Lepistes Kulübü; lepistes hakkında her şey (ülkemizin ilk ve en köklü lepistes topluluğu)
21 Ağustos 2017, 22:38:31 *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular: FORUMUMUZA ÜYELİK SERBEST HALE GETİRİLMİŞTİR. İSTEYEN HERKES KURALLARIMIZA UYDUĞU SÜRECE FORUMUMUZA ÜYE OLABİLİR. HERHANGİ BİR BAŞKA SİTEYE ÜYE OLMANIZ FARK ETMEZ. BUNUNLA BİRLİKTE, FORUM İÇERİĞİNİ ÜYE OLMADAN DA GÖREBİLİRSİNİZ.

Sayfa: [1]   Aşağı git Konuyu Okumuş Olanlar
  Yazdır  
Gönderen Konu: Endler kolonimin fotoğrafları  (Okunma Sayısı 157 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
metzelder
Forum Müdavimi
*
ADI-SOYADI AHMET OĞUZ
CİNSİYET Cinsiyet: Bay
KONUM İSTANBUL
KAYIT TARİHİ 25 Kasım 2016, 16:42:20
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 136
Konu Sayısı: 10
Bu iletiyi değerlendir +385/-0
İLETİŞİM
« : 25 Haziran 2017, 16:26:43 »

Merhaba,

Daha önce safkan endler denemem olmuş ancak bu denemem hüsranla sonuçlanmıştı.  Başka bir şehirden gelen endlerleri akvaryum suyuma adapte edemediğim için kaybetmiştim. Bu sefer kendi şehrimdeki bir hobiciden safkan endler temin ettim. 3 erkek 7 dişi olacak şekilde elime ulaşan balıkları 25 litrelik akvaryumuma koydum. Akvaryumda 1 adet büyük plastik bitki, ısıtıcı ve pipo filtre var. Plastik bitki yavruların saklanması için ideal yapıda. İnce ve sık yaprakları var.  Pipo filtre biyolojik filtrasyon anlamında gayet güzel iş görüyor. Isıtıcı ise bu mevsimlerde çok gerekli değil. Balıkları alalı yaklaşık 15 gün oluyor. Maşallah şu anda çok sağlıklı ve neşeliler.  nazar

Mikro kurt, bitkisel pul yem ve artemia ile besliyorum. Ana tankımdan bu açıdan bir farkı yok.  Haftada 1 defa %30 su değişimi yapıyorum.

http://i.imgur.com/W8nDHly.jpg
http://imgur.com/H9t1ROn.jpg
http://imgur.com/cEspND0.jpg
Endler kolonimin fotoğrafları

200 lt lepistes akvaryumu
15 lt lepistes akvaryumu
25 litre endler akvaryumu
Robot Moderatör
Anahtar Kelime
Offline Pasif

View Profile
Re: Endler kolonimin fotoğrafları
« Posted on: 21 Ağustos 2017, 22:38:31 »

uyari
Merhaba ziyaretçi, öncelikle sitemize hoş geldiniz. Ben Lepistes Kulübü Robot Moderatör olarak siteden daha fazla yararlanmanız için sitemize üye olmanızı öneririm. Sitemize üye olmadan da yazıları okuyabilirsiniz, ancak bazı bölümlerde ziyaretçiler kısıtlandığı için bazı bölümleri göremezsiniz. Sitemize üye olursanız fotoğraf ve videolar paylaşabilirsiniz, yazılar paylaşabilirsiniz, sorular sorabilirsiniz, sorulan sorulara cevaplar verebilirsiniz. LK, ülkemizin ilk ve en köklü lepistes kulübüdür. Taklitlerimizden sakının! İyi eğlenceler...

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: Endler kolonimin fotoğrafları lepistes, Endler kolonimin fotoğrafları endler, Endler kolonimin fotoğrafları Poeciliidae, Endler kolonimin fotoğrafları Poecilia reticulata, Endler kolonimin fotoğrafları lepistes üretimi, Endler kolonimin fotoğrafları lepistes yavruları, Endler kolonimin fotoğrafları gambusya, Endler kolonimin fotoğrafları paludaryum, Endler kolonimin fotoğrafları akvaryum, Endler kolonimin fotoğrafları plati, Endler kolonimin fotoğrafları velifera
Onur G. HİTİT
Amatör teorik araştırmacı ve doğal alan gözlemcisi (Sn. Oğuz SAĞLAM'ın bana verdiği ünvandır)
YÖNETİCİ
*
ADI-SOYADI Onur G. HİTİT
CİNSİYET Cinsiyet: Bay
KONUM SAMSUN
KAYIT TARİHİ 27 Nisan 2007, 22:18:33
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 19820
Konu Sayısı: 4569
Bu iletiyi değerlendir +835/-10
İLETİŞİM
Site Çevrimdışı
« Yanıtla #1 : 25 Haziran 2017, 16:56:04 »

Gayet güzeller. Hayırlı olsun. nazar

"Bildiğini bilenin arkasından gidiniz, bildiğini bilmeyeni uyarınız, bilmediğini bilene öğretiniz, bilmediğini bilmeyenden kaçınız." Konfüçyus

"Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenemeyen bir şey olduğunu anlayacak." Şef Seattle

YENİ ÜYELERİMİZ, LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

|Site Map | Arsiv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
TurkeyRank.Com - Pagerank Servisi
MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!
Bu Sayfa 0.298 Saniyede 31 Sorgu ile Oluşturuldu