Lepistes Kulübü; lepistes hakkında her şey (ülkemizin ilk ve en köklü lepistes topluluğu)
17 Ocak 2019, 11:37:05 *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular: FORUMA ÜYE OLMADAN ÖNCE KURALLARIMIZI OKUYUNUZ. KURALLARIMIZI OKUMAK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.
 


Sayfa: [1]   Aşağı git Konuyu Okumuş Olanlar
  Yazdır  
Gönderen Konu: Forum Kuralları  (Okunma Sayısı 58048 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Onur G. HİTİT
Amatör teorik araştırmacı ve doğal alan gözlemcisi (Sn. Oğuz SAĞLAM'ın bana verdiği ünvandır)
YÖNETİCİ
*
ADI-SOYADI Onur G. HİTİT
CİNSİYET Cinsiyet: Bay
YAŞ: 40
KONUM SAMSUN
KAYIT TARİHİ 27 Nisan 2007, 22:18:33
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 20032
Konu Sayısı: 4616
Bu iletiyi değerlendir +853/-10
İLETİŞİM
Site Çevrimdışı
« : 28 Nisan 2007, 02:31:32 »

LEPİSTES KULÜBÜ FORUM KURALLARI
 
AMAÇLAR
 
1- Lepistes Kulübü'nün amacı; lepistesler ve yakın türler (Poeciliidae ailesi) hakkında çalışmalar ve bilgilendirmeler yapmak, bu balıkları seven hobicilerin bir arada olup kulüp ilkeleri doğrultusunda çeşitli paylaşımlarda bulunmalarını ve birbirlerinden haberdar olmalarını sağlamaktır.

2- Lepistes Kulübü Forumları, Lepistes Kulübü'ne aittir.

YAZI, İLETİ İÇERİKLERİ
 
3- Lepistes Kulübü Forumları'nda Türkçe yazım kurallarına dikkat etmek gerekmektedir. Türkçemizin kurallarına uymak bir seçenek değil, bir zorunluluktur.

a) Türkçe yazım kurallarına uygun olmayan yazılara kesinlikle müdahale edilir. Türkçe sözcüklerdeki "v, k, ks" harflerini "w, q, x" haline getirmek (mesela; "akvaryum" sözcüğünü "aqwaryum" haline getirmek gibi) kesinlikle hoş karşılanmaz. Ayrıca iletilerde "chat" unsuru olan "tşk, bye, geliom, yapıom" vs gibi şeyler de kullanılmaz.

b) Forumumuza yurtdışından katılan üyelerimiz teknik nedenlerden dolayı Türkçe karakterleri (ğ, ı, ü, ş, ö, ç, İ) kullanamıyor olabilirler. O halde forumumuza yurtdışından katılan üyelerimizin bu durumu hoş karşılanabilir. Ama bu durum, Türkçemizin yazım kurallarına (cümlelerin ve özel isimlerin büyük harfle başlatılması, noktalama işaretleri vs) uymamayı gerektirmez. Yazım kurallarına herkes uymak zorundadır.

c) Bir iletideki yazım hataları çok fazlaysa, iletinin tamamı silinir. Özelden veya genelden uyarılmasına rağmen Türkçe yazım kurallarına uymamaya devam eden üyenin forumla ilişkisi kesilir. Buna ek olarak; anlatımın orijinali gereği (fıkra, hikaye, konuşmalar vs) yöresel şiveler ve ağızlar ("Haçan n'apaysun?" gibi) kullanılabilir.

4- Lepistes Kulübü Forumları'nda Türk Milleti'ni aşağılayıcı ifadelere kesinlikle yer verilmez. Ayrıca küfür ve ağır argo da kesinlikle hoş karşılanmaz. Bu tür iletilere ve bu tür iletileri yazanlara derhal yaptırım uygulanır. Gerektiğinde yetkili resmi kurumlara bu konuda bilgi verilebilir.

5- Alıntı yapıldığında; yapılan alıntının kaynağını belirtmek veya kaynak sahibinden izin almak gerekmektedir. Bunun istisnai bir durumu olamaz. Paylaşılan bilgi (görsel veya yazı)  paylaşımı yapan üyeye ait değilse kesin olarak kaynağı açık açık yazmak zorundadır. Yani internetten herhangi bir alıntı "sitenin bağlantısı verilmek kaydı ile" kullanılabilir. Eğer yapılan alıntı internette değilse; kitap veya yazar ismi verilmek kaydı ile kullanılabilir. Fakat alıntılar farklı bir formatta birleştirilip derleme yapılırsa her kaynak açıkça yazılmalı ve derleme olduğu da belirtilmelidir.

6- Herhangi bir ticari ürünün (veya bir başka sitenin) reklamını yapmak kesinlikle yasaktır. Ama konu içinde, bilgi amaçlı olarak geçebilir. Ayrıca herhangi bir ticari kuruluş burada karalanamaz. Ticari bir kuruluşla ilgili şikâyet, ilgili kuruluşa yapılır. Buna rağmen bir sonuç alınamaz ise fikir almak amacı ile forumda paylaşılabilir. Bu gibi durumlarda da Lepistes Kulübü Forumları herhangi bir sorumluluk kabul etmez. Sorumluluk, paylaşımı yapan kişiye/kişilere aittir.

7- Lepistes Kulübü Forumları'nda doğaya zarar verebilecek bilgilerin paylaşılması kesinlikle yasaktır. Lepistes Kulübü, temelde çevreci bir oluşumdur. Lepistes Kulübü, doğanın korunmasıyla ilgili çalışmaları gönüllü olarak desteklemektedir.

8- Forumdaki iletilerden ve bilgilerden (yazı, resim, fotoğraf, video vs) iletileri ve bilgileri (yazı, resim, fotoğraf, video vs) yazanlar/ekleyenler sorumludur. Bu konuda Lepistes Kulübü Yönetimi sorumluluk kabul etmez.

9- İletilerde insanları kutuplaşmalara sokabilecek çeşitli temalar (futbol, din, siyaset gibi) ve toplumsal ahlaka aykırı unsurların bulunması kesinlikle yasaktır. Ancak, Atatürk İlkeleri (Cumhuriyetçilik, Milliyetçilik, Halkçılık, Laiklik, Devletçilik, İnkılapçılık) çerçevesinde paylaşımlar, milli birlik ve beraberlikle ilgili konular ve güncel konularla ilgili olarak bu doğrultuda paylaşımlarda (particilik yapmadan) bulunulabilir.

10- Lepistes Kulübü Forumları esas olarak başta lepistesler olmak üzere canlı doğuran balıklara odaklanmış bir ortamdır. Bu konu dışında, lepistesler ve yakın türler dışındaki balıklarla ilgili (sihlid türleri, sazansılar, kedi balıkları, characin türleri vs)  paylaşımlar için ayrıca bir bölüm de bulunmaktadır.

11- Hack, warez, crack gibi yasal olmayan konularda paylaşım yapılmaz, erotik veya pornografik içerikli paylaşımlar yapmak kesinlikle yasaktır.

12- Konu bütünlüğünden çıkıp ikili veya çoklu kişisel tartışmaya girilmesi hoş karşılanmaz. Gerektiğinde taraflara uyarı verilir.

13- Başlıklar, konu içeriği ile bir bütün taşımalıdır ve uygun kategoride açılmalıdırlar.

14- Başlıklara anlamsız veya kısa kısa cevaplar vermek yasaktır. İleti sayısını artırmaya yönelik olan ve 1-2 sözcükten oluşan ("Güzel olmuş." veya "Teşekkürler." veya "Hoş geldin." veya "Hoş bulduk." gibi) iletiler hoş karşılanmaz. Buna benzer davranışları sürekli olarak sergileyen üyenin ileti sayısını yükseltmeye çalıştığı anlaşılırsa bu gereksiz iletileri silinir. Devamı halinde kısmi yasaklama yoluna gidilebilir. Lepistes Kulübü Forumları'nda ileti sayısının azlığının veya çokluğunun herhangi bir önemi yoktur. İleti sayısı kesinlikle bir statü göstergesi değildir.

ÜYE PROFİLLERİ
 
15- Üye adları, kullanıcı resimleri ve imzalarda insanları kutuplaşmalara sokabilecek çeşitli temalar (futbol, din, siyaset gibi) yasaktır. Ayrıca üye adları, kullanıcı resimleri ve imzalarda sakıncalı etnik ve dini bir takım unsurlar kullanılamaz. Lepistes Kulübü Forumları, bir TÜRK forumudur.

16- Üye adları, kullanıcı resimleri ve imzalarda toplumsal ahlaka aykırı, müstehcen, kaba ve ayıp bir takım unsurların bulunması kesinlikle yasaktır.

17- Lepistes Kulübü Forumları'na üye olanlar; gerçek isim ve soyadları ile birlikte yaşadıkları yerin adını, cinsiyetlerini ve doğum yıllarını da profillerine (veya imzalarına) eklemek zorundadırlar. Forumumuza üyelik başvurusunda bulunup da başvurusu kabul edilenler, forumumuzda ilk çevirimiçi olduklarında tanışma bölümünde bir başlık açarak, tanışma bölümümüzdeki sabit başlıkta yer alan formu doldurarak kendilerini bizlere tanıtmak zorundadırlar. Üyelik başvurusu kabul edilmesine ve forumumuzda çevirimiçi olmasına rağmen kendilerini bizlere bahsi geçen formu doldurarak tanıtmayan kişilerin üyelik hesapları silinir veya iptal edilir. Formda yer alan soruların tümünün cevaplanması gerekmektedir.

İLANLAR
 
18- İlan verebilmek için kullanıcı bilgilerinin (ad, soyad, cinsiyet, içinde bulunulan yerleşim biriminin adı) eksiksiz olarak düzenlemiş olması gerekmektedir. Herhangi bir ilan verecek kişi, tanışma bölümümüzde kendisini bizlere ilgili tanışma formunu kullanarak tanıtmalıdır. İlanlarla ilgili kurallar, ilanlarla ilgili bölümde ayrıca ayrıntıları ile belirtilmiştir. Canlı doğuran balıklarla ilgili ilanlar ayrı bir alt bölümdedir, canlı doğuran balıkların dışındaki balıklarla ilgili ilanlar ayrı bir alt bölümdedir. Buna göre, ilan vermek isteyen kişi aynı anda hem canlı doğuran balık, hem de canlı doğuranlar dışındaki balık çeşitleriyle ilgili ilan veriyorsa iki ayrı bölümde iki ayrı ilan vermek zorundadır. Ayrıca; foruma yeni üye olanlar ilan vermeden önce forumda kendilerini tanıtmak zorundadırlar. Yani bu forum sadece alışveriş için kullanılamaz. Foruma yeni üye olan kişi hemen ilan verdiyse iletisi silinebilir. Devamı halinde üyelik hesabı kapatılabilir.

19- Lepistes Kulübü, ilanlardan sorumlu tutulamaz.

20- İlanlarını forumun üst kısımlarında tutmak için "günceldir" ve benzeri boş ifadelerle yer verenlerin, bu boş ifadeleri silinir. Tekrarı ve ısrarı halinde ilan tamamen silinir.

YÖNETİM ve YAPTIRIMLAR
 
21- Forum Yönetimi, her türlü ileti ve üyelik hakkında tasarruf hakkına sahiptir ve açıklama yapma zorunluluğu yoktur. Türkçe yazım kurallarına uymadan yazılmış iletiler fark edildikleri an yönetimde görevli kişilerce düzeltilir.

22- Bu sitedeki bilgiler, izinsiz olarak hiçbir ortamda kullanılamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeden yapılan kullanımlar belirlendiği anda yasal işlemler yapılır.

23- Lepistes Kulübü Forum Kuralları açık ve nettir, tartışılamaz, küçümsenemez.

24- Yönetim, istediği an kurallarda değişiklik yapabilir ve bunu duyurur.

25- Bu kurallar laf olsun diye konmamıştır, forumdaki düzenin korunması için koyulmuş olup ayrım yapılmadan herkes için geçerlidir. Lepistes Kulübü Forumları, şahsi bir takım durumlardan ziyade önceden belirlenmiş ilkeler ve kurallarla yönetilir. Kuralların tümü uygulanır.

26- 3, 4, 5, 7 ve 26. maddelerin değiştirilmesi veya iptal edilmesi teklif bile edilemez.

27- Lepistes Kulübü Forumları'na kayıt olmuş kişiler; başka herhangi bir ortamda Lepistes Kulübü'nü, Lepistes Kulübü Forumları'nı, Lepistes Kulübü Forum Yönetimi'ni, Lepistes Kulübü Forumları'nda kayıtlı olan herhangi bir üyeyi rencide edici veya zan altında bırakan veya küçümseyen ifadeler kullanamazlar. Bu gibi durumlarda, bahsi geçen durum Lepistes Kulübü Forumları dışında herhangi bir ortamda gerçekleşmiş olsa bile, bu durumu yaratan veya bu duruma bir şekilde ortak olan üyenin Lepistes Kulübü ile ilişkisi kesilir. Başka ortamlar ve Lepistes Kulübü'nün ilişkileri:

a) Başka ortamlarda Lepistes Kulübü Forumları hakkında ileri geri konuşanlar, burada asla barındırılmaz.

b) Lepistes Kulübü'ne kayıtlı olan herhangi biri, başka bir forumun yönetiminde ise ve yönetiminde olduğu forumdakiler Lepistes Kulübü'ne karşı hoş olmayan ve düşmanca tavırlar sergiliyorlarsa kendisinin bu duruma göz yumduğu kabul edilir ve bu durumda böyle biri Lepistes Kulübü'nde barındırılmaz.

c) Lepistes Kulübü Forumları'na karşı düşmanca ve hoş olmayan tavırlar içinde bulunan kişilerin liderlik ettiği ortamlarda boy gösterenler, Lepistes Kulübü Forumları'na karşı düşmanca ve hoş olmayan tavırlar içinde bulunan kişilerle yakın arkadaşlık ilişkileri içerisinde olanlar Lepistes Kulübü Forumları'nda asla barındırılmazlar.

28- Lepistes Kulübü Forumları'na kayıt olanlar; gerekli durumlarda bilgilendirme amacıyla Lepistes Kulübü Forumları'ndan e-posta olarak gönderilen iletiler almayı kabul etmiş sayılırlar.

29- Lepistes Kulübü'nden bir şekilde ilişiği kesilenler (Lepistes Kulübü'nden kendi isteğiyle ayrılanlar, Lepistes Kulübü'nden atılanlar veya kayıtları silinenler gibi) sabit bir başlıkta gerekçeleri de gösterilerek duyurulurlar.

30- Lepistes Kulübü Yönetimi gerekli gördüğü durumlarda üye kaydı yapmış olanların tamamına veya bir kısmına toplu olarak e-posta veya özel ileti gönderebilir.

Sonuç olarak;

* Lepistes Kulübü Forumları; Atatürkçü (ilerici, milliyetçi, vatansever) çizgide faaliyet gösteren ve bu konuda tavrını ortaya koyan, çevreye duyarlı, bilimsel bilgiye önem veren, saygı ve sevgi çerçevesi içinde oluşturulmuş, Türkçemiz konusunda duyarlı, tamamen bağımsız bir ortamdır.

* Foruma üye olanlar ve bu forumu ziyaret edenler, bu kuralların tümünü okuyup kabul etmiş sayılırlar. Bu kurallar ve ilkeler, foruma kayıt esnasında "Üyelik Sözleşmesi" olarak görünmektedir, buraya kayıt olan herkes bu sözleşmeyi okuyup kabul ettiklerini beyan ederek kayıt olmaktadırlar. Buraya kayıt olan herkes, bu kuralları okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılır. Lepistes Kulübü Forum Yönetimi, forumdaki yaptırımlar konusunda her türlü inisiyatife sahiptir ve açıklama yapmak zorunluluğu yoktur.
Kayıtlı

"Bildiğini bilenin arkasından gidiniz, bildiğini bilmeyeni uyarınız, bilmediğini bilene öğretiniz, bilmediğini bilmeyenden kaçınız." Konfüçyus

"Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenemeyen bir şey olduğunu anlayacak." Şef Seattle

YENİ ÜYELERİMİZ, LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Robot Moderatör
Anahtar Kelime
*****
Offline Pasif

Mesajlar: 9221


View Profile
Re: Forum Kuralları
« Posted on: 17 Ocak 2019, 11:37:05 »

 
      uyari
Merhaba ziyaretçi, öncelikle sitemize hoş geldiniz. Ben Lepistes Kulübü Robot Moderatör olarak siteden daha fazla yararlanmanız için sitemize üye olmanızı öneririm. Sitemize üye olmadan da yazıları okuyabilirsiniz, ancak bazı bölümlerde ziyaretçiler kısıtlandığı için bazı bölümleri göremezsiniz. Sitemize üye olursanız fotoğraf ve videolar paylaşabilirsiniz, yazılar paylaşabilirsiniz, sorular sorabilirsiniz, sorulan sorulara cevaplar verebilirsiniz. LK, ülkemizin ilk ve en köklü lepistes kulübüdür. Taklitlerimizden sakının! İyi eğlenceler...

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: Forum Kuralları lepistes, Forum Kuralları endler, Forum Kuralları Poeciliidae, Forum Kuralları Poecilia reticulata, Forum Kuralları lepistes üretimi, Forum Kuralları lepistes yavruları, Forum Kuralları gambusya, Forum Kuralları paludaryum, Forum Kuralları akvaryum, Forum Kuralları plati, Forum Kuralları velifera
Logged
Onur G. HİTİT
Amatör teorik araştırmacı ve doğal alan gözlemcisi (Sn. Oğuz SAĞLAM'ın bana verdiği ünvandır)
YÖNETİCİ
*
ADI-SOYADI Onur G. HİTİT
CİNSİYET Cinsiyet: Bay
YAŞ: 40
KONUM SAMSUN
KAYIT TARİHİ 27 Nisan 2007, 22:18:33
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 20032
Konu Sayısı: 4616
Bu iletiyi değerlendir +853/-10
İLETİŞİM
Site Çevrimdışı
« Yanıtla #1 : 11 Ocak 2010, 09:53:44 »

Kurallarımız güncellenmiştir:

Anlatım bozukluğu olduğu düşünülen ifadeler düzenlendi, Firefox dışı tarayıcılarda okunamaz durumda olduğu için font değişikliği yapıldı.
Kayıtlı

"Bildiğini bilenin arkasından gidiniz, bildiğini bilmeyeni uyarınız, bilmediğini bilene öğretiniz, bilmediğini bilmeyenden kaçınız." Konfüçyus

"Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenemeyen bir şey olduğunu anlayacak." Şef Seattle

YENİ ÜYELERİMİZ, LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Onur G. HİTİT
Amatör teorik araştırmacı ve doğal alan gözlemcisi (Sn. Oğuz SAĞLAM'ın bana verdiği ünvandır)
YÖNETİCİ
*
ADI-SOYADI Onur G. HİTİT
CİNSİYET Cinsiyet: Bay
YAŞ: 40
KONUM SAMSUN
KAYIT TARİHİ 27 Nisan 2007, 22:18:33
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 20032
Konu Sayısı: 4616
Bu iletiyi değerlendir +853/-10
İLETİŞİM
Site Çevrimdışı
« Yanıtla #2 : 25 Mayıs 2010, 01:59:23 »

Arkadaşlar, forumumuz kalabalıklaşmaya başlıyor. Forum kalabalıklaşmaya başlayınca kontrol da zorlaşıyor çoğu zaman. Herkesi tek tek ikaz etmek, aynı konuda sürekli olarak ikazlar yapmak çoğu zaman ikaz edilen ve ikaz eden için de sıkıcı olabiliyor.

Bundan dolayı kısa bir hatırlatma yapmak istiyorum.

Bu hatırlatma geneldir; en eski üyelerden en yeni üyelere, normal üyelerden özel üyelere, yöneticilere kadar herkese yapılan bir genel duyurudur.

BU FORUMDA;

* Başka sitelerden alıntılar yapıldığında mutlaka kaynak belirtilir. Bunun istisnası yoktur. Tırnak kadar bir alıntı için bile "KAYNAK FİLANCA SİTEDİR, FİLANCA KİŞİDİR, FİLANCA KİTAPTIR/DERGİDİR" şeklinde not eklenmelidir. Aksi halde, alıntı yapılmasına rağmen kaynak belirtilmemiş iletiler -ÖLÜMSÜZLÜĞÜN SIRRINI BİLE VERSELER- silinecektir.

* Türkçe yazım kurallarına tamamen uyulur. Türkçe yazım kurallarına uymak bu forumda "seçenek" değil, "zorunluluk"tur. Bu forumda Türkçe yazım kurallarına %100 uyulur. %99 değil, %100 uyulur. Bu konuda şu başlıklara dikkat çekmek istiyorum:

http://www.lepisteskulubu.org/index.php/topic,217.0.html

http://www.lepisteskulubu.org/index.php/topic,2242.0.html

* Forumumuzda "SAYILARIN, SAYISAL DEĞERLERİN" hiçbir önemi yoktur. Yani forumda bilmem kaç yüz bin başlık olmuş, bilmem kaç on bin kullanıcı olmuş, herhangi bir üyenin bilmem kaç bin iletisi olmuş, bunların hiçbir önemi yoktur. Hatta sayı arttırmak için yazılan iletiler zararlıdır. Foruma gereksiz yük getirir, aranan bilgiye ulaşılmasını zorlaştırır. Yani bu forumda isteseydik (GEREKSİZ İLETİLERİ SİLMESEYDİK, TAVİZLER VERSEYDİK) on bin küsür üyeye, en az altmış yetmiş bin tane başlığa sahip olurduk. Ama bu "kirlilik, karmaşa" anlamına gelir. Türkiye'de maalesef forum kültürü olarak bol bol kopyala yapıştır, bol bol geyik, bol bol ileti (boş ileti) anlaşılıyor. Geyik muhabbeti elbette olmalı, ama bir forum sırf geyik muhabbetinden oluşmamalıdır.

Bizim diğer forumlardan en büyük farkımız bunlardır.
Kayıtlı

"Bildiğini bilenin arkasından gidiniz, bildiğini bilmeyeni uyarınız, bilmediğini bilene öğretiniz, bilmediğini bilmeyenden kaçınız." Konfüçyus

"Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenemeyen bir şey olduğunu anlayacak." Şef Seattle

YENİ ÜYELERİMİZ, LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Onur G. HİTİT
Amatör teorik araştırmacı ve doğal alan gözlemcisi (Sn. Oğuz SAĞLAM'ın bana verdiği ünvandır)
YÖNETİCİ
*
ADI-SOYADI Onur G. HİTİT
CİNSİYET Cinsiyet: Bay
YAŞ: 40
KONUM SAMSUN
KAYIT TARİHİ 27 Nisan 2007, 22:18:33
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 20032
Konu Sayısı: 4616
Bu iletiyi değerlendir +853/-10
İLETİŞİM
Site Çevrimdışı
« Yanıtla #3 : 25 Mayıs 2010, 09:42:15 »

Önemli bir hatırlatmada daha bulunmalıyım.

Forumumuzda her konuda ayrı ayrı kategoriler, bu kategoriler içinde ayrı ayrı bölümler, bu bölümlerin pek çoğunda ise ayrı ayrı alt bölümler bulunmaktadır.

Lütfen, başlık açarken doğru bölümde başlık açın.

Örneğin; bir bitki türüyle ilgili başlık açılıyor bitkilerle ilgili bölümde. Aynı başlığın içinde bir balık türüyle ilgili soru soruluyor. Yine aynı başlık içinde konu filtreye geliyor. Aynı başlık içinde yemlemeyle ilgili soru soruyor başlığı açan arkadaşımız.

Bu böyle olmaz.

Bitkilerle ilgili sorular, bitkilerle ilgili bölümde başlık açarak sorulur.

Yemlemeyle ilgili sorular, yemlerle ilgili bölümde başlık açarak sorulur.

Filtreyle ilgili sorular, filtrasyonla ilgili bölümde başlık açarak sorulur.

Yani; herhangi bir bölümde bir tane başlık açtıktan sonra çeşitli konulardaki soruları o tek başlıktan yöneltmeyin.

Kategori, bölüm, alt bölüm açısından en geniş kapsamlı forumlardan birindesiniz. Bu bölümleri ayrı ayrı kullanın.

Ve bir nokta daha, başlık açmadan önce forumda mutlaka arama yapın. Unutmayın, sorduğunuz sorulara daha önce cevap verilmiş olabilir.
Kayıtlı

"Bildiğini bilenin arkasından gidiniz, bildiğini bilmeyeni uyarınız, bilmediğini bilene öğretiniz, bilmediğini bilmeyenden kaçınız." Konfüçyus

"Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenemeyen bir şey olduğunu anlayacak." Şef Seattle

YENİ ÜYELERİMİZ, LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Onur G. HİTİT
Amatör teorik araştırmacı ve doğal alan gözlemcisi (Sn. Oğuz SAĞLAM'ın bana verdiği ünvandır)
YÖNETİCİ
*
ADI-SOYADI Onur G. HİTİT
CİNSİYET Cinsiyet: Bay
YAŞ: 40
KONUM SAMSUN
KAYIT TARİHİ 27 Nisan 2007, 22:18:33
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 20032
Konu Sayısı: 4616
Bu iletiyi değerlendir +853/-10
İLETİŞİM
Site Çevrimdışı
« Yanıtla #4 : 03 Kasım 2011, 01:09:11 »

Kurallarımıza bir ek gelmiştir:

Madde 27/d- Lepistes Kulübü'ne üyelik başvurusu kabul edilenler, ülkemiz üzerinden yayın yapan başka bir lepistes sitesine -o site Lepistes Kulübü Yönetimi tarafından "KARDEŞ SİTE" ilan edilmediği sürece- üye olamazlar. Lepistes Kulübü'ne üyelik başvurusu kabul edilen üyelerin "KARDEŞ SİTE" olmayan bir başka lepistes sitesine üye oldukları görüldüğü an, Lepistes Kulübü'ndeki üyelikleri son bulur. Kulüp Yönetimi, bu konuda herhangi bir açıklama yapmak zorunda değildir.

HATIRLATMA:

Madde 31- Foruma üye olanlar ve bu forumu ziyaret edenler, bu kuralların tümünü okuyup kabul etmiş sayılırlar. Bu kurallar ve ilkeler, foruma kayıt esnasında "Üyelik Sözleşmesi" olarak görünmektedir, buraya kayıt olan herkes bu sözleşmeyi okuyup kabul ettiklerini beyan ederek kayıt olmaktadırlar. Buraya kayıt olan herkes, bu kuralları okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılır. Lepistes Kulübü Forum Yönetimi, forumdaki yaptırımlar konusunda her türlü inisiyatife sahiptir ve açıklama yapmak zorunluluğu yoktur.
Kayıtlı

"Bildiğini bilenin arkasından gidiniz, bildiğini bilmeyeni uyarınız, bilmediğini bilene öğretiniz, bilmediğini bilmeyenden kaçınız." Konfüçyus

"Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenemeyen bir şey olduğunu anlayacak." Şef Seattle

YENİ ÜYELERİMİZ, LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Onur G. HİTİT
Amatör teorik araştırmacı ve doğal alan gözlemcisi (Sn. Oğuz SAĞLAM'ın bana verdiği ünvandır)
YÖNETİCİ
*
ADI-SOYADI Onur G. HİTİT
CİNSİYET Cinsiyet: Bay
YAŞ: 40
KONUM SAMSUN
KAYIT TARİHİ 27 Nisan 2007, 22:18:33
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 20032
Konu Sayısı: 4616
Bu iletiyi değerlendir +853/-10
İLETİŞİM
Site Çevrimdışı
« Yanıtla #5 : 02 Mayıs 2012, 13:00:05 »

Yeni bir madde eklenmiştir:

Alıntı
Lepistes Kulübü Yönetimi gerekli gördüğü durumlarda üye kaydı yapmış olanların tamamına veya bir kısmına toplu olarak e-posta veya özel ileti gönderebilir.
Kayıtlı

"Bildiğini bilenin arkasından gidiniz, bildiğini bilmeyeni uyarınız, bilmediğini bilene öğretiniz, bilmediğini bilmeyenden kaçınız." Konfüçyus

"Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenemeyen bir şey olduğunu anlayacak." Şef Seattle

YENİ ÜYELERİMİZ, LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Onur G. HİTİT
Amatör teorik araştırmacı ve doğal alan gözlemcisi (Sn. Oğuz SAĞLAM'ın bana verdiği ünvandır)
YÖNETİCİ
*
ADI-SOYADI Onur G. HİTİT
CİNSİYET Cinsiyet: Bay
YAŞ: 40
KONUM SAMSUN
KAYIT TARİHİ 27 Nisan 2007, 22:18:33
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 20032
Konu Sayısı: 4616
Bu iletiyi değerlendir +853/-10
İLETİŞİM
Site Çevrimdışı
« Yanıtla #6 : 12 Mayıs 2012, 13:41:19 »

İlan bölümümüzde canlı doğuran balıkların dışındaki balık türleriyle ilgili "arıyorum" ve "elden çıkarıyorum" bölümleri açılmıştır.

İlgili duyurumuz:

http://www.lepisteskulubu.org/index.php/topic,8606.msg50274.html#msg50274

Kurallarımıza eklediğimiz ek maddemiz:

Alıntı
İlanlarla ilgili kurallar, ilanlarla ilgili bölümde ayrıca ayrıntıları ile belirtilmiştir. Canlı doğuran balıklarla ilgili ilanlar ayrı bir alt bölümdedir, canlı doğuran balıkların dışındaki balıklarla ilgili ilanlar ayrı bir alt bölümdedir. Buna göre, ilan vermek isteyen kişi aynı anda hem canlı doğuran balık, hem de canlı doğuranlar dışındaki balık çeşitleriyle ilgili ilan veriyorsa iki ayrı bölümde iki ayrı ilan vermek zorundadır.
Kayıtlı

"Bildiğini bilenin arkasından gidiniz, bildiğini bilmeyeni uyarınız, bilmediğini bilene öğretiniz, bilmediğini bilmeyenden kaçınız." Konfüçyus

"Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenemeyen bir şey olduğunu anlayacak." Şef Seattle

YENİ ÜYELERİMİZ, LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Onur G. HİTİT
Amatör teorik araştırmacı ve doğal alan gözlemcisi (Sn. Oğuz SAĞLAM'ın bana verdiği ünvandır)
YÖNETİCİ
*
ADI-SOYADI Onur G. HİTİT
CİNSİYET Cinsiyet: Bay
YAŞ: 40
KONUM SAMSUN
KAYIT TARİHİ 27 Nisan 2007, 22:18:33
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 20032
Konu Sayısı: 4616
Bu iletiyi değerlendir +853/-10
İLETİŞİM
Site Çevrimdışı
« Yanıtla #7 : 29 Eylül 2014, 13:49:26 »

Kurallarımıza bir ek gelmiştir:

Madde 27/d- Lepistes Kulübü'ne üyelik başvurusu kabul edilenler, ülkemiz üzerinden yayın yapan başka bir lepistes sitesine -o site Lepistes Kulübü Yönetimi tarafından "KARDEŞ SİTE" ilan edilmediği sürece- üye olamazlar. Lepistes Kulübü'ne üyelik başvurusu kabul edilen üyelerin "KARDEŞ SİTE" olmayan bir başka lepistes sitesine üye oldukları görüldüğü an, Lepistes Kulübü'ndeki üyelikleri son bulur. Kulüp Yönetimi, bu konuda herhangi bir açıklama yapmak zorunda değildir.

HATIRLATMA:

Madde 31- Foruma üye olanlar ve bu forumu ziyaret edenler, bu kuralların tümünü okuyup kabul etmiş sayılırlar. Bu kurallar ve ilkeler, foruma kayıt esnasında "Üyelik Sözleşmesi" olarak görünmektedir, buraya kayıt olan herkes bu sözleşmeyi okuyup kabul ettiklerini beyan ederek kayıt olmaktadırlar. Buraya kayıt olan herkes, bu kuralları okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılır. Lepistes Kulübü Forum Yönetimi, forumdaki yaptırımlar konusunda her türlü inisiyatife sahiptir ve açıklama yapmak zorunluluğu yoktur.

İlgili maddede değişiklik yapılmıştır:

Alıntı
27- Lepistes Kulübü Forumları'na kayıt olmuş kişiler; başka herhangi bir ortamda Lepistes Kulübü'nü, Lepistes Kulübü Forumları'nı, Lepistes Kulübü Forum Yönetimi'ni, Lepistes Kulübü Forumları'nda kayıtlı olan herhangi bir üyeyi rencide edici veya zan altında bırakan veya küçümseyen ifadeler kullanamazlar. Bu gibi durumlarda, bahsi geçen durum Lepistes Kulübü Forumları dışında herhangi bir ortamda gerçekleşmiş olsa bile, bu durumu yaratan veya bu duruma bir şekilde ortak olan üyenin Lepistes Kulübü ile ilişkisi kesilir. Başka ortamlar ve Lepistes Kulübü'nün ilişkileri:

a) Başka ortamlarda Lepistes Kulübü Forumları hakkında ileri geri konuşanlar, burada asla barındırılmaz.

b) Lepistes Kulübü'ne kayıtlı olan herhangi biri, başka bir forumun yönetiminde ise ve yönetiminde olduğu forumdakiler Lepistes Kulübü'ne karşı hoş olmayan ve düşmanca tavırlar sergiliyorlarsa kendisinin bu duruma göz yumduğu kabul edilir ve bu durumda böyle biri Lepistes Kulübü'nde barındırılmaz.

c) Lepistes Kulübü Forumları'na karşı düşmanca ve hoş olmayan tavırlar içinde bulunan kişilerin liderlik ettiği ortamlarda boy gösterenler, Lepistes Kulübü Forumları'na karşı düşmanca ve hoş olmayan tavırlar içinde bulunan kişilerle yakın arkadaşlık ilişkileri içerisinde olanlar Lepistes Kulübü Forumları'nda asla barındırılmazlar.

27-C Maddesi hafifletilmiş, 27-D Maddesi tamamen kaldırılmıştır. Yani bundan böyle, Lepistes Kulübü'ne karşı olumsuz tavırlarda bulunan kişilerin ortamlarında üye olarak bulunanlar, bu tür kişilerle çok yakın arkadaş olmadıkları sürece Lepistes Kulübüne üye olabilirler.
Kayıtlı

"Bildiğini bilenin arkasından gidiniz, bildiğini bilmeyeni uyarınız, bilmediğini bilene öğretiniz, bilmediğini bilmeyenden kaçınız." Konfüçyus

"Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenemeyen bir şey olduğunu anlayacak." Şef Seattle

YENİ ÜYELERİMİZ, LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Onur G. HİTİT
Amatör teorik araştırmacı ve doğal alan gözlemcisi (Sn. Oğuz SAĞLAM'ın bana verdiği ünvandır)
YÖNETİCİ
*
ADI-SOYADI Onur G. HİTİT
CİNSİYET Cinsiyet: Bay
YAŞ: 40
KONUM SAMSUN
KAYIT TARİHİ 27 Nisan 2007, 22:18:33
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 20032
Konu Sayısı: 4616
Bu iletiyi değerlendir +853/-10
İLETİŞİM
Site Çevrimdışı
« Yanıtla #8 : 06 Ekim 2014, 12:38:44 »

İlanlarla ilgili bir madde güncellenmiştir.

İlgili maddenin eski durumu:

Alıntı
İlan verebilmek için kullanıcı bilgilerinin (ad, soyad, cinsiyet, içinde bulunulan yerleşim biriminin adı) eksiksiz olarak düzenlemiş olması gerekmektedir. Herhangi bir ilan verecek kişi, tanışma bölümümüzde kendisini bizlere ilgili tanışma formunu kullanarak tanıtmalıdır. İlanlarla ilgili kurallar, ilanlarla ilgili bölümde ayrıca ayrıntıları ile belirtilmiştir. Canlı doğuran balıklarla ilgili ilanlar ayrı bir alt bölümdedir, canlı doğuran balıkların dışındaki balıklarla ilgili ilanlar ayrı bir alt bölümdedir. Buna göre, ilan vermek isteyen kişi aynı anda hem canlı doğuran balık, hem de canlı doğuranlar dışındaki balık çeşitleriyle ilgili ilan veriyorsa iki ayrı bölümde iki ayrı ilan vermek zorundadır.

İlgili maddenin yeni durumu (değişiklik yapılan kısmın altı çizilmiştir):

Alıntı
İlan verebilmek için kullanıcı bilgilerinin (ad, soyad, cinsiyet, içinde bulunulan yerleşim biriminin adı) eksiksiz olarak düzenlemiş olması gerekmektedir. Herhangi bir ilan verecek kişi, tanışma bölümümüzde kendisini bizlere ilgili tanışma formunu kullanarak tanıtmalıdır. İlanlarla ilgili kurallar, ilanlarla ilgili bölümde ayrıca ayrıntıları ile belirtilmiştir. Canlı doğuran balıklarla ilgili ilanlar ayrı bir alt bölümdedir, canlı doğuran balıkların dışındaki balıklarla ilgili ilanlar ayrı bir alt bölümdedir. Buna göre, ilan vermek isteyen kişi aynı anda hem canlı doğuran balık, hem de canlı doğuranlar dışındaki balık çeşitleriyle ilgili ilan veriyorsa iki ayrı bölümde iki ayrı ilan vermek zorundadır. Ayrıca; foruma yeni üye olanlar ilan vermeden önce forumda kendilerini tanıtmak zorundadırlar. Yani bu forum sadece alışveriş için kullanılamaz. Foruma yeni üye olan kişi hemen ilan verdiyse iletisi silinebilir. Devamı halinde üyelik hesabı kapatılabilir.
Kayıtlı

"Bildiğini bilenin arkasından gidiniz, bildiğini bilmeyeni uyarınız, bilmediğini bilene öğretiniz, bilmediğini bilmeyenden kaçınız." Konfüçyus

"Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenemeyen bir şey olduğunu anlayacak." Şef Seattle

YENİ ÜYELERİMİZ, LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Onur G. HİTİT
Amatör teorik araştırmacı ve doğal alan gözlemcisi (Sn. Oğuz SAĞLAM'ın bana verdiği ünvandır)
YÖNETİCİ
*
ADI-SOYADI Onur G. HİTİT
CİNSİYET Cinsiyet: Bay
YAŞ: 40
KONUM SAMSUN
KAYIT TARİHİ 27 Nisan 2007, 22:18:33
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 20032
Konu Sayısı: 4616
Bu iletiyi değerlendir +853/-10
İLETİŞİM
Site Çevrimdışı
« Yanıtla #9 : 14 Mayıs 2015, 09:34:59 »

Forumdan Üye Uzaklaştırma Kriterleri:

* Türkçe yazım kurallarına uymama durumunda, üyenin yazım hataları düzeltilir ve üye ikaz edilir. Durumun devamlılığı halinde bir ya da birkaç kez ikaz edilen üye, Türkçe yazım kurallarına uymamakta ısrar ediyorsa ilk önce 3 (üç) gün uzaklaştırılır. Daha sonra durumun devamı halinde 1 (bir) ay uzaklaştırılır. Durumda herhangi bir düzelme görülmediğinde ise süresiz olarak uzaklaştırılır.

* İzinsiz ve kaynak belirtmeden forumumuzda başka yerlerden çeşitli bilgiler paylaşan üye ilk önce uyarılır ve iletileri kaynaklar yazılarak düzeltilir, ya da tamamen silinir. Durumun devamı halinde üye 3 (üç) gün uzaklaştırılır. Daha sonra durumun devamı halinde 1 (bir) ay uzaklaştırılır. Durumda herhangi bir düzelme görülmediğinde ise süresiz uzaklaştırılır. Yasal anlamda telif hakları gereği, insaniyet anlamında da emeğe saygı gereği; gerekli durumlarda yasal kuruluşlara durum bildirilir.

* Forumda herhangi birine küfreden, hakaret eden, üyelerden herhangi birini tehdit eden üye süresiz olarak uzaklaştırılır. Gerekli durumlarda (mağdur olan kişinin isteği doğrultusunda) gerekli bilgiler yasal kuruluşlara ulaştırılır.

* Forumumuzu başka ortamlarda karalayan, forumumuzun başka ortamlarda karalanmasına ortak olan, forumumuzla sürekli uğraşanlarla çok yakın arkadaşlık ilişkileri içerisinde olan, forumumuzdan herhangi bir üye hakkında başka ortamlarda haksız yere ileri geri konuşan üye süresiz olarak uzaklaştırılır.

* Forumumuzda yasal olmayan paylaşımlar yapan (Hack, warez, crack, erotik ya da porno içerikli paylaşımlar) üye süresiz olarak uzaklaştırılır ve gerekli görülen durumlarda yasal kuruluşlara bilgi verilir.

* Türk Milleti'ni aşağılayan, Türkçemizi küçümseyen, değerlerimize hakaret eden, Atatürk'e dil uzatan ya da değerlerimizle dalga geçen üyeler süresiz olarak uzaklaştırılır ve yasal kuruluşlara bilgi verilir.

* Herhangi bir ticari kuruluşu aslı astarı olmadan karalamaya çalışan üyelerle ilgili olarak, ticari kuruluşa bilgi verilir ve gerekli görülen durumlarda karalama mesnetsiz yapan üyeler forumumuzdan uzaklaştırılırlar. Karalanan ticari kuruluşun yetkililerinin isteği olursa, yasal kuruluşlara bilgi verilir.

* Forum adabına uymayan bir şekilde karşılıklı atışmalar yapan, bilgilendirme ve bilgilenme durumu dışında kalan gereksiz tartışmalarda taraflar ikaz edilir. Duruma göre her iki taraf ya da tartışmada haksız olan taraf önce 1 (bir) ay uzaklaştırılır. Durumun devamı halinde uzaklaştırma süresiz olur.

Burada yazılı olarak açıklansa da, uzaklaştırma konusundaki inisiyatif tamamamen yöneticilerin elindedir.
Kayıtlı

"Bildiğini bilenin arkasından gidiniz, bildiğini bilmeyeni uyarınız, bilmediğini bilene öğretiniz, bilmediğini bilmeyenden kaçınız." Konfüçyus

"Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenemeyen bir şey olduğunu anlayacak." Şef Seattle

YENİ ÜYELERİMİZ, LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Onur G. HİTİT
Amatör teorik araştırmacı ve doğal alan gözlemcisi (Sn. Oğuz SAĞLAM'ın bana verdiği ünvandır)
YÖNETİCİ
*
ADI-SOYADI Onur G. HİTİT
CİNSİYET Cinsiyet: Bay
YAŞ: 40
KONUM SAMSUN
KAYIT TARİHİ 27 Nisan 2007, 22:18:33
MESAJ SAYISI Mesaj Sayısı: 20032
Konu Sayısı: 4616
Bu iletiyi değerlendir +853/-10
İLETİŞİM
Site Çevrimdışı
« Yanıtla #10 : 05 Aralık 2016, 13:17:21 »

Alıntı
9- İletilerde insanları kutuplaşmalara sokabilecek çeşitli temalar (futbol, din, siyaset gibi) ve toplumsal ahlaka aykırı unsurların bulunması kesinlikle yasaktır. Ancak, Atatürk İlkeleri (Cumhuriyetçilik, Milliyetçilik, Halkçılık, Laiklik, Devletçilik, İnkılapçılık) çerçevesinde paylaşımlar, milli birlik ve beraberlikle ilgili konular ve güncel konularla ilgili olarak bu doğrultuda paylaşımlarda (particilik yapmadan) bulunulabilir. Fazlaca siyasete batmış olan ve insanlar arasında gereksiz tartışmalar çıkarabilen "Darvinci evrim" konusunun (bir canlı türünün zaman içerisinde bir takım değişikliklere uğrayarak başka bir canlı türüne dönüşmesi düşüncesine dayalı teori) "bilim" adı altında kabul ettirilmeye çalışılması kesinlikle yasaklanmıştır. Darvinci evrim konusu, Darvinci evrim anlayışı ile ilgili konular çeviri makalelerde geçebilir, ama sadece geçebilir. "Böyle bir şey vardır, var diyen budur, yok diyen şudur!" gibi gereksiz tartışmalara kesinlikle müdahale edilecektir.

Bu kuraldaki bazı kısımlar çıkartıldı.

Bu maddenin yeni hali:

Alıntı
9- İletilerde insanları kutuplaşmalara sokabilecek çeşitli temalar (futbol, din, siyaset gibi) ve toplumsal ahlaka aykırı unsurların bulunması kesinlikle yasaktır. Ancak, Atatürk İlkeleri (Cumhuriyetçilik, Milliyetçilik, Halkçılık, Laiklik, Devletçilik, İnkılapçılık) çerçevesinde paylaşımlar, milli birlik ve beraberlikle ilgili konular ve güncel konularla ilgili olarak bu doğrultuda paylaşımlarda (particilik yapmadan) bulunulabilir.
Kayıtlı

"Bildiğini bilenin arkasından gidiniz, bildiğini bilmeyeni uyarınız, bilmediğini bilene öğretiniz, bilmediğini bilmeyenden kaçınız." Konfüçyus

"Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenemeyen bir şey olduğunu anlayacak." Şef Seattle

YENİ ÜYELERİMİZ, LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Site Map | Arsiv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!
Bu Sayfa 0.498 Saniyede 39 Sorgu ile Oluşturuldu