Lepistes Kulübü; lepistes hakkında her şey (ülkemizin ilk ve en köklü lepistes topluluğu)
28 Temmuz 2014, 13:20:00 *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular: YENİ ÜYELİK SİSTEMİMİZ HAKKINDA (FORUMA ÜYE OLMAK İSTEYENLER LÜTFEN BURAYA TIKLASINLAR).

Sayfa: [1]   Aşağı git Konuyu Okumuş Olanlar
  Yazdır  
Gönderen Konu: Rafya kullanımı  (Okunma Sayısı 9889 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
sracyomer
*
ADI-SOYADI
CİNSİYET Cinsiyet:
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 7
Konu Sayısı: 1
Bu iletiyi değerlendir +0/-1
İLETİŞİM
« : 14 Temmuz 2007, 17:35:42 »

Benim yeni bir akvaryumum var arkadaşlar, doğuracak olan lepistes için rafya kullanın diyorlar. Rafyayı nasıl kullanacağımı tam olarak söleyebilecek olan varsa lütfen bana yardımcı olsun.

Bir de elinizde bunula ilgili resim varsa lütfen yolayın.

Şimdiden teşekkürler.
Robot Moderatör
Anahtar Kelime
Offline Pasif

View Profile
Re: Rafya kullanımı
« Posted on: 28 Temmuz 2014, 13:20:00 »

uyari
Merhaba ziyaretçi, öncelikle sitemize hoş geldiniz. Ben Lepistes Kulübü Robot Moderatör olarak siteden daha fazla yararlanmanız için sitemize üye olmanızı öneririm. Sitemize üye olmadan da yazıları okuyabilirsiniz, ancak bazı bölümlerde ziyaretçiler kısıtlandığı için bazı bölümleri göremezsiniz. Sitemize üye olursanız fotoğraf ve videolar paylaşabilirsiniz, yazılar paylaşabilirsiniz, sorular sorabilirsiniz, sorulan sorulara cevaplar verebilirsiniz. LK, ülkemizin ilk ve en köklü lepistes kulübüdür. Taklitlerimizden sakının! İyi eğlenceler...

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: Rafya kullanımı lepistes, Rafya kullanımı endler, Rafya kullanımı Poeciliidae, Rafya kullanımı Poecilia reticulata, Rafya kullanımı lepistes üretimi, Rafya kullanımı lepistes yavruları, Rafya kullanımı gambusya, Rafya kullanımı paludaryum, Rafya kullanımı akvaryum, Rafya kullanımı plati, Rafya kullanımı velifera
numce
*
ADI-SOYADI Ercan Gül
CİNSİYET Cinsiyet: Bay
KONUM BURSA
KAYIT TARİHİ 06 Haziran 2007, 14:52:51
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 123
Konu Sayısı: 10
Bu iletiyi değerlendir +0/-2
İLETİŞİM
Site Çevrimdışı
« Yanıtla #1 : 14 Temmuz 2007, 19:08:20 »

Ömer Bey rafyayı tek akvaryumda kullanmaktansa bir akvaryum içine akvaryumun uzunluğunda % 70 açılarlarla ve yüksek olması için altına birer mermer ile dikine iki cam koyarsınız ve alttan yavru balıkların doğduktan sonra düşecekleri kadar boşluk bırakır, içine de anne hamile balığı koyarsınız. Daha kolay ve annenin sitrese girmeden yavrularını bırakmalarını sağlarsınız.

Bu hayat dünyadan hızlı bir geçiştir. Önemli olan sonsuzluğa hazırlanmak. Selamlar.
Endergoran
*
ADI-SOYADI
KONUM İstanbul
KAYIT TARİHİ 22 Temmuz 2007, 13:35:41
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 67
Bu iletiyi değerlendir +0/-0
İLETİŞİM
« Yanıtla #2 : 06 Ağustos 2007, 17:24:48 »

Ömer Bey rafyayı tek akvaryumda kullanmaktansa bir akvaryum içine akvaryumun uzunluğunda % 70 açılarlarla ve yüksek olması için altına birer mermer ile dikine iki cam koyarsınız ve alttan yavru balıkların doğduktan sonra düşecekleri kadar boşluk bırakır, içine de anne hamile balığı koyarsınız. Daha kolay ve annenin sitrese girmeden yavrularını bırakmalarını sağlarsınız.

Bu güzel bir bilgiye benziyor fakat ben kafamda canlandıramadım. Varsa resim ya da çizim alabilmemiz mümkün mü?

Yaşaması güzel olan şeyleri, hoşça geçen günleri anlatması kısa sürer ve dinleyecek pek de fazla bir şey yoktur.
Fakat rahatsız edici, kalbi çarpıtan hatta tüyler ürpertici şeylerden iyi birer öykü çıkabilir  ve bunları anlatması epey uzun sürer. (J.R.R Tolkien) 

M. Murat Bilge
Kartal/İstanbul
numce
*
ADI-SOYADI Ercan Gül
KONUM BURSA
KAYIT TARİHİ 06 Haziran 2007, 14:52:51
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 123
Bu iletiyi değerlendir +0/-2
İLETİŞİM
Site Çevrimdışı
« Yanıtla #3 : 07 Ağustos 2007, 09:36:50 »

Bu köprünün en sonunda tarif etmek isteğim gibi yavruluk için benzer bir çalışma yapılmış:

http://akvaryumdoktoru.com/ad/akvaryumyapimi.html

Bu hayat dünyadan hızlı bir geçiştir. Önemli olan sonsuzluğa hazırlanmak. Selamlar.
aga
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 09 Ağustos 2007, 16:44:51 »

Ömer Bey rafyaları uzun uzun kesip paket yapar gibi bir bıçak yardımı ile fiyonk yapıyorsunuz, ortasına bir ağırlık bağlayıp akvaryumun içine salıyorsunuz, hem yapay bitki gibi duruyor hem de yavrularınızın saklanacağı bir ortam yaratmış oluyorsunuz, rafyalar ne kadar çok olursa o kadar iyi olur.
Onur G. HİTİT
Amatör teorik araştırmacı ve doğal alan gözlemcisi (Sn. Oğuz SAĞLAM'ın bana verdiği ünvandır)
YÖNETİCİ
*
ADI-SOYADI Onur G. HİTİT
KONUM SAMSUN
KAYIT TARİHİ 27 Nisan 2007, 22:18:33
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 17973
Konu Sayısı: 3825
Bu iletiyi değerlendir +691/-3
İLETİŞİM
Site
İlkelerimden ödün vermem.

« Yanıtla #5 : 09 Ağustos 2007, 17:59:28 »

Türkçemiz ile ilgili kuralımızı hatırlatırım:

http://www.lepisteskulubu.org/index.php?topic=217.msg1260#new

"Bildiğini bilenin arkasından gidiniz, bildiğini bilmeyeni uyarınız, bilmediğini bilene öğretiniz, bilmediğini bilmeyenden kaçınız." Konfüçyus

‎"Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenemeyen bir şey olduğunu anlayacak." Şef Seattle

YENİ ÜYELERİMİZ, LÜTFEN TIKLAYINIZ!

aga
Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 11 Ağustos 2007, 11:35:39 »

Admin, bu Türkçe kurallarını bana hatırlattınız sanırım.

Sizlere sitenizde başarılar dilerim. Ben Trakyalıyım, bizim Burada Türkçe kullanım klavuzu satmıyorlar, kusura bakmayın.
Endergoran
*
ADI-SOYADI
KONUM İstanbul
KAYIT TARİHİ 22 Temmuz 2007, 13:35:41
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 67
Bu iletiyi değerlendir +0/-0
İLETİŞİM
« Yanıtla #7 : 11 Ağustos 2007, 12:43:30 »

Admin, bu Türkçe kurallarını bana hatırlattınız sanırım.

Sizlere sitenizde başarılar dilerim. Ben Trakyalıyım, bizim Burada Türkçe kullanım klavuzu satmıyorlar, kusura bakmayın.

Kullanıcı adımızın altında yazan üye sıfatına göre bu forum adminin değil hepimizin forumu oluyor. Kullanım kılavuzu dediğiniz şey makinalar ve eşyalar için üretilir ve satılmazlar eşya ile birlikte verilirler. Dil insanların kullandığı gözle görünmeyen, elle tutulmayan bir iletişim aracıdır. İnsanlara doğduklarından itibaren eğitimlerinin bir parçası olarak dili nasıl kullanılacağı öğretilir. Kişilerin dili kullanışları onların eğitimlerinin de bir göstergesidir. Benim Türkçeyi çok güzel kullandığına şahit olduğum eğitimli Trakyalı insanlar var.

Eğitimsizliğinizi tüm Trakyalı insanlara mal edişiniz çıkarmaya çalıştığınız tartışmada sizin eksi puan hanenize yazılır.

Uyarılan eğitimli kişi hatasını telafi etmeye çalışır. Demek ki eğitimsiz kişi hem hatasında ısrar ediyor hem de aynı hatayı memleketine mal edebiliyormuş.

Saygılarımla

Yaşaması güzel olan şeyleri, hoşça geçen günleri anlatması kısa sürer ve dinleyecek pek de fazla bir şey yoktur.
Fakat rahatsız edici, kalbi çarpıtan hatta tüyler ürpertici şeylerden iyi birer öykü çıkabilir  ve bunları anlatması epey uzun sürer. (J.R.R Tolkien) 

M. Murat Bilge
Kartal/İstanbul
Onur G. HİTİT
Amatör teorik araştırmacı ve doğal alan gözlemcisi (Sn. Oğuz SAĞLAM'ın bana verdiği ünvandır)
YÖNETİCİ
*
ADI-SOYADI Onur G. HİTİT
KONUM SAMSUN
KAYIT TARİHİ 27 Nisan 2007, 22:18:33
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 17973
Konu Sayısı: 3825
Bu iletiyi değerlendir +691/-3
İLETİŞİM
Site
İlkelerimden ödün vermem.

« Yanıtla #8 : 11 Ağustos 2007, 14:07:29 »

Trakyalı arkadaş,

"Trakyalı" olmak Türkçemize saygılı olmaya engel midir? Bu ne biçim bir düşünce yapısı? (Ayrıca ikazı genele yapmıştım)

Forum benim değil. Tamam, ben kurdum, maddi yönünü de ben hallettim ama forum hepimizin. "Hepimiz" derken, lepistes balıkları başta olmak üzere canlı doğuran balıklara gönlünü vermiş, Türkçemize saygılı, vatanına milletine bağlı kişileri kastediyorum.

Başta da belirttiğim gibi, Türkçemiz en önemli değerimizdir. Diline sahip çıkamayan, hiçbir şeyine sahip çıkamaz.

Bizim için önemli olan kuru kalabalık ve Türkçemize saygısızca yazılmış bir yığın saçma sapan ileti değildir. Bizim için önemli olan; Türkçemize saygılı bir şekilde yazılmış, düzenli bilgiler ve bunu koruyan kişilerdir.

Türkçemiz konusunda taviz vermeyeceğiz.

* * *

Konuya dönelim derim.

"Bildiğini bilenin arkasından gidiniz, bildiğini bilmeyeni uyarınız, bilmediğini bilene öğretiniz, bilmediğini bilmeyenden kaçınız." Konfüçyus

‎"Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenemeyen bir şey olduğunu anlayacak." Şef Seattle

YENİ ÜYELERİMİZ, LÜTFEN TIKLAYINIZ!

dj_Efe
Forumla ilişiği kesilmiş
*
ADI-SOYADI
CİNSİYET Cinsiyet:
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 40
Konu Sayısı: 2
Bu iletiyi değerlendir +1/-0
İLETİŞİM
« Yanıtla #9 : 05 Aralık 2007, 15:30:23 »

Evet arkadaşım, benim akvaryumda rafya sistemi mevcut. Eğer her gün evde olan biri varsa tavsiye etmem. Ama bazı zamanlarda ev boşsa rafya kullan. Neden öyle dedim biliyor musun? Çünkü yavru balıklar rafyaya saklanıyorlar. Ancak yine de tabii ki birçoğu yem olmuş oluyor. Eğer evde biri oluyorsa hemen görür görmez alır ve rafyaya gerek olmaz. Rafyaları ben akvaryumun kenarına koydum. Şahsen tavsiye etmem, bitki daha iyi. Çünkü en az 30 yavru yapan kılıçkuyruktan sadece 3 yavru kurtarabildim. İyi balık beslemeler...

http://img488.imageshack.us/img488/6012/resim016bw8.jpg
Rafya kullanımı
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

|Site Map | Arsiv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
Fish Topsites TurkeyRank.Com - Pagerank Servisi
MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!
Bu Sayfa 0.615 Saniyede 46 Sorgu ile Oluşturuldu