara cevaplar verebilirsiniz. LK, ülkemizin ilk ve en köklü lepistes kulübüdür. Taklitlerimizden sakının! İyi eğlenceler...

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: Orta Asya Yörük-Türkmen Türküleri, Havaları lepistes, Orta Asya Yörük-Türkmen Türküleri, Havaları endler, Orta Asya Yörük-Türkmen Türküleri, Havaları Poeciliidae, Orta Asya Yörük-Türkmen Türküleri, Havaları Poecilia reticulata, Orta Asya Yörük-Türkmen Türküleri, Havaları lepistes üretimi, Orta Asya Yörük-Türkmen Türküleri, Havaları lepistes yavruları, Orta Asya Yörük-Türkmen Türküleri, Havaları gambusya, Orta Asya Yörük-Türkmen Türküleri, Havaları paludaryum, Orta Asya Yörük-Türkmen Türküleri, Havaları akvaryum, Orta Asya Yörük-Türkmen Türküleri, Havaları plati, Orta Asya Yörük-Türkmen Türküleri, Havaları velifera
MR_EREN
Forumla ilişiği kesilmiş
*
ADI-SOYADI Eren EROĞLU
KONUM İZMİR
İLETİŞİM
Canlı Doğuranlar

« Yanıtla #1 : 24 Haziran 2008, 01:17:00 »

Teke Yöresi Yörük Havaları 1 : http://rapidshare.com/files/124562012/Teke_Yoeresi_Yoeruek_Havalar__305__1.zip.html

Ya batacağım,
Ya da çıkacağım...

Allah yardımcım olsun.
Onur G. HİTİT
Amatör teorik araştırmacı ve doğal alan gözlemcisi (Sn. Oğuz SAĞLAM'ın bana verdiği ünvandır)
YÖNETİCİ
*
ADI-SOYADI Onur G. HİTİT
KONUM SAMSUN
KAYIT TARİHİ 27 Nisan 2007, 22:18:33
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 17968
Konu Sayısı: 3822
Bu iletiyi değerlendir +690/-3
İLETİŞİM
Site
İlkelerimden ödün vermem.

« Yanıtla #2 : 24 Haziran 2008, 01:19:41 »

Güzel paylaşımlar.

Aslında Türkmenler ve Balkan Türkleri Oğuz Türküdür.

"Bildiğini bilenin arkasından gidiniz, bildiğini bilmeyeni uyarınız, bilmediğini bilene öğretiniz, bilmediğini bilmeyenden kaçınız." Konfüçyus

‎"Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenemeyen bir şey olduğunu anlayacak." Şef Seattle

YENİ ÜYELERİMİZ, LÜTFEN TIKLAYINIZ!

tolgacetin72
Tolga Çetin
Forumla ilişiği kesilmiş
*
ADI-SOYADI
KONUM İzmir
KAYIT TARİHİ 28 Nisan 2008, 02:39:18
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 378
Konu Sayısı: 10
Bu iletiyi değerlendir +1/-49
İLETİŞİM
« Yanıtla #3 : 24 Haziran 2008, 01:26:52 »

Hocam bu adreste Peçeneklerin Oğuz boyundan oldukları savı ağırlıkta. Ne dersin?
http://www.turkleronline.com/turkler/Pecenekler/pecenekler_kimdir.htm

Derinin rengi insanları farklı kılmaz. İyi iyidir, kötü kötüdür. Büyük ruh hepimizi kardeş olarak yaratmıştır.
MR_EREN
Forumla ilişiği kesilmiş
*
ADI-SOYADI Eren EROĞLU
KONUM İZMİR
İLETİŞİM
Canlı Doğuranlar

« Yanıtla #4 : 24 Haziran 2008, 01:34:37 »

Hah konuyu şimdi Peçeneklere götürün...

Ben burada çoğunuzda olmayan arşivi paylaşıyorum.

Peçenek davasını, http://www.lepisteskulubu.org/index.php?topic=37 burada konuşalım,dostlar.

Ya batacağım,
Ya da çıkacağım...

Allah yardımcım olsun.
MR_EREN
Forumla ilişiği kesilmiş
*
ADI-SOYADI Eren EROĞLU
KONUM İZMİR
İLETİŞİM
Canlı Doğuranlar

« Yanıtla #5 : 24 Haziran 2008, 01:52:22 »

Teke Yöresi Yörük Havaları 2 : http://rapidshare.com/files/124567864/Teke_Yoeresi_Yoeruek_Havalar__305__2.zip.html

Ya batacağım,
Ya da çıkacağım...

Allah yardımcım olsun.
DuncaN
Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 27 Haziran 2008, 01:21:12 »

Bizim amca çocukları olduklarını biliyorum, fakat Peçenek vb kısmını kesinlikle Onur bilir. Wink
BETTALAR
Bettaların Babası
Forumla ilişiği kesilmiş
*
ADI-SOYADI Ali Çelik
KONUM Istanbul
KAYIT TARİHİ 12 Eylül 2007, 11:24:27
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 46
Konu Sayısı: 17
Bu iletiyi değerlendir +1/-0
İLETİŞİM
Site Çevrimdışı
« Yanıtla #7 : 27 Haziran 2008, 12:14:33 »

Bizim de soy sop Yörük. Burdur civarı...

Sakarya Üniversitesi - Türk Dili Ve Edebiyatı

Ali ÇELİK

Istanbul-Bahçelievler

www.bettalar.com
Onur G. HİTİT
Amatör teorik araştırmacı ve doğal alan gözlemcisi (Sn. Oğuz SAĞLAM'ın bana verdiği ünvandır)
YÖNETİCİ
*
ADI-SOYADI Onur G. HİTİT
KONUM SAMSUN
KAYIT TARİHİ 27 Nisan 2007, 22:18:33
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 17968
Konu Sayısı: 3822
Bu iletiyi değerlendir +690/-3
İLETİŞİM
Site
İlkelerimden ödün vermem.

« Yanıtla #8 : 02 Nisan 2009, 19:15:45 »

Başlığı nasıl geç fark ettiysem... MP3 ve benzeri paylaşımlar sitemizde yasaktır. Bir Allahın kulu da uyarmamış bizi. Smiley Neyse... Başlığı kilitleyeyim. MP3 bağlantısını silecektim ama gerek duymadım, çünkü bağlantı ölü. Wink

Son söz :

Bu ülke bir tek Türklerden, Kürtlerden, Araplardan, Lazlardan, Balkan Göçmenlerinden oluşmuyor.

Bu ülkede Oğuzlar da var!

İsteyen,istediği gibi anlasın...

Gerçi bu arkadaşın forumla ilişiği çoktan kesilmişti (merak edenler için; http://www.lepisteskulubu.org/index.php?topic=1000.msg8145#msg8145 ve http://www.lepisteskulubu.org/index.php?topic=1000.msg10180#msg10180 bağlantıları) ama, şunu belirteyim: Oğuzlar Türk değil midir? Balkan Göçmenleri Türk değil midir? Diğerlerini anladık da Oğuzlar ve Balkan Göçmenleri Türk'tür. Olaya antropolojik ve etnik açıdan bakarsak yani... Bu vesile ile bunu da açıklamış olalım. Smiley

Bunu açıklarken amacım elbette etnik ayrımcılık değil. Ama isteyen istediği gibi anlasın. Cheesy

Gerektiğinde Türk Kültürü ile ilgili açıklamaları "Hobimizin Dışındaki Konular, Hayattan Kesitler" adlı bölümünde biz yaparız. Wink

"Bildiğini bilenin arkasından gidiniz, bildiğini bilmeyeni uyarınız, bilmediğini bilene öğretiniz, bilmediğini bilmeyenden kaçınız." Konfüçyus

‎"Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenemeyen bir şey olduğunu anlayacak." Şef Seattle

YENİ ÜYELERİMİZ, LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

|Site Map | Arsiv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
Fish Topsites TurkeyRank.Com - Pagerank Servisi
MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!
Bu Sayfa 0.837 Saniyede 41 Sorgu ile Oluşturuldu