Lepistes Kulübü; lepistes hakkında her şey (ülkemizin ilk ve en köklü lepistes topluluğu)
23 Ekim 2017, 09:20:58 *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular: FORUMUMUZA ÜYELİK SERBEST HALE GETİRİLMİŞTİR. İSTEYEN HERKES KURALLARIMIZA UYDUĞU SÜRECE FORUMUMUZA ÜYE OLABİLİR. HERHANGİ BİR BAŞKA SİTEYE ÜYE OLMANIZ FARK ETMEZ. BUNUNLA BİRLİKTE, FORUM İÇERİĞİNİ ÜYE OLMADAN DA GÖREBİLİRSİNİZ.

Sayfa: [1] 2 3 ... 37   Aşağı git Konuyu Okumuş Olanlar
  Yazdır  
Gönderen Konu: Uzaklaştırılanlar, ayrılanlar, geçici ve kalıcı yasaklamalar, silinen üyelikler  (Okunma Sayısı 268686 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Onur G. HİTİT
Amatör teorik araştırmacı ve doğal alan gözlemcisi (Sn. Oğuz SAĞLAM'ın bana verdiği ünvandır)
YÖNETİCİ
*
ADI-SOYADI Onur G. HİTİT
CİNSİYET Cinsiyet: Bay
KONUM SAMSUN
KAYIT TARİHİ 27 Nisan 2007, 22:18:33
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 19857
Konu Sayısı: 4577
Bu iletiyi değerlendir +835/-10
İLETİŞİM
Site Çevrimdışı
« : 30 Mayıs 2008, 14:12:26 »

Bundan böyle bu başlıkta forumumuzdan ayrılanların, üyeliği yasaklananların, geçici ve kalıcı yasaklamaların listesi gerekçelerle ile birlikte paylaşılacaktır.

Şu ana kadarki ayrıntılar aşağıdadır:

@aga: Türkçemize saygısızlık ve foruma hakaret nedeniyle üyeliği iptal edilmiştir.

@serkan59:  Lepistes Kulübü Yönetimi'ne çok ağır küfürlerinden dolayı üyeliği iptal edilmiştir.

@barakuda: Lepistesleri canlı yem olarak kullanmak ve bunu forumda anlatmak nedeniyle üyeliği iptal edilmiştir.

@barikan: Türkçemize saygısızlığı nedeniyle üyeliği iptal edilmiştir.

@By_oXit: Hakaret nedeniyle üyeliği iptal edilmiştir.

@DRIZZDOUNDER: Profil bilgileri nedeniyle üyeliği iptal edilmiştir.

@durakli: Türkçemize saygısızlığı nedeniyle üyeliği iptal edilmiştir.

@EXREW: Forumun kurallarına uymamasından dolayı üyeliği iptal edilmiştir.

@onur5306: Forumun kurallarına uymamasından dolayı üyeliği iptal edilmiştir.

@qewok: Profil bilgilerinden dolayı üyeliği iptal edilmiştir.

@rockalper: Türkçemize saygısızlığından dolayı üyeliği iptal edilmiştir.

@sazan: Uzaklaştırıp geri geldi, bir daha uzaklaştırılmıştır.

@texasli: Türkçemize saygısızlığından dolayı üyeliği iptal edilmiştir.

@DeepiMpaCt: Bir başka forumda şahsıma çok ağır bir şekilde ettiği küfürler ve izinsiz alıntı durumlarından dolayı üyeliği iptal edilmiştir.

@muraaat: Kendi isteği ile üyeliğini iptal ettirmiştir.

@Tolga222: "ÖZEL ÜYELİK" statüsünün insanı "ALİM" yapmadığını anlayana kadar bu forumda bulunması engellenmiştir.

"Bildiğini bilenin arkasından gidiniz, bildiğini bilmeyeni uyarınız, bilmediğini bilene öğretiniz, bilmediğini bilmeyenden kaçınız." Konfüçyus

"Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenemeyen bir şey olduğunu anlayacak." Şef Seattle

YENİ ÜYELERİMİZ, LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Robot Moderatör
Anahtar Kelime
Offline Pasif

View Profile
Re: Uzaklaştırılanlar, ayrılanlar, geçici ve kalıcı yasaklamalar, silinen üyelikler
« Posted on: 23 Ekim 2017, 09:20:58 »

uyari
Merhaba ziyaretçi, öncelikle sitemize hoş geldiniz. Ben Lepistes Kulübü Robot Moderatör olarak siteden daha fazla yararlanmanız için sitemize üye olmanızı öneririm. Sitemize üye olmadan da yazıları okuyabilirsiniz, ancak bazı bölümlerde ziyaretçiler kısıtlandığı için bazı bölümleri göremezsiniz. Sitemize üye olursanız fotoğraf ve videolar paylaşabilirsiniz, yazılar paylaşabilirsiniz, sorular sorabilirsiniz, sorulan sorulara cevaplar verebilirsiniz. LK, ülkemizin ilk ve en köklü lepistes kulübüdür. Taklitlerimizden sakının! İyi eğlenceler...

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: Uzaklaştırılanlar, ayrılanlar, geçici ve kalıcı yasaklamalar, silinen üyelikler lepistes, Uzaklaştırılanlar, ayrılanlar, geçici ve kalıcı yasaklamalar, silinen üyelikler endler, Uzaklaştırılanlar, ayrılanlar, geçici ve kalıcı yasaklamalar, silinen üyelikler Poeciliidae, Uzaklaştırılanlar, ayrılanlar, geçici ve kalıcı yasaklamalar, silinen üyelikler Poecilia reticulata, Uzaklaştırılanlar, ayrılanlar, geçici ve kalıcı yasaklamalar, silinen üyelikler lepistes üretimi, Uzaklaştırılanlar, ayrılanlar, geçici ve kalıcı yasaklamalar, silinen üyelikler lepistes yavruları, Uzaklaştırılanlar, ayrılanlar, geçici ve kalıcı yasaklamalar, silinen üyelikler gambusya, Uzaklaştırılanlar, ayrılanlar, geçici ve kalıcı yasaklamalar, silinen üyelikler paludaryum, Uzaklaştırılanlar, ayrılanlar, geçici ve kalıcı yasaklamalar, silinen üyelikler akvaryum, Uzaklaştırılanlar, ayrılanlar, geçici ve kalıcı yasaklamalar, silinen üyelikler plati, Uzaklaştırılanlar, ayrılanlar, geçici ve kalıcı yasaklamalar, silinen üyelikler velifera
Onur G. HİTİT
Amatör teorik araştırmacı ve doğal alan gözlemcisi (Sn. Oğuz SAĞLAM'ın bana verdiği ünvandır)
YÖNETİCİ
*
ADI-SOYADI Onur G. HİTİT
KONUM SAMSUN
İLETİŞİM
Site Çevrimdışı
« Yanıtla #1 : 30 Haziran 2008, 20:37:22 »

@DEKREM kullanıcı adlı üyemiz, defalarca uyarılmasına rağmen Türkçe yazım kurallarına hiç özen göstermediği için 1 ay yasaklanmıştır.

@icefloe68 kullanıcı adlı üyemiz, kullanıcı bilgilerini düzenlemediği için süresiz yasaklanmıştır.

"Bildiğini bilenin arkasından gidiniz, bildiğini bilmeyeni uyarınız, bilmediğini bilene öğretiniz, bilmediğini bilmeyenden kaçınız." Konfüçyus

"Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenemeyen bir şey olduğunu anlayacak." Şef Seattle

Onur G. HİTİT
YÖNETİCİ
*
ADI-SOYADI Onur G. HİTİT
KONUM SAMSUN
İLETİŞİM
Site Çevrimdışı
« Yanıtla #2 : 16 Temmuz 2008, 17:29:39 »

@manas05 kullanıcı adlı üye Türkçe yazım kurallarına uymadığı ve bu konudaki ilkemizle dalga geçtiği için, ayrıca kullanıcı bilgilerini de düzenlemediği için süresiz olarak yasaklanmıştır.

Onur G. HİTİT
YÖNETİCİ
*
ADI-SOYADI Onur G. HİTİT
KONUM SAMSUN
İLETİŞİM
Site Çevrimdışı
« Yanıtla #3 : 29 Temmuz 2008, 23:24:06 »

@albatros44 kullanıcı adlı kişi; Lepistes Kulübü Forum Kuralları'na uymadığı için, tüm foruma küfrettiği için, forum üyelerine hakaret ettiği için, Türkçemize son derece saygısız olduğu için süresiz olarak banlanmıştır.

Onur G. HİTİT
YÖNETİCİ
*
ADI-SOYADI Onur G. HİTİT
KONUM SAMSUN
İLETİŞİM
Site Çevrimdışı
« Yanıtla #4 : 01 Ağustos 2008, 01:10:37 »

@purification kullanıcı adlı üye, foruma durup dururken yazdığı alakasız bir iletiden dolayı (bir anlam veremedik buna) üyeliği süresiz olarak yasaklanmıştır. İletisi aynen şu şekildedir:

LEPİSTES FORUMU MU, IRKÇILAR TOPLANTISI MI BELLİ DEĞİL!

Bu forumun ırkçılıkla alakasının olmadığını hatırlatmak isterim.

@purification ve @lrrtm1 kullanıcı adlı kişilerin aynı kişiler olduğu anlaşılmıştır.

Onur G. HİTİT
YÖNETİCİ
*
ADI-SOYADI Onur G. HİTİT
KONUM SAMSUN
İLETİŞİM
Site Çevrimdışı
« Yanıtla #5 : 04 Ağustos 2008, 21:06:40 »

Ufuk TANDOĞAN adlı üye, üyelik hesaplarının (@DuncaN ve @ezgi) silinmesini istemiştir. Böylece bu kişinin bu forumda 2 adet üyelik hesabı açtığı ortaya çıkmıştır ve üyelik hesapları silinmiştir.

Onur G. HİTİT
YÖNETİCİ
*
ADI-SOYADI Onur G. HİTİT
KONUM SAMSUN
İLETİŞİM
Site Çevrimdışı
« Yanıtla #6 : 08 Ağustos 2008, 18:14:09 »

@beybil kullanıcı adlı üye, forumumuza üye olur olmaz yasaklanmıştır. Sebebi her ne kadar özel olsa da kafamıza göre banlama yapmadığımızı göstermek adına durumu şu şekilde açıklamak isterim: Bir başka forumdan tanıdığım bu şahıs, yakınım (hatta akrabam) olan iki bayanı internet üzerinden rahatsız etmiştir. Hem bundan dolayı, hem de kişisel bilgilerini kullanıcı bilgilerine eklemediğinden dolayı bu forumda bulunmayı hak etmemektedir.

Onur G. HİTİT
YÖNETİCİ
*
ADI-SOYADI Onur G. HİTİT
KONUM SAMSUN
İLETİŞİM
Site Çevrimdışı
« Yanıtla #7 : 11 Ağustos 2008, 16:17:13 »

@sirzat kullanıcı adlı kişi (Hakkı SARIGÖZ) forumdan süresiz olarak uzaklaştırılmıştır.

Bu şahıs, bana ait olan bilgileri kişisel sitesinde (www.kinglepistes.tr.gg/) izinsiz ve kaynak kullanmadan yayınlamıştı. Kendisini kibarca uyarmama rağmen bana özel ileti ile posta koydu. Hem burada, hem de İSAK Forumlarında... Ve terbiyesizlik de yaptı. Ben de sitesini servis sağlayıcısına ulaşarak tamamen sildirdim. Kendisi bunun üzerine bana ve tüm Bileciklilere hakaret etmiş ve beni de tehdit etmiştir.

Hiçbir şeyden korkmadığımı, dahası böyle bilgi hırsızlığı yapan ucuz tiplerden hiç ama hiç korkmadığımı ve istediği yerde itediği şartlarda yüzyüze karşılaşabileceğimi ve o lafları bu tür yedirebileceğimi buradan duyurmak isterim.

Klavye delikanlıları ile, terbiyesizlerle, hırsızlarla, ucuz ve karaktersiz insanlarla işimiz olmaz.

Yerim yurdum da bellidir.

DÜZELTME: MSN görüşmeleri sonucunda kendisi özür dilemiş ve konu tatlıya bağlanmıştır. Bunula birlikte, forumumuzdaki banının kaldırılmamasına karar verilmiştir.

Onur G. HİTİT
YÖNETİCİ
*
ADI-SOYADI Onur G. HİTİT
KONUM SAMSUN
İLETİŞİM
Site Çevrimdışı
« Yanıtla #8 : 12 Ağustos 2008, 17:10:01 »

@tolgacetin72 (Tolga ÇETİN) Forum Kuralları konusunda samimiyetimizi sürekli olarak sorguladığı için, @_alpinho_ kullanıcı adlı üyenin bir ticari kuruluşu karalamasına destek verdiği için, konuyla ilgili olarak o üyemizi defalarca uyarmamıza rağmen bu uyarılara ve hatırlatılan Forum Kuralları'na sürekli muhalefet olduğu için, bilimsel herhangi bir kimliği ve bilgisi olmamasına rağmen kesin olmayan bazı konularla ilgili olarak kesinmiş gibi yazılar yazdığı için, konularla ilgisi olmayan iletileri de göz önüne alınarak (konularla ilgisiz iletileri hep silindi) 1 ay süreyle forumdan uzaklaştırılmıştır.

@_alpinho_ kullanıcı adlı üyemiz de forumumuzun kurallarına uymadığı için, ticari bir kuruluşla ilgili olarak Forum Kuralları'na aykırı bir şekilde iletiler yazdığı için forumumuzdan süresiz olarak uzaklaştırılmıştır.

Gerçi @_alpinho_ kullanıcı adlı üyemiz forumdan ayrılma isteğini bildirmiş olsa da hemen öncesinde zaten yukarıdaki gerekçelerden dolayı forumla ilişkisi kesilmişti.

Ayrıntılar: http://www.lepisteskulubu.org/index.php/topic,1789.msg7628.html#msg7628

Herhangi bir firma hakkında bu tür yazılar yazmak, forumun kurallarını ve yapılan uyarıları hiçe sayarak bu tür yazılar yazmaya devam etmek, forumdan süresiz olarak atılmayı gerektiren bir davranıştır. Bütün kurallar önceden belirlenmiş olup, buraya kayıt olan herkes bu kuralların tümünü kabul ettiklerini beyan ederek buraya kayıt olmuşlardır.

Lepistes Kulübü Forum Kuralları: http://www.lepisteskulubu.org/index.php?topic=4.0

Onur G. HİTİT
YÖNETİCİ
*
ADI-SOYADI Onur G. HİTİT
KONUM SAMSUN
İLETİŞİM
Site Çevrimdışı
« Yanıtla #9 : 13 Ağustos 2008, 13:11:10 »

@atilahan kullanıcı adlı üyemiz, Türkçe yazım kurallarına hiç uymadığı için ikaz edilmiş ama ikazlardan sonra da Türkçe yazım kurallarına uymadığı için 15 gün süreyle forumdan uzaklaştırılmıştır.

Onur G. HİTİT
YÖNETİCİ
*
ADI-SOYADI Onur G. HİTİT
KONUM SAMSUN
İLETİŞİM
Site Çevrimdışı
« Yanıtla #10 : 14 Ağustos 2008, 12:57:04 »

@yasarhakan kullanıcı adlı üyenin (Hakan KARATAŞ) kullanıcı hesabı kendi isteği ile süresiz askıya alınmıştır. Kendisi bana gönderdiği özel iletisinde, bir süre önce forumumuza hakaret eden bir üyeye verdiğim sert tepkiden sonra forumumuza girmeyeceğini anlatmış. Üyeliğinin silinmesini rica etmiş.

Daha önce çok defa belirttiğim gibi; Türkçemize ve Türklüğümüze, Atatürk İlkeleri'ne olan saygımızdan ve bağlılığımızdan dolayı bizleri aklınca küçümsemeye ve aşağılamaya yeltenen densiz bir üyeye verilmiş bir cevap idi. Bu bizi "SİYASİ" yapmaz. Olsa olsa "Türkçe, Atatürk, Türk Milleti" gibi kavramlarla sorunları olan kişiler ve gruplar siyasidir. Ben bu yazdıklarımın arkasındayım. Türkçemizle, Türklük ile, Atatürk İlkeleri ile sorunları olan kişiler bu foruma üye olmasınlar zaten, bunu açık açık belirtiyorum. Biz hiç kimseye karışmıyoruz, ama buraya kayıt olan herkes kurallarımızı kabul etmelidir.

Sadece bu arkadaşla ilgili olarak değil, genele hitaben şunları tekrar belirtmek isterim: Çok üyemiz olsun, çok ileti ve başlık olsun diye bir kaygımız da hiç olmadı. Forumumuzu beğenen kişi gelir ve kurallarımızı, ilkelerimizi kabul edip kayıt olur. Kayıt olduktan sonra kurallarımızı ve ilkelerimizi eleştirmek kimsenin haddine değildir. Kimseyi buraya zorla çağırmıyoruz. Hiç kimseyi davul ve zurna ile karşılamadığımız gibi, gidenin arkasından da mum yakmıyoruz.

Söylediğim sözler benim evladım gibidir. Her birinin arkasındayım.

İnsanların beyinlerine kilit vuracak da değiliz, isteyen istediğini düşünebilir. Burası bir akvaryum sitesi. Akvaryum konusu dışındaki konularda da (mizah, kitap, günlük yaşamdan konular vs) zaman zaman yazılıp çizildiğine göre ve kimse bunlara bir şey demediğine göre, değerlerimizi savunmamız (dilimiz, milletimiz, Atamız) ile ilgili duruşumuz ve Atamızla ilgili bir bölüm açmamız (Atatürk Köşesi) konusunda kimseye danışacak da değiliz. Türkçemiz, mensubu olduğumuz Türk Milleti'ne bağlılığımız ve Atatürk İlkeleri'ne olan bağlılığımız bizim ruhumuzdur.

Bu durum aracılığı ile bu konudaki tavrımızı bir kez daha hatırlatmak istedim.

http://www.lepisteskulubu.org/index.php?topic=1447.0

Alıntı
İnsanları kutuplaşmaya itebilecek bu konular yasaklanmış olup; Lepistes Kulübü ve LK Forumları hiçbir kurumun, hiçbir cemaatin, dini veya siyasi hiçbir oluşumun, Darwin'in, A kişisinin, B kişisinin, falanca hocanın, filanca şahsın sözcüsü veya savunucusu değildir. LK Forumları, lepistes başta olmak üzere canlı doğuran balıklara ilgi duyanları bir araya getirmek amacıyla kurulmuş, diğer akvaryum canlılarıyla ilgili paylaşımlara da yer veren, akvaryum hobisi ile ilgili diğer konulara da değinilen, ülkemizin ve dünyanın sorunlarına duyarlı, çevreci ve doğasever bilince sahip, Atatürk İlkelerini ilke edinen, Türk Milletinin çıkarlarını (herhangi bir siyasi akıma, gruba, partiye, derneğe bağlı kalmaksızın) ön planda tutarak bazı durumlarda tepkisini veren ve tavrını ortaya koyan, Türkçemize saygıyı kendisine görev bilmiş ve Türkçemizi "sözde" değil "özde" savunan ve koruyan, hiçbir akvaryum sitesi veya forumu ile organik bir bağı bulunmayan, tamamen bağımsız, sosyal  bir platformdur.

Saygılar,

Onur G. HİTİT
YÖNETİCİ
*
ADI-SOYADI Onur G. HİTİT
KONUM SAMSUN
İLETİŞİM
Site Çevrimdışı
« Yanıtla #11 : 16 Ağustos 2008, 01:18:07 »

İzmir'den forumumuza katılan @MAS kullanıcı adlı üyemiz (Alp ALPARSLAN) üyeliğini kendi isteği ile iptal ettirmiştir.

Onur G. HİTİT
YÖNETİCİ
*
ADI-SOYADI Onur G. HİTİT
KONUM SAMSUN
İLETİŞİM
Site Çevrimdışı
« Yanıtla #12 : 17 Ağustos 2008, 13:56:28 »

@sekerkardesim kullanıcı adlı üyemiz, defalarca ikaz edilmesine rağmen Türkçe yazım kurallarına uymadığı için forumumuzdan 7 günlüğüne uzaklaştırıldı. Ceza süresi dolduğunda Türkçe yazım kurallarına uymamaya devam ederse kullanıcı hesabı süresiz olarak yasaklanacaktır. Bu herkes için geçerlidir.

Türkçe yazım kurallarımız herkes içindir. Bu konuda taviz vermek gibi bir durumumuz yoktur.

Onur G. HİTİT
YÖNETİCİ
*
ADI-SOYADI Onur G. HİTİT
KONUM SAMSUN
İLETİŞİM
Site Çevrimdışı
« Yanıtla #13 : 17 Ağustos 2008, 17:32:51 »

@deliramazan kullanıcı adı ile forumumuza yeni giriş yapmış olan kişi; forum sakinlerini özelden rahatsız ettiği için, özel iletilerinde küfür kullandığı için, klavye delikanlılığı yaptığı için, burayı başka ortamlarla ve bizleri de başka kişilerle karıştırdığı için forumumuzdan süresiz olarak uzaklaştırılmıştır.

Aile terbiyesi almamış, internet adabından yoksun, klavye delikanlılığını kendine meslek seçmiş bu tip kişilerin yeri bu forum değildir.

Onur G. HİTİT
YÖNETİCİ
*
ADI-SOYADI Onur G. HİTİT
KONUM SAMSUN
İLETİŞİM
Site Çevrimdışı
« Yanıtla #14 : 19 Ağustos 2008, 18:37:10 »

@Deepfisher kullanıcı adlı üye forumda çok alakasız bir ileti yazdığı için (yani bunu "hakaret" olarak bile kabul edebiliriz) forumumuzdan uzaklaştırılmıştır. Bu forum siyaset yeri değildir. Ve bizler de siyasetle ilgisiz kişileriz. Atatürk İlkeleri'ne sahip çıkmak, Türk Milleti'ne ve Türkçemize sahip çıkmak, "siyasi olmak" demek değildir.

Onur G. HİTİT
YÖNETİCİ
*
ADI-SOYADI Onur G. HİTİT
KONUM SAMSUN
İLETİŞİM
Site Çevrimdışı
« Yanıtla #15 : 20 Ağustos 2008, 19:36:31 »

@atilahan kullanıcı adlı üyemiz, Türkçe yazım kurallarına hiç uymadığı için ikaz edilmiş ama ikazlardan sonra da Türkçe yazım kurallarına uymadığı için 15 gün süreyle forumdan uzaklaştırılmıştır.

Arkadaşımız bana başka bir site aracılığı ile ulaşmış ve kullanıcı hesabına yeğeninin girip forumda Türkçe yazım kurallarına aykırı yazılar yazdığından dolayı kendisinin bir kabahatinin olduğunu belirtmiş ve üyeliğinin açılmasını istemiştir.

Ben de bu durumda arkadaşımızın 15 günlük olan üyelik kısıtlamasını tamamen açmış bulunmaktayım ve arkadaşımıza tekrar hoş geldiniz demek istiyorum.

Onur G. HİTİT
YÖNETİCİ
*
ADI-SOYADI Onur G. HİTİT
KONUM SAMSUN
İLETİŞİM
Site Çevrimdışı
« Yanıtla #16 : 21 Ağustos 2008, 21:34:27 »

Alıntı
@tolgacetin72 kullanıcı adlı arkadaşımız (Tolga ÇETİN) Forum Kuralları konusunda samimiyetimizi sürekli olarak sorguladığı için @_alpinho_ kullanıcı adlı üyenin bir ticari kuruluşu karalamasına destek verdiği için, konuyla ilgili olarak o üyemizi defalarca uyarmamıza rağmen bu uyarılara ve hatırlatılan Forum Kuralları'na sürekli muhalefet olduğu için, bilimsel herhangi bir kimliği olmamasına rağmen kesin olmayan bazı konularla ilgili olarak kesinmiş gibi yazılar yazdığı için, konularla ilgisi olmayan iletileri de göz önüne alınarak (konularla ilgisiz iletileri hep silindi) 1 ay süreyle forumdan uzaklaştırılmıştır.

@tolgacetin72 kullanıcı adlı kişi forumdan süresiz olarak uzaklaştırılmıştır. Bu kişi artık forumumuzun ve kulübümüzün bir üyesi değildir.

Kendisinin pek çok durumunu hoş gördüğümüz halde, Forum Kuralları'na uymadığı durumlarda bile kendisini hoş gördüğümüz halde bu kurallara uymayı (işine gelmeyen kurallarda tabii) reddetmiştir.

Dahası; bana gönderdiği e-posta'da şahsıma hakaretlerde bulunmuştur.

İfadelerinden sadece biri budur:

Alıntı sahibi: Tolga ÇETİNKASAP
Gelelim Matepe Pet meselesine: Kurduğun bağlantı zeka seviyenin ve psikolojik yapının ne kadar vahim durumda olduğunu gösteriyor.

Gönderdiği e-postadaki ilginç ifadelerinden bazıları da bunlar:

Ama sen yine başkasını dikkate almadığın ve saçma sapan bir şekilde otorite taslamayı sevdiğin için sürekli müdehale etmekten utanmıyor, çekinmiyorsun. Baskıcısın, inandıklarını dayatıyorsun. Çekilmezsin, senden arkadaş olmaz bana!

Sana Gök Tanrı'yı anlaman için doğayı gözlemlemeni ve bu saçma sapan ideolojik siyasetten sıyrılmanı öneririm! Seni en çok bozan şey bu siyaset meseleleri. Bırak insanların çıkarları için salladığı yalanlara inanma! Yakında öleceksin, Büyük Ruh'a döndürüldüğünde bu komedi siyasi kavramlarla çıkma sakın! O senin kalbine göre muamele edecek sana. Doğa onun imzalarını taşır, onunla iletişim kur, ona yaklaşmak için yollar ara.

Neyse bu kadar nasihat yeter. Sen değişmedikçe artık seninle olan bütün muhabbetimi askıya alıyorum. Sitene de girmiyorum. Gök Tanrı hikmet versin sana!

E-posta iletisindeki ifadelerden sadece bir kısmıydı bunlar. Kimin zeka seviyesinin ve akıl sağlığının vahim durumda olduğu konusunu forum sakinlerimize bırakıyorum. Eleştirdiği ve "baskıcı" olduğumu iddia ettiği nokta, forumumuzun basit bazı kurallarıdır. Kurallar her ortamda vardır. Ortamın asayişi için bunlar kurallar gereklidir. Kuralların ve ilkelerin olmadığı bir ortamda karmaşa olur. Ve karmaşaya neden olanlar o ortamdan uzaklaştırılırlar. Bu her ortam için, forumlar için, kulüpler için, insanların bir şekilde bir arada olduğu her ortam için geçerlidir. Ya kurallar ve ilkeler kabul edilir ve ortamda kalınır, ya da kural ve ilkeler kabul edilmez ve ortamda kalınmaz. Başka bir seçenek yoktur. Ve bu forum benim forumum değildir. Ama Forum Kuralları, bu ortamın kurallarıdır. Herhangi bir ortamın başında kim olursa olsun, o ortama ait kural ve ilkelerin uygulanmasından sorumludur. Benim bu forumdaki tek görevim de budur. Ha, ileride bu forumda ben olmam da başkası olur; durum gene değişmez. Bu forumun başında kim olursa olsun, kurallar uygulanacaktır.

Sırf muhalefet olsun diye yazdığı yazılardan biri bu başlıkta:

http://www.lepisteskulubu.org/index.php?topic=1712.msg7625#msg7625

Forum Kuralları'na uymayı reddeden bu arkadaş, bu kurallara herkes gibi uymasını söylediğimde bana "baskıcı" diyor. Smiley

Siyasi olmadığımızı defalarca söyledik. Türkçemize olan saygımız, Atatürk'e ve Atatürk İlkeleri'ne olan bağlılığımız bizi siyasi yapmaz. Bunlar hiçbir oluşumun tekelinde olan kavramlar değildir. Adam olan bir defada anlar bunu. Ama ne hikmetse forumumuzu el üstünde tutup da (hoş, böyle bir şeye ihtiyacımız yok ve bunu defalarca dile getirdik) karşılığında bazı kurallarımızdan muaf olmayı bekleyen bu arkadaşımız, Forum Kuralları'na kendisinin de uyması gerektiği hatırlatıldığında bizim "siyasi" olduğumuzu söylemekten de çekinmiyor.

Basit kurallarımıza bile sırf muhalefet olmak için muhalefet eden, kendisini kurallardan muaf tutmadığımız için de "Düşünce özgürlüğü yok mu?" gibi saçma sapan başlıklar açan, evrim konulu başlıklar açıp da dini ve siyasi tartışmalar başlatmaktan zevk duyan, Forum Kuralları'na aykırı olduğu için silinen başlıklarıyla aynı içeriğe sahip başlıkları tekrar tekrar açan, ama tüm bunlara rağmen "hoş görülen" bu kişi bundan böyle forumumuzun ve kulübümüzün üyesi değildir. Demek ki insanlara hak ettiklerinden daha fazla değer vermememiz gerekiyormuş. Bunu da böylece anlamış bulunuyorum şahsen.

Hatta şu duyuruyu da bu arkadaşımız ve etrafındaki kişilerin "din, evrim" konulu başlıklarından dolayı yapmıştık:

http://www.lepisteskulubu.org/index.php?topic=1447.0

Yani "siyasi" olan bizler değiliz. Bizi bilen biliyor. Erişemediği ciğere "mundar" diyen kedilerle zaten işimiz yoktur.

Onur G. HİTİT
YÖNETİCİ
*
ADI-SOYADI Onur G. HİTİT
KONUM SAMSUN
İLETİŞİM
Site Çevrimdışı
« Yanıtla #17 : 22 Ağustos 2008, 19:22:10 »

@MR_EREN kullanıcı adlı üye, MSN'den tehditler ve hakaretler savurduğu için LK Forumları üyeliğinden ve Lepistes Kulübü üyeliğinden çıkarılmıştır.

Kendisi, şu başlıktan sonra anlam veremediğim bir şekilde üzerine alınmış ve forumlarda bu başlığı silmemi istediğini belirtmiştir:

http://www.lepisteskulubu.org/index.php?topic=1878.0

http://www.akvaryumforum.com/forum/bir-sahtekarlik-ihbari-ile-ilgili-biri-benim-adimi-kullanip-satis-yapiyormus-t25963.html

Üzerine alınmasının anlamsız olduğunu bildirmeme rağmen "öyle bir yazı yazarım ki gümbürtüye gidersin" gibisinden bir ifade kullanarak (ifade içerisinde küfür ve argo olduğundan bu ifadesini sansürledim) beni tehdit etmiştir.

Herkesin bilmesi gerekir ki benim kuru gürültüye pabuç bıraktığım görülmemiştir.

Eren, açmış olduğum başlıklardan sonra (yukarıda bağlantılarını verdiğim başlıklar) MSN'de bu başlıkları derhal silmem gerektiğini söylemiş idi. Ben de nedenini sorduğumda, "F0 lepistes satışı yapan/yapacak kişinin kendisi olduğunu ima edenlerin bulunduğunu" ifade etmişti. Ben de kendisinin üzerine alınmamasını rica etmiştim, zaten bu haberi bana gönderen arkadaşımdan net olarak isim alamadığımı (yani o işi yapanın ismini alamadığımı), arkadaşımın arada kalacağını düşündüğüm için isim konusunda ısrar etmediğimi, bunu üzerine alınmasının anlamsız olduğunu söylemiştim. Bunun üzerine Eren bana hakaret ve tehditlerini sıralamıştır. Yazışmaların "SANSÜRSÜZ" hali bende kayıtlıdır.

Onur G. HİTİT
YÖNETİCİ
*
ADI-SOYADI Onur G. HİTİT
KONUM SAMSUN
İLETİŞİM
Site Çevrimdışı
« Yanıtla #18 : 23 Ağustos 2008, 16:42:50 »

@salihfe kullanıcı adlı üye, kendi isteği ile forumumuzdan ayrılmıştır.

Onur G. HİTİT
YÖNETİCİ
*
ADI-SOYADI Onur G. HİTİT
KONUM SAMSUN
İLETİŞİM
Site Çevrimdışı
« Yanıtla #19 : 25 Ağustos 2008, 14:05:43 »

@molly_oscar kullanıcı adlı üyemiz, üyeliğini kendi isteği ile kapattırmıştır.

Sayfa: [1] 2 3 ... 37   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

|Site Map | Arsiv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
TurkeyRank.Com - Pagerank Servisi
MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!
Bu Sayfa 0.351 Saniyede 48 Sorgu ile Oluşturuldu