Lepistes Kulübü; lepistes hakkında her şey (ülkemizin ilk ve en köklü lepistes topluluğu)
23 Eylül 2018, 07:35:39 *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular: FORUMA ÜYE OLMADAN ÖNCE KURALLARIMIZI OKUYUNUZ. KURALLARIMIZI OKUMAK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.

Sayfa: [1]   Aşağı git Konuyu Okumuş Olanlar
  Yazdır  
Gönderen Konu: Lepistes Kulübü 11 Yaşına Girdi!  (Okunma Sayısı 272 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Onur G. HİTİT
Amatör teorik araştırmacı ve doğal alan gözlemcisi (Sn. Oğuz SAĞLAM'ın bana verdiği ünvandır)
YÖNETİCİ
*
ADI-SOYADI Onur G. HİTİT
CİNSİYET Cinsiyet: Bay
KONUM SAMSUN
KAYIT TARİHİ 27 Nisan 2007, 22:18:33
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 19970
Konu Sayısı: 4606
Bu iletiyi değerlendir +848/-10
İLETİŞİM
Site Çevrimdışı
« : 22 Nisan 2018, 22:52:53 »

Lepistes Kulübü 11 Yaşına Girdi!

2007 yılında kurduğumuz kulübümüz 27 Nisan 2018'de 11 yaşına giriyor.

Son yıllarda adına "sosyal medya" denen ortamlar forum sitelerini öldürmeye başlasa da bazı inatçı forum ortamları bu duruma direnmeye devam ediyor.

LK var olmaya devam ediyor. Gücüm yettiğince de devam edecek. Burada şimdi "gücümüz yettiğince" yerine "gücüm yettiğince" diyorum, çünkü forumda son zamanlarda benden başka yazan çizen yok gibi bir şey. Kulübün eski üyelerinin bir kısmı hobiyi bıraktı, bir kısmı sosyal medya siteleri denen ortamlarda takılmayı tercih etti. Ben de gücüm yettiğince www.lepisteskulubu.org sitesini devam ettirmeye devam edeceğim. Ama sonuç olarak tek başıma kalırsam belki alan adı sabit kalmak kaydıyla burayı bir blog sitesine de dönüştürebilirim. 11 yıldır maddi anlamda hiç kimseden bir talebim olmadı (olmayacak da) ama her yıl domain ve hosting hizmetleri adına ortalama 700-800 TL'yi cepten verip de sadece ve sadece ziyaretçilerin fink attığı site olması da benim açımdan hoş değil.

Şu anki forum sürümümüz çok profesyonel değil. Mobil görünümümüz bile uygun değil (bu yüzden Google'da gerilere gitmişiz). Ama bunlar benim zerre kadar umurumda bile değil. Bu forumda lepistes balığıyla ilgili ve lepisteslerin yakın akrabası olan diğer canlı doğuran balıklarla ilgili son derece özgün bilgiler var. Arayan bulur, ulaşır, okur ve yazar. Lepistes Kulübü, lepistesler başta olmak üzere akvaryum hobisiyle ilgili en dolu bilgilerin yer aldığı forum ortamıdır. Buradaki bilgiler rafinedir. Geyik muhabbetlerinden arınmıştır. Türkçe yazım kuralları konusunda gelmiş geçmiş en duyarlı forum ortamı olduğu için Lepistes Kulübü'ndeki bilgileri bir kez okumanız bile konuyu anlamanız için yeterlidir. Bu forumdaki bilgiler tamamen özgündür, sağdan soldan araklama bilgiler değildir. Biz bazı insanlar gibi sağdan soldan bilgi araklayıp site kurmadık. Yani bir site kurup, SEO yazılımını halledip, mobil görünümünü de mükemmelleştirip sağdan soldan bilgi araklayıp veya birkaç kelimeyi değiştirip bir site de hazırlayabilirdik. Bu teknik donanımla Google'da üst sıralara çıkıp reklam gelirleri de elde edebilirdik ama bu yolu tercih etmedik. Gerçekten araştıran, arayıp bulan insanların bize ulaşmasını tercih ediyoruz.

Ayrıca; akvaryum forumlarında gündeme dair konular genelde paylaşılmaz, görüşülmez. gündeme dair konularla ilgili açılan başlıklar hemen silinir. Ama bizde durum farklıdır. Biz gündeme dair konuları da büyük bir cesaretle irdeleriz. Burası bir akvaryum forumudur, ama gündem ve siyaset konuları da gerektiğinde görüşülür.

Neyse ne...

11 yıl olmuş. Dün gibi hatırlıyorum. İSAK'ta (İstanbul Akvaryum Kulübü) gündeme gelmişti ve kurmuştuk. Alanında ilk idi. Sonradan başka lepistes toplulukları da ortaya çıktı. Ama ilk örnek LK oldu. LK'dan sonra başka lepistes toplulukları piyasaya çıktı. LK başlangıçtan beri ticarete mesafeli oldu, amatör ruhu taşımaya devam etti ve halen ayakta.

İSAK çoktan gitti. Şu anda adını anmayı uygun bulmadığım birçok akvaryum sitesi ortadan kayboldu. Bizden sonra ortaya çıkan lepistes toplulukları da yok olup gitti. Ama biz ayaktayız.

"Bildiğini bilenin arkasından gidiniz, bildiğini bilmeyeni uyarınız, bilmediğini bilene öğretiniz, bilmediğini bilmeyenden kaçınız." Konfüçyus

"Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenemeyen bir şey olduğunu anlayacak." Şef Seattle

YENİ ÜYELERİMİZ, LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Robot Moderatör
Anahtar Kelime
Offline Pasif

View Profile
Re: Lepistes Kulübü 11 Yaşına Girdi!
« Posted on: 23 Eylül 2018, 07:35:39 »

uyari
Merhaba ziyaretçi, öncelikle sitemize hoş geldiniz. Ben Lepistes Kulübü Robot Moderatör olarak siteden daha fazla yararlanmanız için sitemize üye olmanızı öneririm. Sitemize üye olmadan da yazıları okuyabilirsiniz, ancak bazı bölümlerde ziyaretçiler kısıtlandığı için bazı bölümleri göremezsiniz. Sitemize üye olursanız fotoğraf ve videolar paylaşabilirsiniz, yazılar paylaşabilirsiniz, sorular sorabilirsiniz, sorulan sorulara cevaplar verebilirsiniz. LK, ülkemizin ilk ve en köklü lepistes kulübüdür. Taklitlerimizden sakının! İyi eğlenceler...

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: Lepistes Kulübü 11 Yaşına Girdi! lepistes, Lepistes Kulübü 11 Yaşına Girdi! endler, Lepistes Kulübü 11 Yaşına Girdi! Poeciliidae, Lepistes Kulübü 11 Yaşına Girdi! Poecilia reticulata, Lepistes Kulübü 11 Yaşına Girdi! lepistes üretimi, Lepistes Kulübü 11 Yaşına Girdi! lepistes yavruları, Lepistes Kulübü 11 Yaşına Girdi! gambusya, Lepistes Kulübü 11 Yaşına Girdi! paludaryum, Lepistes Kulübü 11 Yaşına Girdi! akvaryum, Lepistes Kulübü 11 Yaşına Girdi! plati, Lepistes Kulübü 11 Yaşına Girdi! velifera
scouttoygun
**
ADI-SOYADI Toygun Tok
KONUM Van-Erciş
KAYIT TARİHİ 09 Eylül 2010, 14:37:48
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 231
Konu Sayısı: 27
Bu iletiyi değerlendir +40/-0
İLETİŞİM
« Yanıtla #1 : 30 Nisan 2018, 22:23:54 »

Kaç yıldır buraya üyeyim bilmiyorum. Facebook çıktı mertlik bozuldu. Onlarca akvaryum grubuna üyeyim. Nedense kendimi hiç burada ki gibi rahat hissetmedim. Hoş aylardır foruma girmesem de çok paylaşımda bulunmasam da LK'nın yeri bende başkadır. Nice yıllara ayakta kalmak dileğiyle...

Doğanın misafiri olduğunu unutma!

115*45*20 (Melekler)
Onur G. HİTİT
Amatör teorik araştırmacı ve doğal alan gözlemcisi (Sn. Oğuz SAĞLAM'ın bana verdiği ünvandır)
YÖNETİCİ
*
ADI-SOYADI Onur G. HİTİT
KONUM SAMSUN
KAYIT TARİHİ 27 Nisan 2007, 22:18:33
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 19970
Konu Sayısı: 4606
Bu iletiyi değerlendir +848/-10
İLETİŞİM
Site Çevrimdışı
« Yanıtla #2 : 01 Mayıs 2018, 21:39:39 »

8 yıl önce üye olmuşsun kardeşim. Smiley haydeee

"Bildiğini bilenin arkasından gidiniz, bildiğini bilmeyeni uyarınız, bilmediğini bilene öğretiniz, bilmediğini bilmeyenden kaçınız." Konfüçyus

"Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenemeyen bir şey olduğunu anlayacak." Şef Seattle

YENİ ÜYELERİMİZ, LÜTFEN TIKLAYINIZ!

mavievren
FORUM YÖNETİMİ
*
ADI-SOYADI Evren Biçer
KONUM ANTALYA
KAYIT TARİHİ 21 Aralık 2009, 22:40:03
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 4788
Konu Sayısı: 108
Bu iletiyi değerlendir +670/-0
İLETİŞİM
Gerçek doğasever, her canlıyı ayırmadan sever.

« Yanıtla #3 : 30 Temmuz 2018, 02:07:07 »

Burada saatlerimi harcadığım, sorulara dilim döndüğünce ve bilgim yettiğince cevap yazdığım, Türkçe yazımları düzenlediğim ve uyarılar yazdığım, geyik yaptığım günler daha dün gibi... Her ne kadar hobiyi bıraksam da ve foruma giremesem de burayı hep sevdim ve sevmeye de devam edeceğim. Burayla hiç bitmeyecek bir gönül bağım var. Dile kolay 9 sene önce üye olmuşum.  Sosyal medya buradaki trafiği yavaşlatmış olabilir ama Onur'un da belirttiği gibi burası dolsun taşsın gibi bir kaygımız hiç olmadı.

Hobiyi şartlardan dolayı bırakmıştım ama dönmem yakındır. 1 sene içinde şartlarım yerine oturacak ve hobiye çok pis bir şekilde geri döneceğim.   Grin akvaryumcuk Size zaman veriyorum işte... Seneye bu zamanlar akvaryumum belki de akvaryumlarım olacak.  Wink

11. yıl kutlu olsun. Daha nice senelere...  haydeee

Sadece ihtiyacın olanı al ve toprağı bulduğun gibi bırak!
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

|Site Map | Arsiv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!
Bu Sayfa 0.342 Saniyede 33 Sorgu ile Oluşturuldu