Lepistes Kulübü; lepistes hakkında her şey (ülkemizin ilk ve en köklü lepistes topluluğu)
16 Ocak 2018, 12:44:30 *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular: FORUMA ÜYE OLMADAN ÖNCE KURALLARIMIZI OKUYUNUZ. KURALLARIMIZI OKUMAK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.

Sayfa: [1]   Aşağı git Konuyu Okumuş Olanlar
  Yazdır  
Gönderen Konu: İYİ ŞEYLER DE OLUYOR!  (Okunma Sayısı 5309 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Onur G. HİTİT
Amatör teorik araştırmacı ve doğal alan gözlemcisi (Sn. Oğuz SAĞLAM'ın bana verdiği ünvandır)
YÖNETİCİ
*
ADI-SOYADI Onur G. HİTİT
CİNSİYET Cinsiyet: Bay
KONUM SAMSUN
KAYIT TARİHİ 27 Nisan 2007, 22:18:33
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 19925
Konu Sayısı: 4589
Bu iletiyi değerlendir +838/-10
İLETİŞİM
Site Çevrimiçi
« : 10 Temmuz 2011, 14:53:05 »

Hep sorunlardan bahsediyoruz. Moraller zaten bozuluyor. Bu başlıkta da bundan böyle iyi şeylerden haberler paylaşalım.

İyi şeyler de oluyor!

"Bildiğini bilenin arkasından gidiniz, bildiğini bilmeyeni uyarınız, bilmediğini bilene öğretiniz, bilmediğini bilmeyenden kaçınız." Konfüçyus

"Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenemeyen bir şey olduğunu anlayacak." Şef Seattle

YENİ ÜYELERİMİZ, LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Robot Moderatör
Anahtar Kelime
Offline Pasif

View Profile
Re: İYİ ŞEYLER DE OLUYOR!
« Posted on: 16 Ocak 2018, 12:44:30 »

uyari
Merhaba ziyaretçi, öncelikle sitemize hoş geldiniz. Ben Lepistes Kulübü Robot Moderatör olarak siteden daha fazla yararlanmanız için sitemize üye olmanızı öneririm. Sitemize üye olmadan da yazıları okuyabilirsiniz, ancak bazı bölümlerde ziyaretçiler kısıtlandığı için bazı bölümleri göremezsiniz. Sitemize üye olursanız fotoğraf ve videolar paylaşabilirsiniz, yazılar paylaşabilirsiniz, sorular sorabilirsiniz, sorulan sorulara cevaplar verebilirsiniz. LK, ülkemizin ilk ve en köklü lepistes kulübüdür. Taklitlerimizden sakının! İyi eğlenceler...

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: İYİ ŞEYLER DE OLUYOR! lepistes, İYİ ŞEYLER DE OLUYOR! endler, İYİ ŞEYLER DE OLUYOR! Poeciliidae, İYİ ŞEYLER DE OLUYOR! Poecilia reticulata, İYİ ŞEYLER DE OLUYOR! lepistes üretimi, İYİ ŞEYLER DE OLUYOR! lepistes yavruları, İYİ ŞEYLER DE OLUYOR! gambusya, İYİ ŞEYLER DE OLUYOR! paludaryum, İYİ ŞEYLER DE OLUYOR! akvaryum, İYİ ŞEYLER DE OLUYOR! plati, İYİ ŞEYLER DE OLUYOR! velifera
Onur G. HİTİT
Amatör teorik araştırmacı ve doğal alan gözlemcisi (Sn. Oğuz SAĞLAM'ın bana verdiği ünvandır)
YÖNETİCİ
*
ADI-SOYADI Onur G. HİTİT
KONUM SAMSUN
İLETİŞİM
Site Çevrimiçi
« Yanıtla #1 : 10 Temmuz 2011, 14:53:52 »

Herkesin konuştuğu dürüst minübüsçü: http://webtv.hurriyet.com.tr/2/19031/18216985/1/turkiye-bu-minibuscuyu-konusuyor.aspx

Kırıkkale'de minibüs şoförlüğü yapan Adem Araç, aracında düşürülen ve içinde bin 350 Lira bulunan cüzdanı teslim ettiği Minibüsçüler Odası tarafından 100 Lira mazot fişi ile ödüllendirildi. Minibüste bulunan cüzdan ise, oğlunu evlendirmeye hazırlanan ve Samsun'dan yakınlarını ziyaret için Kırıkkale'ye gelen Necla Aslan'a teslim edildi. Kırıkkale Minibüsçüler Odası Başkanı Güven Ceylan ile Başkan Yardımcısı Hüseyin Koçoğlu, örnek şoför olarak gösterdikleri Adem Araç'a 100 Lira tutarındaki akaryakıt fişini teslim ettiler. Araç, yaptığı konuşmada, ?Bir yolcu tarafından minibüsümde düşürdüğü cüzdanı, içindekilerle birlikte oda başkanımıza teslim ettim. Yolcumuza ait olan cüzdanı, içindeki paralarla birlikte oğluna düğün yapmaya hazırlanan ve ihtiyacı olan sahibine teslim edilmesinden mutlu oldum. Odamız da bana 100 Lira'lık akaryakıt fişi ödülü uygun görmüş. Ben, yapılması gerekeni yaptım" dedi.

"Bildiğini bilenin arkasından gidiniz, bildiğini bilmeyeni uyarınız, bilmediğini bilene öğretiniz, bilmediğini bilmeyenden kaçınız." Konfüçyus

"Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenemeyen bir şey olduğunu anlayacak." Şef Seattle

Onur G. HİTİT
YÖNETİCİ
*
ADI-SOYADI Onur G. HİTİT
KONUM SAMSUN
İLETİŞİM
Site Çevrimiçi
« Yanıtla #2 : 26 Ekim 2011, 16:16:48 »

PKK'ya karşı büyük bir uyuşturucu operasyonu yapılmış:

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/19088993.asp

http://imggaleri.hurriyet.com.tr/LiveImages%5CFoto%20Haber%5C432%5CPkk%27ya%20b%C3%BCy%C3%BCk%20uyu%C5%9Fturucu%20darbesi%5CA26135921.jpg

http://imggaleri.hurriyet.com.tr/LiveImages%5CFoto%20Haber%5C432%5CPkk%27ya%20b%C3%BCy%C3%BCk%20uyu%C5%9Fturucu%20darbesi%5CD26141210.jpg

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde düzenlenen helikopter destekli operasyonda 4,5 ton kubar esrara eşdeğer 455 kilogram toz esrar ile 2 ton 84 kilogram kubar esrar ele geçirildi.

Diyarbakır Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, “İl Jandarma Komutanlığı'nca, Lice ilçesi Yorulmaz köyü bölgesinde bulunduğu değerlendirilen bölücü terör örgütü mensuplarını etkisiz hale getirmek ve örgütün finans kaynağı olan uyuşturucu maddesini ele geçirmek maksadıyla istihbari çalışmalar yapıldığı” belirtildi.

Açıklamada şöyle denildi:

“25 Ekim tarihinde Jandarma Özel Harekat Timlerinin katılımıyla, silahlı helikopterler desteğinde, havadan ve karadan Lice ilçesi Yorulmaz köyüne operasyon düzenlenmiştir. Operasyonda 3 narkotik köpeği ile Jandarma Terör ve Kaçakçılık Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerinin de yer almıştır. Terör örgütünün finans kaynağı olan uyuşturucuyu ele geçirmek amacıyla 18 noktada arama yapıldı. Şüphelilere ait ev ve eklentileri ile dere yataklarında, arazide, çalılıkların arasına gizlenmiş ve gömülü vaziyette, 4,5 ton kubar esrara eşdeğer 455 kilogram toz esrar ile 2 ton 84 kilogram kubar esrar, toplam olarak 6,5 ton kubar esrar ele geçirilmiştir. Ele geçirilen esrarın tahmini piyasa değerinin 3 milyon Lira olduğu, olayla ilgili 14 şüpheli hakkında adli makamların talimatıyla tahkikata başlanmıştır.'Söz konusu uyuşturucu operasyonunda ele geçirilen miktar, 2007 yılından sonra bir defada ele geçirilen en büyük uyuşturucu miktarı olup, terör örgütünün uyuşturucu gelirine büyük darbe vurulmuş oldu.”

* * *

YORUMUM: Hah işte! Bu kansızların para kaynaklarını kesin ki yerlerinden kıpırdayamasınlar. Başta uyuşturucu işi olmak üzere, bu insan ziyanlarının her türlü para kaynağını kesmek, her türlü işlerine çomak sokmak gerekiyor.
İYİ ŞEYLER DE OLUYOR!
İYİ ŞEYLER DE OLUYOR!
İYİ ŞEYLER DE OLUYOR!

Onur G. HİTİT
YÖNETİCİ
*
ADI-SOYADI Onur G. HİTİT
KONUM SAMSUN
İLETİŞİM
Site Çevrimiçi
« Yanıtla #3 : 01 Kasım 2011, 14:48:02 »

İyi şeyler de oluyor.

Habere bakın:

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/19138790.asp

7.2 büyüklüğündeki depremle yıkılan Van'dan bir insanlık dersi daha geldi. Dün İstanbul'dan Van'a giden bir yardım kolisinden çıkan nevresimde 5 bin TL bulunmuştu. Adının açıklanmasını isteyen depremzede parayı sahiibne geri göndermişti. Bugün bir haber daha geldi Van'dan... Depremde eşini, iki çocuğunu ve kardeşini kaybeden Ercişli depremzede, kendisine gönderilen 30 koli yardımı 'Ben ihtiyaç sahibi değilim, ihtiyacı olanlara gitsin' diye Türk Kızılayının çadır kentine gönderdi.

Erciş ilçe merkezinde bulunan Yenişehir Mahallesi'ndeki Türk Kızılayı çadır kentine bir kamyonet dolusu giysi ve ilaçla gelen Fahri Simeklioğlu, yakın akrabası olan Ömer Altaş'ın depremde eşini, iki çocuğunu ve kardeşini kaybettiğini belirterek, “Akrabam, deprem sonrasında Türkiye'nin farklı kentlerinde yaşayan arkadaşları ve vatandaşlar tarafından gönderilen yaklaşık 30 koli ilaç ile kıyafeti ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere Türk Kızılayı ekiplerine teslim etmemizi istedi. Biz de onun isteği üzerine malzemeleri Türk Kızılayı görevlilerine teslim etmek üzere çadır kente geldik” dedi.

Yakın akrabası olan Altaş'ın isteğini yerine getirmek üzere Türk Kızılayının çadır kentine geldiklerini ifade eden İzzet Aydıner ise “Türk Kızılayının bölgede yaptığı yardımları gördüğümüz için arkadaşımıza ulaşan yardımları da çadır kentlerde dağıtma kararı aldık” diye konuştu.

Yaklaşık 30 koli giysi ve ilacı Türk Kızılayına ulaştıran Simeklioğlu ve Aydıner'e teşekkür eden Türk Kızılayı görevlileri, “Son birkaç günde yaşanan ve buna benzer örnek davranışlar bölge halkının duyarlılığının en güzel göstergeleri” dedi.
İYİ ŞEYLER DE OLUYOR!

Onur G. HİTİT
YÖNETİCİ
*
ADI-SOYADI Onur G. HİTİT
KONUM SAMSUN
İLETİŞİM
Site Çevrimiçi
« Yanıtla #4 : 21 Kasım 2011, 19:32:22 »

Güzel bir haber, şaşırdım açıkçası: http://www.hurriyet.com.tr/gundem/19294426.asp

Alıntı
Van’a meydana gelen depremlerden sonra evleri kullanılamaz hale gelen ailelerden Malatya Valiliği tarafından kente getirilen Yayla ailesi şehir merkezinde otobüs beklerken cüzdan buldu. Depremzede aile içinde bir miktar Türk Lirası ve döviz bulunan cüzdanı örnek bir davranış göstererek polis merkezine teslim etti.

http://imggaleri.hurriyet.com.tr/LiveImages%5CFoto%20Haber%5C993%5CVanl%C4%B1%20depremzedelerden%20ikinci%20insanl%C4%B1k%20dersi%5CD21163908.jpg

http://imggaleri.hurriyet.com.tr/LiveImages%5CFoto%20Haber%5C993%5CVanl%C4%B1%20depremzedelerden%20ikinci%20insanl%C4%B1k%20dersi%5CD2116393.jpg
İYİ ŞEYLER DE OLUYOR!
İYİ ŞEYLER DE OLUYOR!

Onur G. HİTİT
YÖNETİCİ
*
ADI-SOYADI Onur G. HİTİT
KONUM SAMSUN
İLETİŞİM
Site Çevrimiçi
« Yanıtla #5 : 22 Kasım 2011, 15:03:07 »

Terör örgütünün yan kuruluşu olan KCK'ya operasyon yapıldı.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/19298664.asp

İyi oldu. Teröre göz yummasın devletimiz. Yetti artık. Terörün dini, ırkı, sağı, solu, komünisti, sosyalisti, faşisti olmaz. Terör terördür.

Onur G. HİTİT
YÖNETİCİ
*
ADI-SOYADI Onur G. HİTİT
KONUM SAMSUN
İLETİŞİM
Site Çevrimiçi
« Yanıtla #6 : 12 Aralık 2011, 15:10:47 »

İyi şeyler de oluyor.

Ege'de geçen meydana gelen 5.1'lik depremden sonra riskli olduğu anlaşılan okul binaları boşaltılmış:

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/19446733.asp

Duyarlılık, sorumluluk, görev bilinci işte budur. "YETKİLİ" olmak, işte böyle bir şeydir. İnsanlar öldükten sonra laf ebeliği yapmakla değil, tedbir almak ve harekete geçmekle yetkili insan olunur.

Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nü gönülden tebrik ederim.

Alıntı
ÇANAKKALE İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün, Ege Denizi’nde meydana gelen ve kentte de hissedilen 5.1 büyüklüğündeki depremin ardından aldığı karar doğrultusunda depreme dayanıksız olduğu belirlenen 5 ilköğretim okulu boşaltıldı. 2 bin 600 öğrenci başka okullarda eğitim ve öğretime devam edecek.

Ege Denizi’nde 5 Aralık’ta meydana gelen 5.1 büyüklüğündeki depremin ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğü, geçen hafta harekete geçerek il genelinde 5 ilköğretim okulu binasının depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle tahliye edilmesini istedi. Okul müdürleri "En kısa sürede okulu boşaltın" yazısı üzerine hiç zaman kaybetmeden tahliye işlemlerine başladı.  

5 OKUL BOŞALTILDI, 2600 ÖĞRENCİ BAŞKA OKULLARA NAKLEDİLDİ

Hafta sonu tamamlanan tahliye çalışmalarının ardından Merkez İlköğretim Okulu, 950 öğrencisiyle Esenler Mahallesi’ndeki Cevat Paşa İlköğretim Okulu’na, Mustafa Kemal İlköğretim Okulu 600 öğrencisiyle Vali Fahrettin İlköğretim Okulu’na, Eceabat Türközü İlköğretim Okulu 250 öğrencisiyle Hamdibey İlköğretim Okulu’na, Biga Tevfik Emin Başarır İlköğretim Okulu 450 öğrencisiyle Biga İlköğretim Okulu’na ve Bayramiç Vali Ekrem Özsoy İlköğretim Okulu 350 öğrencisiyle Gazi İlköğretim Okulu’na taşındı.

Yıkılarak yeniden yapılacak olan Merkez İlköğretim Okulu’nda hafta sonu gerçekleşen taşınma işlemine öğrenciler ve veliler de destek verdi. Bu yıl 250 öğrenciyle eğitim öğretime başlayan Esenler Mahallesi’ndeki Cevat Paşa İlköğretim Okulu’nun öğrenci sayısı Merkez İlköğretim Okulu’ndan gelen öğrencilerle birlikte bin 200’e yükseldi. Cevat Paşa İlköğretim Okulu’nda bu sabah düzenlenen törende ise iki okul müdürü velilere ve öğrencilere birer konuşma yaptı. Cevat Paşa İlköğretim Okulu Müdürü Ahmet Arcan, Merkez İlköğretim Okulu’nun öğrencilerini ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını söyledi. Merkez İlköğretim Okulu Müdürü Cahit Bayraktar da, kendi okullarında oluşan özel durum nedeniyle eğitime burada devam edeceklerini belirterek, "Velilerin hiçbiri endişelenmesin. Bütün öğrencilerimizin sınıfları Cevat Paşa İlköğretim Okulu’nda hazır durumda. İnşallah hiçbir aksilik olmayacak" dedi.

"NİYETİMİZ DAHA YATAY BİNALAR"

İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı, hiç zaman kaybetmeden Merkez İlköğretim Okulu binasını yıkarak, yeni bir okul yapımına başlayacaklarını söyledi. Bardakçı, "Yeni okulu çok katlı yapmayacağız. Arsanın durumu ve öğrenci kapasitesine göre bir proje uygulayacağız. Artık niyetimiz çok katlı binalar yerine daha yatay, ama iç hacmi geniş binalar tasarlamak. Merkez İlköğretim Okulu için de böyle bir projeyi hayata geçireceğiz. Yıkılarak yeniden yapılacak olan Eceabat Türközü İlköğretim Okulu’nu da aynı şekilde yapacağız. Diğer üç okulu güçlendirmeyi planlıyorduk. Ancak güçlendirme maliyetleri ile yeniden yapım maliyetlerini yeniden gözden geçireceğiz. Arada çok fark olmazsa bu üç okulu da yıkıp yeniden yapabiliriz. Boşaltılan 5 okulu, 2012-2013 eğitim öğretim yılına yetiştirmek için tüm imkanlarımızı seferber edeceğiz" dedi.

Okulların ani bir karar ile boşaltılmasının nedeninin, öğrencilerin can güvenliğinin sağlanması olduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı, "Ege Denizi’nde meydana gelen 5.1’lik depremin ardından ani bir karar ile okulları boşaltmaya karar verdik. Çünkü deprem riski her zaman var. Allah korusun daha şiddetli bir deprem yaşayabiliriz. Çocuklarımızın can sağlığını düşünmek zorundayız" diye konuştu.

Serhat ARSLAN
ADI-SOYADI serhat arslan
KONUM samsun
KAYIT TARİHİ 24 Ekim 2011, 15:52:45
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 618
Konu Sayısı: 26
Bu iletiyi değerlendir +220/-1
İLETİŞİM
« Yanıtla #7 : 23 Aralık 2011, 01:26:35 »

Onurlu Türk insanı hala dimdik hayatta ve yaşıyor. Bizler böyle yetiştik işte. Bizde (Ege) diğer yerleri bilmediğimden bildiğime emin olduğumu yazıyorum. Bölgecilik yapmaktan men ederim kendimi. Bir çocuk doğduğunda atalarımız ve büyüklerimiz der ki: Allah analı babalı büyütsün. Vatana millete hayırlı evlat olur inşallah. Amin!

Buyurun, yardım kabul etmeyen şehit ailesi. Keşke orada olup, ellerini öpebilsem.

http://gundem.milliyet.com.tr/sehit-ailesi-yardimi-kabul-etmedi/gundem/gundemdetay/22.12.2011/1479137/default.htm
Onur G. HİTİT
YÖNETİCİ
*
ADI-SOYADI Onur G. HİTİT
KONUM SAMSUN
İLETİŞİM
Site Çevrimiçi
« Yanıtla #8 : 04 Ocak 2012, 12:05:49 »

Cezayir asıllı Fransız işadamı Raşid Nekkaz, Fransa'daki "Soykırımı İnkar Yasası"nın kabul edilmesi halinde hüküm giyecek kişilerin cezalarının ödenmesi için 1 milyon Euroluk bir fon oluşturacağını açıkladı.

http://www.hurriyet.com.tr/planet/19599830.asp

Güzel bir gelişme...

Gönül isterdi ki bunu yapan bir Cezayirli değil de bir Türk işadamı olsun...

Fransa'nın bu soykırım saçmalığıyla ilgili olarak insanlar hep "Fransa önce Cezayir'e baksın!" diyor. Doğrudur. Ama eksiktir. Fransa'nın önce bize yaptıklarına bakmalıyız. Antep'i "GAZİ" yapan Fransa'dır. Fransız askerlerinin sapıklıklarından dolayı Antep'te Türkler harekete geçmişler ve Fransa'ya karşı kahramanca mücadele ettikten sonra Antep "GAZİANTEP" olmuştur. Sütçü İmam adlı o kahraman insan da mandıracı falan değildir.

Her neyse... Bu Cezayirli işadamının yaptığı güzel bir şey...

Onur G. HİTİT
YÖNETİCİ
*
ADI-SOYADI Onur G. HİTİT
KONUM SAMSUN
İLETİŞİM
Site Çevrimiçi
« Yanıtla #9 : 21 Ocak 2012, 18:54:18 »

İnsanlık ölmemiş: http://webtv.hurriyet.com.tr/2/27262/19739699/1/turkiye-bu-kadinin-yaptigini-konusacak.aspx

Onur G. HİTİT
YÖNETİCİ
*
ADI-SOYADI Onur G. HİTİT
KONUM SAMSUN
İLETİŞİM
Site Çevrimiçi
« Yanıtla #10 : 06 Şubat 2012, 16:05:09 »

Habere bakın arkadaşlar: http://www.hurriyet.com.tr/gundem/19857024.asp

Alıntı
KARAMAN’da iş ararken, içinde 2 bilezik, altın küpe ve kolye ile yaklaşık 2 bin Lira para olan bir kadın çantasını yolda bulan 30 yaşındaki Bülent Soylu, çantayı ve içindekileri polise teslim etti. Soylu’nun içi altın ve para dolu çantayı bulduktan sonra cebinde 1,5 Lira minibüs parası olmadığı için yürüyerek polis merkezine gittiği öğrenildi.

Bir yıldır işsiz olan ve eşinden boşanma aşamasında olduğu öğrenilen kaynak ustası Bülent Soylu, bugün sabah saatlerinde Hürriyet Mahallesi’ndeki evinden iş aramak için çıktı. Yolda kaldırım ile otomobil arasında bir kadın çantasının olduğunu fark eden Soylu, çantanın içini açıp baktığında 2 adet bilezik, küpe ve kolyeden oluşan altın takı ile yaklaşık 2 bin Lira para olduğunu gördü. Çantayı polis merkezine teslim etmeye karar veren Soylu, cebinde 1,5 Lira minibüs parası dahi olmadığı için yürüyerek gitmeye karar verdi. Polis merkezine giderken yolda devriye gezen polis aracını gören Soylu, çantayı onlara teslim etti. Polis, çanta sahibi olduğunu belirlediği M.D.’ye ulaşmaya çalışıyor.

İNSANİ GÖREVİMİ YAPTIM, VİCDANEN MUTLUYUM

İş aramak için evden çıktığını ve yolda çantayı bulduğunu anlatan Bülent Soylu, ”İnsani görevimi yaptım ve çantayı getirip polislere teslim ettim. İçinde paralar ve ziynet eşyaları olduğu için teslim ettim. Ben iş aramaya çıkmıştım. Allah’ın izniyle de bir iş bulabilirsem çalışacağım. Ben bu parayı buldum ama belki de bu kişinin ihtiyacı, hastası, çoluğu çocuğu var. Belki de yeni emekli maaşını çekti. Hiç kimse bulduğu parayı cebine koymasın. Bu dünyada yersen, öteki tarafta çıkar. Vicdanen çok mutluyum” dedi.

Bu yorumumdan haberi olmayacak muhtemelen. AMA BİRADER, SEN ADAMIN HASIYMIŞSIN. HELAL OLSUN!

Onur G. HİTİT
YÖNETİCİ
*
ADI-SOYADI Onur G. HİTİT
KONUM SAMSUN
İLETİŞİM
Site Çevrimiçi
« Yanıtla #11 : 25 Şubat 2012, 19:28:52 »

Habere bakın arkadaşlar: http://www.hurriyet.com.tr/gundem/19857024.asp

Alıntı
KARAMAN’da iş ararken, içinde 2 bilezik, altın küpe ve kolye ile yaklaşık 2 bin Lira para olan bir kadın çantasını yolda bulan 30 yaşındaki Bülent Soylu, çantayı ve içindekileri polise teslim etti. Soylu’nun içi altın ve para dolu çantayı bulduktan sonra cebinde 1,5 Lira minibüs parası olmadığı için yürüyerek polis merkezine gittiği öğrenildi.

Bir yıldır işsiz olan ve eşinden boşanma aşamasında olduğu öğrenilen kaynak ustası Bülent Soylu, bugün sabah saatlerinde Hürriyet Mahallesi’ndeki evinden iş aramak için çıktı. Yolda kaldırım ile otomobil arasında bir kadın çantasının olduğunu fark eden Soylu, çantanın içini açıp baktığında 2 adet bilezik, küpe ve kolyeden oluşan altın takı ile yaklaşık 2 bin Lira para olduğunu gördü. Çantayı polis merkezine teslim etmeye karar veren Soylu, cebinde 1,5 Lira minibüs parası dahi olmadığı için yürüyerek gitmeye karar verdi. Polis merkezine giderken yolda devriye gezen polis aracını gören Soylu, çantayı onlara teslim etti. Polis, çanta sahibi olduğunu belirlediği M.D.’ye ulaşmaya çalışıyor.

İNSANİ GÖREVİMİ YAPTIM, VİCDANEN MUTLUYUM

İş aramak için evden çıktığını ve yolda çantayı bulduğunu anlatan Bülent Soylu, ”İnsani görevimi yaptım ve çantayı getirip polislere teslim ettim. İçinde paralar ve ziynet eşyaları olduğu için teslim ettim. Ben iş aramaya çıkmıştım. Allah’ın izniyle de bir iş bulabilirsem çalışacağım. Ben bu parayı buldum ama belki de bu kişinin ihtiyacı, hastası, çoluğu çocuğu var. Belki de yeni emekli maaşını çekti. Hiç kimse bulduğu parayı cebine koymasın. Bu dünyada yersen, öteki tarafta çıkar. Vicdanen çok mutluyum” dedi.

Bu yorumumdan haberi olmayacak muhtemelen. AMA BİRADER, SEN ADAMIN HASIYMIŞSIN. HELAL OLSUN!

İşte habere konu olan o teyze ölü olarak bulunmuş. Daha doğrusu öldürülmüş. Yapanlar en kısa sürede yakalanırlar inşallah.

Haber şurada: http://www.hurriyet.com.tr/gundem/19999409.asp

Onur G. HİTİT
YÖNETİCİ
*
ADI-SOYADI Onur G. HİTİT
KONUM SAMSUN
İLETİŞİM
Site Çevrimiçi
« Yanıtla #12 : 13 Haziran 2014, 13:44:07 »

Bu başlıkta çok az şey var. Belli ki pek de iyi şeyler olmuyor memlekette.

Yine de ben güzel bir haber buldum:

KAYNAK

ZONGULDAK'ta karnelerini alarak tatile çıkan öğrenciler, büyük sevinç yaşadı. Öğrencilerden bazıları Atatürk büstünü öperek karne sevinci yaşadı.

Merkez ve ilçelerde ilkokul, ortaokul ve lisede eğitim gören toplam 105 bin 508 öğrenci, karne sevinci yaşadı. Fener İlkokulu’nda öğrencilere karneleri sınıflarda öğretmenleri tarafından verildi.

Öğretmenlerinin elini öpen öğrencilerden bazıları karneleri aldıktan sonra, okul bahçesindeki Atatürk büstünü öpmesi veliler tarafından alkışlandı.

Yayla Ortaokulu’nda ise öğrenciler karnelerini aldıktan sonra okul bahçesinde tören yapıldı. Tören sırasında öğrenciler cep telefonlarıyla karnelerini göstererek selfie pozu çekti. Ardından ise hep birlikte karnelerini havaya kaldırarak sevinçlerini gösterdi. Gelecek eğitim ve öğretim döneminde lisede okuyacak 8’inci sınıf öğrencileri ise birbirlerine sarılarak vedalaştı.

http://i.sozcu.com.tr/wp-content/uploads/2014/06/karne-sevinci-650.jpg
İYİ ŞEYLER DE OLUYOR!

Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

|Site Map | Arsiv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
TurkeyRank.Com - Pagerank Servisi
MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!
Bu Sayfa 0.506 Saniyede 43 Sorgu ile Oluşturuldu