Lepistes Kulübü; lepistes hakkında her şey (ülkemizin ilk ve en köklü lepistes topluluğu)
21 Ağustos 2017, 22:26:14 *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular: FORUMA ÜYE OLMADAN ÖNCE KURALLARIMIZI OKUYUNUZ. KURALLARIMIZI OKUMAK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.

Sayfa: [1]   Aşağı git Konuyu Okumuş Olanlar
  Yazdır  
Gönderen Konu: Sylvania Aquastar T8 Floresan 15w nasıldır? Balast seçimi?  (Okunma Sayısı 116 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Asit00
*
ADI-SOYADI Fuat Türk
CİNSİYET Cinsiyet: Bay
KONUM Amasya
KAYIT TARİHİ 09 Mart 2017, 18:10:06
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 52
Konu Sayısı: 11
Bu iletiyi değerlendir +0/-0
İLETİŞİM
« : 27 Haziran 2017, 12:52:07 »

Arkadaşlar iyi bayramlar.

65 cm 85 litre tankımda akvaryum için özel üretilen mavi-yeşil-kırmızı ışık tonları verebilen 1 adet 50 cm bir adet 30 cm led kullanıyorum. Ama birisi 2,5 Watt, birisi 1,5 Watt toplamda 4 Watt aydınlatma kullanıyorum. Sistem çok hoşuma gidiyor. Balıkların rengini adeta coşturuyor. Bitkilerim var, anubias nana, limon, çınar, saz ve gül. Akvaryumdaki her nesnenin ve canlının rengini çok güzel yansıtıyor. Yani aynı ışık altında gül bitkisi kıpkırmızı görünüyor, çınar ve limon yemyeşil görünüyor. Akvaryum içindeki kök ise kahverengi rengini o kadar güzel açığa çıkarıyor ki, karşısına oturup izlemesi harika bir şey. Ancak 40 cm su yüksekliği ile birlikte biraz yetersiz kalıyor. Akvaryum plastik kapaklı ve bombeli. Aydınlatma işine destek olması için Sylvania Aquastar T8 15w 43,8 cm floresan takacağım. Araştırmalarım sonucunda bu lambanın bitkiler için çok faydalı olduğunu anladım. Led ışıklarla beraber iyi gelişim elde edeceğimi sanıyorum. İki sorum olacak tecrübeli arkadaşlardan.

1. Akvaryum floresan yuvası tam bu lambaya göre, 45 cm floresan yuvası mevcut. Elimdeki led sistemle birlikte Sylvania Aquastar T8 15 Watt floresan bitkilerim içim yeterli midir? Grolux mü yoksa aquastar mı tercih etmeliyim?

2. Bu floresan için aydınlatma yuvasına sığabilecek boyutlarda Osram marka 1x24 Watt elektronik balast bulabildim. Bu balast bu lamba ile sıkıntı çıkarır mı? Elektrikçi birisine sordum bir şey olmaz diyor ama bazı yorumlarda ampülün ömrü kısalır diyor. Deneyimli arkadaşlar ne diyor bu konuda? (Balast ve floresanın su ve nemden etkilenmemesi için ışık yuvasının altını 4 mm cam ile silikonla kapatacağım. Yani olumsuz şartları ortadan kaldıracağım.)

85 litre tank.
Çınar, limon, saz, gül, anubias nana bitkileri ve mangrov kökü.
Lepistes, çöpçü, vatoz, katil helena, elma salyangozu.
Taban 2 kg midye kırığı, 10 kg siyah hagen.
Resun Sp-1100L, 500 L/H kapasiteli iç filtre.
Sunsun Hw-603B, 400 L/H kapasiteli dış filtre.
Termostatlı ısıtıcı 25 derece su sıcaklığı.
Robot Moderatör
Anahtar Kelime
Offline Pasif

View Profile
Re: Sylvania Aquastar T8 Floresan 15w nasıldır? Balast seçimi?
« Posted on: 21 Ağustos 2017, 22:26:14 »

uyari
Merhaba ziyaretçi, öncelikle sitemize hoş geldiniz. Ben Lepistes Kulübü Robot Moderatör olarak siteden daha fazla yararlanmanız için sitemize üye olmanızı öneririm. Sitemize üye olmadan da yazıları okuyabilirsiniz, ancak bazı bölümlerde ziyaretçiler kısıtlandığı için bazı bölümleri göremezsiniz. Sitemize üye olursanız fotoğraf ve videolar paylaşabilirsiniz, yazılar paylaşabilirsiniz, sorular sorabilirsiniz, sorulan sorulara cevaplar verebilirsiniz. LK, ülkemizin ilk ve en köklü lepistes kulübüdür. Taklitlerimizden sakının! İyi eğlenceler...

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: Sylvania Aquastar T8 Floresan 15w nasıldır? Balast seçimi? lepistes, Sylvania Aquastar T8 Floresan 15w nasıldır? Balast seçimi? endler, Sylvania Aquastar T8 Floresan 15w nasıldır? Balast seçimi? Poeciliidae, Sylvania Aquastar T8 Floresan 15w nasıldır? Balast seçimi? Poecilia reticulata, Sylvania Aquastar T8 Floresan 15w nasıldır? Balast seçimi? lepistes üretimi, Sylvania Aquastar T8 Floresan 15w nasıldır? Balast seçimi? lepistes yavruları, Sylvania Aquastar T8 Floresan 15w nasıldır? Balast seçimi? gambusya, Sylvania Aquastar T8 Floresan 15w nasıldır? Balast seçimi? paludaryum, Sylvania Aquastar T8 Floresan 15w nasıldır? Balast seçimi? akvaryum, Sylvania Aquastar T8 Floresan 15w nasıldır? Balast seçimi? plati, Sylvania Aquastar T8 Floresan 15w nasıldır? Balast seçimi? velifera
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

|Site Map | Arsiv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
TurkeyRank.Com - Pagerank Servisi
MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!
Bu Sayfa 0.347 Saniyede 30 Sorgu ile Oluşturuldu