Lepistes Kulübü; lepistes hakkında her şey (ülkemizin ilk ve en köklü lepistes topluluğu)
19 Ağustos 2017, 16:10:02 *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular: FORUMUMUZA ÜYELİK SERBEST HALE GETİRİLMİŞTİR. İSTEYEN HERKES KURALLARIMIZA UYDUĞU SÜRECE FORUMUMUZA ÜYE OLABİLİR. HERHANGİ BİR BAŞKA SİTEYE ÜYE OLMANIZ FARK ETMEZ. BUNUNLA BİRLİKTE, FORUM İÇERİĞİNİ ÜYE OLMADAN DA GÖREBİLİRSİNİZ.

Sayfa: [1]   Aşağı git Konuyu Okumuş Olanlar
  Yazdır  
Gönderen Konu: Safkan endler ve lepistes kolonilerini birbirine karıştırmak  (Okunma Sayısı 170 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Onur G. HİTİT
Amatör teorik araştırmacı ve doğal alan gözlemcisi (Sn. Oğuz SAĞLAM'ın bana verdiği ünvandır)
YÖNETİCİ
*
ADI-SOYADI Onur G. HİTİT
CİNSİYET Cinsiyet: Bay
KONUM SAMSUN
KAYIT TARİHİ 27 Nisan 2007, 22:18:33
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 19820
Konu Sayısı: 4569
Bu iletiyi değerlendir +835/-10
İLETİŞİM
Site Çevrimdışı
« : 09 Haziran 2017, 11:11:39 »

Önümüzdeki haftalarda evimizde geniş çaplı bir dekorasyon ve tadilat yapılacak. Bir iç mimarla anlaştık. Evin tamamı duvar kağıdı ile kaplanacak, banyonun tüm her şeyi değişecek.

Yaz tatili sonrasında da büyük bir akvaryum kurmayı düşünüyoruz. Şu an kullandığımız bir küçük ve bir de orta boy akvaryum var. Küçük olanda endler balıklarıyla LDA 16 vatozlar var. Orta boy akvaryumda ise lepistes, endler, endler-lepistes melezleri, platiler, komando çöpçüler ve cüce vatozlar var.

Birbirine benzeyen iki farklı akvaryumla uğraşmaktan gerçekten çok bunaldım ve tek bir büyük akvaryum düşünüyorum. Safkan endler kolonimi de yaz sonunda lepisteslerin arasına tamamen salmayı planlıyorum.

Buna karşı çıkanlar olacaktır, ama sorun değil. Kişisel zevk meselesi. İşin ticaretinde olmadığım için balıkların saflığıyla açıkçası çok ilgilenmiyorum. Bahsettiğim endler balıkları benim uzun seneler önceki safkan endler balıklarımın torunları oluyor. Lepisteslerimiz ise eşimle ilk aldığımız lepisteslerimizin torunları. Yani her iki soyun da hatırası var. Smiley Bir grubu tümden elden çıkarmaktansa birbirine karıştırmak benim için çok uygun olur. Endler-lepistes melezlerine de oldum olası hastayımdır. Şurada eskiden besleyip ürettiğim melezlerin fotoğrafları var: http://www.lepisteskulubu.org/index.php/topic,12408.msg76579.html#msg76579

Yani sözün özü; safkan endler balıklarımdan isteyenler varsa safkanlıklarını yitirmeden meraklılarıyla buluşturabilirim.

"Bildiğini bilenin arkasından gidiniz, bildiğini bilmeyeni uyarınız, bilmediğini bilene öğretiniz, bilmediğini bilmeyenden kaçınız." Konfüçyus

"Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenemeyen bir şey olduğunu anlayacak." Şef Seattle

YENİ ÜYELERİMİZ, LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Robot Moderatör
Anahtar Kelime
Offline Pasif

View Profile
Re: Safkan endler ve lepistes kolonilerini birbirine karıştırmak
« Posted on: 19 Ağustos 2017, 16:10:02 »

uyari
Merhaba ziyaretçi, öncelikle sitemize hoş geldiniz. Ben Lepistes Kulübü Robot Moderatör olarak siteden daha fazla yararlanmanız için sitemize üye olmanızı öneririm. Sitemize üye olmadan da yazıları okuyabilirsiniz, ancak bazı bölümlerde ziyaretçiler kısıtlandığı için bazı bölümleri göremezsiniz. Sitemize üye olursanız fotoğraf ve videolar paylaşabilirsiniz, yazılar paylaşabilirsiniz, sorular sorabilirsiniz, sorulan sorulara cevaplar verebilirsiniz. LK, ülkemizin ilk ve en köklü lepistes kulübüdür. Taklitlerimizden sakının! İyi eğlenceler...

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: Safkan endler ve lepistes kolonilerini birbirine karıştırmak lepistes, Safkan endler ve lepistes kolonilerini birbirine karıştırmak endler, Safkan endler ve lepistes kolonilerini birbirine karıştırmak Poeciliidae, Safkan endler ve lepistes kolonilerini birbirine karıştırmak Poecilia reticulata, Safkan endler ve lepistes kolonilerini birbirine karıştırmak lepistes üretimi, Safkan endler ve lepistes kolonilerini birbirine karıştırmak lepistes yavruları, Safkan endler ve lepistes kolonilerini birbirine karıştırmak gambusya, Safkan endler ve lepistes kolonilerini birbirine karıştırmak paludaryum, Safkan endler ve lepistes kolonilerini birbirine karıştırmak akvaryum, Safkan endler ve lepistes kolonilerini birbirine karıştırmak plati, Safkan endler ve lepistes kolonilerini birbirine karıştırmak velifera
hakanturken108
**
ADI-SOYADI HaKaN TüRKeN
KONUM RİZE
KAYIT TARİHİ 11 Haziran 2008, 18:01:31
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 489
Konu Sayısı: 46
Bu iletiyi değerlendir +57/-1
İLETİŞİM
Ehil olmayanlara sabretmek ehil olanları parlatır.

« Yanıtla #1 : 09 Haziran 2017, 11:33:06 »

Onur abi, malumun konuşmuştuk, 24 Haziran'dan itibaren en fazla 5-6 günlüğüne Samsun ve Bafra'dayım. Umarım görüşebiliriz. Endler konusundaki birikimlerini ve balıklarının ırksal ve kalıtsal kalitelerinin üzerine başka hiçbir akvaryumcu ya da hobiciyi tanımam.

Çok hevesli ve külfetli olarak alıp, camallanus wormsten kaybettiğim 10 çift lepistesimden sonra yaralarımı sarmak istiyorum.

hakanturken108
**
ADI-SOYADI HaKaN TüRKeN
KONUM RİZE
KAYIT TARİHİ 11 Haziran 2008, 18:01:31
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 489
Konu Sayısı: 46
Bu iletiyi değerlendir +57/-1
İLETİŞİM

« Yanıtla #2 : 09 Haziran 2017, 11:43:12 »

Onur abi, malumun konuşmuştuk, 24 Haziran'dan itibaren en fazla 5-6 günlüğüne Samsun ve Bafra'dayım. Umarım görüşebiliriz. Endler konusundaki birikimlerini ve balıklarının ırksal ve kalıtsal kalitelerinin üzerine başka hiçbir akvaryumcu ya da hobiciyi tanımam.

Çok hevesli ve külfetli olarak alıp, camallanus wormsten kaybettiğim 10 çift lepistesimden sonra yaralarımı sarmak istiyorum.

+ LDA 16'larının da bir tanıtım konusunu yapsan ya Onur abi. Çok güzel bir tür. Ancak oldukça pahalı.

metzelder
Forum Müdavimi
*
ADI-SOYADI AHMET OĞUZ
KONUM İSTANBUL
KAYIT TARİHİ 25 Kasım 2016, 16:42:20
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 136
Konu Sayısı: 10
Bu iletiyi değerlendir +385/-0
İLETİŞİM
« Yanıtla #3 : 12 Haziran 2017, 09:56:15 »

Onur abi,

Yakın zamanda İzmit'ten bir arkadaştan 30 adet saf kan endler aldım. Ama kısa süre içerisinde hepsi öldü. Sad Adapte olamadılar muhtemelen benim suyuma. Kötü düşünmek istemiyorum ama belki de zaten hastaydılar. Adam tanesini 1 TL'den verdi bana, bu da işkillendirdi beni.

200 lt lepistes akvaryumu
15 lt lepistes akvaryumu
25 litre endler akvaryumu
Onur G. HİTİT
Amatör teorik araştırmacı ve doğal alan gözlemcisi (Sn. Oğuz SAĞLAM'ın bana verdiği ünvandır)
YÖNETİCİ
*
ADI-SOYADI Onur G. HİTİT
KONUM SAMSUN
KAYIT TARİHİ 27 Nisan 2007, 22:18:33
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 19820
Konu Sayısı: 4569
Bu iletiyi değerlendir +835/-10
İLETİŞİM
Site Çevrimdışı
« Yanıtla #4 : 12 Haziran 2017, 11:30:07 »

Endler 1 TL'den biraz ucuza gitmiş. O da kıllandırıyor insanı.

Hakan, sözüm söz. Bayramda muhtemelen buralardayım. Elden teslim, 8-10 tane hediyem olur.

"Bildiğini bilenin arkasından gidiniz, bildiğini bilmeyeni uyarınız, bilmediğini bilene öğretiniz, bilmediğini bilmeyenden kaçınız." Konfüçyus

"Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenemeyen bir şey olduğunu anlayacak." Şef Seattle

YENİ ÜYELERİMİZ, LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

|Site Map | Arsiv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
TurkeyRank.Com - Pagerank Servisi
MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!
Bu Sayfa 0.3 Saniyede 33 Sorgu ile Oluşturuldu