Lepistes Kulübü; lepistes hakkında her şey (ülkemizin ilk ve en köklü lepistes topluluğu)
23 Ekim 2017, 09:20:44 *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular: FORUMA ÜYE OLMADAN ÖNCE KURALLARIMIZI OKUYUNUZ. KURALLARIMIZI OKUMAK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.

Sayfa: [1]   Aşağı git Konuyu Okumuş Olanlar
  Yazdır  
Gönderen Konu: Tanışma  (Okunma Sayısı 334 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Salim KAYA
Salim ₺ Kaya

ADI-SOYADI Salim KAYA
CİNSİYET Cinsiyet: Bay
KONUM Bursa
KAYIT TARİHİ 04 Haziran 2017, 22:11:42
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 3
Konu Sayısı: 1
Bu iletiyi değerlendir +0/-0
İLETİŞİM
Kimse kusursuz değildir.

« : 04 Haziran 2017, 22:55:34 »

Merhaba ismim Salim. İlkokul üçüncü sınıfta balık beslemeye başladım. 28 yaşındayım. 03.06.2017 tarihinde aldığım lepistesleri sağlıklı üretebilmek ve onlara doğal bir ortam sağlayabilmek için foruma üye oldum.

İşimiz-Demir
Robot Moderatör
Anahtar Kelime
Offline Pasif

View Profile
Re: Tanışma
« Posted on: 23 Ekim 2017, 09:20:44 »

uyari
Merhaba ziyaretçi, öncelikle sitemize hoş geldiniz. Ben Lepistes Kulübü Robot Moderatör olarak siteden daha fazla yararlanmanız için sitemize üye olmanızı öneririm. Sitemize üye olmadan da yazıları okuyabilirsiniz, ancak bazı bölümlerde ziyaretçiler kısıtlandığı için bazı bölümleri göremezsiniz. Sitemize üye olursanız fotoğraf ve videolar paylaşabilirsiniz, yazılar paylaşabilirsiniz, sorular sorabilirsiniz, sorulan sorulara cevaplar verebilirsiniz. LK, ülkemizin ilk ve en köklü lepistes kulübüdür. Taklitlerimizden sakının! İyi eğlenceler...

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: Tanışma lepistes, Tanışma endler, Tanışma Poeciliidae, Tanışma Poecilia reticulata, Tanışma lepistes üretimi, Tanışma lepistes yavruları, Tanışma gambusya, Tanışma paludaryum, Tanışma akvaryum, Tanışma plati, Tanışma velifera
metzelder
Forum Müdavimi
*
ADI-SOYADI AHMET OĞUZ
KONUM İSTANBUL
KAYIT TARİHİ 25 Kasım 2016, 16:42:20
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 146
Konu Sayısı: 11
Bu iletiyi değerlendir +385/-0
İLETİŞİM
« Yanıtla #1 : 05 Haziran 2017, 09:10:39 »

Merhaba,

Hoş geldiniz. Lepistes ve canlı doğuranlar bir tutkudur. Smiley

200 lt lepistes akvaryumu
15 lt lepistes akvaryumu
25 litre endler akvaryumu

http://www.lepistesler.com
Salim KAYA
Salim ₺ Kaya

ADI-SOYADI Salim KAYA
KONUM Bursa
İLETİŞİM
Kimse kusursuz değildir.

« Yanıtla #2 : 05 Haziran 2017, 12:16:37 »

Teşekkür ederim. Hoş bulduk Ahmet Bey. Lepistes her başlangıçta farklı bir heyecan.

Alıntı
Teşekkür ederim.Hoş bulduk Ahmet bey.Lepistes her başlangıçta farklı bir heyecan.

İşimiz-Demir
hakanturken108
**
ADI-SOYADI HaKaN TüRKeN
KONUM RİZE
KAYIT TARİHİ 11 Haziran 2008, 18:01:31
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 496
Konu Sayısı: 46
Bu iletiyi değerlendir +57/-1
İLETİŞİM
Ehil olmayanlara sabretmek ehil olanları parlatır.

« Yanıtla #3 : 06 Haziran 2017, 15:06:09 »

Hoş geldiniz Selim Bey. Keyifli forumlar dilerim. Bursa'da olmanıza sevindim ayrıca imkanlarınız oldukça fazla orada. Ne tür lepistes bakıyorsunuz?

Ehil olmayanlara sabretmek ehil olanları parlatır.
BozKurt
Yunus Emre BOSTANCI
ÖZEL ÜYE
*
ADI-SOYADI Yunus Emre Bostancı
KONUM Van
KAYIT TARİHİ 12 Aralık 2014, 15:24:10
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 356
Konu Sayısı: 13
Bu iletiyi değerlendir +79/-1
İLETİŞİM
CAN VERDİĞİN BAYRAĞIN TABUTUNA SARILMIŞ

« Yanıtla #4 : 10 Haziran 2017, 13:02:57 »

Hoş geldiniz. Keyifli forumlar.

24.11.2015 Umut TUNÇAY  & 10.01.2016 Önder ERTAŞ & 02.04.2016 Mustafa SEZGİN & İsrafil KARGI
UNUTULMAYACAKSINIZ!
Kabus yıldırım

ADI-SOYADI Mehmet ali yıldırım
KONUM Hatay
KAYIT TARİHİ 10 Haziran 2017, 22:06:07
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 1
Konu Sayısı: 0
İLETİŞİM
« Yanıtla #5 : 10 Haziran 2017, 22:11:04 »

Hoş buldum.
Salim KAYA
Salim ₺ Kaya

ADI-SOYADI Salim KAYA
KONUM Bursa
İLETİŞİM
Kimse kusursuz değildir.

« Yanıtla #6 : 11 Haziran 2017, 03:49:02 »

Hoş bulduk. Metal black lace besliyorum. İki çift var şimdilik. Akvaryuma adaptasyon sürecini atlatırlarsa sağlıklı bir şekilde büyüyecekler.

İşimiz-Demir
GemlikKörfez

ADI-SOYADI Barış ÖZAĞI
KONUM Gemlik
KAYIT TARİHİ 11 Temmuz 2017, 13:35:09
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 1
Konu Sayısı: 0
İLETİŞİM
« Yanıtla #7 : 11 Temmuz 2017, 14:19:37 »

Merhaba, umarım tanıtım yazımı doğru alana yazmışımdır, hata varsa doğru alana taşıyınız lütfen.

Adım Barış Özağı. 42 yaşındayım Gemlikte ikamet ediyorum ticaretle uğraşıyorum.

Lise yıllarımdan bu yana amatör olarak canlı doğuran besliyorum, son olarak yer darlığı nedeniyle tanklarımı ve tüm damızlıklarımı eşe dosta verdim tekrar tek tür lepistese döndüm.

Lepistese dönüşümün sebebi diğer canlı doğuran türlerin arasında daha hareketli oluşları, erkek lepisteslerin diğer kılıç ve plati türlerde olduğu gibi tankta tekil hakimiyet sağlamak yerine dişiye kur yaparak zaman geçirmesi doğal olarak erkekler arasında yaralayıcı öldürücü baskı ve darbe oluşmaması diğer canlı türlere göre tankta daha az stresli bir ortam oluşumu beni tekrar lepistese çevirdi.

Şu anda yer kısıtlılığı nedeniyle elimdeki tankım 160 litre, dış filtrem quik 1500, yardımcı iç filtrem fluval U4, ısıtıcım atman, taban malzemem iri mercan çakılı ve midye kırığı.

Yavruların aynı tankta kamuflajlarını sağlayarak ebeveynleriyle birarada büyütmek bu hobinin en keyif aldığım tarafı. Doğum esnasında dişilerin saklanabilecekleri kaliteli silikon bitkileri,testi anaforları dekor olarak kullanıyorum, yavrular bu kamuflajın içinde rahatlıkla saklanabiliyorlar ebeveynlerde onları görerek kısa zaman içinde kanıksıyorlar böylece yavru kaybı gerçekleşmiyor.

Birbirlerini kanıksayan yavrular ile büyükler birkaç hafta içinde yüzeye çıkıp birlikte yemlenebiliyorlar, bunu seyretmenin keyfine doyum olmuyor.

Fazla zaman ayıramadığım için şu anda canlı bitki kullanmıyorum, pek dip temizliği yapmam, bakteri kültürünü oturttuktan sonra işi doğaya bırakırım, etkili filtrasyon bakteri kültürünü destekler korur doğa işini yapar.Suda koku oluşmadığı müddetçe su ve filtre temizliği yapmam bazen 5 ay hiç dokunmadığım olur.
Balık nüfusunu belli sayıda tutarım kısa sürede yiyebilecekleri ölçüde kaliteli sevdikleri yemi kullanırım.
Yazın 32 dereceye çıkabilen suya çare olarak üstten küçük bir vantiltörle soğutma yaparak ısıyı 26 dereceye getiririm,kışın yine 26 dereceyi aşmam.
Kimyasal kullanmamaya gayret ederim yalnızca su değişimlerinde borularda ve camlardaki yosun oluşumuna karşı ilaç kullanırım, bunun dışında kimyasala ihtiyaç duymam bakteri besini su düzenleyici ph düzenleyici vs.kullanmam. Yine su değişimleri sonrası mavi metileni önlem amaçlı dezenfektan olarak kullanırım.

Üyelik kabulu için teşekkür ediyor tüm foruma keyifli sağlıklı hobiler diliyorum

Mevcut tankımda kılıç, lepistes, cüce vatoz ve çöpçü besliyorum.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

|Site Map | Arsiv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
TurkeyRank.Com - Pagerank Servisi
MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!
Bu Sayfa 0.366 Saniyede 38 Sorgu ile Oluşturuldu