Lepistes Kulübü; lepistes hakkında her şey (ülkemizin ilk ve en köklü lepistes topluluğu)
16 Aralık 2018, 23:18:25 *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular: FORUMUMUZA ÜYELİK SERBEST HALE GETİRİLMİŞTİR. İSTEYEN HERKES KURALLARIMIZA UYDUĞU SÜRECE FORUMUMUZA ÜYE OLABİLİR. HERHANGİ BİR BAŞKA SİTEYE ÜYE OLMANIZ FARK ETMEZ. BUNUNLA BİRLİKTE, FORUM İÇERİĞİNİ ÜYE OLMADAN DA GÖREBİLİRSİNİZ.

Sayfa: [1]   Aşağı git Konuyu Okumuş Olanlar
  Yazdır  
Gönderen Konu: Sigarayı tamamen bıraktım (sigara bıraktıran mucize yöntem)  (Okunma Sayısı 553 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Onur G. HİTİT
Amatör teorik araştırmacı ve doğal alan gözlemcisi (Sn. Oğuz SAĞLAM'ın bana verdiği ünvandır)
YÖNETİCİ
*
ADI-SOYADI Onur G. HİTİT
CİNSİYET Cinsiyet: Bay
KONUM SAMSUN
KAYIT TARİHİ 27 Nisan 2007, 22:18:33
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 20017
Konu Sayısı: 4613
Bu iletiyi değerlendir +851/-10
İLETİŞİM
Site Çevrimdışı
« : 12 Mart 2018, 22:10:12 »

Yıllar önce de sigarayı bıraktım diye başlık açmıştım ama kısa süre sonra yeniden başlamıştım.

Bu kez profesyonel destek alarak sigarayı bıraktım. Neredeyse 3 hafta olacak, canım zerre kadar sigara istemediği gibi sigara kokusundan tiksiniyorum.

Önce sigarayla olan geçmişimden bahsedeyim. 22 yıldır sigara kullanan biriydim. 1 paket sigaraya günde 10 TL'den 22 yıl içinde kaç TL verdiğimi hesapladığımda 80.000 TL'den fazla bir para harcadığımı öğrencim. Ki uzun yıllar boyunca günde en az 3 paket sigara içen biriydim, yani bunu en az 3 ile çarpmam gerekiyor, bu da 240.000 TL ediyor. Üstelik bu hesap 1paket sigarayı 10 TL'den hesaplarsak böyle oluyor. Benim içtiğim sigara (reklamını yapmayayım) 10 TL'den daha pahalı bir marka idi. Yani kısaca anlatmam gerekirse 22 yıl içinde lüks bir daire veya güzel bir spor otomobil parası harcamışım neredeyse.

Bu, işin maddi kısmıydı.

Sağlıkla ilgili kısmı ise daha fena... Geçtiğimiz aylarda bir grup öğrenciye zararlı alışkanlıklarla ilgili seminer verirken onlara sigarayı bırakacağıma dair söz verdim. Onlara konuyu anlatırken kendim de öğrenmiş oldum. Zaten biliyordum ama konuyu derinlemesine araştırdım. Videolar izledim, doktorlarla görüştüm.

Geçtiğimiz ay, yaşadığım şehirdeki devlet hastanesinin göğüs hastalıkları bölümünden randevu aldım ve sigara bırakmayla ilgili birime gittim. Sigaraya dair geçmişimle ilgili bilgi verdim. Doktor da Champix adlı ilacı verdi. İlacın parayla satıldığını ve 2018 yılı itibariyle 400 küsür TL olduğunu duymuştum. İlaca 1 TL bile vermedim. Doktor, ilaç bitmeden 2-3 gün öncesinde yeniden hastaneye gelip 2. kutuyu almamı söyledi. Bugün o kutuyu da ücretsiz aldım. Yani ilaç tamamen ücretsiz. Zaten ilaç kutusunun üstünde ilacın Sağlık Bakanlığı tarafından ücretsiz verildiği ve parayla satılamayacağı yazıyor.

İlk 10 gün dozaj az idi ve sigara serbest idi. İlk o gün ilacı kullandım ama sigaraya devam ettim. 1 hafta içinde sigarayı azaltmıştım. Yani gözle görülür bir azalma oldu. Günde en fazla 10-12 dal içiyordum. 11. gün sigara içmemeye başladım. Sigarasız 2. günümden itibaren nefesimde ciddi rahatlama başladı. 5. günümden itibaren de yediğimden içtiğimden inanılmaz tat almaya başladım. Eskiden hiçbir şeyden tat alamıyormuşum. Şu an sigarasız 17. gündeyim. İlacın ilk kutusu bitmek üzere ve 2. kutuyu da bugün aldım. Bu kutu da bitince 3. kutuyu alacağım ve sigarayla olan maceram bitmiş olacak.

İlacın yan etkileri konusunda şundan bahsediliyordu: Depresyon belirtileri, mide ağrısı, mide bulanması, full HD kabuslu rüyalar vesaire... Bünyem sağlam olduğu için mide ağrısı ve mide bulantısı bende olmadı. Depresyon ve full HD kabuslar da olmadı. Yani yan etkilerini yaşamadım desem yalan olmaz. Sadece ilacı aç karnına alınca mide bulantısı oluyor, ama yemekten sonra alınca sorun yok.

Canım sigara istiyor mu? İstemiyor. Sigara içen arkadaşlarımın üstüne sinen koku bile inanılmaz rahatsız edici geliyor.

Şunu belirtmek isterim: İlk önce niyet önemli. Ama sigarayı bırakmaya niyetiniz yoksa dakikalar içinde yüzlerce bahane üretebilirsiniz. Ben 22 yıl boyunca sigarayı yercesine içmiş ve sigarayı imaj unsuru olarak kullanmış biri olarak bu mereti bırakabildiysem siz de bırakabilirsiniz.

"Bildiğini bilenin arkasından gidiniz, bildiğini bilmeyeni uyarınız, bilmediğini bilene öğretiniz, bilmediğini bilmeyenden kaçınız." Konfüçyus

"Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenemeyen bir şey olduğunu anlayacak." Şef Seattle

YENİ ÜYELERİMİZ, LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Robot Moderatör
Anahtar Kelime
Offline Pasif

View Profile
Re: Sigarayı tamamen bıraktım (sigara bıraktıran mucize yöntem)
« Posted on: 16 Aralık 2018, 23:18:25 »

uyari
Merhaba ziyaretçi, öncelikle sitemize hoş geldiniz. Ben Lepistes Kulübü Robot Moderatör olarak siteden daha fazla yararlanmanız için sitemize üye olmanızı öneririm. Sitemize üye olmadan da yazıları okuyabilirsiniz, ancak bazı bölümlerde ziyaretçiler kısıtlandığı için bazı bölümleri göremezsiniz. Sitemize üye olursanız fotoğraf ve videolar paylaşabilirsiniz, yazılar paylaşabilirsiniz, sorular sorabilirsiniz, sorulan sorulara cevaplar verebilirsiniz. LK, ülkemizin ilk ve en köklü lepistes kulübüdür. Taklitlerimizden sakının! İyi eğlenceler...

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: Sigarayı tamamen bıraktım (sigara bıraktıran mucize yöntem) lepistes, Sigarayı tamamen bıraktım (sigara bıraktıran mucize yöntem) endler, Sigarayı tamamen bıraktım (sigara bıraktıran mucize yöntem) Poeciliidae, Sigarayı tamamen bıraktım (sigara bıraktıran mucize yöntem) Poecilia reticulata, Sigarayı tamamen bıraktım (sigara bıraktıran mucize yöntem) lepistes üretimi, Sigarayı tamamen bıraktım (sigara bıraktıran mucize yöntem) lepistes yavruları, Sigarayı tamamen bıraktım (sigara bıraktıran mucize yöntem) gambusya, Sigarayı tamamen bıraktım (sigara bıraktıran mucize yöntem) paludaryum, Sigarayı tamamen bıraktım (sigara bıraktıran mucize yöntem) akvaryum, Sigarayı tamamen bıraktım (sigara bıraktıran mucize yöntem) plati, Sigarayı tamamen bıraktım (sigara bıraktıran mucize yöntem) velifera
hakanturken108
ADI-SOYADI HaKaN TüRKeN
KONUM RİZE
KAYIT TARİHİ 11 Haziran 2008, 18:01:31
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 505
Konu Sayısı: 46
Bu iletiyi değerlendir +58/-1
İLETİŞİM
Ehil olmayanlara sabretmek ehil olanları parlatır.

« Yanıtla #1 : 13 Mart 2018, 16:16:47 »

Hayırlı uğurlu olsun Onur abi. Dilerim kalıcı olur. Sevindim valla senin adına. Güzel günler göreceğiz...

Ehil olmayanlara sabretmek ehil olanları parlatır.
Onur G. HİTİT
Amatör teorik araştırmacı ve doğal alan gözlemcisi (Sn. Oğuz SAĞLAM'ın bana verdiği ünvandır)
YÖNETİCİ
*
ADI-SOYADI Onur G. HİTİT
KONUM SAMSUN
İLETİŞİM
Site Çevrimdışı
« Yanıtla #2 : 14 Mart 2018, 11:31:35 »

Eyvallah kardeşim. Bu kez kalıcı.

"Bildiğini bilenin arkasından gidiniz, bildiğini bilmeyeni uyarınız, bilmediğini bilene öğretiniz, bilmediğini bilmeyenden kaçınız." Konfüçyus

"Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenemeyen bir şey olduğunu anlayacak." Şef Seattle

DeepWard

ADI-SOYADI Eray Cinoğlu
KONUM Bulgaristan/Tekirdağ
KAYIT TARİHİ 14 Mart 2018, 05:45:37
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 8
Konu Sayısı: 3
Bu iletiyi değerlendir +0/-0
İLETİŞİM
« Yanıtla #3 : 16 Mart 2018, 00:15:21 »

Hayırlısı olsun abi, umarım daimi olur. Smiley
Onur G. HİTİT
YÖNETİCİ
*
ADI-SOYADI Onur G. HİTİT
KONUM SAMSUN
İLETİŞİM
Site Çevrimdışı
« Yanıtla #4 : 16 Mart 2018, 08:40:22 »

Kesinlikle daimi. Öğrencilerime de söz vermiştim. Söz verdiğimde mutlaka tutarım.

Göksell
FORUM YÖNETİMİ
*
ADI-SOYADI Göksel Duman
KONUM Ankara
KAYIT TARİHİ 25 Kasım 2009, 18:41:56
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 789
Konu Sayısı: 24
Bu iletiyi değerlendir +334/-0
İLETİŞİM
« Yanıtla #5 : 26 Mart 2018, 23:00:33 »

Hayırlı olsun abi en doğru kararı vermişsin. Benim babam da yıllarca içtikten sonra birgün şunu artık içmeyeceğim dedi bir daha içmedi. Kafada bitirdikten sonra sorun ne olursa olsun çözülüyor diye düşünüyorum.
Onur G. HİTİT
YÖNETİCİ
*
ADI-SOYADI Onur G. HİTİT
KONUM SAMSUN
İLETİŞİM
Site Çevrimdışı
« Yanıtla #6 : 27 Mart 2018, 11:57:29 »

Bir aydan fazla zaman oldu. Sigarayı aramadığım gibi, sigara kokusu da midemi bulandırıyor.

Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

|Site Map | Arsiv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!
Bu Sayfa 0.326 Saniyede 37 Sorgu ile Oluşturuldu