Lepistes Kulübü; lepistes hakkında her şey (ülkemizin ilk ve en köklü lepistes topluluğu)
22 Ağustos 2017, 00:33:28 *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular: FORUMUMUZA ÜYELİK SERBEST HALE GETİRİLMİŞTİR. İSTEYEN HERKES KURALLARIMIZA UYDUĞU SÜRECE FORUMUMUZA ÜYE OLABİLİR. HERHANGİ BİR BAŞKA SİTEYE ÜYE OLMANIZ FARK ETMEZ. BUNUNLA BİRLİKTE, FORUM İÇERİĞİNİ ÜYE OLMADAN DA GÖREBİLİRSİNİZ.

Sayfa: [1]   Aşağı git Konuyu Okumuş Olanlar
  Yazdır  
Gönderen Konu: Fil kulak lepistes konusunda yardım  (Okunma Sayısı 461 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
çeto33

ADI-SOYADI Cagatay
CİNSİYET Cinsiyet: Bay
KONUM Mersin
KAYIT TARİHİ 24 Nisan 2017, 16:02:16
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 1
Konu Sayısı: 1
Bu iletiyi değerlendir +0/-0
İLETİŞİM
« : 24 Nisan 2017, 16:08:53 »

Fil kulak lepistes satan var mı? Fazla değil, 1 çift. Bu işte artık özel türler beslemek istiyorum. Artık bu işte ciddileşmek lazım. Her sayfada aradım, yok. Bir de bu sayfada arayayım dedim. Mersin'de olursa iyi olur. Mersin'de olmazsa da en ucuz ne kadar olacak? Çünkü öğrenciyim. hahaha

Alıntı
Fil kulak lepistes satan varmi fazla degil 1 cift bu iste artik ozle turler beslemek istiyorum artik bu iste ciddilesmek lazim her sayfada aradim tok birde bu sayfada ariyim dedim mersinde olursa iyi olur mersinde olmazsada en ucuz ne kadar olacak cunku ogrenciyim hahaha
Robot Moderatör
Anahtar Kelime
Offline Pasif

View Profile
Re: Fil kulak lepistes konusunda yardım
« Posted on: 22 Ağustos 2017, 00:33:28 »

uyari
Merhaba ziyaretçi, öncelikle sitemize hoş geldiniz. Ben Lepistes Kulübü Robot Moderatör olarak siteden daha fazla yararlanmanız için sitemize üye olmanızı öneririm. Sitemize üye olmadan da yazıları okuyabilirsiniz, ancak bazı bölümlerde ziyaretçiler kısıtlandığı için bazı bölümleri göremezsiniz. Sitemize üye olursanız fotoğraf ve videolar paylaşabilirsiniz, yazılar paylaşabilirsiniz, sorular sorabilirsiniz, sorulan sorulara cevaplar verebilirsiniz. LK, ülkemizin ilk ve en köklü lepistes kulübüdür. Taklitlerimizden sakının! İyi eğlenceler...

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: Fil kulak lepistes konusunda yardım lepistes, Fil kulak lepistes konusunda yardım endler, Fil kulak lepistes konusunda yardım Poeciliidae, Fil kulak lepistes konusunda yardım Poecilia reticulata, Fil kulak lepistes konusunda yardım lepistes üretimi, Fil kulak lepistes konusunda yardım lepistes yavruları, Fil kulak lepistes konusunda yardım gambusya, Fil kulak lepistes konusunda yardım paludaryum, Fil kulak lepistes konusunda yardım akvaryum, Fil kulak lepistes konusunda yardım plati, Fil kulak lepistes konusunda yardım velifera
hakanturken108
**
ADI-SOYADI HaKaN TüRKeN
KONUM RİZE
KAYIT TARİHİ 11 Haziran 2008, 18:01:31
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 496
Konu Sayısı: 46
Bu iletiyi değerlendir +57/-1
İLETİŞİM
Ehil olmayanlara sabretmek ehil olanları parlatır.

« Yanıtla #1 : 25 Nisan 2017, 08:54:08 »

Çeto maalesef burada bulman imkansız, genel olarak bulman da zor. Akvaryum.com isminde bir forum daha var belki orada bulabilirsin ancak Mersin'de bulman da zor. Mersin'e strafor koli içinde otobüs ile gönderirler sana ancak bu da maalesef uygun fiyatlı olmaz. 1 çift için nerden baksan en az 50-60 TL masrafın olur.

Ehil olmayanlara sabretmek ehil olanları parlatır.
Onur G. HİTİT
Amatör teorik araştırmacı ve doğal alan gözlemcisi (Sn. Oğuz SAĞLAM'ın bana verdiği ünvandır)
YÖNETİCİ
*
ADI-SOYADI Onur G. HİTİT
KONUM SAMSUN
KAYIT TARİHİ 27 Nisan 2007, 22:18:33
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 19820
Konu Sayısı: 4569
Bu iletiyi değerlendir +835/-10
İLETİŞİM
Site Çevrimdışı
« Yanıtla #2 : 25 Nisan 2017, 10:19:35 »

Fil kulak lepistes satan var mı? Fazla değil, 1 çift. Bu işte artık özel türler beslemek istiyorum. Artık bu işte ciddileşmek lazım. Her sayfada aradım, yok. Bir de bu sayfada arayayım dedim. Mersin'de olursa iyi olur. Mersin'de olmazsa da en ucuz ne kadar olacak? Çünkü öğrenciyim. hahaha

Alıntı
Fil kulak lepistes satan varmi fazla degil 1 cift bu iste artik ozle turler beslemek istiyorum artik bu iste ciddilesmek lazim her sayfada aradim tok birde bu sayfada ariyim dedim mersinde olursa iyi olur mersinde olmazsada en ucuz ne kadar olacak cunku ogrenciyim hahaha

Önce forumun kurallarına uymak lazım.

Adın var, soyadın yok. Burada kalıcı olmak istiyorsan kullanıcı bilgilerini tam girmelisin. Aksi halde üyeliğin iptal olur.

İkinci önemli konu ise Türkçe yazım kuralları. Bir daha bu şekilde yazarsan, iletinin önemine ve uzunluğuna bakılmadan iletin silinir. Aynı tavrın devam ederse forum üyeliğin sonlandırılır.

Konu başlığına dönersek, akvaristlik ile balık koleksiyonculuğu birbirinden çok farklı kavramlardır. Biz akvaristiz ve balık koleksiyonculuğuna sıcak bakmıyoruz. Özel tür lepistes diye bir şey yoktur. Bu kavram, Lepistes Kulübü'nün 2007 yılında kurulmasından sonraki zamanlarda lepistes balığının hak ettiği öneme kavuşmasıyla birlikte kendilerini akvarist gibi göstermeye çalışan balık koleksiyoncularının oyunudur ve amaçları sadece para kazanmaktır.

Şu da şahsi görüşümdür; "akvaryum kuracağım, bitki lazım, balık lazım, ama öğrenciyim" türünden ifadeler pek hoş değil. Akvaryum hobisi lükstür. Ciddi anlamda para gerekebilir başlangıç için. Ben eskiden sağa sola canlı ve malzeme hediye ediyordum, ama uzun zamandır böyle bir şey yapmıyorum. Çünkü bedava olanın veya ucuz olanın kıymeti pek bilinmiyor bu alemde.

Akvaristlikle balık koleksiyonculuğu arasındaki farklılıklara ve özel tür diye tabir edilen mutant lepisteslerle ilgili bilgilere göz atmak istersen aşağıdaki başlıkları inceleyebilirsin.

ÖZEL LEPİSTES DİYE BİR ŞEY YOKTUR

LEPİSTES IRKLARI VE PİYASA ÜZERİNE TEORİLERİM

AKVARİST, BALIK KOLEKSİYONCUSU VE AKVARYUMCU KAVRAMLARININ FARKLILIKLARI

"Bildiğini bilenin arkasından gidiniz, bildiğini bilmeyeni uyarınız, bilmediğini bilene öğretiniz, bilmediğini bilmeyenden kaçınız." Konfüçyus

"Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenemeyen bir şey olduğunu anlayacak." Şef Seattle

YENİ ÜYELERİMİZ, LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

|Site Map | Arsiv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
TurkeyRank.Com - Pagerank Servisi
MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!
Bu Sayfa 0.396 Saniyede 31 Sorgu ile Oluşturuldu