Lepistes Kulb; lepistes hakknda her ey (lkemizin ilk ve en kkl lepistes topluluu)
23 Eyll 2018, 08:07:01 *
Hogeldiniz, Ziyareti.Ltfen giri yapn veya kayt olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Duyurular: FORUMA YE OLMADAN NCE KURALLARIMIZI OKUYUNUZ. KURALLARIMIZI OKUMAK N BURAYA TIKLAYINIZ.

Sayfa: [1]   Aa git Konuyu Okumu Olanlar
  Yazdr  
Gnderen Konu: Tinypic sitesine ne oldu?  (Okunma Says 7380 defa)
0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.
Onur G. HTT
Amatr teorik aratrmac ve doal alan gzlemcisi (Sn. Ouz SALAM'n bana verdii nvandr)
YNETC
*
ADI-SOYADI Onur G. HTT
CNSYET Cinsiyet: Bay
YA: 40
KONUM SAMSUN
KAYIT TARH 27 Nisan 2007, 22:18:33
MESAJ SAYISI Mesaj Says: 19970
Konu Says: 4606
Bu iletiyi deerlendir +848/-10
LETM
Site evrimd
« : 24 Eyll 2010, 01:27:07 »

Tinypic sitesine yklediim fotoraflar forumda grnmyor. Tinypic hesabma girip baktmda ise fotraflar mevcut... Sebebi nedir bunun?

Sitede yle bir aklama var:

Alnt
Tinypic is no longer accepting uploads from international locations, and links are turned off. If you have content on Tinypic, you can still view the URLs and the content, but only on Tinypic. To upload, share, or link content, please go to Photobucket.com to register an account. You will need to upload your content again to your Photobucket account, but you will be able to share and link your images and videos. We’re sorry for the inconvenience and hope that you enjoy Photobucket, our premier image and video site. Click here for more details.

http://tinypic.com/join.php
Kaytl

"Bildiini bilenin arkasndan gidiniz, bildiini bilmeyeni uyarnz, bilmediini bilene retiniz, bilmediini bilmeyenden kanz." Konfyus

"Son rmak kuruduunda, son aa yok olduunda, son balk ldnde; beyaz adam parann yenemeyen bir ey olduunu anlayacak." ef Seattle

YEN YELERMZ, LTFEN TIKLAYINIZ!

Robot Moderatr
Anahtar Kelime
Offline Pasif

View Profile
Re: Tinypic sitesine ne oldu?
Posted on: 23 Eyll 2018, 08:07:01

uyari
Merhaba ziyareti, ncelikle sitemize ho geldiniz. Ben Lepistes Kulb Robot Moderatr olarak siteden daha fazla yararlanmanz iin sitemize ye olmanz neririm. Sitemize ye olmadan da yazlar okuyabilirsiniz, ancak baz blmlerde ziyaretiler kstland iin baz blmleri gremezsiniz. Sitemize ye olursanz fotoraf ve videolar paylaabilirsiniz, yazlar paylaabilirsiniz, sorular sorabilirsiniz, sorulan sorulara cevaplar verebilirsiniz. LK, lkemizin ilk ve en kkl lepistes kulbdr. Taklitlerimizden saknn! yi elenceler...

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: Tinypic sitesine ne oldu? lepistes, Tinypic sitesine ne oldu? endler, Tinypic sitesine ne oldu? Poeciliidae, Tinypic sitesine ne oldu? Poecilia reticulata, Tinypic sitesine ne oldu? lepistes retimi, Tinypic sitesine ne oldu? lepistes yavrular, Tinypic sitesine ne oldu? gambusya, Tinypic sitesine ne oldu? paludaryum, Tinypic sitesine ne oldu? akvaryum, Tinypic sitesine ne oldu? plati, Tinypic sitesine ne oldu? velifera
Saygun
**
ADI-SOYADI Saygun TRE
YA: 37
KONUM Bursa/TRKYE
KAYIT TARH 31 Ocak 2010, 22:37:52
MESAJ SAYISI Mesaj Says: 315
Konu Says: 8
Bu iletiyi deerlendir +115/-0
LETM
evrimd
« Yantla #1 : 24 Eyll 2010, 10:13:10 »

Artik yurtdisindan yukleme kabul etmiyorlarmis. Fotograf ve videolar sadece sitede gorulebiliyormus. Photobucket.com sitesini kullanabilecegimizi soyluyor.
Kaytl

Dert ekme bouna, hep gl de yaa;
Zulm yolunda hakk bul da yaa;
Sonu yokluk madem bu dnyamzn
Yok bil kendini, zgr ol da yaa.
OMER HAYYAM
Onur G. HTT
Amatr teorik aratrmac ve doal alan gzlemcisi (Sn. Ouz SALAM'n bana verdii nvandr)
YNETC
*
ADI-SOYADI Onur G. HTT
KONUM SAMSUN
LETM
Site evrimd
« Yantla #2 : 24 Eyll 2010, 12:33:54 »

Biz de yle yaparz o halde.
Kaytl

"Bildiini bilenin arkasndan gidiniz, bildiini bilmeyeni uyarnz, bilmediini bilene retiniz, bilmediini bilmeyenden kanz." Konfyus

"Son rmak kuruduunda, son aa yok olduunda, son balk ldnde; beyaz adam parann yenemeyen bir ey olduunu anlayacak." ef Seattle

doe
*
ADI-SOYADI Onur EKNC
YA: 35
KONUM izmir
KAYIT TARH 05 Haziran 2008, 01:29:00
MESAJ SAYISI Mesaj Says: 68
Konu Says: 4
Bu iletiyi deerlendir +66/-0
LETM
Site evrimd
« Yantla #3 : 24 Eyll 2010, 20:08:13 »

ok sama olmu. Yani bu tip uygulamalar ya en batan yapacaksn ya da hi yapmayacaksn. Sonuta insanlar madur oluyor.
Kaytl

NE MUTLU TRKM DYENE!
--------------------------
www.TurtleTurk.Com
Trkiye'nin Kaplumbaa Sitesi!
Onur G. HTT
YNETC
*
ADI-SOYADI Onur G. HTT
KONUM SAMSUN
LETM
Site evrimd
« Yantla #4 : 24 Eyll 2010, 23:15:34 »

Aslnda aklmda sadece forum yelerimizin kullanabilecei bir resim ykleme sunucusu kurmak var, ama bu konuda bilgim olmad iin (ve maddi olanaklarmn yetmeyeceini dndm iin) bir ey yapamyorum.
Kaytl

doe
*
ADI-SOYADI Onur EKNC
KONUM izmir
LETM
Site evrimd
« Yantla #5 : 24 Eyll 2010, 23:54:57 »

Ben TurtleTurk iin byle bir ey yapmtm. Fotoraflar kendi sunucumuza ykleniyordu. Oradan hazr forum linkleri kyor, ye ise onu aynen foruma yaptrabiliyordu.

Yalnz bu durumda da forum yeleri dndan kiilerde resim, fotoraf ykleyebiliyorlar. Yani uzun lafn ksas byle bir ey uzun vadede maddi klfet dourabilecek bir duruma sebebiyet verebiliyor. Bu klfeti de karlamak ok zor. En azndan benim iin. Smiley Bu nedenle birka gn sonra kaldrdm.

rnek;
http://img359.yukle.tc/images/9014Ekran_Goruntusu-4.png
http://img352.yukle.tc/images/3881Ekran_Goruntusu-5.png

Bence yaplabilecek en iyi ey, illa resimlerin LK'nn hostunda kalmas isteniyorsa forumdaki eklenti sekmesinin yelere almasdr. Yahut sadece yneticilere de alabilir. Bylece resimler LK hostunda durur, kayp yaanmaz stelik sadece LK yeleri bu zellii kullanabilir. SMF'de nasl oluyor bilmiyorum ama mutlaka dosya ekleri ayarlar vardr. Oradan da yklemeye izin verilecek dosyalarn uzantlar ve maksimum boyutlar dzenlenebilir.

Bunun dnda baka bir seenek daha geliyor aklma. Resim ya da fotoraflarn ounu sen yklyorsan, yani byle bir servisi sadece senin yahut seninle birlikte birka kiinin (ynetim) kullanmas kafi gelecekse bir subdomain ap, hazr resim galerisi scriptlerinden kurup ihtiyacn olduka oraya fotoraf atmakta yerinde olacaktr. (Bkz. http://foto.turtleturk.com)

Bunlar u yzden yazyorum, nk ben de ayn eyleri ayn kayglar ile ok dndm. Benim imdilik ulatm zm yollar bunlar. Umarm yardmc olabilmiimdir. Smiley
Tinypic sitesine ne oldu?
Kaytl

NE MUTLU TRKM DYENE!
www.TurtleTurk.Com
doe
*
ADI-SOYADI Onur EKNC
KONUM izmir
LETM
Site evrimd
« Yantla #6 : 24 Eyll 2010, 23:57:42 »

Bu arada bu adres ve fotoraflar kesinlikle reklam vb. bir niyetiyle vermiyorum. Okunduktan sonra dzenlenmesi gerekiyorsa dzenlenebilir. zelden de iletebilirim..
Kaytl

NE MUTLU TRKM DYENE!
www.TurtleTurk.Com
Onur G. HTT
YNETC
*
ADI-SOYADI Onur G. HTT
KONUM SAMSUN
LETM
Site evrimd
« Yantla #7 : 25 Eyll 2010, 00:26:27 »

Sorun deil. Dost sitelerin adlar her zaman grnebilir. Wink

Forum zelliklerinde eklenti ekleme var, ama bunun gvenli olmadn duymutum.
Kaytl

doe
*
ADI-SOYADI Onur EKNC
KONUM izmir
LETM
Site evrimd
« Yantla #8 : 25 Eyll 2010, 00:38:51 »

Eyvallah sa olasn. Smiley

Evet pek gvenli deil. Akas ben de tercih etmiyorum bu yntemi.

Ancak benim ikinci seenekle nerdiim "alt alan" oluturma yoluna da gidilebilir. Tabi bunu da kstl sayda kiiler kullanabilecek.

Yani iin z her ne yaplrsa yaplsn kendi fotoraf barndrma alann oluturmak kadar iyi zm salamyor. Benim sylediim yan yollar ile sorun ancak belli bir dzeyde zlebilir. Baz eylerden feragat etmek gerekiyor.

Ancak ben LK'ya ait bir fotoraf galerisinin ok yakacan dnyorum. nk burada olduka zgn ve gzel fotoraflar yaynlanyor. Ada, ilk bata sen fotoraflk ile ilgileniyorsun.

galeri.lepisteskulubu.org Huh?
Kaytl

NE MUTLU TRKM DYENE!
www.TurtleTurk.Com
Onur G. HTT
YNETC
*
ADI-SOYADI Onur G. HTT
KONUM SAMSUN
LETM
Site evrimd
« Yantla #9 : 25 Eyll 2010, 00:52:51 »

Nasl yapacam da bilmiyorum. Bu sitenin bakmn vesaire bile zor zar yapabilen, tamamen teknoloji zrl biriyim. Smiley
Kaytl

okanoksak
Ziyareti
« Yantla #10 : 25 Eyll 2010, 22:49:26 »

Yklediiniz fotoraflar hi kimseye gzkmyorsa, fotoraflarn bulunduu dizindeki klasrlere FTP program zerinden yazlabilir, grlebilir, okunabilir ayar ekerlerse iyi olur. FileZilla'da daha rahat oluyor. CuteFTP'de olmuyor.Sa tk, izinler, "xxx" diye yazar kutucukta. Bunu 777 olarak bir dzeltsinler bakalm ne olacak? Byk ihtimal gzkr.
Kaytl
Onur G. HTT
YNETC
*
ADI-SOYADI Onur G. HTT
KONUM SAMSUN
LETM
Site evrimd
« Yantla #11 : 25 Eyll 2010, 23:32:22 »

Yok, o ayarlarla mmkn olduunca oynamamaya alyorum.

Photobucket sitesine kayt oldum, ama oraya nasl fotoraf ykleyeceimi anlamadm. ok kark...
Kaytl

Onur G. HTT
YNETC
*
ADI-SOYADI Onur G. HTT
KONUM SAMSUN
LETM
Site evrimd
« Yantla #12 : 26 Eyll 2010, 17:05:33 »

Tinypic u anda alyor. Ne yapacaklarn ardlar iyice.
Kaytl

doe
*
ADI-SOYADI Onur EKNC
KONUM izmir
LETM
Site evrimd
« Yantla #13 : 26 Eyll 2010, 20:22:30 »

Yklediiniz fotoraflar hi kimseye gzkmyorsa, fotoraflarn bulunduu dizindeki klasrlere FTP program zerinden yazlabilir, grlebilir, okunabilir ayar ekerlerse iyi olur. FileZilla'da daha rahat oluyor. CuteFTP'de olmuyor.Sa tk, izinler, "xxx" diye yazar kutucukta. Bunu 777 olarak bir dzeltsinler bakalm ne olacak? Byk ihtimal gzkr.

Bu dzenleme ile olacak bir ey deil. nk bahsi geen fotoraflar tinypic.com'un servernda barndrlyor. LK hostunda olsayd eer ie yarayabilirdi.

Photobucket.com bence de ok iyi bir site. Benimde bir hesabm var orada. ifrenizle girdiinizde karnza fotoraf ykleme seenei kyor. Gayet basit.

rnein;
ifre ile hesaba girilecek, ardndan; "upload images and videos" yazan yer tklanp yklemek istenilen fotoraf seilecek.
http://i305.photobucket.com/albums/nn212/TurtleTurk/pb.png

Ardndan fotoraftaki gibi dosya photobucket.com'a yklenecek.
http://i305.photobucket.com/albums/nn212/TurtleTurk/pb2.png

Gelen ekranda yklemi olduunuz fotoraf iin balk, aklama ve etiket girilmesi istenecek. Ardndan "save"'e baslp kaydedilecek.
http://i305.photobucket.com/albums/nn212/TurtleTurk/3.png

Sonrasnda ise Yklemi olduunuz tm fotoraflarn ufak grntleri karnza gelecek. Aadaki fotoraftaki gibi fotorafa tklamadan zerine geldiinizde ufak bir pencere alacak ve o pencerede zerine gelinen fotorafn "link"'lerini verecek.
http://i305.photobucket.com/albums/nn212/TurtleTurk/4.png

Ve en son olarak bir nceki ilemde alm olduumuz direkt adresi foruma yaptracaz. Cheesy

http://i305.photobucket.com/albums/nn212/TurtleTurk/DSC00061.jpg

nallah ie yarar. Smiley
Kaytl

NE MUTLU TRKM DYENE!
www.TurtleTurk.Com
doe
*
ADI-SOYADI Onur EKNC
KONUM izmir
LETM
Site evrimd
« Yantla #14 : 26 Eyll 2010, 20:25:38 »

Bu arada unutmadan gelincik fotosu nasl olmu? Smiley 2008'de anakkale ehitler Abidesi'ne giderken cep telefonu ile ekmitim. Benim beendiim ender fotoraflarmdan. Cheesy
Kaytl

NE MUTLU TRKM DYENE!
www.TurtleTurk.Com
KraL11
Ziyareti
« Yantla #15 : 26 Eyll 2010, 20:33:52 »

Size bir ey syleyeceim ve bundan sonra kendi sitenize koymassnz.
Arkadalar byle sitelere upload (yklenilebilen) edilebilen virsler var.
Tabii ki .php/.aspx/.asp gibi kodlamalar ile yazlm. Ve bunu ykleyince btn siteyi ele geirebiliyor.
Alt alan adndan LKF'ye girebilir yani. nk alt alan ad u dizinde olabiliyor: .../www ya da htpdocs/altalan byle oluyor ve bir klasr geri gelmek iin sadece birka tk yetiyor.
Yani siteyi kertmesi 1 dakikasn almaz. Btn sistemleri kertebilir (cgi-bin, plesk, cpanel gibi). Bu durumda siteniz ilevsiz hale gelir ve siteyi aldnz yer ile iletiime geip sitenin makinesini tekrar dzenlemesi iin ek para ister.
Bu yzden bence uralmamal. Ama eer upload (ykleme) panelleri elinizde varsa bana verin. Ben onu adam gibi bir site yapp, oraya koyarm. Yaklak 1 GB ya da 500 MB alan oluyor zaten. LKF yelerine yeter de artar.
Kaytl
Onur G. HTT
YNETC
*
ADI-SOYADI Onur G. HTT
KONUM SAMSUN
LETM
Site evrimd
« Yantla #16 : 26 Eyll 2010, 20:37:49 »

Anlatm da on numara, fotoraf da on numara ada. Smiley

Yaar, grsel aktarma almasn sonra yapalm. Vakit ve nakit olarak dardaym u sralar. Wink
Kaytl

KraL11
Ziyareti
« Yantla #17 : 26 Eyll 2010, 21:19:58 »

retmenim sizinle ilgili bir eye gerek yok ki.  Sadece ben bele (bedava) bir alan ad ve alan alp, ynlendirme vs yapacam. Siz bir ey yapmayacaksnz. Ama adam gibi bir portal bulmam lazm.
Kaytl
Onur G. HTT
YNETC
*
ADI-SOYADI Onur G. HTT
KONUM SAMSUN
LETM
Site evrimd
« Yantla #18 : 27 Eyll 2010, 00:40:23 »

Photobucket'i de kullanmaya baladm, ama Photobucket'e yklediim fotoraflar Akvaryum.com'da grnmyor.

Bu fotoraf siteleri beni deli ediyor. En sonunda paraya kyp en kraln kuracam bu gidile.
Kaytl

Metinbk
ZEL YE
*
ADI-SOYADI Metin BAK
YA: 19
KONUM Ankara/Yenimahalle
KAYIT TARH 06 Aralk 2014, 14:48:28
MESAJ SAYISI Mesaj Says: 183
Konu Says: 19
Bu iletiyi deerlendir +98/-0
LETM
"Gururluyuz glyz, biz Ankaraglyz..."

evrimd
« Yantla #19 : 23 Kasm 2015, 17:28:41 »

Resimlerle ilgili ben de sknt yayordum, piksel resimler falan 4-5 yldr silinmiyor. Hzlresim.com sitesini halen sknt yaayanlara neririm.
Kaytl

Tanr,Trk' Korusun...

Kahpe dzenin yiit ocuklar, yaasn lk Ocaklar!!!

Akvaryum hobisini braktm. (Ekim 2015) Fakat yinede aranzdaym. Yaasn Lepistes Kulb!
Sayfa: [1]   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

|Site Map | Arsiv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL Kullanyor PHP Kullanyor Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!
Bu Sayfa 0.395 Saniyede 55 Sorgu ile Oluturuldu