Lepistes Kulübü; lepistes hakkında her şey (ülkemizin ilk ve en köklü lepistes topluluğu)
11 Aralık 2017, 04:51:38 *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular: FORUMUMUZA ÜYELİK SERBEST HALE GETİRİLMİŞTİR. İSTEYEN HERKES KURALLARIMIZA UYDUĞU SÜRECE FORUMUMUZA ÜYE OLABİLİR. HERHANGİ BİR BAŞKA SİTEYE ÜYE OLMANIZ FARK ETMEZ. BUNUNLA BİRLİKTE, FORUM İÇERİĞİNİ ÜYE OLMADAN DA GÖREBİLİRSİNİZ.

Sayfa: [1]   Aşağı git Konuyu Okumuş Olanlar
  Yazdır  
Gönderen Konu: Yeni doğanlar için birkaç bilgiye ihtiyacım var  (Okunma Sayısı 332 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Asit00
*
ADI-SOYADI Fuat Türk
CİNSİYET Cinsiyet: Bay
KONUM Amasya
KAYIT TARİHİ 09 Mart 2017, 18:10:06
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 55
Konu Sayısı: 12
Bu iletiyi değerlendir +0/-0
İLETİŞİM
« : 15 Temmuz 2017, 01:55:38 »

İyi akşamlar arkadaşlar.

Bu akşam işten eve geldiğimde dişi balıklarımdan birinin zayıfladığını fark ettim. Akvaryumu inceleyince 8 tane yavru saydım. Ancak doğum devam edecek gibi, karnındaki siyahlık hala duruyor. Tankımda yassı şekilde bir mangrov kökü bulunuyor. Kökün altında gizlenmeye müsait yerler var, zaten yavrular hep buralardaydı. Diğer balıkların giremeyeceği yerler. Ama birkaç saat sonra yavrular dışarı çıkıp dolaşma eğilimine girdi. Akşam yatarken baktığımda ise tankı incelememe rağmen hiç yavru göremedim. Bir ihtimal kökün altında bulunan oyukların içine girdiler, bir ihtimal hepsi de yem oldu.  Sad Tankım orta seviyede bitkili, imzada tankın özellikleri yazıyor. Lepisteslerin yavruları yemesinden ziyade bende çok hareketli 3 tane çöpçü ve bir vatoz var. Bunların yavru yeme olasılığı nedir? Bir de bahsettiğim oyuklara helena katil salyangoz girebiliyor bazen, katil salyangoz canlı yavruları tutabilir mi?

Bu tanktaki ilk doğum. Eski tankımda daha az bitki vardı ve küçüktü ama 9 yavrudan 5 tanesi yaşamayı başarmıştı. Eğer bahsettiğim balıklar yavruları yemişse bir sonraki doğuma kadar iyi bir saklanma alanı oluşturacağım. Ama Amasya'da akvaryum bitkisi açısından pek seçenek yok. Bol yosunlu bir alan oluşturacağım olmazsa...

Tavsiyeleriniz ve fikirleriniz nelerdir?

85 litre tank.
Çınar, limon, saz, gül, anubias nana bitkileri ve mangrov kökü.
Lepistes, çöpçü, vatoz, kiraz karides, elma salyangozu.
Taban 2 kg midye kırığı, 10 kg siyah hagen.
Resun Sp-1100L, 500 L/H kapasiteli iç filtre.
Sunsun Hw-603B, 400 L/H kapasiteli dış filtre.
Termostatlı ısıtıcı 25 derece su sıcaklığı.
Robot Moderatör
Anahtar Kelime
Offline Pasif

View Profile
Re: Yeni doğanlar için birkaç bilgiye ihtiyacım var
« Posted on: 11 Aralık 2017, 04:51:38 »

uyari
Merhaba ziyaretçi, öncelikle sitemize hoş geldiniz. Ben Lepistes Kulübü Robot Moderatör olarak siteden daha fazla yararlanmanız için sitemize üye olmanızı öneririm. Sitemize üye olmadan da yazıları okuyabilirsiniz, ancak bazı bölümlerde ziyaretçiler kısıtlandığı için bazı bölümleri göremezsiniz. Sitemize üye olursanız fotoğraf ve videolar paylaşabilirsiniz, yazılar paylaşabilirsiniz, sorular sorabilirsiniz, sorulan sorulara cevaplar verebilirsiniz. LK, ülkemizin ilk ve en köklü lepistes kulübüdür. Taklitlerimizden sakının! İyi eğlenceler...

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: Yeni doğanlar için birkaç bilgiye ihtiyacım var lepistes, Yeni doğanlar için birkaç bilgiye ihtiyacım var endler, Yeni doğanlar için birkaç bilgiye ihtiyacım var Poeciliidae, Yeni doğanlar için birkaç bilgiye ihtiyacım var Poecilia reticulata, Yeni doğanlar için birkaç bilgiye ihtiyacım var lepistes üretimi, Yeni doğanlar için birkaç bilgiye ihtiyacım var lepistes yavruları, Yeni doğanlar için birkaç bilgiye ihtiyacım var gambusya, Yeni doğanlar için birkaç bilgiye ihtiyacım var paludaryum, Yeni doğanlar için birkaç bilgiye ihtiyacım var akvaryum, Yeni doğanlar için birkaç bilgiye ihtiyacım var plati, Yeni doğanlar için birkaç bilgiye ihtiyacım var velifera
BozKurt
Yunus Emre BOSTANCI
ÖZEL ÜYE
*
ADI-SOYADI Yunus Emre Bostancı
KONUM Van
KAYIT TARİHİ 12 Aralık 2014, 15:24:10
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 360
Konu Sayısı: 13
Bu iletiyi değerlendir +79/-1
İLETİŞİM
CAN VERDİĞİN BAYRAĞIN TABUTUNA SARILMIŞ

« Yanıtla #1 : 19 Temmuz 2017, 15:47:11 »

Bitki alınana kadar yapılabilecek en basit işlem gelin araba süslemelerinde kullanılan rafyadan alıp güzelce temizledikten sonra akvaryuma koymanız. Bu şekilde yavrular rafyayı saklanma yeri olarak kullanacak ve balıklara yem olmayacaklar.

24.11.2015 Umut TUNÇAY  & 10.01.2016 Önder ERTAŞ & 02.04.2016 Mustafa SEZGİN & İsrafil KARGI
UNUTULMAYACAKSINIZ!
Asit00
*
ADI-SOYADI Fuat Türk
KONUM Amasya
İLETİŞİM
« Yanıtla #2 : 08 Ağustos 2017, 09:39:54 »

Değişik forumlarda gördüğüm beyaz kapta doğum yöntemini denedim ve dişi balığımdan 70 civarında yavru aldım. 😊
Tankımdaki balıklar yavrulara alışamadı henüz, deneme amaçlı olarak 7 tane yavruyu akvaryuma saldım ve birkaç dakika içerisinde hepsi de yem oldu. Bende çaresiz kalarak hiç kullanmak istemediğim yavruluğu akvaryuma taktım ve yavruları doldurdum. İki hafta kadar burada besleyeceğim ve yavruları tanka salacağım. Hem biraz boylanmış olurlar ve yem olmaktan kurtulurlar, hem de iki hafta sonra bir balığım daha doğuracak, belki boylanmış balıklar sayesinde diğer balıklar yavrulara alışır ve yeni doğanları görmezden gelirler.
Şu an yavruları aynı akvaryum içinde yavrulukta baby pro yem ile ve kurutulmuş artemia ile besliyorum. Bu sayede suya da alışmış olurlar diye düşünüyorum.

Bir diğer konu ise beyaz kap yönteminin ne kadar çok işe yaradığı hakkında. Bir şekilde şartları uymayan ve yavru alamayan, alsa da yem olmasına engel olamayan arkadaşların denemesini öneririm. Balığımın doğumu yaklaştığında beyaz bir kaba koyarak hiç zaiyat vermeden yaklaşık 70 adet yavru almayı başardım.

85 litre tank.
Asit00
*
ADI-SOYADI Fuat Türk
KONUM Amasya
İLETİŞİM
« Yanıtla #3 : 08 Ağustos 2017, 09:44:28 »

https://hizliresim.com/VMny5y

Önceki mesajda fotoğraf ekleyemedim sanırım.
Yeni doğanlar için birkaç bilgiye ihtiyacım var

85 litre tank.
hakanturken108
**
ADI-SOYADI HaKaN TüRKeN
KONUM RİZE
KAYIT TARİHİ 11 Haziran 2008, 18:01:31
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 499
Konu Sayısı: 46
Bu iletiyi değerlendir +57/-1
İLETİŞİM
Ehil olmayanlara sabretmek ehil olanları parlatır.

« Yanıtla #4 : 21 Ağustos 2017, 08:20:14 »

Ooo çok güzel. Tebrik ederim. Darısı benim başıma.

Ehil olmayanlara sabretmek ehil olanları parlatır.
Asit00
*
ADI-SOYADI Fuat Türk
KONUM Amasya
İLETİŞİM
« Yanıtla #5 : 22 Ağustos 2017, 19:10:20 »

Ooo çok güzel. Tebrik ederim. Darısı benim başıma.

Teşekkür ederim. Bende beyaz kapta doğum yöntemi ile ilk kez bu kadar çok yavru aldım. Doğumdan sonraki gün sadece 3 yavrum ölmüştü. Diğerleri şu an gayet sağlıklı duruyor ve hepsini de ana tanka aktardım. Bu yöntemi tavsiye ederim.

85 litre tank.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

|Site Map | Arsiv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
TurkeyRank.Com - Pagerank Servisi
MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!
Bu Sayfa 0.506 Saniyede 35 Sorgu ile Oluşturuldu