Lepistes Kulübü; lepistes hakkında her şey (ülkemizin ilk ve en köklü lepistes topluluğu)
19 Ocak 2019, 01:28:26 *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular: FORUMA ÜYE OLMADAN ÖNCE KURALLARIMIZI OKUYUNUZ. KURALLARIMIZI OKUMAK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.

Sayfa: [1]   Aşağı git Konuyu Okumuş Olanlar
  Yazdır  
Gönderen Konu: TEDES mağdurlarının dikkatine! Dilekçe örneği burada...  (Okunma Sayısı 16496 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Onur G. HİTİT
Amatör teorik araştırmacı ve doğal alan gözlemcisi (Sn. Oğuz SAĞLAM'ın bana verdiği ünvandır)
YÖNETİCİ
*
ADI-SOYADI Onur G. HİTİT
CİNSİYET Cinsiyet: Bay
KONUM SAMSUN
KAYIT TARİHİ 27 Nisan 2007, 22:18:33
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 20034
Konu Sayısı: 4616
Bu iletiyi değerlendir +853/-10
İLETİŞİM
Site Çevrimdışı
« : 04 Ekim 2016, 13:23:44 »

Bazılarımızın otomobili, arabası var. Trafik kontrolü de elbette yapılacak. Ama TEDES denen uygulama son yıllarda can yakmaya başladı. Özellikle Ordu ve Osmancık'taki (Çorum) TEDES uygulamaları epey ünlü oldu.

Gazetelerde falan okurdum; aynı yol üzerinde, aynı dakikalar içinde (birkaç dakika arayla) arka arkaya otomatik radar cezası geliyor insanlara. 2000 TL ve üzeri para cezaları kesiliyor.

Geçenlerde benim de başıma geldi. Nisan 2016'da Samsun-Bolu arasında giderken Osmancık'tan geçtiğim sırada 3 dakika birbirine çok yakın arayla iki ayrı yerde radara yakalanmışım. Belki gerisi de gelecek. Cezalardan birini ödemiştim, diğeri yeni geldi.

İtiraz yolunu araştırdım, buldum. Bugün yaşadığım yerdeki mahkemeye gidip başvuracağım.

Dilekçe örneği aşağıdadır arkadaşlar (kırmızıyla işaretlenen yerleri kendinize göre değiştiriniz).

Alıntı
OSMANCIK SULH CEZA (TRAFİK) HÂKİMLİĞİNE GÖNDERİLMEK ÜZERE SAMSUN SULH CEZA HÂKİMLİĞİNE

İTİRAZ EDEN: Onur Gülhan HİTİT; *********** TC Kimlik No’lu, ***** Mh. ***** Sk. ***** Sitesi İlkadım/SAMSUN (Tel. 0544 *** ** **)

İTİRAZA KONU TUTANAKLARIN TANZİM TARİHİ: 15/04/2016 ve 15/04/2016

İTİRAZA KONU TUTANAKLARIN TEBLİĞ TARİHİ: 13/08/2016 ve 27/09/2016

İTİRAZ KONUSU: Osmancık/ÇORUM Trafik Denetleme Büro Amirliğince düzenlenen 15/04/2016 tarih ve seri no MA sıra no 17070389 (saat 20:24) ile 15/04/2016 tarih ve seri no MA sıra no 18089121 (saat 20:21) trafik ceza tutanakları.

AÇIKLAMALAR: Adıma kayıtlı Opel Corsa B Swing 2000 model 55 ** *** plaka numaralı aracımla Çorum Osmancık’ta Osmancık/ÇORUM Trafik Denetleme Büro Amirliğince 15/04/2016 tarih ve seri no MA sıra no 17070389 (saat 20:24) ile 15/04/2016 tarih ve seri no MA sıra no 18089121 (saat 20:21) tutanakları ile radar ile hız denetimi gerekçesiyle haksız yere 2 trafik ceza tutanağı düzenlenmiştir. 15/04/2016 tarih ve seri no MA sıra no 17070389 (saat 20:24) olan ceza Bolu Vergi Dairesinde tarafımdan ödenmiştir. Aynı yerde aynı gün içinde 3 dakika arayla peşpeşe 2 kez ceza uygulamasının hukuk kurallarına aykırı olduğu, yine benim gibi birçok insanın da aynı yerde haksız yere mağduriyete uğradıkları gerek yazılı gerekse görsel medyada sık sık gündeme gelmektedir. Hatta İçişleri Bakanlığı tarafından da kesilen cezaların hakkaniyete aykırı olması nedeniyle Emniyet Müdürlüklerine genelge göndererek elektronik plaka tanıma sistemi ile kesilen cezaların durdurulması ve bu cihazla yapılan radar sisteminin kapatılmasına karar verilmiştir. Aynı eylem nedeni ile birden fazla cezanın uygulanması hukuk sistemine aykırıdır. Uygulamanın idari para cezalarının aynı hat üzerinde ve yakın mesafelerde olduğu görülmektedir. Kişilerin can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla yapılması gereken trafik denetimlerini, yol kullanıcılarına ceza vermek amacıyla bilgilendirme yapmadan kural ihlali yapmasını beklemek, trafik kurallarının konuluş amacına uygun olmadığı gibi araç sürücülerine tuzak kurulması anlamına gelecektir ki bu durum, çağdaş hukuk devleti ilkeleriyle bağdaşmaz ve kabul edilemez.

SONUÇ VE TALEP: Yukarıda kısaca arz ettiğimiz ve dosyadan resen bulunacak nedenlerle; Osmancık Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğünce usül ve yasalara aykırı olarak düzenlenen ekte göndermiş olduğum idari para cezası karar tutanaklarının ve yazılı para cezasının iptaline, tüm yargı ve harç giderlerinin karşı taraf üzerine bırakılmasına karar verilmesini saygılarımla arz ve talep ederim. 04/10/2016

İtiraz Eden;

Onur Gülhan HİTİT
EK:    1- Nüfus Cüzdanı Sureti
2- KGYS Trafik Kural İhlali Tespit Formu
3- https://intvd.gib.gov.tr/ sitesinden alınmış ceza ödeme dökümü

"Bildiğini bilenin arkasından gidiniz, bildiğini bilmeyeni uyarınız, bilmediğini bilene öğretiniz, bilmediğini bilmeyenden kaçınız." Konfüçyus

"Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenemeyen bir şey olduğunu anlayacak." Şef Seattle

YENİ ÜYELERİMİZ, LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Robot Moderatör
Anahtar Kelime
Offline Pasif

View Profile
Re: TEDES mağdurlarının dikkatine! Dilekçe örneği burada...
« Posted on: 19 Ocak 2019, 01:28:26 »

uyari
Merhaba ziyaretçi, öncelikle sitemize hoş geldiniz. Ben Lepistes Kulübü Robot Moderatör olarak siteden daha fazla yararlanmanız için sitemize üye olmanızı öneririm. Sitemize üye olmadan da yazıları okuyabilirsiniz, ancak bazı bölümlerde ziyaretçiler kısıtlandığı için bazı bölümleri göremezsiniz. Sitemize üye olursanız fotoğraf ve videolar paylaşabilirsiniz, yazılar paylaşabilirsiniz, sorular sorabilirsiniz, sorulan sorulara cevaplar verebilirsiniz. LK, ülkemizin ilk ve en köklü lepistes kulübüdür. Taklitlerimizden sakının! İyi eğlenceler...

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: TEDES mağdurlarının dikkatine! Dilekçe örneği burada... lepistes, TEDES mağdurlarının dikkatine! Dilekçe örneği burada... endler, TEDES mağdurlarının dikkatine! Dilekçe örneği burada... Poeciliidae, TEDES mağdurlarının dikkatine! Dilekçe örneği burada... Poecilia reticulata, TEDES mağdurlarının dikkatine! Dilekçe örneği burada... lepistes üretimi, TEDES mağdurlarının dikkatine! Dilekçe örneği burada... lepistes yavruları, TEDES mağdurlarının dikkatine! Dilekçe örneği burada... gambusya, TEDES mağdurlarının dikkatine! Dilekçe örneği burada... paludaryum, TEDES mağdurlarının dikkatine! Dilekçe örneği burada... akvaryum, TEDES mağdurlarının dikkatine! Dilekçe örneği burada... plati, TEDES mağdurlarının dikkatine! Dilekçe örneği burada... velifera
Onur G. HİTİT
Amatör teorik araştırmacı ve doğal alan gözlemcisi (Sn. Oğuz SAĞLAM'ın bana verdiği ünvandır)
YÖNETİCİ
*
ADI-SOYADI Onur G. HİTİT
KONUM SAMSUN
İLETİŞİM
Site Çevrimdışı
« Yanıtla #1 : 04 Ekim 2016, 22:36:12 »

Bugün tüm evrakları hazır edip dilekçeyle beraber Samsun Sulh Ceza Hâkimliğine gittim. İki ay içinde sonuç gelecekmiş. Lehime olursa ne iyi, haksız cezadan yırtacağım ve emsal teşkil edecek, önümüzdeki haftalarda aynı güzergahta vebaynı dakikalarda TEDES'e yakalandıysam cezalar iptal olacak (birden fazla olması durumunda sadece bir cezayla muhatap olmuş olacağım). Aleyhime sonuçlanırsa 50-100 TL dosya masrafı bana kaçmış olacak.

Denemeye değer. Hukukçu olacak adammışım aslında.

"Bildiğini bilenin arkasından gidiniz, bildiğini bilmeyeni uyarınız, bilmediğini bilene öğretiniz, bilmediğini bilmeyenden kaçınız." Konfüçyus

"Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenemeyen bir şey olduğunu anlayacak." Şef Seattle

Onur G. HİTİT
YÖNETİCİ
*
ADI-SOYADI Onur G. HİTİT
KONUM SAMSUN
İLETİŞİM
Site Çevrimdışı
« Yanıtla #2 : 23 Aralık 2016, 12:28:36 »

Son zamanlarda en çok görüntülenen başlıklardan biri bu oldu. Google'da "TEDES Dilekçe" diye aratınca en üst sırada çıkıyor. Gün içinde pek çok TEDES mağduru vatandaş bu sayfayı izleyerek dilekçe örneği hazırlıyor.

Ben henüz sonuç alamadım. Bu konuda binlerce dava olduğu söyleniyor (geneli Osmancık/ÇORUM ile ilgili).

Önemli bir noktaya dikkat çekmek istiyorum: Başvurunuzu "SUL CEZA MAHKEMESİ"ne değil, "SULH CEZA HÂKİMLİĞİ"ne yapmalısınız.

BozKurt
Yunus Emre BOSTANCI
ÖZEL ÜYE
*
ADI-SOYADI Yunus Emre Bostancı
KONUM Ankara - Gölbaşı
KAYIT TARİHİ 12 Aralık 2014, 15:24:10
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 375
Konu Sayısı: 13
Bu iletiyi değerlendir +79/-1
İLETİŞİM
CAN VERDİĞİN BAYRAĞIN TABUTUNA SARILMIŞ

« Yanıtla #3 : 31 Aralık 2016, 16:52:37 »

İki tane de bana gelmiş. Smiley Merzifon'dan. Toplamı 600-700 civarı.

24.11.2015 Umut TUNÇAY  & 10.01.2016 Önder ERTAŞ & 02.04.2016 Mustafa SEZGİN & İsrafil KARGI
UNUTULMAYACAKSINIZ!
mc06

ADI-SOYADI muammer çalışkan
KONUM samsun
KAYIT TARİHİ 14 Aralık 2016, 10:45:22
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 1
Konu Sayısı: 0
Bu iletiyi değerlendir +0/-0
İLETİŞİM
« Yanıtla #4 : 12 Ocak 2017, 14:57:23 »

Bugün tüm evrakları hazır edip dilekçeyle beraber Samsun Sulh Ceza Hâkimliğine gittim. İki ay içinde sonuç gelecekmiş. Lehime olursa ne iyi, haksız cezadan yırtacağım ve emsal teşkil edecek, önümüzdeki haftalarda aynı güzergahta vebaynı dakikalarda TEDES'e yakalandıysam cezalar iptal olacak (birden fazla olması durumunda sadece bir cezayla muhatap olmuş olacağım). Aleyhime sonuçlanırsa 50-100 TL dosya masrafı bana kaçmış olacak.

Denemeye değer. Hukukçu olacak adammışım aslında.

Gülhan bey merhaba aynı tarih ve sizden birkaç dakika sonra da 2 ceza da bana yazılmış sonuç da Sizinkiler hemen hemen aynı ilk cezayı farkettigim için nisan ayında ödedim ancak 412 tl olan ceza aralık ayında geldi sizin dilekcenize birkaç ekleme yaparak aralık ayında Samsun sulh ceza hakimligine verdim. Benim dilekçemde halen bir gelisme veya haber yok siz de bir gelisme var mı
salvadore_xp

ADI-SOYADI ergün güzelbilen
KONUM İstanbul
KAYIT TARİHİ 13 Ocak 2017, 00:31:08
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 3
İLETİŞİM
« Yanıtla #5 : 13 Ocak 2017, 00:35:20 »

Sonuç aldığınızda lütfen paylaşın arkadaşlar, biz de magduruz. 4 dakika içinde 3 ceza.
salvadore_xp

KONUM İstanbul
İLETİŞİM
« Yanıtla #6 : 13 Ocak 2017, 00:51:48 »

Diğer husus, bu süre zarfında haksız çıkarsak, ödemediğimiz cezaları mahkeme sonucunu beklerken faiziyle mi ödeyeceğiz? Borçları; önce ödeyip sonra itiraz yoluna gitsek bu sonucu nasıl etkiler acaba?
Onur G. HİTİT
YÖNETİCİ
*
ADI-SOYADI Onur G. HİTİT
KONUM SAMSUN
İLETİŞİM
Site Çevrimdışı
« Yanıtla #7 : 13 Ocak 2017, 09:26:15 »

Diğer husus, bu süre zarfında haksız çıkarsak, ödemedigimiz cezaları mahkeme sonucunu beklerken faiziyle mi ödeyeceğiz? Borçları; önce odeyip sonra itiraz yoluna gitsek bu sonucu nasıl etkiler acaba?

Onu bilmiyorum. Ben başvuru yapmadan önce cezaları ödemiştim. Ne olur ne olmaz...

salvadore_xp

KONUM İstanbul
İLETİŞİM
« Yanıtla #8 : 16 Ocak 2017, 00:40:13 »

Arkadaşlar, 3 adet cezam gözüküyor.
1. cezam 15 günü geçti, ne yazık ki onu indirimli ödedim.
2. cezam yeni tebliğ edildi 412 TL. Onu da ödedim.
3. ceza hala tebliğ edilmedi. Tebliğ edilmeyen bir cezayı dilekçede sunabilir miyim?
elvan

ADI-SOYADI elvan e.
CİNSİYET Cinsiyet: Bayan
KONUM WEFW
KAYIT TARİHİ 18 Ocak 2017, 21:26:59
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 1
İLETİŞİM
« Yanıtla #9 : 18 Ocak 2017, 21:36:04 »

Merhaba arkadaşlar,
Ben dilekçemi hazırladım lakin birkaç sorum olacak. Başvurmam gereken yer OSMANCIK SULH CEZA HAKİMLİĞİ ve yaşadığım şehir İzmir.
1. PTT yoluyla dilekçemi bu hakimliğe mi göndermem gerekiyor?
2. Ek olarak koymam gereken belgelerde "ceza ödeme dökümü" diyor. Ben onu attım, ne olacak? Ve 3 cezadan sadece birini ödedim.  islik
3. Bana gelen zarfta yalnızda FORM yazan kağıdı eklemem yeterli olacak mı? Tutanak bende mi kalacak?
Onur G. HİTİT
YÖNETİCİ
*
ADI-SOYADI Onur G. HİTİT
KONUM SAMSUN
İLETİŞİM
Site Çevrimdışı
« Yanıtla #10 : 18 Ocak 2017, 21:59:49 »

PTT yoluyla değil. Yaşadığınız yerdeki Sulh Ceza Hâkimliğine, "Osmancık Sulh ceza Hâkimliğine gönderilmek üzere" başvuracaksınız. Yani
PTT ile işimiz yok.

Ceza ödeme dökümünü ben internetten almıştım. Ceza ödediyseniz o kaydedilmiştir. İnternetten sorgulayıp çıktısını alın: https://www.youtube.com/watch?v=00_C-2n5nRo

Ayrıca, bence itiraz etmeden önce cezayı ödeyin derim. Ne olur ne olmaz. Ben ödedikten sonra itiraz ettim. Gerçi henüz sonuç gelmedi.

Profilinizin kapatılmaması için profil bilgilerinizi eksiksiz girin (soyadınız ve yaşadığınız yer bilgisi eksik).

hilalsekri

ADI-SOYADI elif.elif27@hotmail.com
KONUM istanbul
KAYIT TARİHİ 19 Ocak 2017, 12:59:23
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 2
İLETİŞİM
« Yanıtla #11 : 19 Ocak 2017, 13:07:14 »

PTT yoluyla da oluyor bildiğim kadarıyla. Çünkü ben daha önceki itirazlarımı iadeli taahhütlü posta olarak yollamıştım cezanın kesildiği mahkemeye ve mahkemeden 1 ay sonra davam kabul edildi. Cezaların iptalin karar verilip ödemelr vergi dariesinden geri aldım gitmenize elinizdeki bütün ceza tutanaklarını ve ödeme dökümleri varsa ekleyin. Bende hiçbiri yoktu, sadece tutanak, seri ve sıra numaraları not etmiştim. Onları dilekçeye yazdım, yolladım postayla bakalım.
hilalsekri

ADI-SOYADI elif.elif27@hotmail.com
KONUM istanbul
KAYIT TARİHİ 19 Ocak 2017, 12:59:23
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 2
İLETİŞİM
« Yanıtla #12 : 19 Ocak 2017, 13:11:44 »

Cezaları ödeyin derim. Çünkü sonuç olumsuz çıkarsa ve çıkana kadar indirimli ödeme süresinide kaçırmış olacaksınız. Ödediğiniz ücretlerin geri ödenmesini talep edin.
Onur G. HİTİT
YÖNETİCİ
*
ADI-SOYADI Onur G. HİTİT
KONUM SAMSUN
İLETİŞİM
Site Çevrimdışı
« Yanıtla #13 : 20 Ocak 2017, 19:39:11 »

Arkadaşlar, kullanıcı bilgilerinizi tam olarak düzeltmezseniz profilleriniz kapatılacaktır.

Onur G. HİTİT
YÖNETİCİ
*
ADI-SOYADI Onur G. HİTİT
KONUM SAMSUN
İLETİŞİM
Site Çevrimdışı
« Yanıtla #14 : 15 Şubat 2017, 09:13:46 »

TEDES hakkında yeni bir haber var: http://www.sozcu.com.tr/2017/ekonomi/hiz-cezasi-ozellesiyor-1679873/

Onur G. HİTİT
YÖNETİCİ
*
ADI-SOYADI Onur G. HİTİT
KONUM SAMSUN
İLETİŞİM
Site Çevrimdışı
« Yanıtla #15 : 12 Aralık 2018, 10:18:36 »

TEDES'ten kesilen cezaya yaptığım itiraz sonuçlandı. 2016'nın Nisan ayında 2 dakika arayla 2 ayrı ceza kesilmiş, bu cezaların biri 2016'nın Ağustos ayında, öbürü 2016'nın Eylül ayında tarafıma tebliğ edilmişti. Her iki cezayı ödeyip gerekli evraklarla mahkemeye başvurmuştum.

Geç de olsa itiraz başvurum sonuçlandı.

Sonuç kısaca şu şekilde: İtiraz önce süre yönünden reddedilmiş. Ama sonra cezaların hukuka aykırı olduğu belirlenmiş, cezalardan biri iptal edilmiş. Dolayısıyla, 2 adet cezanın bir tanesinin ödemesi tarafıma yapılacakmış.

Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

|Site Map | Arsiv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!
Bu Sayfa 0.456 Saniyede 45 Sorgu ile Oluşturuldu