Lepistes Kulb; lepistes hakknda her ey (lkemizin ilk ve en kkl lepistes topluluu)
22 Kasm 2017, 12:05:15 *
Hogeldiniz, Ziyareti.Ltfen giri yapn veya kayt olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Duyurular: FORUMUMUZA YELK SERBEST HALE GETRLMTR. STEYEN HERKES KURALLARIMIZA UYDUU SRECE FORUMUMUZA YE OLABLR. HERHANG BR BAKA STEYE YE OLMANIZ FARK ETMEZ. BUNUNLA BRLKTE, FORUM ERN YE OLMADAN DA GREBLRSNZ.

Sayfa: [1]   Aa git Konuyu Okumu Olanlar
  Yazdr  
Gnderen Konu: 85 litre yeni akvaryum kuruyorum  (Okunma Says 417 defa)
0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.
Asit00
*
ADI-SOYADI Fuat Trk
CNSYET Cinsiyet: Bay
YA: 31
KONUM Amasya
KAYIT TARH 09 Mart 2017, 18:10:06
MESAJ SAYISI Mesaj Says: 55
Konu Says: 12
Bu iletiyi deerlendir +0/-0
LETM
evrimd
« : 04 Haziran 2017, 19:33:46 »

15 litrelik kk tanktan skldm. Bitkiler bile smyordu neredeyse. Bugn gittim 85 litrelik yeni tank aldm. Eski tankmn tabannda midye kr vard, gzlemlerime gre bitkiler ok iyi yetimiler. kardm bitkilerin kkleri o kadar gelimitiki bu ok houma gitti. Akvaryumcunun tavsiyesiyle 10 kg siyah bir kum aldm, en alta elimdeki midye krn yaydm ve stne yeni aldm kumu yaydm, yaklak 6-7 cm ykseklik oldu. Eski tankmn suyunu ve filtresini doruca yeni tanka aldm, stne yeteri kadar su ekledim, stc ve filtre alyor u an, 26 dereceye gelince balklar ekleyeceim. Tek eksiim arka fon bo duruyor, bir ara reklamcya gidip gzel bir gkyz fonu yaptracam. imdilik bitkiler yeni tank iinde ok az kaldlar. Biraz bitki ekleyip arka fonu da hallettikten sonra fotoraf ekleyeceim inallah. nerileriniz varsa memnun olurum. nallah yeni tankm salkl bir ekilde dzene oturur. Hepinize iyi hobiler, iyi akamlar.
Kaytl

85 litre tank.
nar, limon, saz, gl, anubias nana bitkileri ve mangrov kk.
Lepistes, p, vatoz, kiraz karides, elma salyangozu.
Taban 2 kg midye kr, 10 kg siyah hagen.
Resun Sp-1100L, 500 L/H kapasiteli i filtre.
Sunsun Hw-603B, 400 L/H kapasiteli d filtre.
Termostatl stc 25 derece su scakl.
Robot Moderatr
Anahtar Kelime
Offline Pasif

View Profile
Re: 85 litre yeni akvaryum kuruyorum
Posted on: 22 Kasm 2017, 12:05:15

uyari
Merhaba ziyareti, ncelikle sitemize ho geldiniz. Ben Lepistes Kulb Robot Moderatr olarak siteden daha fazla yararlanmanz iin sitemize ye olmanz neririm. Sitemize ye olmadan da yazlar okuyabilirsiniz, ancak baz blmlerde ziyaretiler kstland iin baz blmleri gremezsiniz. Sitemize ye olursanz fotoraf ve videolar paylaabilirsiniz, yazlar paylaabilirsiniz, sorular sorabilirsiniz, sorulan sorulara cevaplar verebilirsiniz. LK, lkemizin ilk ve en kkl lepistes kulbdr. Taklitlerimizden saknn! yi elenceler...

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: 85 litre yeni akvaryum kuruyorum lepistes, 85 litre yeni akvaryum kuruyorum endler, 85 litre yeni akvaryum kuruyorum Poeciliidae, 85 litre yeni akvaryum kuruyorum Poecilia reticulata, 85 litre yeni akvaryum kuruyorum lepistes retimi, 85 litre yeni akvaryum kuruyorum lepistes yavrular, 85 litre yeni akvaryum kuruyorum gambusya, 85 litre yeni akvaryum kuruyorum paludaryum, 85 litre yeni akvaryum kuruyorum akvaryum, 85 litre yeni akvaryum kuruyorum plati, 85 litre yeni akvaryum kuruyorum velifera
metzelder
Forum Mdavimi
*
ADI-SOYADI AHMET OUZ
YA: 25
KONUM STANBUL
KAYIT TARH 25 Kasm 2016, 16:42:20
MESAJ SAYISI Mesaj Says: 151
Konu Says: 11
Bu iletiyi deerlendir +385/-0
LETM
evrimd
« Yantla #1 : 05 Haziran 2017, 09:14:39 »

Byk tankn bakm her zaman daha kolay olmutur. Bitkilerinizde klandrma iin led kullanmanz tavsiye ederim. Elektrikilerden led panel yaptrabilirsiniz. Bir de zamanlayc priz kullanrsanz, gnn istediiniz saatleri arasnda kendiliinden ap kapanr. Daha doal ve dzenli bir klandrma olur.
Kaytl

200 lt lepistes akvaryumu
15 lt lepistes akvaryumu
25 litre endler akvaryumu

http://www.lepistesler.com
Asit00
*
ADI-SOYADI Fuat Trk
KONUM Amasya
LETM
evrimd
« Yantla #2 : 05 Haziran 2017, 09:26:39 »

Kk akvaryuma da kendim led aydnlatma yapmtm. Buna da aynsn yapacam. Su yava yava oturuyor, az bir bulanklk var. Sabah filtrenin su girilerine kadar dolmu olduunu grdm ama zamanm olmadndan temizleyemedim. Bu arada kum siyah hagenmi. Akvaryumcu silisyumdioksit demiti, Hagen kum da ayn maddeden oluuyormu, benim akvaryumcu bilimsel konuuyor demek ki. 😊 Aydnlatma iin aklmda gzel bir fikir var, bugn malzemeleri alaym akama yapacam inallah.
Kaytl

85 litre tank.
Asit00
*
ADI-SOYADI Fuat Trk
KONUM Amasya
LETM
evrimd
« Yantla #3 : 05 Haziran 2017, 21:21:41 »

Akvaryumun son hali imdilik bu ekilde. Iklandrma idarelik oldu, elimde bir para led vard onu kullandm, msait olduum bir gn iki sra daha led takmay dnyorum. Bitkiler az ama zamanla yaylrlar inallah. Ik iddeti yeterli mi sizce?

https://hizliresim.com/y32r17

https://hizliresim.com/6XYLb3

https://hizliresim.com/WQWLaN

https://hizliresim.com/3q2nMr
85 litre yeni akvaryum kuruyorum
Kaytl

85 litre tank.
hakanturken108
**
ADI-SOYADI HaKaN TRKeN
YA: 26
KONUM RZE
KAYIT TARH 11 Haziran 2008, 18:01:31
MESAJ SAYISI Mesaj Says: 498
Konu Says: 46
Bu iletiyi deerlendir +57/-1
LETM
Ehil olmayanlara sabretmek ehil olanlar parlatr.

evrimd
« Yantla #4 : 06 Haziran 2017, 15:10:42 »

Keyifli hobiler akvaryumunuz ok gzel olmu.  Bir miktar daha aydnlatma gerekebilir. Ledleriniz power led deilse litreye 0.5 watt kullanmanz tavsiye ederim. Dier yandan kumunuz parlak grnmyor. Fotoraftan Hagen tr kum parlak ekilde tanelere sahiptir sizinki mat grdm kadaryla, yanllk olmasn.

Ayrca ne tr balklar besliyorsunuz bilemiyorum ama midye kr suyu sertletiren bir materyaldir (yapsndaki kalsiyumdan dolay) ve bu durum tropikal balklar iin pek istenen bir ey deil. Tabannz olduka yeterli ykseklikte olmu, bitkileriniz gzel geliecektir.
Kaytl

Ehil olmayanlara sabretmek ehil olanlar parlatr.
Asit00
*
ADI-SOYADI Fuat Trk
KONUM Amasya
LETM
evrimd
« Yantla #5 : 06 Haziran 2017, 17:06:04 »

Teekkr ederim. Led saysn artracam. Kum darda metal paralar gibi parlyordu ama suyun iinde pek belli olmuyor. Ik az olduundan olabilir. Balklarm lepistes ve p.
Kaytl

85 litre tank.
Asit00
*
ADI-SOYADI Fuat Trk
KONUM Amasya
LETM
evrimd
« Yantla #6 : 06 Haziran 2017, 20:48:10 »

Hakan Bey midye kr suyu sertletirir demisiniz, geen hafta 2 tane cce vatoz almtm, bir normal bir albino cce vatoz. gn ierisinde ikisi de ld. Balklar akvaryumdan aldmda ikiside rk gibi kokuyordu. Dediiniz durumun bununla bir ilgisi olabilir mi? lmler eski tankmda oldu. Tabanda sadece midye kr vard o zaman. Yeni tankma baka balk eklemedim ama siz byle deyince aklma takld.
Kaytl

85 litre tank.
Sayfa: [1]   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

|Site Map | Arsiv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
TurkeyRank.Com - Pagerank Servisi
MySQL Kullanyor PHP Kullanyor Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!
Bu Sayfa 0.414 Saniyede 36 Sorgu ile Oluturuldu